Dolgu Uygulamaları

Elmacık Kemiği Dolgusu

elmacık kemiği dolgusu

Yüz yaşlandıkça yağ hücreleri azalır ve deri altı yağ dokusu erir. Aynı zamanda kolajen üretiminin sınırlanması sonucu cilt sarkar. Genç, taze ve estetik bir yüzün dolgun görünmesi özellikle elmacık kemiğinin hemen üstündedir.

Gençliğimizde daha dolgun görünen bu bölge yaş aldıkça incelir ve dudak üzerine daha da yakınlaşır. Burundan dudağın köşesine kadar uzanan bir kıvrım oluşturur.

Elmacık kemiğinin altındaki alan çukur görünmeye başladığı gibi nazolabial çizgilerin de daha derin görünmesini sağlar ve sizi çok daha mutsuz gösterir. Hatta çökmüş bir elmacık kemiği görüntüsü, göz altında oluşturduğu koyu gölge ile göz altlarımızın da daha çökmüş ve yorgun görünmesini sağlar. Bu kayıp yağ alanlarını hyaluronik asit bazlı dermal dolgu ile doldurarak daha genç, dinlenmiş ve fresh bir görünüme kavuşabilir.

Burun yan duvarı veya burnun yan tarafına uzanan eğim çoğu hastada zamanla derinleşir ve genellikle gözden kaçar. Bu alan, düzleştirilmiş yağ yastığını hacimlendirmek için bir dermal dolgu kullanılarak kolayca yenilenebilir.

Yanak ortası bölgesine doğal bir daralma ve geçiş sağlamak için bu bölgenin dolgusu hemen hemen her zaman göz altı deformasyonunu toparlanması ile birleştirilir.

Elmacık kemiği dolgusu elmacık kemik konturunu iyileştirir ve yanakların önden görünümleri üzerindeki simetrik görünümünü de arttırır. Yanak dolgusu, en doğal 3 boyutlu sonucu elde etmek için önden göz altına ve yana doğru elmacık kemiklerinin üzerinde bitecek şekilde uygulanabilir.

Dolguyu uygularken keskin bir düşüşten kaçınmak ve şakakları elmacık kemiğinden ayırmak gereklidir. Elmacık kemiği dolgusu ince bir şekilde yapıldığında, özellikle kadın hastalar en çok kontür makyajı uygularken değişikliği fark ederler. Biraz daha fazla uygulandığında, yüze çok zarif bir kalp şekli verebilir, bu da genç bir yüz estetiği sağlar.

Minimal invaziv yüz dolgusu tedavileri ile hastaların yüz hacminin artmasına ve elmacık kemiği alanını şekillendirmesine yardımcı olmaya çalışırken, aynı zamanda yaşlanmanın sebep olduğu hacim kaybına engel olabiliriz.

Elmacık kemiği dolgusu bilinmesi gerekenler, elmacık kemiği tedavileri 30 dakikadan az sürer ve tüm etnik kökenlerden insanlar için güvenlidir, hiperpigmentasyon veya hipertrofik yara izi riski taşımaz. Ayrıca dolgudaki hyaluronik asit hayvan bazlı değildir ve alerji testi gerektirmez.

Elmacık kemiği dolgusunun içerdiği lidokain, hastaların enjeksiyon işlemi sırasında rahatsızlık hissetmemesini sağlayan bir anesteziktir. Enjeksiyon, hastaların dolgu uygulanırken çok rahat olduklarını bildirmelerine katkıda bulunan çok ince bir iğne kullanılarak yapılır.

Elmacık kemiği dolgusu sonrasında elmacık kemiğine yapılan dolgusu sonrasında hafif ödem, morarma veya kızarıklık yaşayabilir. Tüm hastalar bu etkileri yaşamaz ancak hafif olduğunu ve bir hafta içinde düzeldiğini bilmeniz gerekir. Enjeksiyonlar tamamlanır tamamlanmaz, hastalar elmacık kemiği bölgesinde hacim artışı ve alt yüzü iyileştiren ince bir kaldırma fark eder.

Elmacık kemiği Dolgusu kimlere yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu adaylarının sağlıklı ve gerçekçi beklentilere sahip olması gerekir. Hastalar elmacık kemiği bölgesinde kontür tanımlayıp hacim oluşturmak ve elmacık kemiklerindeki yüz asimetrisini düzeltmek isteyebilirler.

Kapsamlı bir konsültasyon ve yüz muayenesi ile elmacık kemiği dolgusu prosedürüne adaylıklarını değerlendirmek için hastalara mutlaka görüşme muayenesine gelmelerini öneriyoruz. Tüm hasta endişelerini gidermek için özelleştirilmiş bir tedavi planlanır. Elmacık kemiği dolgusu tüm prosedür ve iyileşme detayları anlatılır.

En iyi sonuçları elde etmek için kaç enjeksiyon ve seansa ihtiyacınız olduğunu belirlemek için, lütfen Doktorunuz ile bir görüşme muayenesi planlayın.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Kadar Kalır?

Elmacık kemiği dolgusu elmacık kemiklerinin daha belirgin olmasını isteyen ve böylece yüz hatlarının daha estetik görünmesini isteyen, kişilere uyguladığımız bir işlemdir. Hyaluronik asit etken maddesi ile uygulanan dolgunun kalıcılık süresi 12-18 ay arasında farklılık gösterir. Elmacık kemiği dolgusu tekrarlanabilir ve bu sayede kalıcılık süresi daha uzun olur.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Elmacık Kemiği Dolgusu fiyatları kullanılan dolgu miktarına göre değişiklik göstermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Elmacık Kemiği dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir