Koldaki Çatlaklar Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

Merhaba Hocam, benim çok büyük bir özgüven problemim var ve tek sebebi kollarımdaki çatlaklarım. Yıllarca kendime çok iyi baktım spor yaptım, hamilelik döneminde dahi olabildiğince dikkatli oldum fakat anlamadığım ve rahatsız olduğum tek sorun bir tek kollarım çatladı hem de aşırı derecede biraz sarkma da oldu kollarımda hatta ama en büyük sorunum çatlaklar. Dirseklerime kadar uzanan tenimden daha açık ve dikine çizgiler halinde beni çok rahatsız ediyor. Çok fazla ev tipi uygulama denedim çatlak kremleri, bazı yağlar sürüp streçle sardım, ne yaptıysam değişmedi durum lütfen bana bu kol çatlaklarından kurtulmam için yardımcı olabilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 25, 2020

Merhaba, Çatlakları her zaman kiloyla bağlantılı olduğu düşünülse de bu her zaman geçerli değildir. Çatlaklar, derinin incelmesi, kolajen ve elastik liflerin deformasyonu sonunda ortaya çıkar. Deri yapısı esnek olmayan kişiler hızlı bir şekilde kilo aldığında, vücudun en ince deriye sahip olan bölgelerinde çatlaklar belirebilir. Çatlak tedavisinde uyguladığım birçok yöntem var Mezoterapi veya cihazlı uygulamalarımdan Fraksel ve Altın iğne harika sonuçlar elde etmeme destek oluyor. Belirtmem gerekir ki cihaz tabanlı işlemlerden çok daha etkili sonuç alıyorum. Mezoterapi uygulamasını çatlakların durumuna göre minimum 5-6 seans ve her hafta düzenli olarak takibini yapmayı öneriyorum. Fraksiyonel Lazer tedavisi olduğu için her seans aralığı minimum 1 ay olmalıdır ve 4 seans minimum işlem olmalıdır. Altın iğne yine minimum 3-4 haftada 1 takiben 4 seans minimum olmak üzere tercih ettiğim bir tedavidir. Her uygulamamız oldukça etkili ve beklenti karşılayan sonuçlar sağlar fakat size hangi uygulamamızı tercih edeceğimizi belirlemem için konsülte etmek gerekir.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 0 Cevap

Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Çatlak Tedavisi sayfamızı ziyaret ediniz.

blank

Merhaba Hocam, size birşey danışmak istiyorum,  kol altlarımda kilo alıp verdiğim için sanırım çatlaklar oluştu, Çünkü önceden çok kiloluydum ben. Diyetle epey kilo verdim. Koldaki çatlaklar nasıl geçer bir tedavisi var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

Merhaba, çatlaklar cildin incelerek esnek yapıdaki liflerin biçimsizleşmesi sonucunda ortaya çıkarlar. Vücudumuzun ürettiği hormonlar, hızlı kilo alma ve verme sonucunda deri, yüksek orandaki esnemeye bir çözüm üretemez ve bunun sonucunda ciltte çatlak oluşmaktadır. Bu çatlaklar kişiyi moral bakımından olumsuz etkileyebilmektedir. Kliniğimde çatlak tedavisi için Mezoterapi ve Altın İğne uygulamaları da bulunmasına rağmen ben medikal cihaz olan ve son teknolojiyle üretilen Fraxel Dual Lazer teknolojisini tercih etmekteyim. Fraxel Dual Lazer tedavisinde cilt altına hafif derecede zedeleme gerçekleştirecek ısı sıraları gönderilmektedir. Cildin onarılmasını tetikleyecek nitelikte olan bu dalga boyutları ile kollajen üretiminde de artış görülmekte ve sonuç olarak çatlakların düzelmesinde % 70 oranında bir başarı sağlanmaktadır. Cilde zarar vermemek adına ayda 1 yapılması öngörülen tedavi sürecinin toplam seans süresi 4 ile 5 arasında değişiklik göstermektedir. Tedavi sonunda cilt sıkılaşmakta ve genç bir görünüme bürünmektedir.

blank

Leyla Hanım iyi günler, benim kollarımın iç taraflarında incecik, çatlak izleri var, bu çatlak izlerini geçen bir arkadaşım farketti, çok utandım, koldaki çatlaklar nasıl geçer hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

İyi günler, vücutta oluşan çatlak izleri hiçbir belirti göstermeden oluşmaktadır. Cilt çatlaklarının temelinde esnek olmayan cilt yapısı bulunmaktadır. Bazı kişilerin vücudunda hiç çatlak görülmezken, bazı insanlarda ergenlikten itibaren çatlak oluşumları başlayabilmektedir. Bu çatlaklar kişiyi psikolojik bakımdan negatif etkileyebilmektedir. Genetik faktörlerin burada etkisi çok görülmektedir. Çatlak tedavisinde temel olarak kliniğimdeki Fraxel Dual Lazer teknolojisinden yararlanmaktayım. Son teknoloji ile üretilmiş olan bu cihaz cilt altına lazer ısı kolonları göndererek ciltte zedelenmeye yolaçmaktadır. Zedelenen hücreler hemen iyileşme sürecini başlatmaktadır ve cilt onarımı gerçekleşmektedir. Seans aralıklarının ayda bir defa olması cildin fazla zarar görmemesi bakımından oldukça önemlidir. En az 4 seanstan oluşan uygulamada çatlak onarımı yüksek olmaktadır. Fraxel Dual Lazer uygulamasının yanı sıra Mezoterapi ve Altın İğne uygulamalarından da olumlu şekilde dönüşler almaktayım. Mezoterapi uygulamasında ayda 4 defa uygulamaya gelinir ve tedavi süresi 1,5 ay kadar sürmektedir. Altın iğne uygulaması ise Fraxel Lazer tedavisi gibi ayda bir defa tekrarlanmaktadır ve yine en az 4 seanstan oluşmaktadır. Hangi tedavi şeklini uygulayacağımı detaylı muayeneden sonra belirlemekteyim.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar