Mini karın germe sonrası korse ne kadar kullanılır?

55 görüntülenmeKarın Estetiği
0
1 Yorum

Merhabalar, mini karın germe ameliyatı olacağım ancak ameliyat sonrası korse takılması gerektiğini duydum. Yazın olacağım için korse takmak canımı sıkmadı değil. Acaba ne kadar süre korse takmam gerekir doktor hanım? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, korse kullanımını birçok cerrahi operasyon sonrası tavsiye ederiz. Korse kullanmak tedavi bölgesinde ameliyatın etkisini olumlu anlamda sonuçlandırdığı gibi daha kısa sürede iyileşme sağlar. Mini karın germe ameliyatı sonrası da 3 hafta süresince hastalarımıza korse takmalarını öneriyoruz. 3 hafta sonrasında ise yalnızca gündüz korse kullanmak yeterlidir. Sevgiler.

0

Hocam merhaba, 29 yaşındayım. Doğum sonrasında karnımda oluşan bollaşmayı spor ya da diyetle yok edemedim. Mini karın germe ameliyatı benim için uygun mudur? Yine doğum sonrasında düşündüğüm bir operasyon vajina daraltma estetiği. Bunlarla ilgili biraz bilgi verebilir misiniz? Sanırım çok uzattım ama bir de mini karın germe sonrası korse ne kadar kullanılıyor? Tüm cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, mini karın germe estetiği işlemimiz için tarafımıza en çok talep sizin gibi doğum yapmış kadınlardan geliyor. Doğumun ardından bollaşan karın derisini toparlamak bazı bünyeler için zor olabiliyor, bu çok doğal bir durum. Bu nedenle canınızı fazla sıkmayın lütfen. Eğer muayenenizin ardından mini karın germe için uygun bir aday olduğunuza kanaat getirirsem doğum öncesi halinize dönmeniz bu operasyon ile mümkün olmakta. Bu ameliyat ile alt karındaki bollaşmayı toparlayıp sizi doğum öncesindeki düz halinize geri getiriyoruz. Mini karın germe estetiği ile kombine edebildiğimiz bazı operasyonlar olabiliyor. Sizin belirtmiş olduğunuz vajina daraltma işlemi de bunlar arasında. Kombine şekilde gerçekleştirdiğimiz ameliyat sonucunda doğum sonrası deformasyonlarınızı minimum seviyeye indirmiş oluyoruz. Kombine ameliyat seçeneklerinin diğer avantajları ayrı operasyonlara kıyasla iyileşme süresinin ve maliyetinin daha düşük olması. Korse kullanımı konusuna da değinecek olursam; korse kullanımı ve süresinin hastaya, uygulanacak işlem ya da işlemlere göre değişkenlik gösterebildiğini söyleyebilirim. İletişim hatlarımız üzerinden bir randevu oluşturursanız sizinle tanışmak isterim. Muayene sonrasında ise isteklerinize daha net cevaplar verebilirim. Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı