Sakal ekimi için kaç greft gerekir?

55 görüntülenmeSakal Bıyık Ekimi
0
1 Yorum

Merhabalar Leyla Hanım, oğlum için sakal ektirmek istiyoruz. Kendisi 25 yaşına geldi fakat sakalları doğru düzgün çıkmıyor. Bu durumda oğlumu epey üzüyor. Araştırdık ettik ve bu işlemi yaptırmaya karar verdik. Acaba sakal ekimi işlemi için kaç greft gerekir? Bu sayı her hastada değişiklik gösterir mi? Şimdiden teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sakal ekimi için açık olan ve dolması istenen bölgenin büyüklüğüne göre genellikle 500 ile 2500 arasında greft ekimi yeterli olabilmektedir. Favori ekimi yapılacak ise bu sayı daha düşüktür. 750 ile 1500 arasında greft ekimi yapılabilir. Ancak sizin de dediğiniz gibi ekilecek greft sayısı kişiden kişiye değişim gösterir. Muayene olduktan sonra daha doğru bir karara varılacaktır. Sevgiler.

0

Hocam merhaba, ben Umut iyisiniz umarım. Sakal ekimi konusunda size bir sorum olacaktı. Bir arkadaşım yıllar önce sakal ekimi yaptırmıştı. Ben de yüzümün özellikle bir bölgesindeki seyreklik nedeniyle sakal ekimi işlemi yaptırmak istiyorum. Bunun için acaba ne kadarlık bir kök kullanılıyor. Sakal ekimi kaç greft gerekir? Teşekkürler, saygılar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sakal ekiminde kaç greft gereksinim duyacağımız açık olan ve dolması istenen alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Bazı hastalarımız çok yoğun ve gür bir sakal isterken bazıları ise bölgesel boşluklarının doldurulmasını istemektedir. Genel olarak ortalama 500 ile 2500 arasında greft ekimi yeterli olmaktadır. Örnek vermek gerekirse; favori ekimi yapılacak ise 750 ile 1500 arasında greft ekimi yapılabilir. Eğer yüzde hiç sakal yoksa 1000-3000 kök arasında sakal ekimi uygun olabilmektedir. Tamamen köse olan birinde doğal görünüm yakalamak için 400 kök bıyık ve çene bölgesine, 100 kök de favori bölgelerine ekleme yapılabilir. Kısacası kişinin ihtiyacına göre greft ekiminin oranı ortaya çıkıyor. İletişim bölümümüzden bize ulaşıp randevu alabilirseniz muayenenizin ardından sizin özelinizde net bilgiler verebileyim. Sevgiler…

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı