İple Yüz Germe Ne Kadar Kalıcı?

2.34K görüntülenmeİple Askı Yöntemi
0

Merhaba hocam, ben şakak ve alt yüz bölgemi gerdirmek istiyorum. Cerrahi ameliyattan sonra yüzüm çok şişer ve morarır diye korkuyorum. Web Sitenizde iple yüz germe makalesine denk geldim. Eğer cerrahi operasyon yerine iple yüz germe yapılırsa kalıcılığı ne kadar olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, İple askı, yüz germe için kullanılan, cerrahi ameliyatı tercih etmeyen hastalar için en etkili yöntemlerden biridir. İple yüz germe yöntemi tamamen güvenli olup, bu işlemde medikal amaçla üretilen ipler kullanılır. İple yüz germe yöntemi cildinde sarkma ve kırışıklık olan kişiler için uygundur. İple yüz germe sayesinde cildiniz daha gergin ve genç görünür. İple yüz germe tedavisi 35’li yaşlardan itibaren herkes için uygundur. Yüzünüzün doğal mimiklerini koruması ve işlemin tamamen doğal görünmesi için tercih sebebidir. İple yüz germenin kalıcılığı ortalama 2-3 sene arasında değişir. İple yüz germede kullanılan iplerin kopmama garantisi vardır. Cildinizde genç bir ifade yaratan bu işlem aynı zamanda doğal bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Cerrahi ameliyatlara göre kalıcılığı daha kısadır. Eğer kalıcılığı uzun olan bir işlem istiyorsanız, ameliyat ile yüz germe yöntemini tercih edebilirsiniz. Yüz germe ameliyatının kalıcılık süresi 10-15 yıldır, zamanla yerçekiminin etkisiyle sarkmalar başlayabilir.

10 Cevap

0

İple yüz germe yaptırmak istiyorum. İple yüz germe cilde ne kadar süre etki eder?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iple yüz germe tekniğiyle hem yüzünüzdeki kırışıklıklardan kurtularak genç, diri, canlı bir yüze kavuşursunuz hem de genel anestezi almadan hızlı ve kolay bir biçimde estetik bir görünüm sağlarsınız. İple yüz germe aşağıya düşen yüzü lokal anesteziyle 30-45 dakika civarında yapılan bir uygulama ile yukarı kaldırır. Risk içermez, iplerin kopması söz konusu değildir. Uygulama sonrası iple yüz germe etkisi hemen görülmeye başlanır. Kalıcılık süresi kişiden kişiye farklı sürelerde olmaktadır. En fazla 2 yıla dek iple yüz germe etkisi görülmektedir. Bu sürenin sonunda kişi dilerse yeniden iple yüz germe yaptırabilir.

0

Doktor Hanım merhaba, ben iple yüz germe ne kadar kalıcı diye merak ediyorum. 40 yaşındayım yüzümde hafif bir sarkma var, onun için istiyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle yapılacak işlemin ne olduğuna karar vermek için sizi muayene etmek isterim. Sarkmalarda uygulayacağımız işlemler sarkmanın oranına göre farklılık gösterebilir. Şayet iple yüz germe yapmaya karar verirsek, ortalama 35- 40 dakika sürecek bu işlem ile rahatsız olduğunuz görüntüden kurtulursunuz. Bu işlemin kalıcılık süresinin en az 2 yıl olduğunu söyleyebilirim. Ancak unutulmamalıdır ki işlemin kalıcılık süresi kişiden kişiye değişebilir. Aynı zamanda kullanılan ip çeşidine göre de kalıcılık değişmektedir. Muayene için geldiğinizde daha detaylı olarak ve size özel olarak bilgi verebilirim. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, yüzümde özellikle yanaklarım oldukça sarkmaya başladı. Bu durum beni çok rahatsız ettiğinden estetik yaptırmaya karar verdim. Ameliyat olmak istemiyorum o nedenle iple yüz germe yöntemini düşünüyorum. Ancak süreç hakkında bilgim yok. İşlem kalıcı mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iple yüz germe işlemi yaygın uygulanan ve başarılı sonuçlar aldığımız bir uygulamadır. Epey pratik ve basit bir işlem olan iple yüz germe estetiğinin ardından 2-3 gün içerisinde günlük yaşantınıza rahatlıkla geri dönebilirsiniz. İple yüz germe uygulamasını kalıcılık süresi 5 ila 7 yıl arasında farklılık gösterir. Ancak bu süre uzayabilir de, kısalabilir de. Bu da hastanın cilt yapısına bağlı değişken bir durum.

0

Leyla Hocam merhaba, benim yüzümde son zamanlarda sarkma çok arttı. İple yüz germe olmak ve daha genç olan görüntüme dönmek istiyorum. İple yüz germe ne kadar kalıcı? Tekrarlamak gerekli mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iple yüz germe işleminin kalıcılık süresi kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama 2 yıldır. Bu uygulama sarkmaya karşı benim de çok uyguladığım ve hastalarıma da önerdiğim sonuçlarından son derece memnun kalınan bir yöntem. Oldukça konforlu bir uygulama ve işlem süresi de 35- 40 dakika kadar sürüyor. Bu işlem sonucunda yüzünüz daha genç ve gergin bir görüntüye kavuşur. Sonuçlarını beğeneceğiniz kanaatindeyim. Uygun olduğunuz bir gün muayene için gelirseniz sarkmanızın derecesine bakalım. İşlem için uygunluğunuzu konuşalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, sarkan yüzüm ve yanaklarım için iple yüz germe estetiği yaptırmak istiyorum. Bu yöntemi çok araştırdım ve benim için uygun olduğuna karar verdim. Fakat ne kadar süre kalıcı olduğu hakkında bilgi sahibi değilim. Rica etsem konu hakkında beni bilgilendirir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, iple yüz germe estetiği yüz germede sıklıkla uyguladığım ve hastalarımın sonuçlardan oldukça memnun kaldığı bir işlemdir. Oldukça kolay ve pratik bir işlem olan iple yüz germe işlemi sonrasında günlük yaşamınıza 2-3 gün içerisinde geri dönebilirsiniz. İşlemin kalıcılık süresi hastadan hastaya değişse de genellikle 5 ila 7 yıl arasında etkisini korur.

0

Leyla Hanım merhaba, özellikle yanaklarımda aşağı doğru sarkma var. 40 yaşındayım. İple yüz germe yaptırmak istiyorum. İple yüz germe ne kadar kalıcı? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iple yüz germe işlemi sizi çok daha genç bir görüntüye kavuşturur. Yüzünüzü daha canlı ve dinamik gösterir. Oldukça kolay şekilde uyguladığım bir estetik işlemdir. İşlem süresi ortalama 35- 40 dakika arasında sürer. Operasyonda saçlı deriniz içerisinden küçük kesiler açıyorum bu alanlara medikal ip yerleştirerek germe işlemi yapıyorum. Operasyon sonrası hastanede kalmanız gerekmiyor. 2 ya da 3 gün sonra rutin hayatınıza dönüş yapabiliyorsunuz. İşlemin kalıcılık süresi ise kişiye göre değişiklik gösteriyor. Ancak yaklaşık olarak kalıcılık süresinin 5-7 yıl olduğunu söyleyebilirim.

0

Merhaba doktor hanım, orta yüz bölgemde biraz sarkma oluştu. İple yüz germe uygulamasıyla yüzümün gerginleştirilmesini istiyorum ama bu uygulamayı tekrar etmek gerekir mi? İple yüz germe uygulamasının etkisi ne kadar kalıcıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iple yüz germe uygulamasında yüzde gerginlik sağlamak için cilt altına insan dokusuna uyum sağlayan kalıcı medikal ipler yerleştirilir. Oldukça kolay bir şekilde uygulanabilen iple germe uygulamasının süresi ortalama 5-7 yıldır ancak bu süre kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir.

0

Merhaba hocam, yaşlanmanın etkilerini hayatımın her alanında hissediyorum ancak cildim o kadar sarktı ki görünümümden çok rahatsız oluyorum. Özellikle yüzümün aşağı doğru sarkık bir görüntüsü var, bu da beni oldukça rahatsız ediyor. Bu nedenle iple yüz germe ameliyatı yaptırmak istiyorum ama iple yüz germe ne kadar kalıcı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hızlı ve doğal sonuçlar elde edilmesi nedeniyle birçok kadının vazgeçilmezi olan iple yüz germe işlemi, yüze canlılık veren ve kişiyi olduğundan çok daha genç gösteren bir estetik uygulamadır. Oldukça kolay bir şekilde uygulanabilen bu işlemin süresi 30-45 dakika arasındadır. Operasyon sırasında saçlı deri içinden açılan küçük kesiler yardımıyla istenilen alanlara ip yerleştirilerek yüz germe işlemi tamamlanır. Kolay ve hızlı bir şekilde uygulanabilen bu uygulamadan sonra hastanede kalmaya gerek yoktur, kişi arzu ettiği anda 2-3 gün içinde günlük hayatına dönebilir. Medikal ipler yardımıyla yapılan bu işlemin kalıcılık süresi her ne kadar kişiden kişiye değişse de yaklaşık olarak 2 yıldır.

0

İyi günler hocam, çocuklarımın ikisi de yüzümü ellemeyi çok seviyorlar ve akşamları bu şekilde uyuyorlar. Tabi yüzümü sürekli elledikleri için biraz erken yaşta buruştu ve sarkmalar başladı. Ameliyat olmaktan biraz çekiniyorum. İple yüzün gerilebildiğini öğrendim arkadaşımdan. İple yüz germe işlemi ne kadar kalıcıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, yüz ile sürekli temas halinde olunması cildin elastik yapısının ve gerginliğinin bozulmasına yol açmaktadır. Yerçekimi ve yılların da etkisiyle sarkma ve kırışıklar ilk önce yüz ve boyun bölgesinde başlamaktadır. Sarkma ve kırışıklıkların sebebi vücudun kolajen üretiminin yavaşlamasıdır. Cerrahi müdahale istemeyen veya ameliyattan çekinen hastalarıma ip askı ile yüz gerdirme işlemini önermekteyim. Bu işlem lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Kafa bölgesinden kanüller aracılığıyla açılan deliklerden cerrahi ipler yüzdeki yumuşak dokuya getirilerek sabitlenir ve yukarıya doğru çekilir. Bu yöntemin kalıcılığı her kişide farklıdır. Her insanın hormonel yapısı ve cilt elastikiyeti farklı olduğundan kalıcılığı kişiden kişiye değişebilmektedir. Ancak yaklaşık olarak üç yıl içerisinde ipler erimektedir. İp askı ile yüz gerdirme işleminde cildin kalitesi artmakta ve yüz ile boyun bölgesi daha genç bir görünüme kavuşmaktadır.

0

İyi günler Leyla Hanım, televizyonda bazı ünlülerin ip ile yüz gerdirme yaptırdıklarını  izledim. Benim de yüzümde sarkıklık ve esnemeler var. Yüzümü gerdirmek istiyorum ama cerrahi müdahaleyle risk almak istemiyorum açıkçası. İple yüz germe ne kadar kalıcı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, cerrahi operasyonla yüz gerdirme yaptırmak istemeyen hastalar için estetik cerrahi alanında her zaman farklı bir seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden birisi de ip ile yüz gerdirme yöntemidir. Ciltteki kolajen yapının azalmasıyla beraber yerçekimi ve yaşın ilerlemesiyle yüz bölgesinde kırışıklık ve sarkmalar görülebilmektedir. İple yüz gerdirme işleminin kalıcılığı hastanın hormonal ve cilt yapısının yanında, yaşa bağlı olarak da değişmektedir. İple yüz gerdirme sırasında kullanılan medikal ipler yaklaşık olarak 2 ile 3 yıl arasında değişen bir sürede vücut tarafından yok edilmektedir. Cerrahi operasyonlara göre kalıcılığı daha az olan ip askı ile yüz gerdirme işleminde kafa bölgesinde saçların arasından minik kanüller yardımıyla yüz içine sokulan medikal iplerle sarkmış olan yüz derisi yukarıya doğru kaldırılmaktadır. Bu işlem sedasyon ya da lokal anestezi ile yapılmaktadır. İple yüz askısı yöntemi cerrahi müdahaleyle kıyaslanamasa da kalıcılık ve sonuçların hızlı bir şekilde görülmesinden dolayı son zamanlarda tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.