Vücut Şekillendirme

Body Lift (Vücut Germe)

body lift

body liftBody Lift ameliyatı yani vücut germe, vücudunuzda aşırı kilo vermeden veya hızlı kilo kaybı sonucu oluşan deformeleri düzeltmek için yapılan bir ameliyattır. Vücut germe ameliyatında birden fazla bölgeye etki edilir, böylece ameliyat sonrası vücudunuz daha sıkı, ince ve kontürlü görünür. Body Lift ameliyatı sarkan cilt dokusunu hedef alarak vücudu yukarıya doğru toparlamayı amaçlar. Ameliyattan sonra tüm vücutta genel bir gençlik etkisi görülür. Body Lift ameliyatını aşırı kilo verdikten sonra vücudunda yoğun sarkmalar bulunan veya hızlı kilo verdiği için derisinde gevşeme, bollaşma ve çatlama görülen kişilere öneriyoruz. Eğer siz de vücudunuzun deforme olduğunu görüyorsanız body lift ameliyatı ile hemen tanışmalısınız. 

Body lift (Vücut Germe) nedir?

Body lift, vücut şekillenmesi için yapılan kombine ameliyatlara verilen isimdir. Body lift ameliyatı ile karın, basen, kalça, uyluk, gıdı, kol ve pubik bölgelerinden yağ çekimi ve deri germe işlemi yapılabilir. Body lift ameliyatı birden fazla bölgenin kombine edilmesinden dolayı daha ekonomik fiyatlara sahiptir. Vücut germe ile birkaç farklı ameliyatın etkisini tek ameliyatta birleştirebilir ve tek iyileşme dönemiyle daha hızlı bir şekilde toparlanabilirsiniz. Body lift ameliyatında hastanın ihtiyaçlarına göre liposakşın yapılabilir veya sadece deri toparlama ve germe işlemi yapılabilir. İnatçı yağlarından kurtulamayan kişiler için hem Liposuction hem de germe ameliyatları tek seansta birleştirilebilir. 

Body lift nasıl yapılır?

Vücut Germe ameliyatı için önce hastanın vücudu incelenerek body lift ameliyatının aşamaları tasarlanır. Kilo verme sürecinin sonunda eğer vücudunuzdaki bazı inatçı yağlardan hala kurtulamıyorsanız Liposuction ile fazla yağlar dışarı çekilir. Sonrasında ise sarkan ve bollaşan deri kesilerek gergin bir şekilde tekrar dikilir. Body lift ameliyatı ortalama olarak 5-7 saat içinde tamamlanır. Genel anestezi altında yapılan ameliyat sonrası bir gün hastanede kalmanız önerilir. Body lift ameliyatından sonra kesi izleri mayo içine gizlendiği için belli olmaz. Kol germe ameliyatının izleri de koltuk altına gizlenerek hastanın konforlu bir şekilde hayatına devam etmesi amaçlanır. 

Body lift iyileşme dönemi nasıldır?

Body lift ameliyatından sonra korse giyerek vücudunuzun daha hızlı şekil almasını sağlamalısınız. Ameliyattan sonraki ikinci gün evinize dönebilirsiniz.Günlük işlerinize devam etmeniz için iki hafta geçmesi gerekir. 4.haftadan itibaren ise iş hayatınıza dönüş yapabilirsiniz. Kombine yapılan ameliyatlar sonrasında tek bölgede ağrı yoğunlaşır bu nedenle ameliyat olan her farklı bölgede ağrı hissetmezsiniz. Body lift ameliyatı sonrasında ağrı duyduğunuzda ağrı kesicilerle bunu kontrol altına alabilirsiniz. Body lift ameliyatından sonraki 2.aydan itibaren yavaş yavaş spor yapmaya başlayabilir, vücudunuzun yeni şeklinin konforunu yaşayabilirsiniz. 

Body lift kimlere uygundur?

  • Spor yapmasına rağmen inatçı yağlarından kurtulamayanlara
  • Kilo verdikten sonra vücudunda bollaşma olanlara
  • Çatlak ve selülitleri olanlara
  • Hızlı kilo verdikten sonra sarkma oluşanlara
  • Liposuction sonrası vücudunu toparlamak isteyenlere 
  • Vücut kontürünü ön plana çıkarmak isteyenlere

Body lift (Vücut Germe) ameliyat fiyatları nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Body Lift fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir