En Hızlı Basen Nasıl Eritilir?

843 görüntülenmePopo Estetiği
0
1 Yorum

Hocam merhaba, İsmim Şeyma ben 30 yaşıma yeni girdim bu yaşıma gelene kadar da basenlerimi ne yaparsam yapayım istediğim forma kavuşturamadım ne kadar zayıflasam da belim bacaklarım bile inceliyor fakat bu basenleri inceltemiyorum, giydiğim kıyafetlerde de sorun yaşıyorum elbiselerimin üst kısmını mutlaka küçültmem gerekiyor bu yaştan sonra da bu durum kalıcı olarak vücuduma otursun istemiyorum bu yaz düğünüm var Ağustos ayında 2 ay zamanım kaldı en hızlı basen eritme için bana hangi yöntemi önerebilirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba Şeyma Hanım, Öncelikle tebrik ederim, Basenler vücut yapısı olarak genetik faktör etkisi altında da geniş ve orantısız olabiliyor ve özellikle Türk kadın vücut prototipinde en sık karşılaştığımız durum olmakla beraber sizin de durumunuz anlattıklarınız göz önüne alındığında tam olarak kalıtsal gözüküyor. Basen probleminizi kalıcı olarak çözebiliriz elbette; Ben yağ alımında son teknoloji olan Vaser Liposuction yöntemini kullanıyorum. Vaser Liposuction ile basen bölgesindeki fazla yağlarınızı ince kanüller yardımıyla mini kesilerden girerek operasyonu gerçekleştiriyoruz. Bu operasyonu Genel Anestezi altında ve Hastane ortamında gerçekleştiriyoruz. Vaser Liposuction yapılan alanda yağ hücrelerinizi ayrıştırıp smooth şekilde aldığımız için herhangi bir dalgalanma ve sarkmaya sebebiyet vermiyoruz. Ameliyat sonrasında minimum 4 hafta kullanmanız gereken bir korseniz var. Ameliyat ertesi günü direkt taburcu oluyor ve hastane sürecini tamamlamış oluyorsunuz. Beslenmenize de dikkat etmenizi rica ederek ve medikal masajlar ile destekleyerek vücutta biriken ödeminizi atmanızı kontrol muayenelerimizde sağlıyoruz. İyileşme süreciniz de düğününüze kadar tamamlanmış olacağı için yeni hayatınıza hayalinizdeki bedeninizle başlıyor olabileceksiniz.

0

Doktor Hanım merhaba, ben Eylül ayına kadar çok hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorum. Özellikle basen bölgem şekle girmeli. En hızlı basen nasıl eritilir? Ne yapmam gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle az bir vakit olduğu için çok hızlı hareket etmemiz lazım ve başlangıcı bir muayene ile doğru tespit ve teşhisleri yaparak ilerlemeliyiz. Öncelikle vücudunuzdaki yağlanma oranınıza ve yağların inatçı olup olmadığına bakmalıyız. Eğer diyet ve egzersiz yeterli gelirse size böyle bir plan öneririm. Eğer yeterli olmayacağını düşünürsek önerim Vaser Liposuction. Çünkü bu yöntemde operasyon esnasında yağların vücuttan atılmasını sağlıyoruz. Ancak bu operasyon sonrası da vücutta bir miktar ödem oluşuyor ve bu ödemin vücuttan atılması ortalama 1 ay sürüyor. Hemen müdahale edersek söylediğiniz tarihe kadar istediğiniz sonuçları almamız olası görünüyor. Sevgiler…

0

Leyla Hanım iyi günler, basenlerimden çok rahatsızım. Vücudumun geri kalanı ince ancak basenlerim çok kalın ve yağlı. Üstelik yürürken sallanıyorlar. Acaba en hızlı basen nasıl eritilir? Ne denesem olmadı. Teşekkür ederim. Kolaylıklar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücudunun herhangi bir yerini inceltmek ve şekillendirmek isteyen hastalarımız için en çok uyguladığımız yöntem liposuction’dır. Liposuction, klasik ve vaser olmak üzere ikiye ayrılır. Her iki yöntem de oldukça etkilidir ancak vaser liposuction’ın iyileşme süreci çok daha konforlu ve sorunsuz geçmektedir. Eğer basen eritme gibi bir düşünceniz varsa en kısa sürede uzman bir hekime muayene olmanızı, uygun bulunmanız durumunda da tedavi sürecinizi başlatmanızı öneririm. Sevgiler.

0

Kolay gelsin Leyla Hanım, benim sorum basenlerle ilgili. Basenlerim vücudumun diğer bölgelerine kıyasla inanılmaz geniş. Klasik armut tipi vücuda sahibim ve hiç hoş görünmüyorum. Aynaya bakınca kendimi beğenmiyorum. Acaba basen nasıl eritilir? Ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, basen günümüzde birçok kadında görülen ortak bir estetik problemi. Genetik yapı gereği oluşabildiği gibi aşırı kilo alıp verme durumuna bağlı olarak da basen bölgesinde yerleşmiş yağlar bulunabiliyor. Basenlerdeki yağlanmayı sona erdiren en etkili yöntem ise liposuction’dır. Liposuction işlemi ile burada bulunan fazla yağlar vücudunuzdan alınarak daha ince ve şekilli basenlere kavuşmanızı sağlayabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, benim sorum en hızlı basen nasıl eritilir acaba? Yaza doğru özel bir programım var ve basen bölgemdeki yağlanmadan hızlıca kurtulmak istiyorum. Yanıtlarsanız sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, aslında yaza kadar bolca vakit var. Diyet ve egzersiz bir arada olunca kilo vermek anlamında oldukça etkili. Ancak eğer fazla kilonuz bölgesel yağlanmaysa, inatçı bir yağlanma söz konuysa ne yazık ki aynı şeyi söyleyemem. Ben bu tarz durumlarda hızlı ve etkili bir yöntem olarak hastalarıma Vaser Liposuction operasyonunu öneriyorum. Bu operasyonda basen bölgenizdeki fazla yağları aldığımız 3- 5 milimlik küçük kesilerden kanüller aracılığıyla girerek vakumlama ile vücuttan alınmasını sağlıyoruz. Ameliyattan sonra yaklaşık 1 ay sonra ödemi de atıyorsunuz ve kısa süre içerisinde forma giriyorsunuz. Muayene için gelebilirseniz bu operasyon için uygunluğunuzu analiz edebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ergenlik dönemimden beri basenlerimde yağlanma var, bir türlü erimiyor. Şu an 30 yaşındayım ve artık bu durumdan kurtulmak istiyorum. En hızlı basen nasıl eritilir? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bazen bölgesel yağlanmalarda diyetler ve egzersizler yeterince etkili olmaz ve bize istediğimiz sonuçları vermeyebilir. Bölgesel yağlanmaya sebep olan yağların oldukça inatçı olduğu ve erimesinin zor olduğu bilinen bir gerçektir. Bu tip yağlanmalar için benim önerim estetik operasyonlar. Örneğin Vaser Liposuction tekniği istenilen sonuçlara ulaşmada oldukça etkili. Basen bölgenize açılacak 3- 5 mm aralığındaki küçük kesilerden girilerek kanüller aracılığı ile fazla yağların vücuttan atılmasını sağlayan bu operasyondan oldukça hızlı sonuçlar alınıyor. Sağlıklı beslenmeye, düzenli egzersize devam ettiğiniz sürece de oldukça kalıcı sonuçlar almış oluyorsunuz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar