Protezin meme altından ya da koltuk altından yapılması arasında fark var mı?

968 görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler hocam ben 27 yaşındayım. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum bununla ilgilide araştırma yapıyorum . Birçok ameliyat tekniği var. Size sormak istiyorum bu yüzden. Meme protezinin meme altından yada koltuk altından yapılması arasında fark var mıdır? Hangi yöntemi tercih etmeliyim. Bilgi verin lütfen çok teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Arada fark var tabi ki. Şöyle ki, aslında siz hangi izi tercih ediyorsanız bu işi çok yapan hekimle görüşmenizde fayda var diye düşünüyorum. Eğer koltuk altında ameliyat yapılacaksa ve hekim buna alışık değilse o bölgede çok fazla travma oluşturduğu için sorun olabilir. Kol altı bir kere enfeksiyona çok açıktır. İz kalma ihtimali vardır. Eğer cilt yapınız uygun değilse orada da iz kalabilir. Enfeksiyon ihtimalinden dolayı dikkatli olmak gerekiyor. Ama meme altından yaptığımız ameliyatlarda izler görünmez olur ve dokuya zarar vermeden o bölgeye ulaşmış oluruz. O yüzden hem izi az ve doğal bir alana oturan bir izi vardır. Ben genellikle bu izi tercih ediyorum. Bir kadın olarak kendime yapılmasını istemediğim hiçbir şeyi hastalarıma önermiyorum açıkçası. Meme başından uygulamayı özellikle hastalarım istediği zaman tercih ediyorum. Buradaki izlerde bana çok doğal gelmiyor. O yöntemde meme kanallarını ve süt kanallarını keserek indiğimiz için daha sonra sıkıntı yaşanabiliyor. İlk 6 ay içerisinde hastanın hiçbir şekilde gebe kalmaması gerekiyor.Sevgiler.

0

Merhaba hocam, meme büyütme estetiği yaptıracağım. Yağ enjeksiyonu değil de protez silikon düşünüyorum. Fakat protezin farklı yerlerden yerleştirildiğini duydum. Protezin meme altından ya da koltuk altından yapılması arasında fark var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme operasyonlarında silikon protezin meme içerisine dört farklı şekilde yerleştirilme metodu bulunmaktadır. Meme ucu çevresi, meme altı, koltuk altı ve göbek üstü. Farklı yerlerden açılan kesilerin farklı sonuçları bulunmaktadır. Örneğin meme ucu çevresinden açılan kesilerde süt kanallarına zarar gelme olasılığı yüksektir. Koltuk altından açılan kesilerde ise enfeksiyon kapma riski söz konusudur. En sık uygulanan bölge genellikle meme altı olmaktadır. Ancak sizin için en uygun yönteme karar vermeden önce öncelikle sizi muayene etmem gerekmektedir.

0

Merhabalar hocam, acaba meme büyütme operasyonunda silikon protezin farklı yerlere yerleştirilmesinin sebebi nedir? Protezin meme altından ya da koltuk altından yapılması arasında fark var mı? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme operasyonunda sizin de belirttiğiniz gibi tek bir yerden değil vücudun birden fazla yerinden kesi uygulanabilir. Meme ucu çevresi, meme altı, koltuk altı ve göbek üstünden kesiler açılarak silikon protez meme dokusuna yerleştirilir. Kesilerin hangi bölgeden uygulanmaya başlanacağı konusu hastadan hastaya değişir. Zira hastanın vücut yapısı, ameliyattan ne beklediği ve meme dokusu kesi bölgesine karar vermede önemli faktörlerdendir. Meme altı meme büyütme operasyonunda kesi için en çok tercih ettiğimiz bölgedir. Hem bu bölgede kalan iz belirgin olmaz, hem de süt kanallarınıza zarar gelmez. Çok daha sağlıklıdır. Meme ucu çevresinden açılan kesilerde süt kanallarınıza zarar gelmesi olasıdır. Bu nedenle özellikle emziren bir anne iseniz veya yakın zamanda doğum yapmayı düşünüyorsanız bu bölgeden kesi açılması doğru olmayacaktır. Koltuk altından açılan keside de enfeksiyon kapma riski oldukça yüksektir. Sözün özü, sizi muayene etmeden net bir şey demem mümkün değil. İyi günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Protezin meme altından ya da koltuk altından yapılması arasında fark var mı? Galiba herkese göre değişebiliyormuş. Kendim için en uygun yönteme nasıl karar vereceğim. Yardımcı olmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarında silikon protezler farklı bölgelerden açılan kesilerden faydalanılarak meme içerisine yerleştirilebilir. Koltuk altından açılan kesiler enfeksiyon kapma riskini artırır. Meme altı kesileri ben çok daha avantajlı buluyorum ve genellikle de hastalarımda bu yöntemi tercih ediyorum. Bu keside enfeksiyon kapma riski de çok daha az, süt kanalları da zarar görmüyor. Ayrıca iz görüntüsü de meme altında olduğu için belli olmuyor ve zaman içerisinde de ortadan kayboluyor. Muayene için gelebilirseniz gerekli analizleri gerçekleştirelim ve operasyon için uygunluğunuzu kontrol edelim. Aklınızdaki soruları da bu şekilde daha detaylı cevaplandırabilirim diye düşünüyorum. Sağlıklı günler diliyorum.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 20 yaşındayım. Göğüslerim çok küçük ve büyütmek için ameliyat olmak istiyorum. İnternette araştırdım. Ameliyat farklı şekillerde oluyormuş. Protezin meme altından ya da koltuk altından yapılması arasında fark var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarında protezin yerleştirilmesi için kesi atılabilecek dört farklı bölge vardır. Meme altı, koltuk altı, göğüs ucu çevresi ve göbek üstü. Operasyonun nereden yapılacağı sizin vücut yapınızla alakalı ve en doğru bilgiyi muayene sonrasında aktarabilirim. Koltuk altından açılan kesilerde enfeksiyon kapma riski fazladır. Göğüs ucu kesilerde süt kanalları zarar görebilir. Yaşınız henüz çok genç, ileride çocuk sahibi olmayı düşünürseniz emzirme ile ilgili sorun yaşarsınız. Sizin için bu yöntemi tavsiye etmiyorum. Benim en çok tercih ettiğim yöntem kesiyi meme altından atmaktır. Bu şekilde hem süt kanalları zarar görmez hem enfeksiyon riski azalır, hissizlik riski altında kalmazsınız. Ayrıca bu bölgedeki izler de hızlı bir şekilde kaybolur. Kaybolana dek de dışarıdan çok zor fark edilir. Tavsiyem eğer sizin için uygunsa meme altı kesi ile protezin yerleştirilmesi. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, protezle meme büyütme ameliyatlarında protezin farklı yerlerden yerleştirilebiliyormuş. Protezin meme altından ya da koltuk altından yapılması arasında bir fark var mıdır, sizce hangisini tercih etmeliyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme protezi ile meme büyütme işlemi yapılırken genellikle kesi meme altından açılır ancak hangi uygulamanın yapılması gerektiğine karar verilirken kişinin meme yapısı, fiziki yapısı ve beklentisi göz önünde bulundurulur. Meme altından ya da koltuk altından yapılan ameliyat arasında çok büyük bir fark yoktur. Koltuk altından yapılan meme büyütme ameliyatında enfeksiyon riski biraz daha fazladır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı