Basen Nasıl Eritilir?

blank
1 Cevap

İyi günler Leyla Hanım, benim basen bölgemde aşırı bir yağlanma var,  sürekli oturarak çalıştığım ve önceki yıllarda sağlıksız besinler tükettiğim için basen bölgemde bozukluk görünüyor. Sadece basen bölgem bu şekilde, bol kıyafetler giyerek kapatmaya çalışıyorum ancak yine de dışardan çok belli oluyor. Bölgesel olarak yağlanma eritilebilir mi yani basen nasıl eritilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 18, 2020

İyi günler, günümüz koşullarında hareketsiz bir yaşam tarzı, sağlıksız besin tüketimi, genetik faktörlerden dolayı bölgesel olarak kilo alınmaktadır. Vücudun belirli bölgelerine yerleşen kilolar, yapılan diyetlere ve uygulanan egzersiz hareketlerine cevap vermekte zorlanmaktadır. Bu gibi durumlarda devreye bölgesel zayıflama tedavileri girmektedir. Velashape vücut şekillendirme uygulamalarında kullanılan mükemmel bir tedavi şeklidir. Yağ dokusu eritme, selülit azaltma ve vücut şekillendirmede üstün bir teknolojiye sahiptir. Velashape üç farklı teknoloji ile tedavi uygulamaları yapmaktadır. Kan dolaşımı vakum yöntemiyle artırılarak selülitli görünüm giderilir. İnfrared teknolojisi ile basen bölgesindeki yağlı doku beş milimetrelik derinlikte ısıtılarak yağların parçalanması ve küçük parçalara ayrılması sağlanır. Radyofrekans ile yağ hücrelerinin yoğun olarak bulunduğu bölgenin sıkılaşması sağlanır. Cildin yer yer yağ toplanması görülen selülitli bölümü bu görüntüden sıyrılarak daha pürüzsüz ve düzgün bir hale getirilir. Haftada bir kez uygulanan bu tedavide ikinci seanstan sonra gözle görülür bir fark ortaya çıkmaktadır. Toplam 1.5 -2 ay gibi bir sürede tedavi olumlu olarak sonuçlanmaktadır. Her seansın bölgeye göre değişmek ile birlikte ortalama 40 dakika sürdüğü bu uygulamada hastalar sadece ısı hissederler. Uygulamada acı ve ağrı hissedilmez. Uygulama yapılan süreçte bol su içmek, yağlı yiyeceklerden ve hazır besinlerden özellikle uzak durmak çok önemlidir. Velashape ameliyatsız basen estetiğine sahip olmak isteyen hastalar için mükemmel sonuçlar alınan bir tedavi yöntemidir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, genç kızlığımdan bu yana geniş basenlere sahibim, kalıtsal olduğunu düşünüyorum. Tabii sadece kalıtsal olarak değil, spora ayıracak bir vaktim yok yoğun çalıştığımdan dolayı, hep masa başındayım. Ameliyat dediler ama korkuyorum. Ameliyatsız bir yöntem varmıdır? Basen nasıl eritilir, bilgi verebilirmisiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

İyi günler, yaşadığımız dijital çağ bizim masa başında, internet ortamında, online olarak çalışmamıza yönlendirmektedir. Sadece çalışma ortamlarında değil sosyal medyanın da varlığı düşünecek olursak günlük 14-16 saatimizi dijital ortamda geçirdiğimiz aşikardır. Bu hareketsiz hayat tarzı maalesef ilk başta vücudumuzu etkilemekte, yağlanmaya sebep olmaktadır. Estetik tedavi yöntemlerinden Velashape III kadınların bu sorununa kalıcı çözümler üretmektedir. Üst teknoloji örneği olan uygulamada, doku altındaki yaklaşık 4,5-5 mm’lik bölüm kızılötesi ışınlar ile ısıtılmakta, daha sonra radyofrekans dalgaları ile yağların parçalanması sağlanmaktadır. Bir seansın uzunluğu yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Kaç seans uygulanması gerektiğine kliniğimdeki muayeneden sonra karar vermekteyim. Ortalama 1,5 2 ay içerisinde bu mucize uygulamanın etkileri açık bir şekilde görülmektedir. Basenlerindeki yağlanmadan şikayetçi olup cerrahi bir müdahale yapılmasını istemeyen hastalar için bu uygulama idealdir.

blank

İyi günler hocam, ben ev hanımıyım, evden çıkmayı da pek sevmem. Televizyon ve internet bağımlılığım var, tabii aynı zamanda atıştırmalık bişeyler yemeden duramıyorum. Bu yüzden basenlerimde çok fazla bir yağlanma oldu. Eski ince halim kayboldu. Basen nasıl eritilir hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

İyi günler, çağımızda televizyon ve internet bağımlılığı insanları hareketsiz bir yaşama yönlendirmekte ve bunun sonucu olarak da bölgesel ya da bütünsel kilo alımı gözlemlenmektedir. Hareketsiz bir yaşam tarzında istediğimiz kadar sağlıklı beslenelim yediğimiz besinler kilo olarak vücudumuzda yer edecektir. Vücudun bazı bölgelerine yerleşen kilolardan kurtulmak daha zordur. Basen bölgesi bu bölgelerden biridir. Vücut şekillendirme tedavilerinden biri olan Velashape hastalarımızın imdadına yetişmekte ve kalıcı çözümler sağlamaktadır. Üstün bir teknolojiye sahip olan bu tedavi yönteminde yağ dokusu eritme, vücut şekillendirme, selülit giderme gibi uygulamalarla her seansta biraz daha vücut forma girmektedir. Velashape uygulamasında vakumlama yöntemiyle kan dolaşımı artırılarak selülitli görünüm giderilmektedir. İnfared teknolojisi ile cildin 5mm altındaki yağlar ısı ile parçalanmakta akabinde radyofrekans dalgaları ile aynı bölgenin sıkılaşması sağlanmaktadır. Seans aralıklarını haftada bir ya da iki haftada bir olarak düzenleyebilmekteyiz. Bu sürede kişinin yediği yiyeceklere biraz dikkat etmesi ve su tüketimine özen göstermesi gerekmektedir. Seans uzunluğu 40 dakika kadardır. Yaklaşık 1,5 ile 2 ay arasında gözle görülür bir incelme olduğu görülmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar