Vücuttan Alınan Yağlarla Popo Estetiği Yapılır mı?

864 görüntülenmeVaser Liposuction
0
1 Yorum

Merhaba doktor hanım benim bir sorum olacak. Ben 28 yaşındayım 65 kiloyum karın bel çevremden kiloluyum. Bu yağlardan kurtulup popomu büyütmek istiyorum. Vücuttan Alınan Yağlarla Popo estetiği Yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet alınan yağları aynı anda istediğiniz bölgeye enjekte edebiliyorum. Brezilya tekniği ile yapılan popo kaldırma, poponun boyutunu büyüten ve poponun daha kalkık görünmesine yardımcı olan bir yağ transferi uygulamasıdır. Karın bölgesinden, sırtınızın alt kısmından veya uyluklarınızdan alınan yağ, özel bir işlemden geçirilerek transfere uygun bir hale getirilir. Poponuzda belirlediğim noktalara uygulanan yağ transferi sayesinde poponuz daha dolgun ve çekici görünür. Latin Amerika’da, özellikle Brezilya’daki kadınların kusursuz popo görünümlerinden ilham alan popo estetiği, ülkemizde de yaygın olarak yapılmaktadır. Böylece bel bölgenizde incelme sağlanır aynı zamanda poponuz daha şekilli ve dolgun görünür. Brezilya tekniği ile popo kaldırma vücudunuzun tıpkı kum saati gibi kusursuz görünmesine yardımcı olur. Poponun şekli ve büyüklüğü hastanın yağ oranına, vücuduna ve kalça şekline bağlı olarak değişir. Brezilya tekniğinin amacı kişinin vücuduna en uygun olacak şekilde popoyu büyütmek ve kaldırmaktır. Brezilya popo kaldırma ameliyatı kalça, bel ve çevresindeki alanları yeniden şekillendirerek genetik olarak gelişen düz kalçanın etkilerinin üstesinden gelmeye yardımcı olur. Brezilya tekniği ile yapılan popo estetiği genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın sonuçları kalıcıdır.

0

Doktor Hanım merhaba, ben 1.65 boyunda 50 kiloyum. Ölçülerim normal ama göbeğimde daha az yağ ve daha dolgun bir popo isterdim. Vücuttan alınan yağlarla popo estetiği yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ transferi işlemlerinde bizim için en kritik nokta vücutta transfer edilecek miktarda yağın mevcut bulunmasıdır. Vaser Liposuction yöntemi özellikle bu tip işlemlerde oldukça etkili sonuçlar verir. İnce kanüller aracılığıyla bölgesel yağlanmanın fazla olduğu bölgelerden vakumlayarak bu yağları alıp, özel işlemlerden geçirir ve ihtiyaç olan bölgeye enjekte ederiz. Böylelikle vücutta istenilen şekillenmeyi de sağlamış oluruz. Muayene için kliniğimizi ziyaret edin lütfen. Gerekli analizleri yapalım, yağ oranınıza, cilt elastikiyetinize vb özelliklere bakalım ve bunlar neticesinde aldığımız sonuçlara göre beklentilerinizi de düşünerek bir planlama yapalım. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, benim göbek bölgem çok yağlı ancak popom ise neredeyse hiç yok. Acaba liposuction ile vücuttan alınan yağlarla popo estetiği yapılır mı? Bilmek isterim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet yapılabilir. Liposuction yöntemiyle istediğiniz bölgeden çekilen yağ yine arzu ettiğiniz bölgeye transfer edilebilir. Bu çıkarılan yağ kişinin kendi dokusundan oluştuğundan dolayı transfer esnasında herhangi bir tehlike oluşturmaz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba doktor hanım kolay gelsin, benim kalçalarım yok gibi bir şey ama basen ve göbek bölgemde yağlanma söz konusu. Acaba vaser liposuction ameliyatında göbek bölgemden alınan yağları kalçama transfer etmek mümkün mü? Öyle ise bir taşla iki kuş misali her iki işlemi de yaptırmak istiyorum. Teşekkür şimdiden.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, vaser liposuction’da vücuttan alınan yağ hücreleri gerekli işlemden geçirilerek vücudunuzun başka bir bölgesine transfer edilebilir. Bu tarz sorularla gelen hastamız oldukça yaygındır. Siz de kliniğimize gelerek göbeğinizdeki bölgesel yağlanma problemine son verebilir, daha dolgun ve estetik kalçalara kavuşabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben popo bölgemin daha dolgun olmasını istiyorum. Vücuttan alınan yağlarla popo estetiği yapılır mı? Bilgi verirseniz sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücutta yağ fazlalıklarının olduğu bölgelerden Vaser Liposuction yöntemi ile vakumlanarak alınan yağlar, vücudun farklı bir bölgesini şekillendirmede kullanılabilir. Bu sıklıkla yaptığımız ve beklenilen sonuçlara ulaştığımız bir operasyondur. Buradaki önemli olan nokta, gerekli yağ transferi için, vücudunuzda yeterli fazla yağların bulunmuş olması. Bunun için önce bir muayene olmanızı ve gerekli analizleri uzman bir doktora yaptırmanızı öneririm. Eğer uygunsanız bu operasyonu olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Hocam merhaba, benim vücudumda bölgesel yağlanmalardan dolayı bir şekilsizlik var. Göbeğim çok fazla, popomsa dümdüz. Vücuttan alınan yağlarla popo estetiği yapılır mı? 40 yaşındayım. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücuttaki bir bölgeden aldığımız yağları farklı bir bölgenin şekillendirilmesi işleminde yağ enkesiyonu için sıklıkla kullanıyoruz. Ancak burada fiziksel özellikleriniz çok önemli. Vaser Liposuction ile yağ alacağımız göbek bölgenizde poponuzu estetik bir şekle getirmeyi sağlayacağımız oranda yağ olmalı. Bir muayene olun, eğer ki bu oran dengeli ise işleminiz yapılır. Hem göbek bölgeniz dümdüz olur hem de kalçalarınız daha yuvarlak bir forma getirilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar