Meme Büyütme Ameliyatı

Kadın olmanın tanımlayıcı unsurlarından biri de memedir. Meme güzelliğinden memnun olmayan kadınlar giydiklerini kendilerine yakıştırmaz, kendilerini kısıtlar ve bu kısıtlamalarından ötürü istedikleri gibi rahat davranamazlar. Meme büyütme operasyonu, olduğundan daha büyük ve dolgun görünen göğüslere ulaşmak isteyen kadınların en büyük hayalidir. Büyük memeler kadınların daha feminen ve çekici hissetmesine yardımcı olur.

Meme büyütme ameliyatı nedir?

Memelerde, sık sık kilo alıp vermeler, doğum ve emzirme faktörleri, bazen de genetik olarak meme dokusundagevşekliğe, sarkmalara ve deforme görünümlere neden olabilir. Bu gibi durumlarda memeyi göğüs kafesinde doğru yere taşımak, memeyi ideal yerine ve ideal büyüklüğüne kavuşturmak gerekir. Küçük memeli kadınlar meme implantları sayesinde göğüslerini büyütebilir ya da yaşlanma veya hamilelik gibi nedenlerde memelerinde sarkma problem yaşayan kadınlar meme büyütme ameliyatı ile göğüslerinin daha dik görünmesini sağlayabilirler.

Meme Büyütme Ameliyatı ile İdeal Göğüs Ölçüsüne Kavuşun!

ÇOK SORULAN SORULAR

Meme büyütüme estetiği ameliyatı için en kolay ve en çok tercih edilen yöntem meme protezi ile meme büyütmedir. Meme büyütme ameliyatında en önemli konulardan biri silikon seçimidir. Göğsün içine yerleştirilen protezlerin içi silikon ile dolu olduğu için protezlere halk arasında silikon denilebiliyor. Protezlerin büyüklüğü, şekli ve yüzeyi hastalarla olan görüşmelerimize bağlı olarak ortak kararımızla seçilir.

Meme büyütme operasyonunda tercih edilecek protezlerin büyüklüğü hastanın boyuna, kilosuna ve tercihine bağlı olarak değişebilir. Protezlerin göğüste nereye yerleştirileceği konusunda, protezlerin uzun ve rahat süreli kullanımı, komplikasyonların azaltılması için ön planda tutulmalıdır. Meme protezi kas altına veya kas üzerine yerleştirebilir.

Anatomik ve yuvarlak şekilli protezlerden hangisinin kullanılması gerektiği yine meme dokusuna, göğüslerin ve vücudun genel yapısına bağlı olarak değişmektedir. Yuvarlak protezler tüm meme dokusunun altına yayılarak göğüsleri büyütür ve genişletir. Göğüslerin üst kısmının daha boş gözüktüğü kadınlarda genellikle yuvarlak protez tercih edilir.

Damla şeklindeki protezler, meme dokusu çok az olan kadınlarda tercih edilir. Anatomik ya da yaygın kullanımı ile damla protezler, göğüslerin üst kısmından alt kısmına doğru ilerlerken yumuşak bir açı yaratmak için idealdir.Doğal bir görüntü vermek için üst kısmı daha az aşağıya doğru indikçe daha büyüyen damla şeklindeki protezler, küçük göğüslü kadınların daha doğal ve büyük göğüslere sahip olması için tercih edilir.

Protezin nereden yerleştirildiğine bağlı olarak meme başının çevresine ya da memenin alt kısmında bir iz kalacaktır. Göğüs büyütme ameliyatı için 4 farklı noktadan protez yerleştirilebilir. Bunlar, koltuk altı, meme başı çevresi, meme altı ve göbek kesilerdir.Meme başı çevresinde yapılan kesi areola adı verilen kahverengi kısmın çevresinde oldukça küçük bir yara izi ile iyileşmekle birlikte teknik olarak süt kanallarının kesilmesi gerekebilir.Meme altı kesisinde ise meme bezine ve süt kanallarına hiç bir zarar gelmediği gibi; meme altı oluğuna oturan belli belirsiz bir yara izi ile iyileşme gerçekleşir.

Koltuk altı girişinde meme üzerinde hiç bir kesi bulunmamakta ve koltuk altından girişim yapılmaktadır. Yara izleri,meme ameliyatısonrası erken dönemde hafif kızarık olarak belirgin olsa da zaman içinde giderek solmakta ve belirsiz hale gelmektedir. Bu kesiler aracılığı ile meme bezinin ya da göğüs kasının altında düzlemlerde uygun büyüklükte bir cep hazırlanmakta ve meme protezi bu alana yerleştirilmektedir.

Meme büyütme ameliyatı için uygun bir adayda aşağıdaki özelliklerden en az bir tanesi bulunmaktadır:

Göğüslerden birisi diğerine göre gözle görülür derecede küçük/büyükse

Göğüsler vücudun genel yapısına göre küçükse

Göğüsler hamilelik sonrası veya yaşa bağlı olarak küçüldüyse

Hasta yaşam konforunu artırmak, dilediği gibi giyinmek ve kendine daha çok güvenmek istemektedir. Hastanın genel vücut yapısı, boyu ve kilosuna bakılarak seçilen protezin büyüklüğüne karar verilmelidir. Doğal olmayan bir görünüme yol açmamak için meme dokusu az olana büyük bir protez seçmemeli. Protezi seçerken mümkün olduğu kadar doğal kalmaya dikkat edilmeli.

Göğüs süt kanalları ve süt bezlerini çevreleyen yağ tabakasından oluşmaktadır. Göğüse şeklini veren de yağ tabakasıdır. Memenin altında ise pektoral göğüs kası yer almaktadır. Protez bu kasın altına ya da üstüne yerleştirilebilir. Her iki tekniğin de kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Yeterince meme dokusu olmayan hastalarda protezin kas altına yerleştirilmesi genellikle daha iyi sonuç vermektedir. Bu teknik göğüslere daha doğal bir görünüm sağlamaktadır. Ancak kas altına yerleştirilen protezler zaman içinde kas hareketlerinden dolayı yer değiştirebilmektedir. Kas üstüne yerleştirilen protezlerin sertleşmesi, dalgalı ve daha yapay bir görüntüye neden olması ihtimali daha fazla olmakla birlikte teknik olarak daha kolaydır ve yeterli meme dokusu olan hastalar için idealdir.

ÇOK SORULAN SORULAR

Ameliyat öncesinde bebeğini emzirdiği bilinen hastalar ameliyat sonrasında da bebeklerini emzirebilir. Ameliyat öncesinde bebeğini emziremediği bilinen hastalar ameliyat sonrasında da bebeklerini emziremez. Yani protezlerin bebek emzirmeyle doğrudan bir ilişkisi saptanmamıştır.

Evet, mümkün. Hastanın kendi yağlarını yağ enjeksiyonu ile meme bölgesine aktarabiliyoruz. Yağ enjeksiyonu silikon kadar kalıcı bir uygulama olmadığı için memnuniyetsizlik durumunda bir iki yıl içinde yağ dokusunun eriyerek kaybolacağını düşünebilirsiniz. Yağ enjeksiyonunun kalıcılığı için bir iki senede bir yeniletmenizi öneriyoruz.

Memeleriniz eşit değilse, farklı boyutlardaki protezler kullanılarak göğüsleriniz eşit büyüklüğe getirilebilir. Bu gibi durumlarda iki memeye de silikon takılabilir fakat göğüslerin eşitsizliği dikkate alınarak farklı boyutlarda silikonlar tercih edilir.

Meme büyütme operasyonu sonrası bir gün hastanede yatmanız gerekir. İkinci gün hastaneden çıkabilirsiniz. İlk hafta evinizde dinlenmeniz önerilir. Ameliyattan bir gün sonra sporcu sütyeni giymeniz önerilir. Ameliyatın üçüncü gününden itibaren göğüs çevrenizdeki şişlikler ve morluklar kaybolmaya başlar. Ameliyattan iki hafta sonra bandajlarınız açılır. Ameliyattan sonra bir ay boyunca önerilen sütyeni giymeye devam etmelisiniz. Göğüslerinizin tam kıvamını alması ve doğal görünmesi için 6 aya ihtiyacınız vardır.

Meme protezlerinin ömrü 15-20 yıl olarak bilinir. Teorik olarak, meme silikonlarının ömrü insanların ömrü kadar uzundur. Fakat silikondan memnun kalmaz ve çıkartmak isterseniz cerrahi müdahale ile protezlerinizi çıkarttırabilirsiniz.

Meme ameliyatı ortalama 50-60 dakika süren bir işlemdir. İyileşme dönemi 2 haftadır. İlk günden itibaren normal ev hayatı yaşanır ve 2. haftadan sonra kişi tam normal hayatına dönmektedir. Sonuçlar doğal yaşlanma süreçleri dışında hayat boyu kalıcıdır. Büyüklük istenen şekilde ayarlanmakta, yerleşimi de ameliyatta kontrol edilmektedir ve tüm meme protezleri güzel şekliyle üretildiğinden daima güzel bir sonuç elde edilir. Meme protezlerinde yüksek kalitede bir ameliyat yapılmış olmasının ölçüsü doğal görünümlü sonuçlara ulaşmaktır. Sonuç olarak meme küçüklüğü sorunu olan bir kadında silikon meme protezi hızlı, güzel ve iz bırakmayan bir güzellik verebilen tek yöntemdir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Meme Büyütme estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI

Bir Sorunuz mu Var ?

Meme Büyütme estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir