Emzirirken Botoks Yapılır mı?

1.36K görüntülenmeBotox®
1
1 Yorum

Hocam iyi günler, emzirirken botoks yapılır mı?  Ben 2 ay önce doğum yaptım bebeğim anne sütü emiyor fakat bu süreçte hem stress hem uykusuzluktan cilt kırışıklıklarım daha da arttı ve botox yaptırmayı düşünüyorum fakat emzirdiğim için sütümden bebeğime herhangi bir zararı olur mu diye size danışmak istedim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, emzirirken botoks elbette yaptırabilirsiniz, hiçbir sakıncası yoktur. Çünkü botoks yaparken kullandığımız özel ilaç lokal etki gösteren yani damarlarınıza değil, sadece ihtiyaç duyduğunuz bölgere yüzeysel enjekte edilebilen ve FDA onaylı bir içeriğe sahiptir. Bilmeniz gereken en önemli konu; her ilacın süte geçmediği ve bu sebepten dolayı ne bebeği sütten kesmenin gerekli olduğu ne de emzirdiğiniz için her türlü ilaçtan uzak durmanız gerektiğidir. Botoks içeriği kan dolaşımına geçmediği için sütünüze dolaylı olarak oradan da bebeğinize ulaşmasının imkanı yoktur. Buna rağmen her ihtimale karşı içinizi rahatlatmak için alabileceğiniz bir önlem olarak enjeksiyonun yapıldığı ilk 48 saat içerisinde bebeğinizi direkt emzirmek yerine enjeksiyon öncesinde sağdığınız ve muhafaza ettiğiniz anne sütünüzle besleyerek bir çözüm yaratmanız da mümkün.

0

Merhaba Leyla Hanım, yaklaşık 6 ay önce doğum yaptım. Emzirme dönemim devam ediyor. Daha önce yaptırmış olduğum botoksumu yeniletmem gerekli. Fakat emzirme döneminde botoks yaptırmak sakıncalı mı? Şimdiden teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, emzirme döneminde botoks yaptırmak herhangi bir sorun teşkil etmez. Genellikle doğumdan sonraki 4.aydan itibaren botoks öneriyoruz. Eğer uygulama sonrası bir gün bebeğinizi emzirmez iseniz hiçbir problem olmaz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben bebeğimi geçen yıl dünyaya getirdim. Ancak hala emziriyorum. Emzirirken botoks yapılır mı? Çünkü yenilenme zamanı geldi.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks sağlık örgütleri tarafından güvenli bulunan bir uygulama. Kana ya da süte karışma yapmıyor. Biz doğumdan 4 ay sonra botoks yapılmasında bir sakınca görmüyoruz ki siz bu süreyi çoktan geçmişsiniz. Sadece botoks olduktan sonraki 24 saat bebeğinizi emzirmeyin. Uygulamadan bir gün önce yeterli miktarda sütünüzü muhafaza edebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hocam, 5 ay önce doğum yaptım. Şu an emzirme dönemindeyim fakat botoksumu da yeniletmek istiyorum. Emzirme döneminde botoks yaptırmak sakıncalı mıdır? Ne tavsiye ediyorsunuz? Şimdiden teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, emzirme döneminde botoks yaptırmanın bir sakıncası yoktur. Doğum yapmış hastalarımıza doğumdan 4 ay geçtikten sonra botoks uygulaması yapıyoruz. Yalnızca işlem sonrası 1 gün boyunca bebeğinizi emzirmemeniz önemlidir. Bunun dışında herhangi bir problem oluşmayacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler, 6 ay önce doğum yaptım. Halen emzirmeye devam ediyorum. Ancak yüzümde yeniden botoks zamanım geldi. Kırışıklıklar ortaya çıkmaya başladı tekrar. Emzirirken botoks yapılır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks birçok sağlık örgütü tarafından güvenli olduğu belirtilen bir uygulamadır. Kana ya da süte karışmaz. Doğumdan 4 ay sonra biz botoks uygulamasını hastalarımıza yapmakta bir sakınca görmüyoruz. Sadece dikkat etmeniz gereken uygulama sonrası 24 saat boyunca bebeğinizi emzirmeyin. Botoks için gelmeden önce bebeğinizin bir günlük beslenmesine yetecek kadar miktarda sütü muhafaza etmenizi öneririm. Şu an botoks yaptırmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, yakın bir zamanda kardeşimin düğün olacak, düğünden önce botox yaptırmak istiyorum ama yeni doğum yaptığım için şu an emzirme dönemi içindeyim. Emzirirken botoks yaptırsam sorun olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox için kullanılan botulinum maddesi sadece uygulandığı alandaki kaslara etki eden bir maddedir. Botulinum maddesi sadece uygulama alanına etki ettiği için kana ya da süte karışmıyor. Bu nedenle emzirirken botox yaptırmanızda herhangi bir sakınca yok.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı