Brezilya Poposu (BBL)

Popo Küçültme Ameliyatı

popo küçültme ameliyatı

popo küçültme ameliyatı Büyük ve dolgun popo görünümü her ne kadar popüler olsa da aşırı büyük popolar bu trendi doğru yerden yakalayamıyorlar. Her şeyin olduğu gibi popo görünümünün aşırısı rahatsız edici görünümünden popo küçültme ameliyatı ile kurtulabilirsiniz.

Anatomik olarak bakıldığında aşırı büyük popoya sahip olmak; vücudun daha kalın, kısa ve hantal görünmesine yol açıyor. Kişinin vücudu her ne kadar ince dahi olsa, aşırı büyük popo nedeniyle vücut daha şişman görünebiliyor.

Popo küçültme ameliyatı sayesinde kadınların poposu daha orantılı ve dengeli görünür. Böylece vücut hatları belirginleşir ve kadınların kendine olan özgüveni artar. Popo küçültme ameliyatıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için yazının devamına bekleniyorsunuz.

Popo Küçültme Ameliyatı Nedir?

Popo küçültme ameliyatı, kalçada biriken yağların cerrahi bir yöntemle dışarı çekilmesi ile meydana gelir. Popodan yağ aldırma uygulaması ile kişinin kalçalarındaki ideal boyut ortaya çıkarılır. Popo küçültme ameliyatı için biz Liposuction yani yağ alımı yöntemini tercih ediyoruz. Popodaki fazla yağlar dışarı çekilerek kalçanın vücut hattına yakışacak oranda kalması sağlanıyor.

Popo Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Popodan yağ aldırmak için Liposuction yaptırabilirsiniz. Liposuction ameliyatı genel anestezi altında ortalama 1,5 saat sürer. Eğer vücut şekillendirme estetiği de yaptırmak isterseniz popodan çekilen yağlar meme büyütme estetiğinde de kullanılabilir veya erkeklerde göğüs üstü kas görünümü yaratmak da mümkün. Kombine ameliyat seçenekleri sayesinde daha hızlı iyileşme süresi ve tek seferde daha kusursuz bir değişim sağlayabilirsiniz.

Popo bölgesine yerleştirilen tüpler ile fazla olan bölgesel yağlar dışarı çekilir. Belirlenen miktarda yağ çekimi yapıldığı zaman minik dikişler atılarak kesiler kapatılır. Popo küçültme ameliyatından sonra belirgin bir iz kalmaz.

Popo Küçültme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Popo Liposuction yaptırdıktan sonra iki hafta boyunca doğrudan kalça üzerine oturmamalısınız. Doktorunuzun önerdiği halka şeklindeki yastıklar oturmanızı kolaylaştıracaktır. İyileşme sürecinde sırt üstü yatmamalı, yüz üstü uyumalısınız.

Popo küçültme estetiğinden sonra iş hayatına geri dönmeniz 10 gün alacaktır. 10 gün boyunca evde dinlenmelisiniz. Bu süreçte günlük aktivitelerinizi yapmak serbesttir. Popo estetiği olanlar, ilk 3 hafta boyunca korse giymelidir. Korse kullanmak poponuzun yeni şeklini daha hızlı almasını sağlar.

Popo Ameliyatı Kimlere Uygundur?

Popo estetiği ince olmasına rağmen vücuduna göre büyük, sarkık ve geniş kalça yapısına sahip olanlara öneriyoruz. Popoya Liposuction yaptırmak zayıflama yöntemi değildir. Bu nedenle kilolu olan hastalarımıza ilk önce diyet ve egzersiz yapmalarını öneriyoruz.

İncelme sürecinizin sonunda popoda kalan inatçı yağlar için Liposuction yaptırabilirsiniz. Aşağı sarkık popo yapısı da popo küçültme ameliyatı ile tedavi edilebilir. Poponuzdaki asimetrik görünüm gibi şekil bozukluklarını tedavi etmek için Quartz Poliklinik’i ziyaret edip daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Popo Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Popo Küçültme Ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Popo Küçültme Ameliyatı” İçin 8 Soru Soruldu

 1. Derya dedi ki:

  Merhaba 10yıl önce ağaçtan düşme sonucu kalcamın bir tarafında sarkık oluştu ve toparlanmadı bu görüntü beni rahatsız ediyor sizce toparlanabilirmi ve ücreti nekadar tutar?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, bize bir fotoğraf iletebilirseniz net bilgi verebilirim.

 2. Ali dedi ki:

  Merhaba adım ali boy 1.70 kilo 72 belim 84 kalçam 94 cm küçültme ameliyatı için fiyat alabilirmiyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. İ...k kökslr dedi ki:

  Merhaba benimde basen sıkıntım var 2 doğum yaptım iri bebek dünyay getirdim karın bölgemdede sıkıntı var armut tipindeyim etek giydiğimdede pişik sorunu oluyor bu işlemler aynı anda oluyormu yoksa ayrı ayrı işlemmi gerekiyor birde fiyat öğrenebilirmiyim ..yaşım 51 yaş ilerledikçe kilo sorunuda oluyor yürüyüş ve spor yapmama rağmen aşırı kilolu değilim ama kemikliğim 167 boy 85 kiloyum merak ettiğim sorulara cevap verirseniz memnun olurum ?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 4. Belma dedi ki:

  Merhaba benim vücûd hatlarıma göre çok geniş,büyük ve sarkık bir popom var.1.65 boyum kilom 74 .küçük göğüs ince bel e sahibim .Ama popom çok kötü bir görüntü oluşturuyor.Beni psikolojik açıdan da rahatsız ediyor .Ciddi bel ağrılarım var bunun da sebebi bence büyük popom.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, liposuction yöntemi ile fazla olan yağlarınız alınabilir. Böylece daha şekilli bir vücuda sahip olabilirsiniz.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir