Şeker hastalığı olanlara yağ aldırma operasyonu uygun mudur?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben şeker hastasıyım. Bölgesel fazlalıklarım var yağ aldırmak istiyorum. Şeker hastası olan biri Liposuction yaptırabilir mi? Bu konuda yardımcı olun lütfen. İyi çalışmalar.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, yapılan araştırmalara göre bölgesel olarak alınan yağların tansiyon ve şeker hastalarına iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle kadın hastalarda menopoz sonrasında bel çevresinde yağlanma fazlalaşmaktadır. Erkek hastalarda yağlanmanın en sık görüldüğü yerde bel ve karın bölgesidir. Bu bölgelere liposuction yapıldığında hormonal aktivitelerde azalma oluyor. Ve bir şekilde iyi geliyor. Burada ki ince çizgi insulin direnci ve diyabeti ayırmaktır. Tahlil sonuçlarında bize yaklaşık 3 aylık kan şekeri verisini gösteren hemoglabin A1C testi vardır. Biz bu sonuca bakarak hastanın şekerinin hangi evrede olduğunu, şeker hastalığının ne kadar düzenli olduğunu ve iniş, çıkışlarını kontrol etmekteyiz. Sonuç olarak bu değerlere bakarak eğer normal seviyede ise hastanın operasyonunu planlayabiliyoruz. Sonraki süreçte mutlaka her ameliyat bir travmadır. Bu travmadan dolayı kan şekeri yükselir. Ameliyatı yaparken bunları göze alabiliyoruz. Genel anestezi altında hasta kontrollü olur, gerekirse hastanede kalış süresini uzatabiliriz. Eğer hastanın şekeri kontrolsüz ise bu tip durumlarda ameliyat yapmak için şekerinin düzene girmesi beklenir.Sevgiler.

blank

İyi günler Leyla Hocam, ben tip 2 diyabet yani şeker hastasıyım. Kilomdan dolayı şeker hastalığımda ilerleme var. Endokrin doktorumun ve diyetisyenimin ortak kararıyla bir rejim uyguluyorum. Uyguladığım bu rejime rağmen bel ve göbek bölgemde bir incelme görmüyorum. Benim gibi şeker hastalığı olanlar liposuction yaptırabilir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, hareket azlığı, sağlıksız beslenme ve kronik hastalıklar kilo alımına sebep olmakta, daha sonradan bu kiloların verilmesi özellikle bölgesel anlamda zor olmaktadır. Liposuction bölgesel inatçı yağlanmaların giderilmesinde etkili bir prosedürdür. Öncelikle diyabet hastalarından Hemoglobin A1C testini isityoruz. Bu test bize kişinin üç aylık kan şekeri verisini göstermektedir. Hemoglobin A1C tablosuna bakarak diyabette hangi evrede olduğuna, şeker düzeyinde dalgalanma olup olmamasına ve kan şekeri iniş çıkışlarını rahatlıkla görebiliyoruz. Kişideki şeker hastalığı normal seyrinde ilerliyorsa, kontrollü bir şekildeyse o zaman liposuction uygulayabiliyoruz. Hastanın kan şekerinde dengesiz ve düzensizlikler bulunuyorsa o zaman öncelikle bu düzeylerin normal seviyelere gelmesi için beklenir. Liposuction ameliyatı sırasında kan şekerinde yükselme görülebilir. Ameliyat sırasında bu tip durumlarla karşılaşmayı göze alabilmekteyiz. Operasyondan sonra hastanede kalış süresini uzatarak kan şekeri seviyesinde de kontrol sağlandıktan sonra hasta taburcu edilmektedir.

blank

 Merhaba Leyla hanım, şeker hastasıyım. Kilolarım dolayısıyla şeker hastalığım günden güne daha hızlı ilerliyor. Liposuction ile incelmek istiyorum, şeker hastaları Liposuction olabilir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mart 25, 2020

Merhaba, Yaygın bilinenin aksine şeker hastaları da Liposuction yaptırabilir. Vücutta biriken yağlar şeker hastalarının insülin direncinin artmasına yol açar. Şeker hastalığının ilerlememesi ve daha sağlıklı bir hayat sürmeniz için zayıflamanız önerilir. Eğer doğal yöntemlerle kilo veremiyorsanız Liposuction ile vücudunuzda biriken yağlardan kurtulabilirsiniz. Liposuction ile tek seansta incelebilir ve daha kaliteli bir hayat sürebilirsiniz. Liposuction, diyabet hastaları için uygundur.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar