İple Yüz Germe Ne Kadar Kalıcı?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben şakak ve alt yüz bölgemi gerdirmek istiyorum. Cerrahi ameliyattan sonra yüzüm çok şişer ve morarır diye korkuyorum. Web Sitenizde iple yüz germe makalesine denk geldim. Eğer cerrahi operasyon yerine iple yüz germe yapılırsa kalıcılığı ne kadar olur?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 2, 2020

Merhaba, İple askı, yüz germe için kullanılan, cerrahi ameliyatı tercih etmeyen hastalar için en etkili yöntemlerden biridir. İple yüz germe yöntemi tamamen güvenli olup, bu işlemde medikal amaçla üretilen ipler kullanılır. İple yüz germe yöntemi cildinde sarkma ve kırışıklık olan kişiler için uygundur. İple yüz germe sayesinde cildiniz daha gergin ve genç görünür. İple yüz germe tedavisi 35’li yaşlardan itibaren herkes için uygundur. Yüzünüzün doğal mimiklerini koruması ve işlemin tamamen doğal görünmesi için tercih sebebidir. İple yüz germenin kalıcılığı ortalama 2-3 sene arasında değişir. İple yüz germede kullanılan iplerin kopmama garantisi vardır. Cildinizde genç bir ifade yaratan bu işlem aynı zamanda doğal bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Cerrahi ameliyatlara göre kalıcılığı daha kısadır. Eğer kalıcılığı uzun olan bir işlem istiyorsanız, ameliyat ile yüz germe yöntemini tercih edebilirsiniz. Yüz germe ameliyatının kalıcılık süresi 10-15 yıldır, zamanla yerçekiminin etkisiyle sarkmalar başlayabilir.

blank

İyi günler hocam, çocuklarımın ikisi de yüzümü ellemeyi çok seviyorlar ve akşamları bu şekilde uyuyorlar. Tabi yüzümü sürekli elledikleri için biraz erken yaşta buruştu ve sarkmalar başladı. Ameliyat olmaktan biraz çekiniyorum. İple yüzün gerilebildiğini öğrendim arkadaşımdan. İple yüz germe işlemi ne kadar kalıcıdır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 16, 2020

İyi günler, yüz ile sürekli temas halinde olunması cildin elastik yapısının ve gerginliğinin bozulmasına yol açmaktadır. Yerçekimi ve yılların da etkisiyle sarkma ve kırışıklar ilk önce yüz ve boyun bölgesinde başlamaktadır. Sarkma ve kırışıklıkların sebebi vücudun kolajen üretiminin yavaşlamasıdır. Cerrahi müdahale istemeyen veya ameliyattan çekinen hastalarıma ip askı ile yüz gerdirme işlemini önermekteyim. Bu işlem lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Kafa bölgesinden kanüller aracılığıyla açılan deliklerden cerrahi ipler yüzdeki yumuşak dokuya getirilerek sabitlenir ve yukarıya doğru çekilir. Bu yöntemin kalıcılığı her kişide farklıdır. Her insanın hormonel yapısı ve cilt elastikiyeti farklı olduğundan kalıcılığı kişiden kişiye değişebilmektedir. Ancak yaklaşık olarak üç yıl içerisinde ipler erimektedir. İp askı ile yüz gerdirme işleminde cildin kalitesi artmakta ve yüz ile boyun bölgesi daha genç bir görünüme kavuşmaktadır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, televizyonda bazı ünlülerin ip ile yüz gerdirme yaptırdıklarını  izledim. Benim de yüzümde sarkıklık ve esnemeler var. Yüzümü gerdirmek istiyorum ama cerrahi müdahaleyle risk almak istemiyorum açıkçası. İple yüz germe ne kadar kalıcı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

İyi günler, cerrahi operasyonla yüz gerdirme yaptırmak istemeyen hastalar için estetik cerrahi alanında her zaman farklı bir seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birisi de ip ile yüz gerdirme yöntemidir. Ciltteki kolajen yapının azalmasıyla beraber yerçekimi ve yaşın ilerlemesiyle yüz bölgesinde kırışıklık ve sarkmalar görülebilmektedir. İple yüz gerdirme işleminin kalıcılığı hastanın hormonal ve cilt yapısının yanında, yaşa bağlı olarak da değişmektedir. İple yüz gerdirme sırasında kullanılan medikal ipler yaklaşık olarak 2 ile 3 yıl arasında değişen bir sürede vücut tarafından yok edilmektedir. Cerrahi operasyonlara göre kalıcılığı daha az olan ip askı ile yüz gerdirme işleminde kafa bölgesinde saçların arasından minik kanüller yardımıyla yüz içine sokulan medikal iplerle sarkmış olan yüz derisi yukarıya doğru kaldırılmaktadır. Bu işlem sedasyon ya da lokal anestezi ile yapılmaktadır. İple yüz askısı yöntemi cerrahi müdahaleyle kıyaslanamasa da kalıcılık ve sonuçların hızlı bir şekilde görülmesinden dolayı son zamanlarda tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar