En Hızlı Karın Kası (Six Packs) Yapma

En hızlı karın kası (Six-Pack) yapmak için estetik cerrahiden faydalanmak akıllıca bir çözümdür. Kısa sürede istenen kaslı görünüme kavuşulur. Tüm dünyada en sık uygulanan kozmetik liposuction prosedürlerden biri Vaser Hi -Def Liposuctiondır. Hastalarının çoğu kadın olmasına rağmen, günümüzün görüntü bilincine sahip toplumunda günden güne daha fazla erkek, arzu ettikleri vücut hatlarını elde etmek için Vaser Hi-Def Liposuction tercih ediyor.

Tıpkı kadınlarda olduğu gibi, erkekler de görünüşlerinden ödün vermek istemezler. İnandıkları ve arzu ettikleri erkeksi, genç heykel görünümüne sahip olmalarını engellediğine inandıkları istenmeyen, inatçı yağlarından kolayca kurtulabilirler.

Vücut geliştirme sporu yapmış, dergi, gazete ve filmlerde gördüğümüz kaslı görünümlü erkek vücuduna ulaşabilmek artık çok kolay!

Belirgin karın kaslarına sahip olmak, eğer karın bölgenizde istenmeyen yağlanmalar mevcut ise ya da belde simit denilen bölgelere sahipseniz zorlayıcı olabilir. Diyet ve egzersiz yapmak size zamanla kaslı ve şekilli bir vücut kazandırabilir. Fakat yalnızca Vaser Hi-Def teknolojisi en hızlı karın kası na doğrudan sahip olmanıza olanak sağlar. 

Vaser Hi-Def ile karın kaslarınızı ortaya çıkarın!

Daha kaslı bir görünüm için hangi cerrahi yöntem uygulanmalıdır?

Estetik olarak erkek ve dişi bedenleri çok farklıdır. Kadın bedeni, göğüslerin genişlemiş dış hatlarından dar bir bele ve genişlemiş kalçalara uzanan kum saati şeklindeyken, erkeğin daha büyük tanımlı daha üçgen bir gövdesi vardır. Vaser Hi-Def, hastaların şekillenmiş atletik bir görünüme sahip olabilmesi için yapılan vücut şekillendirme tekniğidir.

Operasyon, kas gruplarının etrafındaki yağı titizlikle ayırarak kasların belirginleştirerek ortaya çıkarılmasını sağlayan ve istenen bölgelere yağ enjekte ederek kaslı gösteren cerrahi işlemidir. Vaser Hi-Def deri altındaki kas grubu formlarına etkileyerek şekillenmiş bir görüntü kazandırır. 

İşlem sonrası atletik bir erkek vücudunda hangi kaslar görülebiliyorsa, bu kaslar ortaya çıkarılmış olur. Herhangi bir medikal malzeme veya implant kullanılmaz. İşlem sonucu gerçek, atletik görünümlü six packs denilen karın kaslarına sahip olabilirsiniz.

Erkek hastalarda göğüs, karın ve yanları birlikte şekillendirmek esastır. Yine, her kuralın istisnaları vardır, ancak hastaların çoğu bu yaklaşımdan faydalanacaktır. Erkek hastaların çoğu karınları konusunda endişeli geliyor. Gerçekten göğüslerine ve omuzlarına daha az dikkat ediyorlar, ancak bu bölgeleri de tedavi etmek gerçekten büyük bir fark yaratıyor.

Vaser Hi- Def hangi bölgelere uygulanır?

Göğüs bölgesi, sırt bölgesi, kollar, bacaklar, karın ve bel bölgesi işlem yapılabilen bölgelerdir. Başvuran erkek hastaların genellikle en çok tercih ettiği karın, bel bölgesi ve göğüs bölgesidir. Bu işlemler için vücudun kıvrım bölgelerinden 3 mm genişliğinde küçük kesiler ile giriş yapılarak izlerin gizlenmesi sağlanmış olur.

Göğüs bölgesinde yapılan işlemler; pektoral, latissimus dorsi, ve serratus kaslarının belirginliğini arttırır. Karın ve bel bölgesinde yapılan işlemler; rectus abdominis ( six pack veya baklava dilimleri), oblique ve paravertebral kaslar ile sırt bölgesindeki trapezius kası ortaya çıkartılır.

Kollarda yapılan işlemle deltoid, biceps ve triceps kasların belirginliğini arttırır. Bacak bölgesinde ise vastus lateralis, vastus medialis, rectus femoris, gastrokinemus kaslarına hi-def işlemi yapılır.

Hızlı karın kası Operasyonu sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Vaser hi-def sonrası vücudunuzda mevcut karın kaslarınıza bağlı yağlar alınarak, kas gruplarınız doğal bir şekilde belirginleştirilir. İşlem sonrası iyileşme süreci tamalandıktan sonra spor yaparsanız kaslarınız daha belirgin hale gelir. İşlemden daha sonra 8-10 kilo arası bir artış olursa çok büyük bir değişiklik olmaz, fakat daha fazla kilo alımı kasların belirginliğinin azalmasına neden olur.

Vaser Hi Def ile  genel anestezi altında hastane ortamında gerçekleşir. Operasyondan sonraki ilk birkaç gün ağrı hissedilebilir fakat bu durum 6-7 gün içinde geçecektir. Operasyonun etkisi 2-3 ay takibinde ödem atıldıktan sonra nihai haliyle gözle görülebilir. İşlemden hemen sonra eve dönebilir ve genellikle birkaç gün içinde işe dönebilirsiniz.

Şişlik ve morarmayı en aza indirmeye ve bölgenin mümkün olduğunca çabuk iyileşmesine yardımcı olmak için kompresyon giysileri birkaç hafta giyilmelidir. Derin doku masajı, lenfatik drenaj ve ultrasonik dalga tedavileri dahil olmak üzere ameliyat sonrası masaj terapisi, şişlik miktarını ve süresini azaltmanın yanı sıra en iyi estetik sonuçların elde edilmesinde yardımcı olur.

Vaser Hi-Def ile hızlı karın kası için ideal adaylar!

İdeal aday sağlıklı, fiziksel durumu iyi ve tıbbi sağlığı yerinde olmalıdır. Fazla kilolu olmamak önemli bir kriterdir. Hasta beklentilerinin gerçekçi olması gerekir çünkü bu bir zayıflama tekniği değil, vücudunuzun hatlarını iyileştirme hedefi için kullanılır.

Küçük lokalize yağ alanları bile çoğu zaman hastaları orantısız görünmeye ve ardından öz güven kaybına iter. Bu yağlı bölgeler, fazla yağın giderilmesi için liposuction ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilir ve bu sayede daha ince, daha kontürlü bir görünüm elde edilir. İşlem sonrası egzersiz, sağlıklı beslenmenin önemini unutmamak önemlidir. 

Vaser Hi Def sonrası kaslarım da erime olur mu?

Vaser Hi Def işleminde kas dokusuna işlem yapılmaz. Sadece derinin altındaki kas gruplarını etkileyerek kaslı bir görüntü ortaya çıkarılır. Bundan kaynaklı kaslarınızda herhangi bir erime söz konusu olmaz. İşlemden sonra vücudunuz daha şekilli ve kaslı görünecektir.

Vaser Hi Def Prosedürü Öncesi Hazırlık!

Ameliyattan önce hazırlık yapmak, ameliyat sonucunuz üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Ayrıca komplikasyon riskini azaltmaya ve daha sorunsuz bir iyileşme sağlamaya yardımcı olabilir.

Sigara içiyorsanız veya nikotinli ürünler kullanıyorsanız, ameliyattan en az dört hafta önce ve ameliyattan sonra en az dört hafta sonra, mümkün olan en kısa sürede bırakmanız ya da kullanımını azaltmanız kesinlikle çok önemlidir. Nikotin kan damarlarını daraltır ve dolaşımı bozarak iyileşmeyi geciktirebilir ve komplikasyon riskini artırabilir.

Bol su içmeyi, sağlıklı beslenmeyi ve egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz – sadece vücudunuzu güçlendirmek ve daha çabuk iyileşmek için değil, aynı zamanda vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerjiye sahip olması için yeterli besinleri depolamak şarttır. Vitamin E gibi bazı ilaçlar ve takviyeler kan inceltici olarak hareket edebilir ve aşırı morarma ve kanamaya neden olabilir. Ameliyattan en az iki hafta önce kesilmelidirler.

Vaser Hidef ile en hızlı karın kası yapma fiyatları nedir?

En hızlı karın kası yapma fiyatları yapılan hastane ve doktor tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak en hızlı karın kası fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.