Basen Nasıl Eritilir?

461 görüntülenmeBölgesel Zayıflama
0
1 Yorum

İyi günler Leyla Hanım, benim basen bölgemde aşırı bir yağlanma var,  sürekli oturarak çalıştığım ve önceki yıllarda sağlıksız besinler tükettiğim için basen bölgemde bozukluk görünüyor. Sadece basen bölgem bu şekilde, bol kıyafetler giyerek kapatmaya çalışıyorum ancak yine de dışardan çok belli oluyor. Bölgesel olarak yağlanma eritilebilir mi yani basen nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, günümüz koşullarında hareketsiz bir yaşam tarzı, sağlıksız besin tüketimi, genetik faktörlerden dolayı bölgesel olarak kilo alınmaktadır. Vücudun belirli bölgelerine yerleşen kilolar, yapılan diyetlere ve uygulanan egzersiz hareketlerine cevap vermekte zorlanmaktadır. Bu gibi durumlarda devreye bölgesel zayıflama tedavileri girmektedir. Velashape vücut şekillendirme uygulamalarında kullanılan mükemmel bir tedavi şeklidir. Yağ dokusu eritme, selülit azaltma ve vücut şekillendirmede üstün bir teknolojiye sahiptir. Velashape üç farklı teknoloji ile tedavi uygulamaları yapmaktadır. Kan dolaşımı vakum yöntemiyle artırılarak selülitli görünüm giderilir. İnfrared teknolojisi ile basen bölgesindeki yağlı doku beş milimetrelik derinlikte ısıtılarak yağların parçalanması ve küçük parçalara ayrılması sağlanır. Radyofrekans ile yağ hücrelerinin yoğun olarak bulunduğu bölgenin sıkılaşması sağlanır. Cildin yer yer yağ toplanması görülen selülitli bölümü bu görüntüden sıyrılarak daha pürüzsüz ve düzgün bir hale getirilir. Haftada bir kez uygulanan bu tedavide ikinci seanstan sonra gözle görülür bir fark ortaya çıkmaktadır. Toplam 1.5 -2 ay gibi bir sürede tedavi olumlu olarak sonuçlanmaktadır. Her seansın bölgeye göre değişmek ile birlikte ortalama 40 dakika sürdüğü bu uygulamada hastalar sadece ısı hissederler. Uygulamada acı ve ağrı hissedilmez. Uygulama yapılan süreçte bol su içmek, yağlı yiyeceklerden ve hazır besinlerden özellikle uzak durmak çok önemlidir. Velashape ameliyatsız basen estetiğine sahip olmak isteyen hastalar için mükemmel sonuçlar alınan bir tedavi yöntemidir.

0

Leyla Hanım merhaba, basenlerim çok geniş ve kalın. Yağlanma had safhada. Acaba basen nasıl eritilir? Spor bile işe yaramıyor çünkü. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, basen bölgesindeki yağlanmalar birçok hastamın şikayet ettiği bir durum. Ancak endişe etmeyin, çözümü gayet basit. Liposuction, VelaShape 3 veya Accent Prime uygulamaları sayesinde basen bölgenizdeki fazla yağlanmalardan kurtulabilirsiniz. Ancak en doğru operasyona karar vermeden önce sizi muayene etmem gerekli. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim son 6 aydır basenlerimin yan taraflarında özellikle hafif bir yağlanma oldu. Basen nasıl eritilir? Bu konuda sizden bilgi rica ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, özellikle bölgesel yağlanmaların tedavisi söz konusuysa en kritik nokta o bölgedeki yağlanma oranıdır. Öncelikle benim tercihim bölgesel incelmede çok memnun edici sonuçlar sağlayan VelaShape 3 ve Accent Prime cihazları ile gerçekleştirdiğimiz medikal estetik tedavileridir. Ancak bölgedeki yağlanma bu yöntemlerin yeterli gelmeyeceği orandaysa o zaman başvurduğumuz yöntem Liposuction operasyonu olur. Muayene için gelebilirseniz yağlanmanızdaki orana bakalım. Bu analizler neticesinde de en etkili tedavi yöntemini belirleyip tedavinizi planlayalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım selamlar, basen bölgem vücudumun diğer bölgelerine oranla çok daha kalın ve yağlanmaya müsait bir bölge. Bu sorun yüzünden etek dahi giyemiyorum. Beni psikolojik olarak etkileyen bu problemi çözmek istiyorum o nedenle sizden yardım almak istedim. Acaba basen nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, genetik yapı veya orantısız yağ dağılımına bağlı olarak bazı bölgelerimizde daha fazla yağlanma meydana gelebilir. Basen bölgesi de orantısız yağlanmaya müsait olan çoğu bölgeden bir tanesidir. Öncelikle hangi estetik operasyonu yaptırırsanız yaptırın sağlıklı beslenmeye ve düzenli spor yapmaya vakit ayırmanız gerekmektedir. Tüm bunları estetik bir operasyon ile desteklerseniz hayalinizdeki görüntüye kavuşmanız mümkün. Eğer hastanın basen bölgesinde şiddetli bir yağlanma söz konusu ise liposuction uygulaması çok daha etkili olabilir. Ancak daha hafif bir yağlanmadan bahsediyorsak VelaShape 3 veya Accent Prime gibi medikal uygulamaları değerlendirebiliriz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, benim basenlerimde yan taraflarda hafif bir çıkıntı var. Sanırım yağlanmadan kaynaklanıyor. Forma sokmakta zorlanıyorum. Basen nasıl eritilir? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, biz bölgesel yağlanmaların tedavisinde vücuttaki yağ oranına dikkat ederiz. Fazla bir yağlanma varsa Liposuction uygulanır ancak yağlanma az oranda ise medikal uygulamaları tercih ederiz. Bölgesel zayıflama için etkili birçok teknolojik cihazımız var kliniğimizde. Bunlardan hangisinin sizin için en etkili tedavi yöntemi olacağını ancak sizi muayene ettikten sonra karar verebilirim. Ancak özellikle VelaShape 3 ve Accent Prime cihazları bu tip tedavilerde hastalarım için oldukça memnun edici sonuçlara sahip diyebilirim. Tabi ki bu zayıflama konusunda sizin de bazı sorumluluklarınız olacak. Düzenli ve sağlıklı beslenmeli, spor ve egzersizleri yaşantımızın bir parçası haline getirmelisiniz. Medikal estetik uygulamalarımızın da desteği ile istediğiniz görüntüye sahip olmanız önünde hiçbir engel yok. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, ailemizdeki bütün kadınlar gibi maalesef ben de basenli bir kadınım. Bazı dönemlerde biraz egzersiz yaparak ve beslenmeme dikkat ederek basenlerimden tamamen olmasa da kurtuluyordum ama artık yaşım ilerlediği için metabolizmam yavaşladı. Beslenme ve egzersiz de etkili olmuyor. Basenlerimi nasıl eritebilirim, bu konuda hızlı sonuç veren bi uygulama var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef genetik yatkınlığı olan kişiler ve yaşı ilerlemiş kişiler bölgesel yağlanma sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Göbek, bel, basen gibi alanlarda toplanan yağları eritmek oldukça zordur. Bu nedenle basen gibi alanlardaki yağları eritmek için hem beslenmeye dikkat etmeliyiz hem egzersiz yapmalıyız hem de hızlı bir sonuç almak için destekleyici bir bölgesel incelme yöntemlerinden faydalanmalıyız. Bu yöntemlerden en çok kullandıklarımız arasında VelaShape 3 ve Accent Prime uygulamaları var. Siz de basenlerinizi eritmek için VelaShape 3 ya da Accent Prime uygulamasından faydalanabilirsiniz. Bu cihazlar bölgesel yağlanma olan alanlara uygulandığında yağları eritir ve vücuttan atılmasını sağlar. Basenlerinizi bu şekilde incelttikten sonra spor yaparak ve beslenmenize dikkat ederek formunuzu koruyabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı