Bişektomi ameliyatsız olur mu?

46 görüntülenmeBişektomi
0
1 Yorum

Merhaba Leyla Hocam, bişektomi yaptırmak istiyorum. Yanaklarım çok tombul. Zayıf olmama rağmen yüzümdeki bu şişlik beni rahatsız ediyor. Fakat ameliyat korkum var, olmak istemiyorum. Size sorum, acaba bişektomi ameliyatsız da uygulanabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bişektomi ameliyatsız olarak da uygulanabilir. Ameliyatsız yanak inceltme işleminde 2 hafta aralarla yaklaşık 40 dakika süren seanslar uygulanır. Tabii her hastanın seans ihtiyacı değişiklik gösterse de genellikle 1 ila 3 seans arasında bu uygulama devam eder. Ameliyatsız bişektomi yani yanak inceltme cerrahi operasyona göre daha konforlu bir iyileşme dönemi sunar. Aynı zamanda işlem sonrası hemen günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

0

Doktor Hanım merhaba, dolgun ve yuvarlak hatlı yanaklara sahibim ve açıkçası bundan hiç hoşnut değilim. Yanak inceltme işleminin cerrahi bir operasyon gerektirdiğini okuyorum, duyuyorum. Peki, bişektomi ameliyatsız olur mu? Böyle bir yöntem var mıdır? Ameliyat fobim olduğundan vereceğiniz cevap ve bilgiler benim için çok önemli. Şimdiden teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sizin gibi dolgun ve yuvarlak hatlı yanaklara sahip olup kalp yüz dediğimiz elmacık kemiklerini ortaya çıkaran ve yüzü daha ince gösteren bir görünüme sahip olmak isteyenleri çoğunlukla bişektomi adını verdiğimiz yanaklardaki yağ yastıkçıklarının alındığı cerrahi prosedüre yönlendirmekteyiz. Çünkü operasyon sonrası iyileşme sürecinin hızlı olması ve cilt yüzeyinde kesi olmadığından estetik açıdan bir problem yaratmama gibi avantajlara sahip olan bişektomi operasyonu bizim ve sizin istediğiniz kalıcı ve net çözümleri ortaya sermektedir. Ancak ben kesinlikle cerrahi operasyona giremem diyen hastalarımız için bazı medikal estetik uygulamaların bulunduğunu, gelişen teknolojilerle birlikte bazı ameliyatsız yanak inceltme yöntemlerinin ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Cerrahi operasyona alternatif veya destek olabilecek teknolojik ekipmanlarımızla birlikte hastalarımızı gerekli muayene, tahlil ve tetkik süreçlerinin ardından farklı uygulamalara yönlendirebiliyoruz. Sizin özelinde konuşacak olursam; dilerseniz müsait bir zamanınızda randevulaşalım, yanak inceltme operasyonu öncesinde ve sonrasında nasıl bir yol izleneceğini belirlemek için sizi muayene edip gerekli analizleri yapalım ve bunun sonucunda sizin için en uygun tedavi yönteminde karar kılalım. Sevgiler…

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı