Genç ve Güzel Kollar İçin Kol Germe

kol germeYaz gelmeden vücudunuzun daha çekici görünmesini istiyorsanız ilk olarak kollarınıza göz atmaya ne dersiniz? Kollarınızda hafif dereceli sarkmalar başladıysa panik yapmayın! Yaşlanmanın etkisiyle özellikle üst kollarda cilt yapısı değişir, kollajen doku azalır. Üst kollar, vücudun en erken sarkan ve gevşeyen bölgelerinden biridir. Sadece yaşlanmak değil, kilo almak ve kilo vermek de kollarda sarkmalara neden olabilir. Kol germe estetiği sayesinde, üst kol altın da görülen sarkma ortadan kaldırılır. Sarkık kollar her ne kadar kışın saklanabilir olsa da, yaz aylarında kollarınızı saklamak imkansız olabilir. Sarkan kollarını şekillendirmek için spora başlayanlara kötü bir haberimiz var. Aşırı derecede sarkan üst kol derisi spor ile toparlanmaz. Egzersiz yapmak kollarınızda ki kasların güçlenmesine yardımcı olur ama elastikiyetini kaybeden cilt yapısını tedavi etmez. Sarkan kollarınız için tek çözüm kol germe estetiğidir. Yaz gelmeden kol germe estetiği yaptırarak sıcak günlerde özgüvenli bir şekilde kısa kolluları giyebilirsiniz !

Kol derisinin sarkma sebebi nedir?

Kolların sarkmasının en önemli sebebi yaş ve kilo etkenleridir. Kilo alıp vermek ve yaşlanmak, kol sarkmasına neden olur. Üst kol derisinin daha ince olması ve gevşemeye müsait olması kol sarkma sürecini hızlandırır.

Kol germe nedir?

Kol germe, kol kaldırma veya arm lifting olarak da bilinir. Kol gerdirme işlemi, üst kollarınızın alt kısmındaki sarkma, gevşeme ve deformasyonu tedavi etmek için yapılan cerrahi bir ameliyattır. Kol germe estetiğinin medikal adı Brakioplastidir. Brakioplasti estetiğinde, dirsek ile koltuk altı arasındaki sarkan deri kesilerek dışarı atılır. Kalan deri ise daha sıkı bir görüntü için gerilerek tekrar kol şekillendirilir. Kol germe estetiğinde üst kola boydan boya yapılıyorsa uzun bir iz kalabilir. Kolun arka tarafına gizlenen bu iz kolay kolay görülmez. Bazı kişilerde ise kol sarkması sadece koltuk altı bölgesinde görülür. Bu durumda sadece bu bölgedeki fazla deri kesilir. Minimal sarkmalarda daha az iz kalır.

Kol germe estetiği öncesi dikkat edilmesi gereken noktalar:

  • Kanı sulandırıcı ilaçlardan uzak durun.
  • Ameliyattan 24 saat önce bitkisel çayları tüketmeyi bırakın.
  • Ameliyattan 24 saat önce sigara ve alkol içmeyin.

Kol germe estetiği nasıl yapılır?

Kol germe ameliyatı kişinin ihtiyaçlarına ve sarkma derecesine göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Eğer hastanın üst kol bölgesinde normalin üzerinde bir yağlanma varsa öncelikle bu ortadan kaldırılır. Ince bir kanül yardımıyla hastanın üst kolunda ki yağlar Liposuction yöntemiyle dışarı çekilir. Liposuction yapıldıktan sonra bollaşan üst kol derisi cerrahi yöntemle daha sıkı bir forma sokulur. Kol germe estetiğinde sarkan deri kesilerek, kalan deri daha sıkı bir şekilde tekrar dikilir. Kol germe estetiğinde dikiş izleri üst kolun arka bölgesinde kalır. Ameliyatta estetik dikiş kullanıldığı çin dikiş aldırmaya gerek yoktur.

Eğer hastanın kol sarkması yağdan dolayı değil sadece yaşlanmanın bir sonucu ise Liposuction yapılmadan sadece kol germe estetiği yapılabilir. Kol germe estetiğinde ne kadar deri parçası çıkarıldığı ve ne kadar gerdirme yapılacağı kişinin kol yapısına, vücut şekline ve yaşına bağlı olarak değişebilir.

Kol germe estetiği sonrası

Kol germe estetiğinde vücudunuzdaki kan ve sıvının emilmesi için dren tüpleri yerleştirilir. Bu tüpler ameliyattan sonraki gün alınacaktır. Kol germe ameliyatından sonra dikişleriniz bandaja sarılarak iyileşme süresinin sorunsuz geçmesi amaçlanır. Kollarınızın şişmemesi ve ödem toplamaması için bandajınızın gevşek bir şekilde sarılması gerekir.

Kol germe ameliyatından sonra bir gün hastanede kalmanız gerekir. Ameliyattan sonraki ilk iki gün içinde bandajlarınız çıkarılır.

  • Kollarınızı üç ila dört hafta boyunca omuz seviyesinin üzerine çıkarmaktan kaçının.
  • Ameliyattan sonra dört ila sekiz hafta boyunca dikişlerinize hasar verecek fiziksel aktivitelerden kaçının.
  • İhtiyaç durumunda ağrı kesici kullanın.
  • Dikişlerinizin mikrop kapmaması için antibiyotik kullanmanız önerilir.

Kol germe estetiğinin sonuçları

Kol germe estetiğinin en belirgin sonucu gevşeyen ve sarkan kol deriniz üzerindeki etkisidir. Sarkan kol derisi, kol germe ameliyatından sonra sıkı, ince ve formda görünür. Kol germe estetiğinin sonuçları çoğunlukla kalıcıdır. Fakat yaşlanma sürecine giren kişilerin doğal olarak vücutlarında sarkma görünür. Bu nedenle kol germe ameliyatından sonra yer çekiminin etkisiyle kol deriniz tekrar sarkabilir. Fakat bu sarkmanın derecesi ameliyat öncesi kadar olmayacaktır.

Kol germe estetiğinden kusursuz bir sonuç almak istiyorsanız mutlaka Liposuction ile kol germe estetiğini bileştirmenizi öneririz. Eğer kollarınızda yağlanma varsa, kol germe estetiği tek başına yeterli olmayabilir.

Kol asansörleri kesinlikle aşırı yağların giderilmesi için uygun değildir. Tek başına liposuction, cildin iyi esnekliğe sahip olduğu ve yeni vücut hatlarına doğal olarak uyum sağlayabildiği fazla yağ birikintilerini giderir. Cildin esnekliğinin zayıf olduğu durumlarda, liposuction ve kol kaldırma teknikleri kombinasyonu önerilebilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir