Vücut Şekillendirme

Body Lift (Vücut Germe)

Body Lift (Vücut Germe)

Body Lift (Vücut Germe) Büyük kilo kaybı veya hamilelikten sonra, hem erkeklerde hem de kadınlarda tek başına diyet ve egzersiz yoluyla giderilemeyen, sarkmış cilt ve inatçı yağ cepleri kalması yaygındır . Bu fazladan hacim, görünüş açısından rahatsızlığa neden olabileceği gibi, tam olarak uyan kıyafetleri bulmayı zorlaştırabilir. Body lift yani tam vücut germe, vücudunun her yerinde fazla deriden muzdarip hastalar için mükemmeldir.

Vücut germe ameliyatı, vücudunuzda aşırı kilo vermeden veya hızlı kilo kaybı sonucu oluşan deformiteleri düzeltmek için yapılan bir ameliyattır. Vücut germe ameliyatında birden fazla bölgeye etki edilir, böylece ameliyat sonrası vücudunuz daha sıkı, ince ve kontürlü görünür. Body Lift ameliyatı sarkan cilt dokusunu hedef alarak vücudu yukarıya doğru toparlamayı amaçlar. Vücut germe ameliyatı adayları, diyet, egzersiz veya daha yaygın olarak bariatrik cerrahi (gastrik baypass) nedeniyle önemli kilo kaybının bir sonucu olarak vücudun bir veya birçok bölgesinde tipik olarak gevşek (elastik olmayan) cilde sahiptir. Bu nedenle,  uygun vücut oranını korumak için yapılacak olan operasyonlar genellikle meme dikleştirme ameliyatı,  çevresel karın germe, kol germe ameliyatı ve liposuction gibi prosedürlerle birleştirilir. Çoğu zaman hastaların güvenliği ve konforu için çok sayıda prosedür ayrı aşamalarda gerçekleştirilir. Vücut germe karın, sırt, kalça ve uyluk bölgelerini sıkılaştırır ve şekillendirir. Ameliyattan sonra tüm vücutta genel bir gençlik etkisi görülür. Body Lift ameliyatını aşırı kilo verdikten sonra vücudunda yoğun sarkmalar bulunan veya hızlı kilo verdiği için derisinde gevşeme, bollaşma ve çatlama görülen kişilere öneriyoruz. Eğer siz de vücudunuzun deforme olduğunu görüyorsanız vücut germe ameliyatı ile hemen tanışmalısınız. 

Body Lift (Vücut Germe) Nedir?

Body lift, vücut şekillenmesi için yapılan kombine ameliyatlara verilen isimdir. Body lift ameliyatı ile karın, basen, kalça, uyluk, gıdı, kol ve pubik bölgelerden yağ çekimi ve deri germe işlemi yapılabilir. Vücut germe ameliyatı birden fazla bölgenin kombine ameliyat edilmesinden dolayı daha ekonomik fiyatlara sahiptir. Vücut germe ile birkaç farklı ameliyatın etkisini tek ameliyatta birleştirebilir ve tek iyileşme dönemiyle daha hızlı bir şekilde istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz. Vücut germe ameliyatında hastanın ihtiyaçlarına göre liposakşın yapılabilir veya sadece deri toparlama ve germe işlemi yapılabilir. İnatçı yağlarından kurtulamayan kişiler için hem Liposuction hem de vücut germe ameliyatları tek seansta birleştirilebilir. 

Body Lift Nasıl Yapılır?

Vücut Germe ameliyatı için önce hastanın vücudu incelenerek body lift ameliyatının aşamaları tasarlanır. Kilo verme sürecinin sonunda eğer vücudunuzdaki bazı inatçı yağlardan hala kurtulamıyorsanız Liposuction ile fazla yağlar dışarı çekilir. Sonrasında ise sarkan ve bollaşan deri kesilerek gergin bir şekilde tekrar dikilir. Vücut germe ameliyatı ortalama olarak 5-7 saat içinde tamamlanır. Genel anestezi altında yapılan ameliyat sonrası bir gün hastanede kalmanız önerilir. Body lift ameliyatından sonra kesi izleri mayo içine gizlendiği için belli olmaz. Kol germe ameliyatının izleri de koltuk altına gizlenerek hastanın konforlu bir şekilde hayatına devam etmesi amaçlanır. 

Vücut Germe Ameliyat İzleri Görünür Mü?

Yara izleri, ameliyatın kaçınılmaz bir parçasıdır, ancak sonuçlarınıza gölge düşürmemelidir. İmza niteliğindeki bir vücut germe ameliyatında yapılan kesiler, iç çamaşırınızın bandı, sütyen hattının altına veya bir mayo altına kolayca gizlenebilecekleri stratejik konumlara yerleştirilir. 

Body Lift İyileşme Dönemi Nasıldır?

Body lift ameliyatından sonra korse giyerek vücudunuzun daha hızlı şekil almasını sağlamalısınız. Ameliyattan sonraki ikinci gün evinize dönebilirsiniz. Günlük işlerinize devam etmeniz için iki hafta geçmesi gerekir. 4.haftadan itibaren ise iş hayatınıza dönüş yapabilirsiniz. Kombine yapılan ameliyatlar sonrasında tek bölgede ağrı yoğunlaşır bu nedenle ameliyat olan her farklı bölgede ayrı ağrı hissetmezsiniz. Body lift ameliyatı sonrasında ağrı duyduğunuzda ağrı kesicilerle bunu kontrol altına alabilirsiniz. Body lift ameliyatından sonraki 2.aydan itibaren yavaş yavaş spor yapmaya başlayabilir, vücudunuzun yeni şeklinin konforunu yaşayabilirsiniz. 

Vücut Germe Kimlere Uygundur?

  • Spor yapmasına rağmen inatçı yağlarından ve deriden kurtulamayanlara
  • Kilo verdikten sonra vücudunda bollaşma olanlara
  • Çatlak ve selülitleri olanlara
  • Hızlı kilo verdikten sonra sarkma oluşanlara
  • Liposuction sonrası vücudunu toparlamak isteyenlere 
  • Vücut kontürünü ön plana çıkarmak isteyenlere

Body lift işleminden sonra, kişiler, fazla deri ve yağ şişkinlikleri olmadan kıyafetlerinde daha güvenli ve rahat olduklarını fark ederler. 

Body lift (Vücut Germe) ameliyat fiyatları nedir?

Vücut germe ameliyat fiyatları ameliyatın yapıldığı hastane ve doktorun bu konudaki tecrübesine göre değişkenlik gösterebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Body Lift fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.