Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

1.14K görüntülenmeYüz Germe
0
1 Yorum

Leyla hocam iyi günler. Ben 52 yaşındayım son yıllarda yüzümdeki sarkma ve çizgilerde çoğalma oldu. Yaşadığım bazı üzücü olaylarda üst üstte geldi bu durumda yüzüme yansıdı. Artık kendimi aynada gördüğümde hiç mutlu olmuyorum. Bunun için yüz germe ameliyatı olmak istiyorum. Yüz germe ameliyatı nasıl gerçekleştirilir? Cevaplarsanız çok müteşekkir olurum. Saygılar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz germe operasyonları detaylı estetik ameliyatlardan biridir. Yüz germe girişimi genel anestezi altında ortalama 5-6 saat sürmektedir. Yüz germe girişimleri genelde yağ enjeksiyonu ile başlar. Kişinin vücudundan alınan yağ dokusu ile hastanın ihtiyacı olan bölgelere enjekte edilir. Hastanın ihtiyacı doğrultusunda alın germe ve kaş kaldırma operasyonları da yapılır.Ameliyat kesisi kulak önü kıvrımının olduğu kısımdan yapılır.Daha sonra bu kesi kulak memesine kadar uzatılır, oradanda kulak arkasına döner.Kulak arkası kıvrımları takip ederek saçlı deriye kadar uzatılmaktadır.Kesi sonrasında yanak ve boyun bölgesinde sarkmış olan fazla kısımlar toplanır. Bu fazlalıklar kesilip cilt tekrar dikilerek yüz gerilir. Bu işlemler tam yüz germe ameliyatları için geçerlidir. Eğer hastanın boyun kısmında sorun yok ise iz kulak önünde bırakılır. Boyun ben gıdı kısmında bir yağlanma varsa vaser liposuction ile bu bölgeden yağ alınır. Boyunda dikey yönde kırışıklık söz konusu ise çene altından yapılan ufak bir kesi ile boyun açılır ve boyun kasları birbirine dikilir. Bu girişim boyun açısını belirginleştirmeyi sağlar. Yüz gençleştirme işlemi hastanın ihtiyacına göre bir dizi işlemden oluşur. Bu yüzden yüz germe işlemlerinde hasta ve cerrahın birbirini çok iyi anlaması gerekmektedir.Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, 60 yaşındayım. Yüzümdeki özellikle de yanaklarımdaki sarkmalar için bazı medikal işlemler yaptırdım ama istediğim sonucu alamadım. Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır? Bana uygun olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz germe ameliyatları, cilt altına yaptığımız müdahaleleri kapsar. Buradaki mimik kaslarına, bağ dokularına ve aşağı yönde gevşeklik gösteren dokulara yönelik işlem yaparız. Bu sarkan kısımların cilt altında normal şartlarda bulunması gereken yerler bellidir. Biz de bu sarkık kısımları alır normalde olması gereken yere taşırız. Tabi bu işlem neticesinde deride fazlalıklar oluşur. Bu fazlalıkları da kesip alırız. Tüm bu dokunuşlar neticesinde sarkmaların neden olduğu deformasyonların ortadan kalkmasını sağlarız. Sizin durumunuz için daha önce işlem gördüğünüzü söylediniz. Muayene için gelebilirseniz bir bakalım hangi işlemler olmuş nasıl değişimler yaşanmış ciltte. Sonraki süreç için bir ihtiyaç tespiti yapalım ve tedavinizi organize edelim. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, yaş aldıkça yüzümdeki sarkıklıklar bir hayli artmaya başladı. Daha önce cerrahi olmayan yöntemlere başvursam da istediğim etkiyi alamadım. Bu nedenle yüz germe ameliyatı olmak istiyorum. Acaba yüz germe ameliyatı nasıl yapılır? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, maalesef yaşımız arttıkça cildimizde de bunun etkilerini hissetmeye başlarız. Yüzümüz de en çok etkilenen bölgeler arasındadır. Zamanla cildin eski elastikiyet düzeyini kaybetmesi sonucu kolajen üretimi de azalarak yüzümüz sarkmaya başlar. Yüzde oluşan sarkıklığı gidermek için birçok yöntem vardır ancak en etkili olanı yüz germe ameliyatıdır. Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. Yüz germe ameliyatı sırasında deri altında bulunan kemik, kas, yağ ve SMASS dokularına müdahale edilerek yüz ve boyun bölgesinde oluşmuş sarkıklıkların yok edilmesi amaçlanır. Gerdirme işlemi esnasında meydana çıkan deri fazlalıkları da vücuttan kesilerek atılır. İşlemden sonra 1-2 gün hastanede kalmanız gerekir. Yüz germe ameliyatı uzun süre kalıcı bir uygulamadır.

