En Hızlı Karın Kası (Six Packs) Yapma

Vücut geliştirme sporu yapmış, dergi, gazete ve filmlerde gördüğümüz kaslı görünümlü erkek vücuduna ulaşabilmek artık çok kolay! Belirgin karın kaslarına sahip olmak, eğer karın bölgenizde istenmeyen yağlanmalar mevcut ise ya da belde simit denilen bölgelere sahipseniz zorlayıcı olabilir. Diyet ve egzersiz yapmak size zamanla kaslı ve şekilli bir vücut kazandırabilir. Fakat yalnızca Vaser Hi-Def teknolojisi belirgin kaslara doğrudan sahip olmanıza olanak sağlar.

Vaser Hi-Def ile karın kaslarınızı ortaya çıkarın !

Vaser Hi-Def hastaların şekillenmiş atletik bir görünüme sahip olabilmesi için yapılan vücut şekillendirme tekniğidir. Operasyon kas gruplarını etrafındaki yağı titizlikle ayırarak kasların belirginleştirerek ortaya çıkarılması işlemidir. Vaser Hi-Def deri altındaki kas grubu formlarına etkileyerek şekillenmiş bir görüntü kazandırır. İşlem sonrası atletik bir erkek vücudunda hangi kaslar görülebiliyorsa, bu kaslar ortaya çıkarılmış olur. Bu işlem normal bir erkek vücudunda sahip olunan kasların ortaya çıkarılması işlemidir, Herhangi bir medikal malzeme veya implant kullanılmaz. İşlem sonucu gerçek, atletik görünümlü karın kaslarına sahip olabilirsiniz.

Vaser Hi- Def hangi bölgelere uygulanır?

Göğüs bölgesi, sırt bölgesi, kollar, bacaklar, karın ve bel bölgesi işlem yapılabilen bölgelerdir.

Başvuran erkek hastaların genellikle en çok tercih ettiği karın, bel bölgesi ve göğüs bölgesidir. Bu işlemler için vücutta herhangi bir kesi işlemi yapılmaz 3 mm genişliğinde vücudun kıvrım bölgelerinden giriş yapılarak bunların gizlenmesi sağlanmış olur.

Göğüs bölgesinde yapılan işlemler; pektoral, latissimus dorsi, ve serratus kaslarının belirginliğini arttırır.

Karın ve bel bölgesinde yapılan işlemler; rectus abdominis ( six pack veya baklava dilimleri), oblique ve para vertebral kaslar ile sırt bölgesindeki trapezius kasi ortaya çıkartılır.

Kollarda yapılan işlemle deltoid, biceps ve triceps kasların belirginliğini arttırır.

Bacak bölgesinde ise vastus, lateralis, vastus medialis, rectus femoris, gastrokinemus kaslarına hi-def işlemi yapılır.

Operasyon sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Vaser hi-def sonrası vücudunuzda mevcut karın kaslarınıza bağlı yağlar alınarak, kas gruplarınız doğal bir şekilde belirginleştirilir. İşlem sonrası spor yaparsanız kaslarınız daha belirgin hale gelir. İşlemden daha sonra 8-10 kilo arası bir artış olursa çok büyük bir değişiklik olmaz, fakat daha fazla kilo alımı kasların belirginliğinin azalmasına neden olur.

Vaser Hi Def genellikle lokal anestezi altında gerçekleşir, eğer işlem yapılan bölge genişse genel anestezi de tercih edilebilir. Operasyondan sonraki ilk birkaç gün ağrı hissedilebilir fakat bu durum 6-7 gün içinde geçecektir. Operasyonun etkisi 2-3 aydan sonra ödem atıldıktan sonra gözle görülebilir.

Vaser Hi Def sonrası kaslarım da erime olur mu?

Vaser Hi Def işleminde kas dokusuna işlem yapılmaz. Sadece derinin altındaki kas gruplarını etkileyerek kaslı bir görüntü ortaya çıkarılır.Bundan kaynaklı kaslarınızda herhangi bir erime söz konusu olmaz. İşlemden sonra vücudunuz daha şekilli ve kaslı görünecektir.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir