İple Yüz Germe Ne Kadar Kalıcı?

923 görüntülenmeİple Askı Yöntemi
0
1 Yorum

Merhaba hocam, ben şakak ve alt yüz bölgemi gerdirmek istiyorum. Cerrahi ameliyattan sonra yüzüm çok şişer ve morarır diye korkuyorum. Web Sitenizde iple yüz germe makalesine denk geldim. Eğer cerrahi operasyon yerine iple yüz germe yapılırsa kalıcılığı ne kadar olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, İple askı, yüz germe için kullanılan, cerrahi ameliyatı tercih etmeyen hastalar için en etkili yöntemlerden biridir. İple yüz germe yöntemi tamamen güvenli olup, bu işlemde medikal amaçla üretilen ipler kullanılır. İple yüz germe yöntemi cildinde sarkma ve kırışıklık olan kişiler için uygundur. İple yüz germe sayesinde cildiniz daha gergin ve genç görünür. İple yüz germe tedavisi 35’li yaşlardan itibaren herkes için uygundur. Yüzünüzün doğal mimiklerini koruması ve işlemin tamamen doğal görünmesi için tercih sebebidir. İple yüz germenin kalıcılığı ortalama 2-3 sene arasında değişir. İple yüz germede kullanılan iplerin kopmama garantisi vardır. Cildinizde genç bir ifade yaratan bu işlem aynı zamanda doğal bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Cerrahi ameliyatlara göre kalıcılığı daha kısadır. Eğer kalıcılığı uzun olan bir işlem istiyorsanız, ameliyat ile yüz germe yöntemini tercih edebilirsiniz. Yüz germe ameliyatının kalıcılık süresi 10-15 yıldır, zamanla yerçekiminin etkisiyle sarkmalar başlayabilir.

0

Merhaba doktor hanım, yüzümde özellikle yanaklarım oldukça sarkmaya başladı. Bu durum beni çok rahatsız ettiğinden estetik yaptırmaya karar verdim. Ameliyat olmak istemiyorum o nedenle iple yüz germe yöntemini düşünüyorum. Ancak süreç hakkında bilgim yok. İşlem kalıcı mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iple yüz germe işlemi yaygın uygulanan ve başarılı sonuçlar aldığımız bir uygulamadır. Epey pratik ve basit bir işlem olan iple yüz germe estetiğinin ardından 2-3 gün içerisinde günlük yaşantınıza rahatlıkla geri dönebilirsiniz. İple yüz germe uygulamasını kalıcılık süresi 5 ila 7 yıl arasında farklılık gösterir. Ancak bu süre uzayabilir de, kısalabilir de. Bu da hastanın cilt yapısına bağlı değişken bir durum.

0

Leyla Hocam merhaba, benim yüzümde son zamanlarda sarkma çok arttı. İple yüz germe olmak ve daha genç olan görüntüme dönmek istiyorum. İple yüz germe ne kadar kalıcı? Tekrarlamak gerekli mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iple yüz germe işleminin kalıcılık süresi kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama 2 yıldır. Bu uygulama sarkmaya karşı benim de çok uyguladığım ve hastalarıma da önerdiğim sonuçlarından son derece memnun kalınan bir yöntem. Oldukça konforlu bir uygulama ve işlem süresi de 35- 40 dakika kadar sürüyor. Bu işlem sonucunda yüzünüz daha genç ve gergin bir görüntüye kavuşur. Sonuçlarını beğeneceğiniz kanaatindeyim. Uygun olduğunuz bir gün muayene için gelirseniz sarkmanızın derecesine bakalım. İşlem için uygunluğunuzu konuşalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, sarkan yüzüm ve yanaklarım için iple yüz germe estetiği yaptırmak istiyorum. Bu yöntemi çok araştırdım ve benim için uygun olduğuna karar verdim. Fakat ne kadar süre kalıcı olduğu hakkında bilgi sahibi değilim. Rica etsem konu hakkında beni bilgilendirir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, iple yüz germe estetiği yüz germede sıklıkla uyguladığım ve hastalarımın sonuçlardan oldukça memnun kaldığı bir işlemdir. Oldukça kolay ve pratik bir işlem olan iple yüz germe işlemi sonrasında günlük yaşamınıza 2-3 gün içerisinde geri dönebilirsiniz. İşlemin kalıcılık süresi hastadan hastaya değişse de genellikle 5 ila 7 yıl arasında etkisini korur.

0

Leyla Hanım merhaba, özellikle yanaklarımda aşağı doğru sarkma var. 40 yaşındayım. İple yüz germe yaptırmak istiyorum. İple yüz germe ne kadar kalıcı? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iple yüz germe işlemi sizi çok daha genç bir görüntüye kavuşturur. Yüzünüzü daha canlı ve dinamik gösterir. Oldukça kolay şekilde uyguladığım bir estetik işlemdir. İşlem süresi ortalama 35- 40 dakika arasında sürer. Operasyonda saçlı deriniz içerisinden küçük kesiler açıyorum bu alanlara medikal ip yerleştirerek germe işlemi yapıyorum. Operasyon sonrası hastanede kalmanız gerekmiyor. 2 ya da 3 gün sonra rutin hayatınıza dönüş yapabiliyorsunuz. İşlemin kalıcılık süresi ise kişiye göre değişiklik gösteriyor. Ancak yaklaşık olarak kalıcılık süresinin 5-7 yıl olduğunu söyleyebilirim.

0

Merhaba doktor hanım, orta yüz bölgemde biraz sarkma oluştu. İple yüz germe uygulamasıyla yüzümün gerginleştirilmesini istiyorum ama bu uygulamayı tekrar etmek gerekir mi? İple yüz germe uygulamasının etkisi ne kadar kalıcıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iple yüz germe uygulamasında yüzde gerginlik sağlamak için cilt altına insan dokusuna uyum sağlayan kalıcı medikal ipler yerleştirilir. Oldukça kolay bir şekilde uygulanabilen iple germe uygulamasının süresi ortalama 5-7 yıldır ancak bu süre kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı