En Hızlı Basen Nasıl Eritilir?

1.52K görüntülenmePopo Estetiği
0

Hocam merhaba, İsmim Şeyma ben 30 yaşıma yeni girdim bu yaşıma gelene kadar da basenlerimi ne yaparsam yapayım istediğim forma kavuşturamadım ne kadar zayıflasam da belim bacaklarım bile inceliyor fakat bu basenleri inceltemiyorum, giydiğim kıyafetlerde de sorun yaşıyorum elbiselerimin üst kısmını mutlaka küçültmem gerekiyor bu yaştan sonra da bu durum kalıcı olarak vücuduma otursun istemiyorum bu yaz düğünüm var Ağustos ayında 2 ay zamanım kaldı en hızlı basen eritme için bana hangi yöntemi önerebilirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba Şeyma Hanım, Öncelikle tebrik ederim, Basenler vücut yapısı olarak genetik faktör etkisi altında da geniş ve orantısız olabiliyor ve özellikle Türk kadın vücut prototipinde en sık karşılaştığımız durum olmakla beraber sizin de durumunuz anlattıklarınız göz önüne alındığında tam olarak kalıtsal gözüküyor. Basen probleminizi kalıcı olarak çözebiliriz elbette; Ben yağ alımında son teknoloji olan Vaser Liposuction yöntemini kullanıyorum. Vaser Liposuction ile basen bölgesindeki fazla yağlarınızı ince kanüller yardımıyla mini kesilerden girerek operasyonu gerçekleştiriyoruz. Bu operasyonu Genel Anestezi altında ve Hastane ortamında gerçekleştiriyoruz. Vaser Liposuction yapılan alanda yağ hücrelerinizi ayrıştırıp smooth şekilde aldığımız için herhangi bir dalgalanma ve sarkmaya sebebiyet vermiyoruz. Ameliyat sonrasında minimum 4 hafta kullanmanız gereken bir korseniz var. Ameliyat ertesi günü direkt taburcu oluyor ve hastane sürecini tamamlamış oluyorsunuz. Beslenmenize de dikkat etmenizi rica ederek ve medikal masajlar ile destekleyerek vücutta biriken ödeminizi atmanızı kontrol muayenelerimizde sağlıyoruz. İyileşme süreciniz de düğününüze kadar tamamlanmış olacağı için yeni hayatınıza hayalinizdeki bedeninizle başlıyor olabileceksiniz.

13 Cevap

0

Merhaba, basenlerimden hiç memnun değilim. Evlilik öncesi en hızlı şekilde basen eritme nasıl olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, basen gibi bölgelerde yağlanma sorununa en hızlı ve kolay uygulama Vaser Liposuction’dur. Vaser Liposuction ile basen bölgesindeki yağların içine sıvı verilerek şişmesi sağlanır. Basen bölgesine minik kesilerle kanüller yerleştirilir. Kanüller aracılığıyla verilen ses enerjisi ile şişen yağların erimesi sağlanır. Sıvı haline gelen yağlar kanüllerle vücuttan alınır. Bu işlem damar ve dokulara zarar vermez. Lokal anestezi ile uygulanan ve 30-60 dakika arası süren bir işlemdir. İyileşme süreci diğer liposuction uygulamalarına göre daha kolay geçer. Hafif miktarda şişlik oluşabilir. Ağrı olmaz. Korse kullanımı zorunludur. Kişi günlük yaşantısına 1-2 gün içerisinde dönebilir. Vaser Liposuction sonrası 1 ayın sonunda kişi uygulama bölgesindeki farkı tam anlamıyla görebilir.

0

Şubat ayında nişanlanmaya karar verdim. İstediğimiz elbiseyi giyebilmek çok istiyorum ancak bunun için basenlerim çok fazla. Basen nasıl eritilir lütfen yardımcı olun.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle kararınızdan dolayı sizi ve müstakbel eşinizi tebrik ediyorum ve size şimdiden mutluluklar diliyorum. Şubat ayına gerçekten az bir zaman var ve bu yüzden hızlı bir planlama yapmak lazım. Burada en önemli nokta yağlarınızın nerede yoğunlaştığı ve yoğunlaşan yağların erimeye ne kadar müsait olduğu. Bazı yağ yapılarında sıkı bir diyet ve doğru bir egzersiz programıyla kolayca kilo verebilirsiniz. Ancak inatçı yağlanma varsa o zaman operasyon gerekir. Benim inatçı yağlanmaları çözmede önerdiğim en hızlı yol Vaser Liposuction. Bu operasyon sonrasında hızlı bir şekilde kilo verebiliyorsunuz ve operasyonun şişlik, morarma ya da ödem gibi etkileri de en fazla 1 ay sonra ortadan kayboluyor. Eğer çok fazla bir kilo yoksa o zaman incelmede medikal yöntemler de önerebilirim. En sağlıklı karar ve en doğru tedavi planı için bir an evvel muayene olmanızı öneriyorum. Sevgiler…

0

Doktor Hanım merhaba, basen nasıl eritilir, neler yapmak gerekir? Ben eski yıllardan beri basenimdeki genişlikten hoşnut değilim. Biraz kilo alınca daha da belirgin oluyor. Ne yapmak lazım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, önerdiğimiz tedavi yöntemleri kişiden kişiye değişir. Bu konuda da etkili bir tedavi önerebilmem için öncelikle sizi muayene etmeli ve yağlanmanızın oranını görmeliyim. Çok fazla bir yağlanma yoksa bölgede cihazlarla tedavi etkili olur. Ancak yağlanma fazlaysa Liposuction operasyonu yapmak daha iyi sonuçlar verir. Eğer deride deformasyon olacağını öngörürsek germe ameliyatı ile de tedaviyi kombinlemek gerekebilir. Dediğim gibi öncelikle sizi muayene için beklerim. Sonrasında tedavinizi analizleriniz doğrultusunda planlayabiliriz. Sevgiler…

0

İyi günler Leyla Hanım, benim basen bölgemde aşırı bir yağlanma var, sürekli oturarak çalıştığım ve önceki yıllarda sağlıksız besinler tükettiğim için basen bölgemde bozukluk görünüyor. Sadece basen bölgem bu şekilde, bol kıyafetler giyerek kapatmaya çalışıyorum ancak yine de dışardan çok belli oluyor. Bölgesel olarak yağlanma eritilebilir mi yani basen nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, günümüz koşullarında hareketsiz bir yaşam tarzı, sağlıksız besin tüketimi, genetik faktörlerden dolayı bölgesel olarak kilo alınmaktadır. Vücudun belirli bölgelerine yerleşen kilolar, yapılan diyetlere ve uygulanan egzersiz hareketlerine cevap vermekte zorlanmaktadır. Bu gibi durumlarda devreye bölgesel zayıflama tedavileri girmektedir. Velashape vücut şekillendirme uygulamalarında kullanılan mükemmel bir tedavi şeklidir. Yağ dokusu eritme, selülit azaltma ve vücut şekillendirmede üstün bir teknolojiye sahiptir. Velashape üç farklı teknoloji ile tedavi uygulamaları yapmaktadır. Kan dolaşımı vakum yöntemiyle artırılarak selülitli görünüm giderilir. İnfrared teknolojisi ile basen bölgesindeki yağlı doku beş milimetrelik derinlikte ısıtılarak yağların parçalanması ve küçük parçalara ayrılması sağlanır. Radyofrekans ile yağ hücrelerinin yoğun olarak bulunduğu bölgenin sıkılaşması sağlanır. Cildin yer yer yağ toplanması görülen selülitli bölümü bu görüntüden sıyrılarak daha pürüzsüz ve düzgün bir hale getirilir. Haftada bir kez uygulanan bu tedavide ikinci seanstan sonra gözle görülür bir fark ortaya çıkmaktadır. Toplam 1.5 -2 ay gibi bir sürede tedavi olumlu olarak sonuçlanmaktadır. Her seansın bölgeye göre değişmek ile birlikte ortalama 40 dakika sürdüğü bu uygulamada hastalar sadece ısı hissederler. Uygulamada acı ve ağrı hissedilmez. Uygulama yapılan süreçte bol su içmek, yağlı yiyeceklerden ve hazır besinlerden özellikle uzak durmak çok önemlidir. Velashape ameliyatsız basen estetiğine sahip olmak isteyen hastalar için mükemmel sonuçlar alınan bir tedavi yöntemidir.

0

Doktor Hanım merhaba, ben Eylül ayına kadar çok hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorum. Özellikle basen bölgem şekle girmeli. En hızlı basen nasıl eritilir? Ne yapmam gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle az bir vakit olduğu için çok hızlı hareket etmemiz lazım ve başlangıcı bir muayene ile doğru tespit ve teşhisleri yaparak ilerlemeliyiz. Öncelikle vücudunuzdaki yağlanma oranınıza ve yağların inatçı olup olmadığına bakmalıyız. Eğer diyet ve egzersiz yeterli gelirse size böyle bir plan öneririm. Eğer yeterli olmayacağını düşünürsek önerim Vaser Liposuction. Çünkü bu yöntemde operasyon esnasında yağların vücuttan atılmasını sağlıyoruz. Ancak bu operasyon sonrası da vücutta bir miktar ödem oluşuyor ve bu ödemin vücuttan atılması ortalama 1 ay sürüyor. Hemen müdahale edersek söylediğiniz tarihe kadar istediğiniz sonuçları almamız olası görünüyor. Sevgiler…

0

Leyla Hanım iyi günler, basenlerimden çok rahatsızım. Vücudumun geri kalanı ince ancak basenlerim çok kalın ve yağlı. Üstelik yürürken sallanıyorlar. Acaba en hızlı basen nasıl eritilir? Ne denesem olmadı. Teşekkür ederim. Kolaylıklar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücudunun herhangi bir yerini inceltmek ve şekillendirmek isteyen hastalarımız için en çok uyguladığımız yöntem liposuction’dır. Liposuction, klasik ve vaser olmak üzere ikiye ayrılır. Her iki yöntem de oldukça etkilidir ancak vaser liposuction’ın iyileşme süreci çok daha konforlu ve sorunsuz geçmektedir. Eğer basen eritme gibi bir düşünceniz varsa en kısa sürede uzman bir hekime muayene olmanızı, uygun bulunmanız durumunda da tedavi sürecinizi başlatmanızı öneririm. Sevgiler.

0

Kolay gelsin Leyla Hanım, benim sorum basenlerle ilgili. Basenlerim vücudumun diğer bölgelerine kıyasla inanılmaz geniş. Klasik armut tipi vücuda sahibim ve hiç hoş görünmüyorum. Aynaya bakınca kendimi beğenmiyorum. Acaba basen nasıl eritilir? Ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, basen günümüzde birçok kadında görülen ortak bir estetik problemi. Genetik yapı gereği oluşabildiği gibi aşırı kilo alıp verme durumuna bağlı olarak da basen bölgesinde yerleşmiş yağlar bulunabiliyor. Basenlerdeki yağlanmayı sona erdiren en etkili yöntem ise liposuction’dır. Liposuction işlemi ile burada bulunan fazla yağlar vücudunuzdan alınarak daha ince ve şekilli basenlere kavuşmanızı sağlayabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, benim sorum en hızlı basen nasıl eritilir acaba? Yaza doğru özel bir programım var ve basen bölgemdeki yağlanmadan hızlıca kurtulmak istiyorum. Yanıtlarsanız sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, aslında yaza kadar bolca vakit var. Diyet ve egzersiz bir arada olunca kilo vermek anlamında oldukça etkili. Ancak eğer fazla kilonuz bölgesel yağlanmaysa, inatçı bir yağlanma söz konuysa ne yazık ki aynı şeyi söyleyemem. Ben bu tarz durumlarda hızlı ve etkili bir yöntem olarak hastalarıma Vaser Liposuction operasyonunu öneriyorum. Bu operasyonda basen bölgenizdeki fazla yağları aldığımız 3- 5 milimlik küçük kesilerden kanüller aracılığıyla girerek vakumlama ile vücuttan alınmasını sağlıyoruz. Ameliyattan sonra yaklaşık 1 ay sonra ödemi de atıyorsunuz ve kısa süre içerisinde forma giriyorsunuz. Muayene için gelebilirseniz bu operasyon için uygunluğunuzu analiz edebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ergenlik dönemimden beri basenlerimde yağlanma var, bir türlü erimiyor. Şu an 30 yaşındayım ve artık bu durumdan kurtulmak istiyorum. En hızlı basen nasıl eritilir? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bazen bölgesel yağlanmalarda diyetler ve egzersizler yeterince etkili olmaz ve bize istediğimiz sonuçları vermeyebilir. Bölgesel yağlanmaya sebep olan yağların oldukça inatçı olduğu ve erimesinin zor olduğu bilinen bir gerçektir. Bu tip yağlanmalar için benim önerim estetik operasyonlar. Örneğin Vaser Liposuction tekniği istenilen sonuçlara ulaşmada oldukça etkili. Basen bölgenize açılacak 3- 5 mm aralığındaki küçük kesilerden girilerek kanüller aracılığı ile fazla yağların vücuttan atılmasını sağlayan bu operasyondan oldukça hızlı sonuçlar alınıyor. Sağlıklı beslenmeye, düzenli egzersize devam ettiğiniz sürece de oldukça kalıcı sonuçlar almış oluyorsunuz.

0

Merhaba leyla hanım, yıllardır ne yaptıysam kurtulamadığım bir sorunum var. Maalesef basenli bir kadınım, basenlerim yüzünden giydiğim hiçbir şey üzerime yakışmıyor. Basenlerimi yıllardır eritmeye çalışıyorum ama henüz başaramadım. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz, en hızlı basen nasıl eritilir, basenlerimden nasıl kurtulabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bel, basen, göbek gibi alanlarda oluşan yağlanmalardan kurtulmak oldukça zordur. Genellikle bölgesel yağlanma sorununun oluştu bu alanlardaki yağlar spora ve diyete karşı da dirençlidir. Bu nedenle kişi ne kadar uğraşırsa uğraşsın basenini eritemeyebiliyor. Böyle durumlarda genellikle bir estetik uygulamadan yardım almak gerekiyor. Vaser Liposuction bölgesel yağlanma sorununu hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırabiliyoruz. Vaser liposuction sahip olduğu üstün teknolojisi sayesinde basen bölgenizdeki yağları eritir ve vücuttan atılmasını sağlar.

0

İyi günler Leyla Hanım. Birçok Türk kadını gibi bende maalesef basenli biriyim, giydiğim hiçbir şey yakışmıyor, bu da beni çok kötü etkiliyor. Alışveriş yapmak istemiyorum, aynaya bakmak dahi içimden gelmiyor. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz, en hızlı basen nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef vücudumuza orantısız olarak yerleşen yağlar bölgesel yağlanmaya sebep olabiliyor. Basen de özellikle Türk kadınları için bu bölgeler arasında yer alıyor. Basen bölgesine yerleşmiş inatçı yağlar sebebiyle vücut orantısız bir görüntüye sahip oluyor. Bu görüntü de kadınlarda estetik kaygı yaratabiliyor. Fakat günümüzde birçok estetik operasyon sayesinde bu orantısız görünümün önüne geçilebiliyor. Basen sorunu için de öne çıkan estetik operasyonumuz Liposuction’dır. Liposuction yöntemiyle basen bölgenizdeki yağları alıyoruz ve yeniden şekillendirme işlemi yapıyoruz. Operasyondan sonra vücudunuz orantılı bir biçime kavuştuğu için çok daha çekici görünüyorsunuz.

0

Merhaba doktor hanım, ismim Ayşegül, 33 yaşındayım ve uzun yıllardır bir fast food zincirinde çalışıyorum. Basen bölgemde çok fazla yağlanma sorunum var. Uzun yıllar fast food sektöründe çalıştığım için yediklerime dikkat etmedim ve basen bölgemde zaten var olan yağlar gitgide arttı. Üst bedenim 38 ama alt kısmım 44. Vücudumdaki bu orantısızlık beni çok rahatsız ediyor. Basenler en hızlı nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, dengesiz, yağlı ve karbonhidrattan zengin yeme alışkanlıkları maalesef vücudumuzda kalça, basen, karın gibi bölgelerde aşırı yağlanmaya sebep olabiliyor. Basenlerdeki yağlanma ve genişlemeden Vaser Liposuction yöntemiyle tamamen kurtulmanız mümkün. Vaser Liposuction yönteminde basen bölgesinde yaklaşık 2 mm kesiler açmaktayım. Bu kesilerden içeriye çok ince kanüller yardımıyla giriyorum ve operasyonu gerçekleştiriyorum. Basen bölgenizdeki yağları ilk önce ayrıştırıyorum. Ayrıştırma işleminden sonra yağların alımını gerçekleştiriyorum. Basen bölgenizdeki yağları ayrıştırdığım için görüntüde herhangi bir çöküklük ya da sarkma gerçekleşmiyor. Vaser Liposuction işlemini hastane ortamında ve genel anestezi altında uygulamaktayım. Uygulamadan sonra bir gece hastanede kalınıyor ve ertesi gün taburculuk işlemleriniz gerçekleşiyor. Operasyondan sonra size önereceğim korseyi en az bir ay süresince takmalısınız. Ameliyat sonrasında diyetinize dikkat ederek özellikle tuz tüketimini azaltmanızı tavsiye ediyorum. Tuz alımının kısıtlanmasıyla vücudunuzdaki ödemi daha rahat atacaksınız.

0

İyi günler Leyla Hanım, ben 23 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Benim basenlerim annem ve teyzeminki gibi çok geniş. Pantolon giydiğim zaman vücudumla orantısız bir görüntü ortaya çıkıyor. O yüzden basenlerimi kapatmak için hep belden aşağısı volanlı elbise giymek zorunda kalıyorum. En hızlı basenler nasıl eritilir ? Çabucak yapılacak bir yöntem var mı? Bana öneriniz ne olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, basenlerinizdeki genişlik anne ve teyzenizde de olduğu için kalıtsal diyebiliriz. Akdeniz kadınlarında basenler bir vücut yapısı olarak görülmektedir. Ancak günümüzde basen bölgesindeki yağlanmalar artık bir sorun olmaktan çıktı. Vaser Liposuction yöntemiyle basenlerdeki yağları en hızlı biçimde eritmek mümkün. Ben vaser liposuction yöntemini hastalarıma hastanede uygulamaktayım. Bu işlemde basenlerde minik minik kesilerden ince kanüller yardımıyla girmekteyim. Basenlerde bulunan yağ hücrelerini özel bir enjektör yardımıyla vücut dışına çıkarmaktayım. Operasyondan sonra giymeniz gereken korseyi basenlerinizin formunu korumak ve herhangi bir sarkmaya sebebiyet vermemek için en az dört hafta kullanmanızı tavsiye ediyorum. Vücudunuzun toparlanması kısa bir sürede gerçekleşmektedir. Operasyondan sonraki kontrollerinizde beslenmenizle ilgili dikkat etmeniz gerekenleri size bildirmekteyiz. Vücudunuzdaki ödemi medikal masajlarla destekleyerek vücudunuzdan atabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.