Koldaki Çatlaklar Nasıl Geçer?

1.16K görüntülenmeÇatlak Tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba Hocam, benim çok büyük bir özgüven problemim var ve tek sebebi kollarımdaki çatlaklarım. Yıllarca kendime çok iyi baktım spor yaptım, hamilelik döneminde dahi olabildiğince dikkatli oldum fakat anlamadığım ve rahatsız olduğum tek sorun bir tek kollarım çatladı hem de aşırı derecede biraz sarkma da oldu kollarımda hatta ama en büyük sorunum çatlaklar. Dirseklerime kadar uzanan tenimden daha açık ve dikine çizgiler halinde beni çok rahatsız ediyor. Çok fazla ev tipi uygulama denedim çatlak kremleri, bazı yağlar sürüp streçle sardım, ne yaptıysam değişmedi durum lütfen bana bu kol çatlaklarından kurtulmam için yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Çatlakları her zaman kiloyla bağlantılı olduğu düşünülse de bu her zaman geçerli değildir. Çatlaklar, derinin incelmesi, kolajen ve elastik liflerin deformasyonu sonunda ortaya çıkar. Deri yapısı esnek olmayan kişiler hızlı bir şekilde kilo aldığında, vücudun en ince deriye sahip olan bölgelerinde çatlaklar belirebilir. Çatlak tedavisinde uyguladığım birçok yöntem var Mezoterapi veya cihazlı uygulamalarımdan Fraksel ve Altın iğne harika sonuçlar elde etmeme destek oluyor. Belirtmem gerekir ki cihaz tabanlı işlemlerden çok daha etkili sonuç alıyorum. Mezoterapi uygulamasını çatlakların durumuna göre minimum 5-6 seans ve her hafta düzenli olarak takibini yapmayı öneriyorum. Fraksiyonel Lazer tedavisi olduğu için her seans aralığı minimum 1 ay olmalıdır ve 4 seans minimum işlem olmalıdır. Altın iğne yine minimum 3-4 haftada 1 takiben 4 seans minimum olmak üzere tercih ettiğim bir tedavidir. Her uygulamamız oldukça etkili ve beklenti karşılayan sonuçlar sağlar fakat size hangi uygulamamızı tercih edeceğimizi belirlemem için konsülte etmek gerekir.

0

 Merhaba hocam, koldaki çatlaklar nasıl yok edilir? Onları ortadan kaldırmak için ne yapmam gerekir? Teşekkürler şimdiden.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, koldaki çatlak izlerine uygulanan tedavi tıpkı diğer bölgelere uygulanan tedavi süreci ile aynıdır. Fraxel Dual lazer teknolojisi veya Morpheus 8 ile çatlak izlerini %70 oranında yok etmek mümkündür. Ancak yine de tedavi öncesi uzman bir hekime muayene olmanız gerekmektedir. Böylece daha sağlıklı ilerlenir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 30 yaşındayım. Son bir yılda 15 kilo verdim. Kollarımda çatlak görüntüsü oldu. Hiç rahat değilim. Yaza kadar tedavi olmak istiyorum. Koldaki çatlaklar nasıl geçer? Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, benim çatlak tedavilerinde etkisine inandığım yöntemlerin başında Fraxel Dual lazer yöntemi geliyor. Bu tedavide ciltteki kolajen üretimini tetikliyoruz ve kolajen oranındaki artışla birlikte ciltte bir yenilenme sağlanmış oluyor. Etkili sonuçlar için 4- 5 seans bu lazer tedavisinin uygulanmasını öneriyorum. Ama tabii çatlak tedavisinde çatlak oluşumundan bu yana geçen süre çok önemli. Muayene için gelirseniz çatlaklarınıza bakalım. İhtiyacınıza göre seanslara hemen başlayalım ki yaza kadar istediğiniz sonuca ulaşabilmiş olun. Sağlıklı günler dilerim.

0

Kolay gelsin hocam, koldaki çatlaklar nasıl geçer? Yanıtlarsanız memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, çatlak tedavisinde çatlakların ne zaman oluştuğu oldukça büyük önem taşır. Yeni oluşmuş çatlak izleri daha çok mor renkte olur. Ancak üzerinden zaman geçtikçe mor rengin yerini beyaz renk alır. Beyaz renkteki çatlak izlerinin tedavisi daha zor ve daha uzun sürmektedir. Çatlak tedavisinde daha çok fraxel dual lazer teknolojisini tercih ediyorum. Bu yöntem ile yalnızca çatlak izlerinden kurtulmuyor, aynı zamanda ciltteki kolajen üretimi artarak daha sağlıklı ve canlı bir cilt yapısına kavuşuyorsunuz. Bu işlemi yaptırmadan önce mutlaka uzman bir hekime muayene olmalısınız. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, benim kollarımda çatlaklar var. Özellikle kısa kollu giydiğimde çok rahatsız oluyorum. Hep şal vs bir şeyle örtme ihtiyacı hissediyorum. Koldaki çatlaklar nasıl geçer? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücudunda kişiyi rahatsız eden sorunların olması kişiyi psikolojik olarak rahatsız eder ve huzursuz hissetmesine yol açar. Siz de bu huzursuzluğu çatlaklarınızdan dolayı yaşıyorsunuz. Neyse ki bu tedavisi olan problem. Fraxel Dual lazer yöntemi ile yaptığımız tedavide kolajen üretimini tetikliyor ve ciltte yenilenme oluşumunu sağlıyoruz. Kişideki çatlakların durumuna göre 4-5 seans tedavi için yeterli oluyor. Seansların sonunda %70- %80 oranında bir iyileşme sağlıyoruz. Yalnız size önerim vakit kaybetmeden tedavi için uzman bir hekime başvurmanız. Çünkü çatlaklar ne kadar yeniyse tedavisi o kadar olur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler,  çok ani bir şekilde kilo aldığım dönemde vücudumda çatlaklar oluştu. Bacaklarımda, karın bölgemde, kollarımda ve popomda yani neredeyse vücudumun her yerinde çatlak izleri var ama ben kollarımdaki izler daha yoğun olduğu için beni çok rahatsız ediyor. Kollardaki çatlak izleri nasıl geçer, hangi tedaviden faydalanmalıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücuttaki çatlakların tedavisi için Fraxel Dual cihazını kullanıyoruz. Fraxel Dual, lazer ışınları sayesinde cilt altına etki eden ve kolajen üretimin artmasını sağlayan bir cihazdır. Kolajen üretimini artıran Fraxel Dual, cildin kendini yenileme sürecinin başlatır ve ciltte oluşan çatlak ve leke gibi sorunların yok olmasını sağlar. Fraxel vücudun her bölümü için kullanılabilen bir cihaz olduğu için kollardaki çatlaklarda da oldukça başarılı sonuçlar verir. Ciltteki hasara bağlı olarak belirlenecek seanslarla kollardaki çatlaklar giderilebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı