Kaslı vücut hatlarına kısa sürede kavuşmak ve heykelsi vücuda sahip olmak isteyenler için yeni tedavi vaser 4D lipo sculpting uygulaması ile bilmek isteyeceğiniz her şey!!!

Vaser 4D Lipo Nedir?

Vaser teknolojisinin en yeni ve etkileyici vücut şekillendirme tekniğini sunan cerrahi bir yöntemdir. Geliştirilen Vaser 4D Lipo ile vücutta daha doğal ve atletik bir görünüm sağlanırken, bölgesel fazla yağlar da tamamen alınmış olur.

Vaser 4D LipoSculpting ile ses dalgaları, sadece yağ hücrelerini hedef alır ve diğer yöntemlerin aksine, bazı önemli dokulara (bağ dokusu, damar ve sinirler gibi ) zarar vermez. Klasik liposuction da görülen morluk, ödem, düzensizlik ve izler Vaser 4D Lipo da görülmez.

Sırt, karın, kalça, bel çevresi ve kollarda biriken bölgesel yağlardan Vaser 4D Lipo ile kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda Vaser 4D Lipo, kas gruplarının doğal hareketini bozmadan etkileyici bir vücut konturu ve atletik bir yapı oluşturulmasını sağlar. Sağlıklı, doğal ve atletik görünmek isteyen her kadın ve erkek için ideal bir girişimdir.

Bu teknik ile vücudun ihtiyacı olabilecek birden fazla bölgeye uygulama yapılabilir. Tüm vücuda yani karın, bel çevresi, sırt, göğüs, popo, kol ve bacaklar için uygulama yapıldığından genel anestezi daha uygundur.

Daha küçük bir bölge seçildiğinde lokal anestezi ile de uygulanabilir. Hangi anestezi yönteminin uygulanacağı hastanın sağlık durumu ve uygulanacak bölgeye göre doktor ile birlikte belirlenmelidir.

Konsültasyon sırasında kişiye özel vücut şekillendirme, kas yapısına ve beklentisine uygun olarak planlanır. Bu uygulama bilinenin aksine kilo kontrolü işlemi değil vücut şekillendirme yöntemidir.

Vaser 4D LipoSculpting Erkek ve Kadınlarda Uygulanabilir mi?

Vaser 4D lipo, vücudun heykel gibi şekillendirilmesi demektir. Her hastanın kendine özgü bir yapısı olduğu için sonuçlar kişiden kişiye değişmekle beraber her zaman doğal görünüm elde edilebilmektedir. Bu kadın ve erkeklerin her ikisi içinde uygulanabilir. Bu yöntem kadın ve erkekler için farklı kas gruplarına göre uygulanmaktadır.

Kadınlarda daha ince bir bel daha yuvarlak hatlar elde edilmeye çalışılır. Meme ve popo şekillendirme ile birlikte yapılır. İstenmeyen yerlerdeki yağlar alınarak daha dolgun ve yuvarlak olması istenen bölgelere transfer edilir.

Karın bölgesi daha düz bir hale getirilir. Sarkık ve kalın kollar inceltilip sarkıklık giderilerek kontürleri daha düzenli hale getirilir. Basen ve iç bacaklarda da inceltme yapılırken ayak bileklerine şekil verilir.

Daha ince ve daha zarif görünüm sağlanır. Bacak bütünlüğünde olan popo da bu şekilde daha dik, dolgun ve yuvarlak bir görünüm alır.

Erkeklerde özellikle karın ve göğüs bölgesi oldukça önemlidir. Doğal kas oluşum yerlerine göre kişiye özel tasarım yapılır. Karında six pack denilen karın kaslarının, adonis bölgesinin, göğüste pektoral kasların görüntüsünün oluşturulması Vaser 4D Lipo ile mümkündür.

Bu yapılar oluşturulurken iz bırakmamak ve doğal görüntüyü oluşturmak, eksik olan kas gruplarının yağ transferi ile daha görünür hale getirilmesi mümkündür.

Özellikle kollarda ve omuz bölgesinde deltoid, biseps ve triseps kas gruplarının görünür hale getirilmesi oldukça önemlidir. Sırtta daha atletik ve kaslı bir görünüm elde etmek yine bu yöntemle mümkündür.

Kısacası Vaser 3D tekniğininin yerini artık Vaser 4D Lipo almıştır. Böylece kas grupları açığa çıkartılırken vücuda iz bırakmadan hacim, şekil ve kontür vermek mümkün hale gelmiştir.

Vaser 4D Lipo Ameliyatı Sonrası Sonuçlar Ne Zaman Görünür?

Ameliyat sonrası mutlaka Vaser Lipo 4D özel korsesi 4-6 hafta boyunca takılmalıdır. İlk günler morarma ve şişme olabilir. Fakat 1. haftadan sonra bu şikayetler ortadan kalkacaktır.

Vaser 4D Lipo sonrası cilt gerginliği, morarma ve şişliğin azaltılması amacı ile ameliyat sonrası bakım oldukça önemlidir. Uygulanacak yöntemler arasında medikal masaj, basınç tedavisi dahil pek çok yöntem vardır ve kliniğimizde uygulanmaktadır. Tüm bu tedaviler hastanın daha çabuk iyileşmesi için gereklidir.

Vaser 4D Liposculpting sonuçları kalıcıdır. Ameliyat sonrası 1.haftada sonuçlar görülmeye başlanır. Ameliyat sonrası bakım tedavileri ile birlikte daha hızlı iyileşme sağlanır. Ödemlerin tamamen geçmesi ile birlikte 4-6 hafta sonra gerçek sonuçları görmek mümkündür.