Meme büyütme ve dikleştirme ameliyatı birlikte yapılır mı?

971 görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba Leyla hanım ben 32 yaşındayım bir çocuğum var.Göğüslerimden şikayetçiyim hem küçük hemde doğumdan sonra gögüslerim de sarkma oldu. Hocam ben hem silikon taktırmak istiyorum hemde sarkan göğüslerimi dikleştirmek istiyorum. Ama ayrı ayrı ameliyat olmak istemiyorum ikisi birlikte aynı ameliyatta geçekleşir mi? Bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.Şimdiden teşekkürler hocam.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba meme protezleri ile gögüslerinde hafif sarkması olan hastaların göğüsün de bir miktar dikleşme olmaktadır. Eğer kişinin göğüsünde çok fazla sarkma varsa birde gögüslerinin daha büyük görünmesini istiyorsa böyle durumda hem dikleştirme hemde meme büyütme ameliyatı birlikte yapılmaktadır. Aynı şekilde büyük göğüslerinden şikayetçi olan hastalar içinde meme küçültme ameliyatı ile birlikte meme dikleştirme operasyonunu da gerçekleştirebiliriz. Tek bir anestezi altında hem silikon protez takma hemde meme dikleştirme operasyonu kombinlenmektedir. Sevgiler

0

Merhabalar Leyla Hanım, özellikle doğumdan sonra memelerim pörsüdü ve emzirme sonucunda da bir hayli sarktılar. Şu anki görünümlerinden hiç memnun değilim. Bu sebeple estetik operasyon yaptırmak istiyorum ancak hem meme büyütme hem de dikleştirme ameliyatı birlikte yapılır mı? Yoksa ayrı ayrı mı yaptırmam gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle doğum sonrası memelerde küçülme ve sarkma çok sık karşılaştığımız bir durum. Hemen her kadın doğum sonrası aynı durumları yaşayabiliyor. Ancak bu durumu estetik cerrahi ile düzeltmek mümkün. Küçük meme sorununa meme büyütme ameliyatıyla, sarkık meme sorununa ise meme dikleştirme ameliyatı ile son verebilirsiniz. Her iki ameliyatı aynı anda yaptırmanız mümkündür. Ancak öncesinde muayene olmanızı öneririm. Zira bazı hastalarımızda çok şiddetli bir sarkıklık yok ise yalnızca meme büyütme ameliyatı ile memeler toparlanıp daha dik hale getirilebilir. O sebeple mutlaka muayene olarak uygun tedavi sürecine doktorunuzla karar vermelisiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhabalar, genetik yapım gereği küçük göğüslerim var. Zaman içerisinde çok sık kilo alıp verdiğim için de normalde dik olan memelerim iyice sarktılar. Estetik açıdan hiç hoş görünmüyorlar. Bu sebeple cerrahi müdahalenin artık şart olduğunu düşünüyorum. Fakat hem büyütme hem dikleştirme ameliyatı aynı anda yapılıyor mu bilmiyorum. Umarım yapılıyordur. Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme estetiği ameliyatı ile meme dikleştirme estetiği ameliyatı kombine edilebilen operasyonlardır. Fakat her iki ameliyatı da yaptırmadan önce uzman bir doktora muayene olmanızı öneririm. Eğer çok şiddetli bir sarkma söz konusu değil ise yalnızca meme büyütme ameliyatı ile göğüslerinizin toparlanacağını düşünüyorum. Meme büyütme ameliyatlarında uygulanan silikon protez memeyi yalnızca dolgunlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda memeyi dikleştirir. Eğer yoğun bir sarkıklık yoksa tek operasyon yeterli olacaktır. Bu nedenle öncesinde uzman bir cerraha muayene olmalısınız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben meme dikleştirme olmak istiyorum. Ancak hazır ameliyat olacakken bir de göğüslerimi büyüteyim biraz diye düşünüyorum. Meme büyütme ve dikleştirme ameliyatı birlikte yapılır mı acaba? Bilgi rica ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme dikleştirme ve meme büyütme ameliyatları sıklıkla kombine şekilde uyguladığımız operasyonlar arasında yer alıyor. Şöyle ki, meme büyütmede meme içine yerleştirdiğimiz silikon protez memede hafif dikleşme olmasını da sağlıyor. Bu noktada sizi muayene için kliniğimize davet ediyorum daha net bir bilgi vermek için. Gerekli analizleri bir yapalım. Sarkıklık oranına bakalım. Eğer sadece büyütme ile giderilebilirse silikon protez yerleştiririz. Ancak giderilmeyeceksek oranda bir sarkma varsa her iki operasyonu kombine şekilde yaparız, tek ameliyatta tüm ihtiyacınızı gideririz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, benim göğüslerim hem çok küçük hem de aşağı sarkık. 45 yaşındayım. Meme büyütme ve dikleştirme ameliyatı birlikte yapılır mı merak ediyorum. Yoksa 2 defa mı ameliyat olmalıyım? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ve meme dikleştirme ameliyatları birlikte yapılabilir. Sizi muayene edersem size özel ihtiyacın ne olduğu ile ilgili bilgiyi daha net bir şekilde aktarabilirim. Eğer göğüsleriniz çok küçükse meme büyütme ameliyatı ile meme içerisine yerleştirdiğimiz protez göğüslerin daha dolgun ve daha dik bir şekle girmesini sağlayacaktır. Ancak sarkıklık çok fazlaysa o zaman sadece meme protezi istediğiniz görüntü için yeterli gelmeyebilir. O zaman meme dikleştirme ameliyatı ile meme büyütme ameliyatını birleştirerek, tek bir genel anestezi alacağınız şekilde operasyonu gerçekleştirebiliriz. 2 defa ameliyat olmanızı gerektirecek bir durum yok. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, göğüslerimin formunu hiç beğenmiyorum, göğüslerim hem küçük hem de sarkık. Dik ve dolgun memelerin hayalini kurmaktan sıkıldığım için meme büyütme ve dikleştirme ameliyatı yaptırmak istiyorum. Bu ameliyatları aynı anda yatırmak mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hem dolgun hem de dik memelere sahip olmak isteyen birçok kadın sizin gibi meme büyütme ve meme dikleştirme ameliyatı yaptırmak istiyor. Genellikle birçok kişi meme büyütme ve meme dikleştirme ameliyatlarını kombine bir şekilde yaptırmak işitiyor. Bu konuda tıbbi açıdan herhangi bir kısıtlama yoktur. Kişi arzu ettiği süre meme büyütme ve meme dikleştirme ameliyatları birlikte yapılabilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı