Meme büyütme ve dikleştirme ameliyatı birlikte yapılır mı?

blank
1 Cevap

Merhaba Leyla hanım ben 32 yaşındayım bir çocuğum var.Göğüslerimden şikayetçiyim hem küçük hemde doğumdan sonra gögüslerim de sarkma oldu. Hocam ben hem silikon taktırmak istiyorum hemde sarkan göğüslerimi dikleştirmek istiyorum. Ama ayrı ayrı ameliyat olmak istemiyorum ikisi birlikte aynı ameliyatta geçekleşir mi? Bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum.Şimdiden teşekkürler hocam.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba meme protezleri ile gögüslerinde hafif sarkması olan hastaların göğüsün de bir miktar dikleşme olmaktadır. Eğer kişinin göğüsünde çok fazla sarkma varsa birde gögüslerinin daha büyük görünmesini istiyorsa böyle durumda hem dikleştirme hemde meme büyütme ameliyatı birlikte yapılmaktadır. Aynı şekilde büyük göğüslerinden şikayetçi olan hastalar içinde meme küçültme ameliyatı ile birlikte meme dikleştirme operasyonunu da gerçekleştirebiliriz. Tek bir anestezi altında hem silikon protez takma hemde meme dikleştirme operasyonu kombinlenmektedir. Sevgiler

blank

İyi günler Leyla Hocam, ben Başak, İstanbulda oturuyorum, iki tane oğlum var. Hocam hamilelikten sonra emzirme döneminde iki oğluma da 2 yıl boyunca süt verdim. Hatta oğullarımı memeden ayırmak için baya uğraşmıştım. Uzun süren emzirmelerden dolayı göğüslerimde sarkma ve sünme oluştu. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum ama aynı zamanda meme dikleştirme ameliyatı da yapılabilir mi? Hani tekrar tekrar ameliyat olmasam diyorum, teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 9, 2020

İyi günler, meme büyütme operasyonunun da protezler hafif bir sarkma olan memeyi dik gösterebilmektedir. Eğer meme hem sarkık hem de küçük ise, meme büyütme operasyonu ile büyütürken meme dikleştirme operasyonu ile meme kalkık gösterilebilir. Memedeki sarkmanın fazla olduğu durumlarda aynı meme küçültme ameliyatlarında olduğu gibi fazla olan deri alınarak meme dik bir konuma getirilir. Meme bezlerinin yeterli yoğunlukta olmaması durumunda protezler ile beraber desteklenerek hacimli ve dolgun göğüslere ulaşılabilmektedir. Kombine meme ameliyatları genel anestezi ile yaklaşık 3-5 saat arasında sürmektedir. Hasta operasyondan sonra bir gün hastanede kalır. Operasyonda kullanılan dikişler 10 gün sonra alınır. Operasyon sonrasında ortalama üç hafta kadar memelerde hassasiyet, gerginlik ve şişme hissedilmektedir. Morarma ve ödem görülebilmektedir. Bu tür operasyonlar kombine ameliyat olarak adlandırılır ve iki operasyon aynı anda yapılarak tek iyileşme süresi ile hastanın ayrı ayrı iki operasyon geçirmemesi sağlanır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar