Prp nin Etkisi Ne Zaman Belli Olur?

1.81K görüntülenmePRP
0

Leyla Hanım iyi günler, yılların ve güneşin zararlı etkilerinden dolayı yüzümde, dekolte bölgemde, ellerimin üstünde, kollarımda ve boynumda kırışıklıklar ve lekelenmeler oluştu. Yaptıracağım PRP yönteminin etkisini ne zaman görebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, ‘’Gençlik Aşısı’’ diye de adlandırılan PRP yani Platelet Rich Plasma tedavisi bir kök hücre tedavisidir. PRP tedavisiyle bir bakıma hücre yenileme işlemi yapılmaktadır. PRP tedavisi için hastadan alınan 3 tüp kan santrifüj cihazında yaklaşık 3000 devir ve sekiz dakikalık bileşenlerine ayırma işleminden geçirilir. İşlem sonunda platelet bakımından zengin bir plazma elde edilmektedir. Bu plazma yaşlanma sürecini yavaşlatma özelliğine de sahip olan bu yöntem ile cildinizdeki kırışıklıklar giderilmekte, hasta daha genç ve fresh bir cilde sahip olmaktadır. Derinin mat ve kuru görünümü, yapılan işlem ile beraber düzelmekte, cilt yenilenmektedir. PRP’nin etkisi ilk seanslardan itibaren belli olur. PRP enjekte edilen bölümde hücreler aktifleşir ve doku yenilenmesi sağlanır. Cildin elastik yapısında artış gözlemlenir. Platelet Rich Plasma uygulamasında bölge lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra işleme başlanır. İşlem yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. PRP uygulaması yaklaşık olarak 3 haftada bir yapılmalıdır. Her uygulama 3 ile 6 seans aralığındaki periodlarla uygulanır. Bu işlem, cilt gençleştirici uygulamalarla desteklenmelidir. Bu tedavi yönteminde hastanın kendi kanı kullanıldığı için hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. PRP tedavisinde cilde uygulanan fibroblastlar hedef bölgeyi yeniden yapılandırma özelliğine sahiptir. Dört kürlük uygulamadan sonra yılda bir tekrar edilen uygulamayla iki yılın sonunda kırışıklıkların ve lekelenmelerin azaldığı canlı ve parlak bir cilt ortaya çıkmaktadır ve ciltteki gençleşme belirtileri neredeyse kalıcı hale gelmektedir.

8 Cevap

0

Saçıma Prp yaptırmak istiyorum. Prpden ne kadar sürede sonuç alırım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP tedavisi kafa derisinde sıklıkla uyguladığımız bir işlemdir. Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için saç uzamasını destekleyici bir etkiye sahiptir. PRP tedavisi kişinin kanından ayıklanan ve işlemden geçen trombositlerin kafa derisinde gerekli noktalara enjekte edilmesiyle yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama ile hücreler yenilenir, saç beslenir ve uzama teşvik edilir. PRP seanslar halinde uygulanan bir tedavidir. Her seans arası 2 hafta olacak şekilde minimum 3 seans şeklinde uygulanır. Kişinin ihtiyacına göre 8 seansa dek çıkabilmektedir. PRP tedavisinin tam sonucu tüm seansların bitiminde oluşmaktadır. Kaç seans uygulanacağı ancak yapılacak muayene sonrası belirlenebilir. Bu nedenle ortalama 3-8 seans (1,5-4 ay arası) sürede sağlıklı ve canlı saçlara ulaşmak mümkündür.

0

Doktor Hanım merhaba, Prp nin etkisi ne zaman belli olur? Ben ilk seansı oldum. Hemen etki gösterir mi bu uygulama?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP tek seanslık bir uygulama değildir. Uzun süreli bir tedavidir ve sonuçlarını da daha uzun vadede verir. Biz genellikle 6-8 seans uygulama öneriyoruz ve seans aralıklarını 15 gün olarak belirliyoruz. Bu doğrultuda tedavinizin tamamlanma süresi ortalama 4 ay gibi bir zamana tekabül ediyor. Bunun sonucunda fark edilebilir sonuçları almış olursunuz. Ancak öncelikle sizi muayene etmek ve gerekli analizleri yaparak uygun tedaviyi belirlemek adına kliniğimize davet etmek isterim. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, Prp tedavisi sonrası etkisi ne zaman hissedilir? Çok uzun sürer mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, Prp tedavisi çoğunlukla cilt yenileme ve gençleştirme amacı ile başvurulan etkili yöntemlerdendir. İlk seanstan sonra hemen etkileri görülmeye başlar. Fakat kaç seansa ihtiyacınızın olup olmadığı konusunda net bilgi vermem zor. Bunu ancak muayene sonrası söyleyebilirim. Söyleyebileceğim tek şey ise tüm seansların bitiminden sonra 3-4 ay içerisinde Prp’nin etkilerini görmeye başlayabileceğinizdir.

0

Leyla Hocam merhaba, ben cildime prp yaptırmak istiyorum. İlk seanstan sonra sonuç alır mıyım? Prp nin etkisi ne zaman belli olur acaba? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP uygulaması özellikle cilt gençleştirme amacıyla talep edilir ve cilt için de en faydalı uygulamalar arasında yer alır. İlk seans sonrası gözle görülür mucizevi bir sonuç beklemeyin. Çünkü PRP planlı bir tedavidir ve sonuçlar için tedavinin tamamlanması gerekir. 6- 8 seans aralığında uygulanan PRP etkili sonuçlar verir. Seans aralıkları 15 gün arayla planlanmalıdır. Seanslarınız tamamlandığında -ki bu yaklaşık 3- 4 aya tekabül eder- istediğiniz sonuçlar gözle görülebilir olur. Uygun bir zamanda muayene için gelebilirseniz gerekli analizleri yaparak kaç seanslık bir uygulamaya ihtiyacınız olduğunu belirleyebiliriz. Bu şekilde size daha yaklaşık bir etki süresi verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhabalar Leyla Hanım, 2 ay önce Prp uygulaması yaptırdım. Acaba etkilerini tam olarak ne zaman hissedebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Prp özellikle cilt yenileme ve gençleştirme tedavisinde yaygın olarak uyguladığımız ve etkili sonuçlar aldığımız bir yöntemdir. Prp’nin etkileri genellikle ilk seanstan itibaren hissedilmeye başlar. Ne kadar seansa ihtiyaç duyduğunuz doktor tarafından karar verilmesi gereken bir durumdur. Fakat tüm seanslar bittiğinde üzerinden 3-4 ay geçtikten sonra tam olarak etkileri görebilirsiniz.

0

Leyla Hanım merhaba, ben cildime 15 gün önce Prp yaptırdım. Prp nin etkisi ne zaman belli olur bilmiyorum. Bu konu hakkında bilgi verir misiniz lütfen? İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP cilt için en faydalı uygulamalardan bir tanesidir. Özellikle cilt gençleştirme konusunda en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. PRP için benim önerim kişinin ihtiyacına göre 6- 8 seans arasında işlem yapılması. Seanslar 15 günde bir planlanmalı. PRP ilk seanstan itibaren etkileri görülebilen bir işlem ancak daha güzel ve beklentiyi karşılayan sonuçlar için doktorunuzun önerdiği seans sayısını tamamlamalısınız. Seanslarınızın tümü bittiğinde yani ortalama 3- 4 ay kadar sonra tedavinizin sonuçları net bir şekilde görmeye başlarsınız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hocam, yaşlandığım için cildim kendini toparlayamıyor. Cilt lekelerim arttı ve yüzümde oluşan kırışıklıklar derinleşmeye başladı. Cildimin toparlanması için bir cilt gençleştirme uygulamasından yararlanmak istiyorum. Prp tedavisi cilt gençleştirme amacıyla kullanılıyormuş, sizce benim için etkili bir tedavi olur, Prp ile yüzümü gençleştirebilir miyim ve Prp’nin etkisini ne zaman göstermeye başlıyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, en çok tercih edilen cilt gençleştirme uygulamalarından biri olan PRP’nin cilt yenileme konusunda etkili olabilmesi için ortalama olarak 6-8 seans uygulanması gerekir. Seanslar 15 günde bir uygulanır ve tüm seanslar bittikten sonra PRP’nin etkisini devam etmesi için yılda bir kez tekrarlanması gerekir. PRP ilk uygulandığında etkisi belli olur ve cildinizdeki değişimi hemen fark edersiniz ancak PRP tedavisi yaklaşık olarak 3-4 ay devam ettiği için en etkili sonucun alınabilmesi için seansların tamamlanması beklenir.

0

Merhaba doktor hanım, yaşlanmanın etkisiyle cildimde kırışıklıklar v biraz sarkma oluştu. Cildimde oluşmaya başlayan bu deformasyon ilerlemeden önce müdahale yaptırmak istiyorum. Prp tedavisinin bu konuda etkili olduğunu duydum ancak PRP nin etkisi ne zaman belli olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP özellikle son dönemlerde en çok tercih edilen cilt gençleştirme uygulamalarından biridir. PRP ile cilt yenileme işlemlerinde kişinin kendi kanından elde edilen platelet bakımından zengin plazma, cildin ihtiyaç duyulan alanlarına enjekte edilir. Platelet, uygulandığı alanlardaki hücrelerin iyileşmesini sağlar ve böylece cilt doğal bir biçimde yenilenir. PRP uygulaması oldukça rahat gerçekleştirilebilen ağrısız bir işlemdir. Cilde enjekte edilen plazmanın hazırlanabilmesi için öncelikle kan alınır. Bu kan işlemden geçirildikten sonra transfere hazır hale getirildikten sonra istenilen alana uygulanır. İşlemin yaklaşık olarak 15 günde bir tekrarlanması gerekir. Ortalama olarak 6-8 seans uygulanır ancak bu ciltte oluşan deformasyon bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Her seanstan sonra ciltte belirgin bir iyileşme görülür ancak ciltteki yenilenmenin tamamlanması için seansları tamamlamak gerekir. Uygulamanın kalıcılığını desteklemek için PRP uygulamasının tekrarlanması gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.