Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

500 görüntülenmeKulak Estetiği (Otoplasti)
0
1 Yorum

Merhaba hocam, 18 yaşındayım kepçe kulak sorunum var ve psikolojimi çok bozuyor kendimi beğenmiyorum arkadaşlarım benle dalga geçiyor. Kepçe kulak ameliyatı olmak istiyorum. Kepçe kulak yaş yaşında yapılır beni aydınlatabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kepçe kulak ameliyatı 6 yaşını tamamladıktan sonra her yaşta yapılabilir. Kulaklar gelişimini 6 yaşından itibaren tamamlar bu yüzden 6 yaş ve sonrasında yapılmasını öneriyorum. 18 yaş ameliyat için gayet uygun bir yaş. Küçük yaşta kepçe kulak problemi yaşayan hastalarım sizin gibi sorunlar yaşayabiliyorlar, fakat çözümü çok kolay merak etmeyin. Klinikte 1 saat içinde küçük bir cerrahi işlemle kepçe kulak sorununu çözebiliyoruz. Sedasyon altında yapılıyor hafif uyku halindeyken operasyonu gerçekleştiriyoruz bu yüzden herhangi bir ağrı hissetmiyorsunuz. Gayet kolay ve konforlu bir operasyondur. Operasyon sonrası günlük hayatınıza dönebilirsiniz. İlk birkaç gün saç bandı takmanız gerekmektedir. Okul hayatınıza hızlı bir şekilde dönebilirsiniz. Kepçe kulak ameliyatında kulağın tam arkasında minik bir kesi yapılarak dikiş atılıyor. Bu kesi kulak arkasında kaldığı için yüzünüze karşıdan bakanlar ameliyat izini göremezler. Kesi oldukça minik olduğu için kolay kolay kimse bu izi fark etmeyecektir.

0

Doktor Hanım merhaba, oğlum 4 yaşında ve doğduğundan beri kepçe kulak sorunu var. Ameliyat ettirmek istiyorum. Kepçe kulak ameliyatı kaç yaşında yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kepçe kulak ameliyatlarını yapmak için genellikle bebekliğin sona ermesini bekliyoruz. Benim önerim bu ameliyatların 5-6 yaşlarında yapılması yönünde. Hem bebeklik sona eriyor hem de çocuk okula başlamamış oluyor. Çünkü kepçe kulak okul dönemi çocuklar üzerinde olumsuz psikolojiye de neden olabiliyor. 1 -2 yıl kadar daha bekleyin bana kalırsa bu sürenin sonunda mutlaka yeniden görüşelim. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, 19 yaşındayım. Kulaklarım genetik yapım gereği kepçe. Böyle doğmuşum böyle gitsin istemiyorum. O nedenle en kısa zamanda bu durumu düzeltmek istiyorum ancak geç kaldım diye de bir hayli korkuyorum. Acaba kepçe kulak ameliyatı kaç yaşında yapılır? Bir sınırlama var mıdır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, kepçe kulak ameliyatı için bir yaş sınırlaması yok, 19 yaşında biri olarak bu ameliyatı yaptırmanızsa bir sakınca bulunmaz. Yalnızca çocukluk çağlarındaki bireyler için bir sınırlamadan söz edebiliriz. 6 yaşına kadar kulak gelişimi sürdüğünden dolayı bu yaştan sonra kepçe kulak ameliyatı yaptırılması daha mantıklı olacaktır. Genellikle ilkokula başlamadan yapılması önerilir. Eğer genel sağlık durumunuz da elverişli ise kepçe kulak ameliyatı olmamanız için hiçbir engel yoktur.

0

Merhaba hocam, kızım henüz 8 yaşında ancak kepçe kulak sorununa sahip olduğu için okul arkadaşları tarafından hoş olmayan şakalara maruz kalıyor. Her gün eve ağlayarak geliyor. İnternetten araştırdığımda bu sorunun çözümü için ameliyat olması gerekiyormuş ancak yaşı cerrahi bir operasyon geçirmek için uygun mu bilemedim. Size danışmak istedim. Çok teşekkürler şimdiden.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, kulaklar gelişimini 6.yaştan itibaren tamamlamaktadır. Kepçe kulak operasyonu bu nedenle 6 yaşından sonra uygulanabilir. Kızınızın yaşı bu ameliyat için uygundur. Kesin karar verdiğiniz takdirde kliniğimize gelerek kızınızı muayene ettirebilir, operasyon hazırlıklarına bir an önce başlayabiliriz. İyi günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, benim kızımda kepçe kulak sorunu var. Şu an 10 yaşında. Kaç yaşına kadar beklemeliyim? Kepçe kulak ameliyatı kaç yaşında yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kepçe kulak ameliyatı yapmak için biz çocuklarda genellikle 6 yaşı bekleriz. Okul döneminde kepçe kulak problemi bazı çocuklar üzerinde psikolojik problemlerin oluşmasına neden olabilir. Kızınızın yaşı ameliyat olabilmesi için uygun. Beklemenize gerek yok. Uygun bir dönemde uzman bir doktor ile görüşerek kızınızın tedavisini planlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, benim oğlumun her iki kulağında da kepçelik var. Şu an 4 yaşında. Seneye ana okuluna vermeyi düşünüyorum. Kepçe kulak ameliyatı kaç yaşında yapılır? Okula başlamadan ameliyat olabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kepçe kulak ameliyatlarında kulağın genel olarak erişiminin tamamlanmış olması gerekiyor. Bu yüzden kepçe kulak ameliyatlarını 6 yaş sonrası yapılmasını tavsiye ediyoruz. Okul çağında kepçe kulaklı çocuklar bazı şakalaşmalardan psikolojik olarak olumsuz etkilendiklerinden ameliyatı okul öncesi öneriyoruz. Benim önerim ameliyattan da başarılı sonuçlar alabilmek için 6 yaşı beklemek. İlk okula başlamadan önce oğlunuzun operasyonu gerçekleştirilebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı