Göbek Bölgesindeki Yağlardan Nasıl Kurtulurum?

1.35K görüntülenmeKarın Estetiği
0
1 Yorum

Doktor hanım merhaba, vücut yapısı olarak zayıf biriyim ancak karın bölgemde daha doğrusu göbeğimin alt bölgesinde aşırı yağlanma var, ne yaparsam yapayım bu yağlı bölgeyi inceltemiyorum. Karın ameliyatı bölgesel olarak bana fayda sağlar mı? Göbeğimin fazlalığı beni mutsuz ediyor bu konuda sizden destek rica ederim, cevabınızı bekler iyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba , göbek alt bölgesinde oluşan yağlanma için mini karın germe estetiği dediğimiz operasyon yapılmaktadır. Kasık üstü ile göbek arasına yapılan operasyonla göbek deliğine dokunmadan karın gerginleştirilmektedir. Bu operasyon 1-2 saat sürmekte ve göbek çevresinde iz olmamaktadır. Yağlanmalar için Liposuction ile birlikte mini karın germe işlemi yapılabilmektedir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Doktor Hanım merhaba, son 2 yıldır aşırı kilo aldım. Özellikle göbek bölgem iyice kilolandı. Göbek bölgesindeki yağlardan nasıl kurtulurum? Tedavi öneriniz ne olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, tabi ki sizin durumunuza özel bir bilgi verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Ancak genel bir bilgi vereyim. Biz kilo alımlarında öncelikle hastamızdan olabildiğince kilo vermesini isteriz ki bölgede sadece inatçı gitmeyen yağlar kalsın. Sonrasında bu yağlanmanın miktarına bakar ve gerekli olabilecek tedaviyi belirleriz. Bu tedavi yöntemi medikal yöntemler de olabilir, Liposuction da ya da Liposuction ile kombine uygulayacağımız germe ameliyatı da olabilir. Muayene için gelin lütfen analizlerinizi yapalım, bu doğrultuda tedavinize karar verelim. Sevgiler…

0

Selamlar hocam, ideal kilomda olmama rağmen göbek bölgemdeki yağlardan bir türlü kurtulamıyorum. Göbek bölgesindeki yağlardan nasıl kurtulurum? Ne önerirsiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, ideal kilonuzda olmanıza rağmen yağlanma sorunu yaşıyorsanız bölgesel yağlanmaya sahipsiniz demektir. Bu da demektir ki vücudunuzun belli bir bölgesindeki yağ hücresi sayısı diğer bölgelere göre daha fazla. Bölgesel yağlanmanın önüne geçebilmek için en etkili yol ise liposuction ameliyatı olmaktır. Liposuction ameliyatı ile fazla yağlardan kurtulabilir, daha estetik ve şekilli vücut hatlarına kavuşabilirsiniz. Eğer kesin kararlıysanız en yakın zamanda kliniğimize gelebilir, muayene olabilir, uygun bulunursanız tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz.

0

Merhaba Leyla Hocam, ideal kilomda olmama ve oldukça zayıf görünmeme rağmen göbek bölgemdeki yağlardan bir türlü kurtulamadım. Ayrıca göbeğim vücudumun diğer bölgelerine göre çok daha sarkık. Bu durum beni aşırı rahatsız ediyor doktor hanım. Ne önerirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sizin gibi ideal kilosunda olsa dahi bölgesel yağlanma sorununa sahip hastalarım için liposuction uyguluyorum. Liposuction ile fazla yağ hücrelerini vücudunuzdan atarak daha fit ve formda bir görüntüye kavuşuyorsunuz. Ancak siz sarkmadan da bahsetmişsiniz. Sarkmayı önlemek için liposuction işlemine ek olarak karın germe ameliyatını önerebilirim. Sarkmanın derecesine göre bu ameliyat mini karın germe ve tam karın germe olmak üzere ikiye ayrılıyor. Ancak net bir cevap verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekir.

0

Leyla Hocam merhaba, ben göbek bölgesindeki yağlardan nasıl kurtulurum bilmiyorum. Ancak görüntümden çok rahatsızım. Yazdan önce bu konuyu halletmek istiyorum. 30 yaşındayım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, eğer ki yağlanmanız yoğun olarak yalnızca göbek bölgenizdeyse, diyet veya spor ile de gitmiyorsa büyük ihtimalle inatçı yağlanmadır. Bu tip yağlanmalarda öncelikle yağlanmanın miktarını analiz ederiz. Eğer aşırı bir yağ yoksa öncelikle medikal yöntemlerden faydalanırız. Ancak eğer bunların yeterli olmayacağını ön görürsek Liposuction ile verimli sonuçlar alabiliriz. Kesin bir şey söyleyebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 32 yaşındayım ve oldukça düzgün bir fizik yapıya sahibim. Sadece göbeğimde hiçbir şekilde erimeyen fazlalıklar var. Çok fazla değil ancak beni rahatsız ediyor. Göbek bölgesindeki yağlardan nasıl kurtulurum?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, fazlalıklarınız vücudunuzda tek bir bölgede ya da birkaç belirli bölgede yoğunlaştıysa yüksek ihtimalle bölgesel yağlanmanız var demektir. Bölgesel yağlanmalarda, yağlar inatçıdır ve kolay erimez. Yaptığınız diyetler ya da egzersiz planları sizin için çözüm olmayacaktır. Bölgesel yağlanmalarda en etkili yol olarak ben Liposuction öneriyorum. Kısa bir operasyon ile etkili çözümler almanızda bu yöntem sizi memnun edecektir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı