Protezin meme altından ya da koltuk altından yapılması arasında fark var mı?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam ben 27 yaşındayım. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum bununla ilgilide araştırma yapıyorum . Birçok ameliyat tekniği var. Size sormak istiyorum bu yüzden. Meme protezinin meme altından yada koltuk altından yapılması arasında fark var mıdır? Hangi yöntemi tercih etmeliyim. Bilgi verin lütfen çok teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Arada fark var tabi ki. Şöyle ki, aslında siz hangi izi tercih ediyorsanız bu işi çok yapan hekimle görüşmenizde fayda var diye düşünüyorum. Eğer koltuk altında ameliyat yapılacaksa ve hekim buna alışık değilse o bölgede çok fazla travma oluşturduğu için sorun olabilir. Kol altı bir kere enfeksiyona çok açıktır. İz kalma ihtimali vardır. Eğer cilt yapınız uygun değilse orada da iz kalabilir. Enfeksiyon ihtimalinden dolayı dikkatli olmak gerekiyor. Ama meme altından yaptığımız ameliyatlarda izler görünmez olur ve dokuya zarar vermeden o bölgeye ulaşmış oluruz. O yüzden hem izi az ve doğal bir alana oturan bir izi vardır. Ben genellikle bu izi tercih ediyorum. Bir kadın olarak kendime yapılmasını istemediğim hiçbir şeyi hastalarıma önermiyorum açıkçası. Meme başından uygulamayı özellikle hastalarım istediği zaman tercih ediyorum. Buradaki izlerde bana çok doğal gelmiyor. O yöntemde meme kanallarını ve süt kanallarını keserek indiğimiz için daha sonra sıkıntı yaşanabiliyor. İlk 6 ay içerisinde hastanın hiçbir şekilde gebe kalmaması gerekiyor.Sevgiler.

blank

Merhaba Leyla Hocam, meme büyütme ameliyatıyla ilgili birçok siteden yazı okudum. Ancak daha önceden de size geldiğim için ve çok memnun kaldığım için size sormak istiyorum. Açıkcası estetik konusunda size çok güveniyorum. Hocam memelerimi büyültmek istiyorum, meme protezinin meme altından ya da koltuk altından yapılması arasında bir fark var mı? Hangi yöntem daha pratik ve konforludur? Cevabınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

Merhaba, öncelikle teşekkür ederim, çok kibarsınız. Meme protezlerinin meme dokusuna koyulma tekniklerinde pek tabii ki fark bulunmaktadır. Koltuk altından yapılan meme protezi işlemlerinde kol altı bölgesi enfeksiyona açık bir bölge olmasından dolayı risk içermektedir. Koltuk altından yapılan müdahalelerde meme dokusuna uzak olması bakımından protezlerde kayma ve asimetrik görüntü oluşabilmektedir. Koltuk altı bölümünde skar izi kalmaktadır. Meme altından yapılan protez koyma operasyonlarında ise kesi izi meme altında kaldığı için dışarıdan fazla belli olmamaktadır. Dokuya ve süt kanallarına dokunulmadan yaptığım bu işlem en çok tercih ettiğim ve hem benim hem de hasta için en konforlu olan meme büyütme operasyonudur. Meme başından yapılan kesi işlemini açıkcası çok fazla tercih etmiyorum. Areola çevresinden yapılan kesi işlemi ve kesi izi açıkcası dışarıdan yapay bir görüntüye neden oluyor. Meme başı çevresinden yapılan operasyonlarda kadının ilk altı ay kesinlikle gebe kalmaması gerekmektedir. Meme büyültme operasyonlarındaki teknik farklılıkları doktorun hastayla ayrıntılı olarak paylaşılmasıyla beraber iki tarafın da memnun olacağı sonuçlar elde edilmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar