Kol Germe Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

1.52K görüntülenmeKol Germe Estetiği (Brachioplasty)
0

Hocam Merhabalar, Kol germe ameliyatı kaç günde iyileşir? Ben yeni doğum yaptım küçük bebeğim var ama normalde çalışıyorum dolayısıyla şuan doğum izni sürecimde bu ameliyatı da olmak istiyorum tekrar izin almam çok zor olur bu yüzde bu süreçte bebeğim daha küçük ve hafifken hemen operasyon geçirsem bebeğimle kaç gün ilgilenemem bunu danışmak istedim. Cevabınızı bekliyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Kol sarkması problemi genellikle kadınlarda dirsek üstünde oluşan gevşeme ve deri fazlalığının oluşum halidir. Bunun oluşması da yoğun kilo alıp verme durumu ve kas zayıflığı sebeplerinin harmanıdır. Bu durumda Kol germe ameliyatını liposuction ile kombine ederek hem koldaki fazla yağlanmanın alınması hem de koldaki deriyi gergin bir hale getirmek amaçlanır. Liposuction yöntemi ile fazla yağ hücreleri alındığı için tekrar aynı bölgeden yağlanmanızı da engellemiş olup operasyonun kalıcılığını korumuş bulunuyoruz. İyileşme süresinde bol bol yürüyüş yapmak ve bol su içmek vücudun direncini artırarak hızlı ödem atmanıza ve sağlıklı bir şekilde iyileşmesine yararlı olacaktır. Ameliyat sonrası 6 hafta kullanmanız gereken bandajlar olacak, ortalama 2 hafta içerisinde toparlanıyor hastalarım ve en önemlisi ameliyat sonrası yaptığım medikal masajlardır. Bu masajlara ve kontrollere düzenli olarak gelir ve tüm süreç takibinde siz de kendinize iyi bakarsanız 2-3 hafta içinde bebeğinizi çok rahat kucağınıza almanız mümkün olacaktır.

8 Cevap

0

Merhaba hocam kol germe ameliyatı kaç günde iyileşir acaba? Annem için soruyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol germe ameliyatı sonrası ilk gün hastanede kalınmalı, sonraki günlerde evde dinlenilmelidir. İyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber genellikle 2 ila 10 gün arasında sürmektedir. Ayrıca hastanın 6 hafta gibi bir süre zarfında ameliyat bölgesini içine alan korse takması gerekir. Bu nedenle tam olarak iyileşme 1,5-2 ayı bulabilmektedir.

0

Merhaba doktor hanım, önümüzdeki yaz kol germe ameliyatı olmak istiyorum fakat ameliyat sonrasındaki süreç hakkında detaylı bilgiye sahip değilim. Kol germe ameliyatı iyileşme süreci nasıl ilerliyor? Kaç günde iyileşmem mümkün?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol germe ameliyatının iyileşme süreci oldukça konforlu geçer. Ancak bu süre zarfında doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uymanız gerekir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen bu işlem ilk gece hastanede yatmayı gerektirir. Sonra evde dinlenme süreci başlar. Çoğunlukla hastalarımız 2 ila 10 gün arasında iyileşme dönemini tamamlarlar. Eğer yoğun aktivite gerektirecek bir hayatınız var ise bir süre bu aktivitelere ara vermeli, iyice istirahat etmelisiniz. Ameliyat bölgesinde operasyon sonrası morluk, ağrı ve ödem oluşumu gözlenebilir. Ayrıca çok şiddetli olmasa da ağrı da yaşamanız normaldir. Tüm bunlar geçicidir. Endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. Ameliyattan sonra yaklaşık 6 hafta korse takmanız büyük önem taşır. Korse kullanımı ödemin daha kısa sürede atılmasını sağlar ve iyileşme sürecini hızlandırır.

0

Leyla Hocam merhaba, ben sizden kol germe ameliyatı kaç günde iyileşir, onu öğrenmek istiyorum. Olmayı düşünüyorum da. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle kol germe ameliyatı sizin için doğru karar mı ona bakmak lazım. Bazen sarkma başlangıç seviyesinde ise ameliyata gerek kalmadan medikal uygulamalarla da etkili tedaviler gerçekleştiriyoruz. Ameliyat kararı verdiğimizi varsayarsak, ilk 3 hafta kolları yoracak aktivitelerden kaçınmanız lazım. Kollarınızı çok kullanmadığınız takdirde 1 hafta sonra rutin yaşantınıza dönebilirsiniz. Bu 3 haftaya özellikle dikkat edin. Ani hareket yapmayın, kollara güç vermeyin, kol kaslarına yönelik egzersizlerden uzak durun. Operasyon bitiminde bölgeye özel bir korse giydirilir. Bunu 6 hafta sürekli olarak kullanın. Operasyonun başarısını ve iyileşme sürecini kesinlikle etkiler. Dediğim gibi önce bir muayene için gelebilirseniz uygun bir zamanda ameliyat kesin gerekli mi onu belirleyelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, kol germe ameliyatı olmak istiyorum. Kol germe ameliyatı kaç günde iyileşir uzun sürer mi? Bilgi aktarır mısınız? İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol germe ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyonlardır. Dolayısıyla ameliyat esnasında hiçbir acı ve ağrı hissi duymazsınız. Ameliyat kişiye bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 1- 3 saat arasında sürer. Ameliyattan sonra 1 gece hastanede kalırsınız. Devam eden 1 haftada evde istirahat etmenizi öneririm. İlk 2-3 gün ağrıların en yoğun olduğu zamandır. Ancak doktorunuzun önereceği ağrı kesicileri kullanırsanız ağrı düzeyiniz daha da azalacaktır. Operasyondan sonra size bir korse giydirilecek. Bu korseyi 6 hafta kullanın. İyileşme süreniz ve estetik görüntüden istenilen sonucun alınması için bu çok önemli. 3 hafta süresinde kollarınıza ağırlık vermeyin, ani hareketler yapmayın, kollarınızı kullanmanızı gerektiren spor aktivitelerinden uzak durun. Bunlar haricinde 7- 10 gün içerisinde rutin yaşantınıza devam etmenizde sakınca yoktur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba doktor hanım, kol germe ameliyatı yaptırmayı düşünen birisi ameliyat ve iyileşme süreci için ne kadar vakit ayırması gerekir, kol germe ameliyatı ne kadar sürer ve kaç günde iyileşir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol germe ameliyatının ne kadar süreceği kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de genellikle 1-3 saat arasında sürer. Kola germe ameliyatı sonrasındaki iyileşme süreci de yaklaşık olarak 2-10 gün arasında olur. İyileşme sürecinin ne kadar olacağı kişinin sağlık durumuna ve operasyonun kapsamına göre değişkenlik gösterebilir ama genellikle ilk haftanın sonunda günlük yaşama dönülebilir. Ameliyat sonrasındaki ilk birkaç gün kollarınızı kaldırmakta zorlanabilirsiniz. Bu süreçte kollarınızı kesinlikle zorlamamalısınız, birkaç günün ardından kollarınızı yoğun aktivite gerektirmeyen eylemlerde rahatça kullanabilmeye başlarsınız. Ameliyat sonrasında doktorunuzun uygun gördüğü süre boyunca özel bir korse kullanmanız gerekir ama bu korsenin hayatınıza olumsuz bir etkisi olmaz.

0

Merhaba doktor hanım, sarkık kolları olan bir kadınım bu görüntüden kurtulmak için kol germe ameliyatı yaptırmak istiyorum lütfen ameliyat sonrası süreç hakkında biraz bilgi verir misiniz, kol germe ameliyatı kaç günde iyileşir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, birçok kadın tarafından kollardaki sarkmayı ortadan kaldırmak için tercih edilen estetik bir uygulamadır. Genel anestezi etkisinde gerçekleştirilen bu prosedür, genellikle 1-3 saat arasında sürer. Ameliyat sonrasındaki iyileşme süreci oldukça konforludur, bu süreç genellikle 2-10 arasında değişir. Ancak birçok hasta ilk haftanın ardından günlük hayatlarına dönebilirler fakat aktif bir yaşamı olan kişiler, kendilerini yoracak aktivitelerden kaçınmalıdır. Ameliyat genel anestezi etkisinde gerçekleştirildiği için bir gece hastanede kalınması gerekir, sonrasında evde istirahat edilmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Ameliyattan sonraki ilk günlerde ağrı, morarma, ödem gibi şikâyetleriniz olacak, bunlar oldukça normaldir. Ağrı şikâyetinizi azaltmak için ağrı kesici kullanabilirsiniz. Son olarak ameliyattan sonra 6 hafta kadar korse kullanmanız gerekir.

0

Hocam merhaba, ben önceden baya kilolu bir kadındım ancak 5 yıl içerisinde zayıflama programıyla epey kilo verdim. Bu benim için çok iyi oldu ancak kollarım çok ince, bu incelikten ve kilo vermemden dolayı kol derimde beni rahatsız eden bir görüntü oluştu. Kol germe ameliyatı yaptırmam mümkün mü? Evde bakıcılık sektöründe çalıştığım için kollarımı kullanmam gerekiyor. Ameliyattan ne kadar süre sonra tekrar eski kol gücüme kavuşabilir, rutinimi uygulayabilirim? Kol germe ameliyatı kaç günde iyileşir ve ben ne zaman işe dönebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol derisinin sarkması fazla kilo alıp verme sonrasında gelişen bir durumdur. Dirsek üzerinde oluşan deri fazlalığının alınması kol germe ameliyatıyla mümkündür. Ameliyat sonrasında yaklaşık bir buçuk ay kollarınızda kullanmanız gereken bandajlar olmalıdır. Bu bandajlar yapılan ameliyattaki dikişlerin tutması için çok önemlidir. Kollarımız vücudumuzda en çok kullandığımız organlardan biridir. Rutin hayatımızda bile en ufak hareketleri yaparken bile kol kaslarımıza ihtiyaç duymaktayız. Kol germe ameliyatından sonra hastalarımızın iki haftada toparlandığını görmekteyiz. Ameliyat sonrasındaki toparlanma sürecinde kliniğimde uyguladığım medikal masajlarla iyileşme süreci hızlanmaktadır.

0

İyi günler Leyla Hanım,  Sizi sosyal medyada takip ediyorum. Benim her iki kolumda da cilt sarkması var. Ciddi kol sarkmalarında  kol germe ameliyatı yapılması gerektiğini söylemiştiniz. Yoğun bir çalışma hayatım olduğu için açıkcası kol germe ameliyatının iyileşme süresini çalışma hayatına geri dönebilmem için araştırmaktayım. Beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, kol derisinin sarkması genel olarak üst kol olarak adlandırılan bölgede yapılmaktadır. Kol derisi sarkmış olan hastaların çoğunluğu bu ameliyattan iz kalma korkusuyla kaçınmaktadır. Sarkık deri ameliyatlarında hastanın endişe etmesine gerek olan bir durum yoktur. Ameliyat kesileri, derinin sarkıklık derecesine göre değişebilmektedir. Ameliyat sonrasında kesilerin kapanmasıyla izlerin görünürlüğü de azalmaktadır. Dikişlerin tamamen iyileşmesi 1 hafta sürmektedir. Ancak ödem ve morluklar için bir süre daha beklemek gerekebilir. En az 4 hafta korse giymeniz gerekebilir. Bu süreci uzun kollu kıyafetler giyerek geçirebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.