Bacak Estetiği

Bacak Germe

bacak germe

bacak germe Fit ve sıkı bacaklar herkesin hayalidir. Yaş faktörü, yerçekiminin etkisi ve derinin zamanla elastikiyetini kaybetmesi bacakların iç kısmındaki derinin kasıklara doğru sarkmasına ve yürürken sallanmasına yol açabilir.

Elastikiyetini kaybeden ve yürürken sarkan bacak derisinden kurtulmanın en kısa yolu bacak germe estetiğidir. Bunun yanında kişilerde yoğun kilo da varsa bu problem pişik gibi cilt sorunlarını da beraberinde getirir.

Daha fit görünüme ve düzgün bacaklara sahip olmak isteyen kişiler bacak germe estetiğinden faydalanarak kusursuz görünebilir, daha sıkı bacaklara sahip olabilir.

Bacak İçi Sarkma Neden Olur?

Yaşın ilerlemesiyle birlikte tüm vücutta sarkmalar görülebilir. Cilt elastikiyetinin azalması, yeterli derecede spor yapılmaması cilt dokusunun sarkma sürecini hızlandırır. Deri altındaki yağ tabakasının da azalmasıyla birlikte sarkma kaçınılmaz bir hale gelir.

Bazı durumlarda sadece yaşlanma değil, sık kilo alıp vermek, fazla kilo almak veya ani kilo kaybı da bacak içinde sarkma olmasına neden olur. Üst bacak bölgesinin iç kısmındaki deri, diğer bölgelerden daha ince olduğu için ilk sarkma belirtileri iç bacakta görülür. Zamanla bu sarkma bacakların birbirine sürtmesi ile sonuçlanabilir. Bu gibi durumlarda cilt problemleri ile de karşılaşmak mümkündür.

Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Öncelikle kişinin bacaklarındaki deri sarkma oranı ve deri altındaki yağ dokusunun kalınlığına göre yapılacak olan ameliyata karar verilir. Eğer kişideki deri sarkmasının nedeni kilo alıp vermeye bağlı ise deri miktarının fazla olmasından dolayı olabilir.

Bu durumlarda kişiye ilk olarak liposuction yapılmalıdır. Daha sonra liposuction sonrası sarkan deri cerrahi yöntemlerle alınarak çıkarılır. Bacaklar gerilerek dikişlerle kasık bölgesinde birleştirilerek dikilir. Bu iz iç çamaşırı altında gizlenir. Zamanla silinerek kaybolur.

Kişideki deri sarkması sadece kasık bölgesinde değil tüm bacakta görülüyorsa ve deri bolluğu kasıklarından bacak iç orta kısmına kadar torbalanma şeklinde ilerliyorsa bacak içi germe işlemi yapılır.

Tüm bacak germe işleminde, bacakların yan kısmında dikey bir iz kalır. Bu iz önden ve arkadan bakıldığında belli olmaz. Ancak yürürken ve bacaklar açıldığında görülebilir. Bu izler zamanla kaybolur. Kaybolmaz ise lazer tedavileri ile görülmez hale getirilebilir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Bacak germe operasyonu genel anestezi altında gerçekleşir. Ortalama 2-4 saat süren ameliyat sonrası hasta bir gece hastanede kalır, ertesi gün taburcu olabilir.

Ameliyatta konulan drenler, ameliyattan sonraki gün çıkartılır. Bacak germe ameliyatından iki gün sonra duş alabilirsiniz. Bir ay boyunca bacak bölgesi için özel korse giymeniz önerilir.

İlk birkaç gün yatarak dinlenmeli, daha sonraki günlerde mümkün olduğunca bacaklarınızı kalp hizasında tutmalısınız. Bir hafta boyunca varis çorabı giymeli, pamuklu çamaşır kullanmalısınız. Spor yapmaya bir ay sonra başlayabilirsiniz.

Kombine Bacak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bacakların tamamında kusursuz görünümün sağlanması için bacak içi estetiği ile bacağın diğer sarkan bölümleri de toparlanabilir. Bacaklardaki sarkma genellikle uyluk derisinde meydana gelir.

Bacak iç üst kısımları derinin en ince olduğu yer olduğu için yaşlanma süresinde bu bölgelerde sarkma görülür. Bu durumlarda kişinin kalça ve sırt derisinin de toplanması tavsiye edilir.

Kombine ameliyat sırasında popo dokusu belirginleştirilir, uyluk ön ve arka yüzündeki deride gerilme sağlanır. Genellikle aşırı kilo alıp vermeler sonrası görülür ve bu hastalarda vücut germe ile birleştirilebilir.

Bacak Germe Fiyatları

Bacak germe fiyatları yapılan işleme göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak bacak germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir