Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

blank
1 Cevap

Leyla hocam iyi günler. Ben 52 yaşındayım son yıllarda yüzümdeki sarkma ve çizgilerde çoğalma oldu. Yaşadığım bazı üzücü olaylarda üst üstte geldi bu durumda yüzüme yansıdı. Artık kendimi aynada gördüğümde hiç mutlu olmuyorum. Bunun için yüz germe ameliyatı olmak istiyorum. Yüz germe ameliyatı nasıl gerçekleştirilir? Cevaplarsanız çok müteşekkir olurum. Saygılar.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, yüz germe operasyonları detaylı estetik ameliyatlardan biridir. Yüz germe girişimi genel anestezi altında ortalama 5-6 saat sürmektedir. Yüz germe girişimleri genelde yağ enjeksiyonu ile başlar. Kişinin vücudundan alınan yağ dokusu ile hastanın ihtiyacı olan bölgelere enjekte edilir. Hastanın ihtiyacı doğrultusunda alın germe ve kaş kaldırma operasyonları da yapılır.Ameliyat kesisi kulak önü kıvrımının olduğu kısımdan yapılır.Daha sonra bu kesi kulak memesine kadar uzatılır, oradanda kulak arkasına döner.Kulak arkası kıvrımları takip ederek saçlı deriye kadar uzatılmaktadır.Kesi sonrasında yanak ve boyun bölgesinde sarkmış olan fazla kısımlar toplanır. Bu fazlalıklar kesilip cilt tekrar dikilerek yüz gerilir. Bu işlemler tam yüz germe ameliyatları için geçerlidir. Eğer hastanın boyun kısmında sorun yok ise iz kulak önünde bırakılır. Boyun ben gıdı kısmında bir yağlanma varsa vaser liposuction ile bu bölgeden yağ alınır. Boyunda dikey yönde kırışıklık söz konusu ise çene altından yapılan ufak bir kesi ile boyun açılır ve boyun kasları birbirine dikilir. Bu girişim boyun açısını belirginleştirmeyi sağlar. Yüz gençleştirme işlemi hastanın ihtiyacına göre bir dizi işlemden oluşur. Bu yüzden yüz germe işlemlerinde hasta ve cerrahın birbirini çok iyi anlaması gerekmektedir.Sevgiler.

blank

Merhaba Leyla Hocam, benim yüzümde sarkma var. Bu sarkma beni olduğumdan yaşlı ve cansız enerjisi tükenmiş gibi gösteriyor. Ben genetik olduğunu düşünüyorum. Çünkü aynı durum annem ve teyzelerimde de var. Ameliyat olmaktan inanılmaz korkuyorum. Ama aynı zamanda da resepsiyonist olarak çalıştığım için açıkçası pek vaktim yok. Yüz germe hakkında bilgi verebilir misiniz? Benim bu işlemi hemen yaptırmam gerekiyor çünkü hizmet sektöründe çalışıyorum ve her zaman enerjik görünmem gerekiyor. Bu arada 32 yaşındayım. Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba, genetik faktörlerin yanı sıra yaş ilerlemesi ve cildin sarkmasına ve çizgi oluşumuna sebep olan bazı alışkanlıklar cildin elastikiyetini yitirerek sarkmasına sebep olur. Yaşı fazla ileri olmayan kişilere uyguladığımız yüz germe uygulaması, göz kenarlarını ve kaşı yukarıya kaldırarak bununla beraber orta yüz bölümünün de elmacık kemiklerini çıkık göstermek için uyguladığımız bir işlemdir. Çene kenarlarının toparlanmasını ve gıdı bölümünün de görünmemesini sağlıyoruz. Yüz germe işleminde kullanılan kalıcı ipler ile yapılan yüz germede, yüz bölgesinde enerjik, genç ve sağlıklı bir efekt oluşmasını, yüz bölgesinin daha dolgun ve diri görünmesini sağlıyoruz. Yapılan işlemde hiçbir skar izinin oluşmaması nedeniyle en fazla tercih ettiğimiz yöntemlerden biri. İyileşme süresinin bulunmaması, morluk, ödem gibi operasyon sonrası oluşan negatif etkilerin de oluşmaması ve iyileşme süresinin hızlı olması yapılan işlemin en büyük avantajlarından biridir. Cilt kalitesi olarak fazla ağır olmayan yüzlerde uygulanan bu işlem botoks ve yağ transferleriyle de desteklenebilir. İşyerinizden özel bir izin almadan 30 dakika gibi kısa sürede yapılan işlemle hem yorgun ve cansız ifadeden kurtulursunuz hem de istirahat ve pansuman gerektirmediği için kısa sürede işinize geri dönebilirsiniz.

blank

İyi günler Leyla Hanım, 38 yaşındayım, yüzümde genel bir yorgunluk ifadesi var. Aşağıya doğru sarkmış görünüyor. Son 10 yılda yaşadığım olumsuzluklardan olabilir. Yüz germe yaptırmak istiyorum. Yalnız yoğun çalıştığım için açıkçası pek fazla zamanım yok. Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır? Bana tavsiye edebileceğiniz bir yöntem var mı? Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, cildimiz her türlü negatif etkiden hemen etkilenen çok ince bir yapıya sahiptir. Kirli hava, yaşın ilerlemesi, sigara ve alkol bağımlılığı ile yoğun stres cildinizi hemen etkileyen faktörlerdir. Bu faktörler yüzde aşağıya doğru sarkmalar ve genel yorgunluk ifadesinin yanı sıra ince kırışıklıklar olarak kendini gösterir. Size vaktinizin kısıtlı olmasından dolayı Silhoutte Sutur iplikleriyle yapılan özel bir işlem tavsiye edebilirim. Bu işlemde kullanılan özel ipler yüz bölgesinin orta yüz olarak ifade ettiğimiz bölgesini yukarıya doğru kaldırarak size daha genç bir ifade katar. Bu işlem elmacık kemiklerinin daha dolgun görünmesini sağlar. Çene kenarından aşağıya doğru sarkan deriyi de toparlayarak çene altı gıdı bölgesinin de toparlanmasını sağlar. Kalıcı ipler ile yapılan bu işlem, geleneksel yüz gerdirme işleminden farklı olarak çok kısa bir sürede yapılıyor. İşlemde herhangi bir kesi olmadığı için cerrahi bir operasyon değildir. Yüz gerdirme ameliyatı gibi komplikasyon riski yoktur. İyileşme süresinin kısalığı bakımından öğle arasında bile yaptıracağınız kadar kısa ve pratik bir işlemdir. Cerrahi bir işlem olmamasından dolayı morarma, şişlik ve ödem sorunu da görülmez. Sevgiler.

blank

Merhaba hocam, 47 yaşındayım. Göz çevresinde ve yanak bölgesinde oluşan kırışıklardan çok şikayetçiyim. İşimin stresli olmasından dolayı son zamanlarda daha çok arttıklarını hissediyorum. Yüz germe ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum. Yüz germe ameliyat nasıl yapılır, bilgi alabilir miyim ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, yüzün kırışması birçok olguya bağlı gelişen bir süreçtir. Genetik faktörler, beslenme, stres altında olmak gibi etkenlere bağlı olarak cilt esnekliğini kaybedebilir. Sigara ve alkol gibi zararlı maddeler, kırışma sürecini hızlandırıp erken yaşta oluşmasına neden olabilmektedir. Her yaştan insanlarda görebildiğimiz yüz kırışıklıkları ve sarkması kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterdiği gibi yüzün esnekliğini kaybederek daha mat ve soluk gözükmesine de yol açmaktadır. Yüz germe ameliyatları böyle durumlarda kurtarıcı rolü üstlenmektedir. Yüz yaşlandıkça veya bahsettiğim faktörlere bağlı olarak kas tabakası, yağ tabakası ciltle beraber sarkmaya başlar. Olması gereken bu kas ve yağ tabakalarını ciltle beraber yukarıya doğru kaldırmak ve cildin canlı ve esnek görünümünü geri kazandırmaktır. Hastanın istekleri ve beklentilerini öğrendikten sonra sarkmanın hangi yolla oluştuğunu tespit ediyoruz. Kırışıklık ve sarkmanın oluştuğu kısımlar belirlenerek doğru tedavi yöntemi seçilmektedir. Yüz germe ameliyatları, kulak önünden kulak arkasına doğru ince bir kesiyle yapılmaktadır. Kesildikten sonra fazla olan sarkmış kısım toplanır ve gerdirilir. Fazlalıklar kesilerek deri tekrar dikilir. Bu işlem tam yüz germe olarak adlandırılır. . Yüz germe ameliyatı yaklaşık olarak beş veya altı saat sürmektedir. Gerçekleşen ameliyattan sonraki ilk birkaç gün yüz bölgesinde yoğun ödem ve şişlik meydana gelebilmektedir. Şişlikler ve ödem azaldıkça yüzde kısım kısım morluklar görülebilir. Bu morluklar yaklaşık iki hafta içerisinde etkisini kaybetmektedir.
Sevgiler,

blank

İyi günler Leyla Hanım, 56 yaşındayım, yanaklarımdaki ve boyun bölgemdeki sarkmalar son yıllarda epey çoğaldı. Yüzüm iyice esnekliğini kaybetti, yüzümü gerdirmek ve daha genç görünmek istiyorum, yüz germe ameliyatı nasıl yapılır Leyla Hanım?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 26, 2020

İyi günler, yaşın ilerlemesi, olumsuz dış faktörler, genetik aktarım, stres, beslenme yetersizliği ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarından dolayı cilt esnekliğini kaybetmeye başlar, yanak, göz ve dudak çevresinde ince çizgiler oluşmaya ve derinleşmeye başlar. Özellikle sigara kullanımının cilde çok büyük negatif etkisi vardır. Sigaranın bileşiğindeki zehirli maddeler cildin esnekliğini kaybetmesine, sarkmasına neden olmakta ve ayrıca mat bir görüntüye sebep olmaktadır. Yüz germe operasyonları steril hastane ortamında genel anestezi altında yapılmaktadır. Kulak önünden ameliyat kesisi yapılır. Kulak memesi hizasına kadar inen kesi kulak memesinin alt kısmından başın arkasına doğru dönerek saç kısmına doğru uzatılmaktadır. Kesi yapıldıktan sonra yanaklarda ve boyundaki sarkmış deri gerdirilerek arka kısımda toplanır. Bu toplanan fazla deriler kesilerek cilt tekrar dikilir ve yüz gerdirme işlemi tamamlanmış olur. Bu işlem sizin anlattığınız yüz ve boyun sarkması problemi için olan tam yüz germe işlemidir. Çene altı gıdı bölgesinde yağlanma söz konusu ise, liposuction yöntemiyle gıdıdaki yağ alınır. Boyun bölgesindeki çizgi ve kırışıklıklar yanlamasına değil de dik şekildeyse, o zaman çenenin altından yapılan minik bir kesi ile boyun açılır ve boyun kasları ve derisi birbirine yakınlaştırılarak tekrar dikilir. Eğer operasyonda kaşlarınızı kaldırmak ve alındaki çizgilerin de yok olmasını isterseniz bunun için yüz germe operasyonuna başlamadan önce bu küçük operasyonlar yapılır. Yüz germe operasyonu yaklaşık olarak beş ya da altı saat sürmektedir. Operasyon sonrasında ilk üç gün yüz bölgesinde yoğun ödem ve şişlik oluşabilmekte, şişliklerin azalmasıyla beraber yüz bölgesinde hafif morarmalar görülebilmektedir. Bu şişlik ve morluklar 7 ile 10 gün içerisinde kaybolmaktadır. Operasyon öncesinde operatör doktorla hasta arasındaki iletişimin kuvvetli olması gerekmektedir.

blank

Sayın Hocam iyi günler, ben 68 yaşında öğretmen emeklisiyim. Çocuklarla geçen uzun yıllarım yüzümde aşırı mimik ve jest yapmaktan derin çizgilerim oldu. Tabii yaşlanmayla sarkmalarda oluştu. Yüz germe ameliyatı bana en uygun tedavi yöntemi olacaktır diye düşünüyorum. En önemlisi takdirinizdir ama biraz da çekincelerim var. Merakımı giderirseniz sevinirim. Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 5, 2020

Merhaba, yüz en hassas ve en ince deriye sahip olmasına rağmen dış etkenlere en çok maruz kalan bölgemizdir. Yüzdeki kaslar vücut kasları kadar güçlü olmadığı için yapılan mimikler, refleksler, mutluluk ve üzüntümüzü dahi yüz kaslarımızla ifade ederiz. Bu durum cildimiz üzerinde negatif sonuçlar doğuracak etkilere istemeden de olsa sebebiyet vermiş oluyoruz. Buna güneş, hava kirliliği, makyaj artıkları, sigara veya alkol kullanımı gibi metabolizmamızı etkileyen her şey eklenince yaş almak yüzümüzü oldukça sarkmış ve çizgilenmiş görmemiz sonucunda yüz germe ameliyatına başvurmak en doğru sonucu getirecektir. Yüz germe operasyonunda yüzünüz yukarı doğru çekilir, fazla olan deri dokusu kesilir. Ameliyattan sonra daha genç, çekici ve fit görünürsünüz. Yüz germe ameliyatında kullanılan ipler, özellikle sarkmaya başlayan orta yüz bölgesindeki yumuşak dokuyu yeniden şekillendirerek elmacık kemiklerini daha belirgin daha dolgun hale getirmemizi sağlar. Böylece yüz hatlarınız hem daha dolgun hem de daha diri görünür. Bunun yanı sıra yüz germe ameliyatında sarkmış olan çene kenarlarını toplayarak düzgün bir çene kontürü oluşturup burun ve dudak hattının daha parlak görünmesini sağlar. Yüz germe operasyonu sonrasında hastalar için en büyük avantaj iyileşme sürelerinin hızlı olmasıdır. Böylece kişiler sosyal hayatlarından kopmadan işlerine de devam edebilmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar