Kol Germe Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

blank
1 Cevap

Hocam Merhabalar, Kol germe ameliyatı kaç günde iyileşir? Ben yeni doğum yaptım küçük bebeğim var ama normalde çalışıyorum dolayısıyla şuan doğum izni sürecimde bu ameliyatı da olmak istiyorum tekrar izin almam çok zor olur bu yüzde bu süreçte bebeğim daha küçük ve hafifken hemen operasyon geçirsem bebeğimle kaç gün ilgilenemem bunu danışmak istedim. Cevabınızı bekliyorum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 2, 2020

Merhaba, Kol sarkması problemi genellikle kadınlarda dirsek üstünde oluşan gevşeme ve deri fazlalığının oluşum halidir. Bunun oluşması da yoğun kilo alıp verme durumu ve kas zayıflığı sebeplerinin harmanıdır. Bu durumda Kol germe ameliyatını liposuction ile kombine ederek hem koldaki fazla yağlanmanın alınması hem de koldaki deriyi gergin bir hale getirmek amaçlanır. Liposuction yöntemi ile fazla yağ hücreleri alındığı için tekrar aynı bölgeden yağlanmanızı da engellemiş olup operasyonun kalıcılığını korumuş bulunuyoruz. İyileşme süresinde bol bol yürüyüş yapmak ve bol su içmek vücudun direncini artırarak hızlı ödem atmanıza ve sağlıklı bir şekilde iyileşmesine yararlı olacaktır. Ameliyat sonrası 6 hafta kullanmanız gereken bandajlar olacak, ortalama 2 hafta içerisinde toparlanıyor hastalarım ve en önemlisi ameliyat sonrası yaptığım medikal masajlardır. Bu masajlara ve kontrollere düzenli olarak gelir ve tüm süreç takibinde siz de kendinize iyi bakarsanız 2-3 hafta içinde bebeğinizi çok rahat kucağınıza almanız mümkün olacaktır.

blank

Hocam merhaba, ben önceden baya kilolu bir kadındım ancak 5 yıl içerisinde zayıflama programıyla epey kilo verdim. Bu benim için çok iyi oldu ancak kollarım çok ince, bu incelikten ve kilo vermemden dolayı kol derimde beni rahatsız eden bir görüntü oluştu. Kol germe ameliyatı yaptırmam mümkün mü? Evde bakıcılık sektöründe çalıştığım için kollarımı kullanmam gerekiyor. Ameliyattan ne kadar süre sonra tekrar eski kol gücüme kavuşabilir, rutinimi uygulayabilirim? Kol germe ameliyatı kaç günde iyileşir ve ben ne zaman işe dönebilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

Merhaba, kol derisinin sarkması fazla kilo alıp verme sonrasında gelişen bir durumdur. Dirsek üzerinde oluşan deri fazlalığının alınması kol germe ameliyatıyla mümkündür. Ameliyat sonrasında yaklaşık bir buçuk ay kollarınızda kullanmanız gereken bandajlar olmalıdır. Bu bandajlar yapılan ameliyattaki dikişlerin tutması için çok önemlidir. Kollarımız vücudumuzda en çok kullandığımız organlardan biridir. Rutin hayatımızda bile en ufak hareketleri yaparken bile kol kaslarımıza ihtiyaç duymaktayız. Kol germe ameliyatından sonra hastalarımızın iki haftada toparlandığını görmekteyiz. Ameliyat sonrasındaki toparlanma sürecinde kliniğimde uyguladığım medikal masajlarla iyileşme süreci hızlanmaktadır.

blank

İyi günler Leyla Hanım,  Sizi sosyal medyada takip ediyorum. Benim her iki kolumda da cilt sarkması var. Ciddi kol sarkmalarında  kol germe ameliyatı yapılması gerektiğini söylemiştiniz. Yoğun bir çalışma hayatım olduğu için açıkcası kol germe ameliyatının iyileşme süresini çalışma hayatına geri dönebilmem için araştırmaktayım. Beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler, kol derisinin sarkması genel olarak üst kol olarak adlandırılan bölgede yapılmaktadır. Kol derisi sarkmış olan hastaların çoğunluğu bu ameliyattan iz kalma korkusuyla kaçınmaktadır. Sarkık deri ameliyatlarında hastanın endişe etmesine gerek olan bir durum yoktur. Ameliyat kesileri, derinin sarkıklık derecesine göre değişebilmektedir. Ameliyat sonrasında kesilerin kapanmasıyla izlerin görünürlüğü de azalmaktadır. Dikişlerin tamamen iyileşmesi 1 hafta sürmektedir. Ancak ödem ve morluklar için bir süre daha beklemek gerekebilir. En az 4 hafta korse giymeniz gerekebilir. Bu süreci uzun kollu kıyafetler giyerek geçirebilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar