Ulthera (Ultherapy)

Ulthera ile Ameliyatsız Yüz Germe

göz kapağı estetiği

Bıçak altına yatmadan daha genç ve sıkı bir cilde kavuşmak istiyorsanız Ulthera yaptırabilirsiniz. 30 ila 90 dakika süren bu uygulamada ultrason enerjisi kullanılarak kolajen üretimi desteklenir. Böylece cilt kendi kendini sıkılaştırma sürecine girer, cilt kırışıkları azalıtır, gelişen teknolojiden ilham alarak ciltte hasar bırakmadan hızlı bir sıkılaşma sağlar. Uygulama sonrasında yüzünüzde lifting etkisi görürsünüz. Ultherapy yaptırdıktan sonra kaşlarınızın daha kalkık göründüğünü ve elmacık kemiklerinizin daha çok ortaya çıktığını fark edeceksiniz. Ameliyat olmadan cildinizi gençleştirmek, daha sıkı görünmek ve cilt kalitenizi artırmak için siz de en yakın zamanda Ultera ile tanışmalısınız.

Ulthera nedir?

Ulthera, ultrason teknolojisini kullanarak kolajen üretimini başlatır ve cildin sıkılaşmasını amaçlar, darbeli ısı enerjisini kullanarak, yüz, boyun ve dekolte bölgesinde lifting etkisini ortaya çıkarır, kırışıkları azaltır.

Ultherapy, ameliyatsız yüz germe estetiğinde kullanılan hifu teknolojisini içeren bir uygulamadır. Ulthera yani hifu teknolojisi, yüz sarkması, yüz, boyun ve göğüsteki kırışıklıklar ve kaş düşüklüğü gibi yaşlanma belirtilerine karşı tercih edilir. FDA onaylı olan Ulterapi teknolojisi, genel olarak daha genç bir görünüm yaratmaya yardımcı olan kolajen üretimini teşvik eder.

Ulthera nasıl çalışır?

“Ultrason” terimi genellikle hamilelik taramaları ile ilişkilidir. Bu ultrason taramalarında, yüksek frekanslı ses dalgaları (High Focus Ultrasound) yani HİFU uygulama başlığı tarafından vücuda yayılır. Bu uygulama sayesinde ses dalgalarının yansımaları görüntü oluşturulmasını sağlar. Hamilelik taramalarında kullanılan ultrasonun tam tersine, Ultherapy deri içine veya derinin altında belirli bir noktaya ultrason dalgaları odaklanır. Bu odaklanmanın ortaya çıkardığı ısı sırasıyla yeni kolajen oluşumunu destekler, cildi sıkılaştırır ve cildi yukarı doğru toparlar.

Ultherapy, derinin dermis ve SMAS tabakası dahil olmak üzere cildin temel tabakalarını hedef alır. Ulterapi uygulamasının ortaya çıkardığı derin ısıtma cildin sıkılaştırılmasına neden olur. HİFU teknolojisi, cilt üzerinde iz ve hasar bırakmaz. Uygulamanın tüm etkileri cildin altında görülür.

Ulthera ile hangi bölgeler tedavi edilir?

Ultrason enerjisini kullanan Ulthera, yüzü sıkılaştırır, çene çizgisini ortaya çıkarır, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıkları azaltır. Hifu teknolojisi, cerrahi olmayan medikal bir işlemdir. Yani yüz germe ameliyatı gibi etkili bir sonuç ortaya çıkarmaz. Az ve orta dereceli sarkmalar ve kırışıklar için Ulterapi önerilir. Eğer kişinin yaşı ilerlemiş ve yüzündeki sarkmalar aşırı derecede ise yüz germe ameliyatı önerilir.

Ulthera uygulamasından ne beklemeliyim?

Yaşlandıkça cildimiz kolajen kaybetmeye başlar. Bunu tıpkı kot pantolonlara benzetebiliriz. Çok sık giydiğimiz kot pantolonlarda genellikle diz izi oluşur. Kot pantolonlarda görülen diz sarkması tıpkı cildimizin sarkmasına benzer. Cildimiz de zamanla kolajen kaybetmeye başladıkça sarkmaya ve kırışmaya başlar. Ultherapy tedavisinde deri altına 60-70 dereceye kadar ısı enerjisi gönderilir. Bu enerji sayesinde deri altındaki kolajen üretimi hızlandırılır ve sonuç olarak daha sıkı ve yukarı doğru toparlanmış bir cilt elde edilir.

Kaç seans Ulthera yaptırabilirim?

Ulthera uygulaması genellikle tek seansta etkili bir sonuç ortaya çıkarır. Uygulama sırasında yoğun bir ağrı veya acı hissetmezsiniz. Hifu seansı ortalama 40 dakika kadar sürer. 40 dakikanın sonunda daha sağlıklı, genç ve aydınlık bir cilde kavuşabilirsiniz. İşlemden sonra etkilerini 6 aya kadar kademeli bir şekilde görebilirsiniz. Ultherapi uygulamasının etkisini 24 aya kadar göreceksiniz. Ulterapy yaptırdıktan sonra cildinizde hafif bir kızarıklık olması normaldir. Birkaç saat içinde kızarıklık geçecektir, uygulamadan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Ulthera güvenli midir?

Ulthera FDA onaylı medikal bir cihazdır. Dekoltedeki çizgiler, kırışıklar ve sarkmalarla savaşan Ulthera tamamen güvenli sonuçlar ortaya çıkarır Hifu teknolojisi, uzman hekimler kontrolünde yapıldığında ameliyatsız yüz germe etkisini gerçekleştirir. Cilt altındaki kolajen üretimini uyaran Ultherapi uygulaması, kişilerin daha genç ve pürüzsüz görünmelerini sağlar. Tek bir seansta çene altı germe, yüz germe, kaş kaldırma ve dekolte gençleştirme gibi etkileri görebileceğiniz nadir ve etkili uygulamalardan biridir.

Ultherapy fiyatları nedir?

Ulthera uygulama fiyatları, yapılan atış sayısına göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Ultherapi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.