0

Hocam merhaba, 55 yaşına gelmiş bir kadın olarak yüzümdeki ve boynumdaki sarkmalar oldukça arttı. Artık önüne geçemiyorum ve aynada kendime ne zaman baksam bu yaşlı surata olan memnuniyetsizliğim gitgide artıyor. İnternetten araştırdığım zaman ise benim için en doğru seçeneğin yüz germe ameliyatı olduğunu keşfettim. Fakat kafamda tereddütler var. Acaba yüz germe ameliyatı nasıl yapılır, işlem çok sancılı mıdır bilgi verirseniz sevinirim. Çok teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yaşlanmaya bağlı olarak yüzümüzde ve boyun bölgemizde sarkıklıkların oluşması normaldir. Ancak sizin de belirttiğiniz gibi bu durum kişiyi oldukça rahatsız eden bir konu haline gelmektedir. Yaşlılığa ek olarak sigara, alkol, aşırı stresli yaşam ve bazı ilaçların kullanımı da sarkmaların daha erken başlamasına neden olabilmektedir. Yüz germe ameliyatı ise bu noktada uygulanacak en doğru çözümlerden biridir. Daha çok 50’li yaşlardan sonra uygulanması doğru olan bir operasyondur. Ayrıca cerrahi bir işlem olması nedeniyle uzun süre kalıcıdır. Yüz germe ameliyatı her hasta için özel olarak planlanan bir uygulamadır. Hastanın ihtiyacı doğrultusunda doktor ve hasta ortak kararı sonucunda bir ameliyat planlaması yapılır. Yüz germe ameliyatında yüz ve boyun bir bütün olarak ele alınır. Yüzdeki organlar ve bu organların birbirine olan mesafesi detaylı bir biçimde doktor tarafından analiz edilir. Ameliyat öncesi hastaya genel anestezi uygulanır. Böylece işlem esnasında herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Yüz germe ameliyatında deri altında yer alan kas, yağ, kemik ve SMASS dokularına müdahale yapılır. Hem yüz hem de boyun bölgesinde bulunan sarkıklıkların ortadan kaldırılması sağlanır. Gerdirme işlemi sonrasında ortaya çıkan deri fazlalıkları da vücuttan atılır. Böylece işlem tamamlanır. Operasyon sonrası en fazla 1-2 gün hastanede kalmanız gerekebilir. Uygulamanın mutlaka uzman bir cerrah tarafından uygun klinik ortamda gerçekleştirilmesi önemlidir. Bu sayede yan etki minimum düzeyde olur. İşlemden alınan sonuçlar ise oldukça başarılı olacaktır.

0

Leyla Hocam merhaba, benim yüzümde sarkma var. Ameliyatsız bir yöntem daha önce denedim. Faydasını da gördüm ama tam istediğim sonuç bu değil. Ameliyat olmak istiyorum. Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır? Bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaptığımız yüz germe ameliyatlarında cilt altındaki bağ dokularına, mimik kaslarına ve aşağıya doğru gevşemiş dokulara müdahalelerde bulunuruz. Gevşemiş ve sarkmış olan kısımların normal ve gergin bir yüzde hangi noktalarda olması gerekiyorsa, bu kısımları o alanlara taşırız ve fazla deriyi çıkarırız. Bu sayede sarkmalar dolayısıyla oluşmuş tüm bozulmaları da gidermiş oluruz. Daha net bir bilgi için öncelikle sizi muayene etmem gerek tabii. O şekilde ihtiyacınız operasyonu daha iyi bir şekilde belirleyebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, son yıllarda yüzümde özellikle de yanaklarımda aşağı doğru bir sarkma oluştu. Bu görüntüden çok rahatsızım. Endoskopik yöntemlerle yüz germe ameliyatı yapılabileceğini duydum ancak detaylarını tam olarak anlayamadım. Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır? Konu hakkında bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz germe ameliyatlarında hem cilt altındaki bağ dokularına hem aşağıya doğru gevşemiş dokulara hem de mimik kaslarına müdahale etmek amaçlanır. Yapılan bu müdahalelerle gevşeyen ve sarkan kısımlar normal bir yüzde olması gereken noktalara taşınır ve böylelikle estetik bozulmalar giderilmiş olur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı