Burun Estetiği Sonrası Şekli Ne Zaman Oturur?

blank
1 Cevap

Leyla Hanım merhabalar. 22 yaşındayım ve burun estetik ameliyatı olmak istiyorum ancak bir sorum olacaktı. Ameliyattan ne kadar bir süre sonra burnumun şekli belli olur? Bilgilendirirseniz sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhabalar , burun estetiği ameliyatı sonrası şişliklerin geçmesi ve burunun asıl biçimini alması kişinin burun yapısına bağlı olarak 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir. Burun derisi ince olan kişilerde ameliyat sonrası şişlikler (ödem) de az olacağından neredeyse 4-6 ay içinde burunları asıl şekline gelmektedir. Kalın burun derisine sahip kişilerde ise ödem cildin su tutma kapasitesi de artacağından şişlikler daha fazla olacak ve ödeemin tam olarak geçmesi 1-1,5 yılı bulabilmektedir.

blank

Hocam, 37 yaşında bir hastayım, burun köprüsü boyunca bir çıkıntıyı indirip burun ucumu düzeltmek istiyorum. Burun estetiği ameliyatı sonrası burun şekli ne zaman belli olur?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Rinoplasti veya “burun estetiği”, burun yapısını yeniden şekillendirmek için yapılan bir plastik cerrahi işlemdir. Daha çekici bir yüz dengesi oluşturmak veya kısıtlı nefes almayı gidermek için burun şeklini, boyutunu veya projeksiyonunu düzeltmek için özelleştirilmiş bir yüz ameliyatıdır.Ameliyatınızın ardından birisinin sizi eve bırakmasını ve 24 saat yanınızda kalmasını sağlayın. Kaldırmadan veya zorlamadan başınızı yukarıda tutun. Yüzünüzde biraz şişlik ve morarma olacak. Üç ay sonunda burun estetiğinde düzeltmeler artık daha kapsamlı bir şekilde değerlendirilebilir. Fotoğraflar için poz verirken, sosyal etkinliklere katılırken vb. Kendinizi güvende hissedeceksiniz. Burun şeklinin tam oturması 1 seneyi bulabilir.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 1 Cevap

İyi günler Leyla Hocam, 26 yaşındayım, geçtiğimiz günlerde nişanlandım, önümüzdeki yıl ağustos ayında evlilik planımız var, burnumu biraz düzelttirmek istiyorum, burun estetiği sonrasında burun şekli tam olarak ne zaman belli olur? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 27, 2020

İyi günler, burun estetiği öncesinde kişinin, ameliyatı yapacak olan estetik plastik cerrah ile ayrıntılı olarak görüşmesi, yeniden forma sokulacak olan burundaki yapısal özellikleri ile burnun yüze uyumlu olması hem hastanın hem de cerrahın operasyon sonrası memnuniyeti bakımından önemlidir. Burun estetiğinde bir muayene yerine aşamalı birkaç muayene ile burun ve yüz analizinizi ayrıntılı olarak inceleyebiliyoruz ve yapacağımız ameliyatı genel hatlarıyla ortaya çıkarıyoruz. Ameliyat sırasında ya da sonrasında oluşabilecek komplikasyonlar konusunda hasta bilgilendirilmeli, ve daha sonra ameliyat planlamasına geçilmelidir. Burun yapısı yüzün dışına doğru konumlandığı ve üç boyutlu bir forma sahip olduğu için oldukça zor, ciddi ve komplike bir operasyondur. Burun üzerinde yapılacak en küçük bir müdahale bile burun görünümünü oldukça farklı biçimde etkilediği için mutlaka alanına hakim estetik plastik cerrahın yapması gerekir. Ameliyattan sonra burun yapısındaki net değişiklik 6 ay ile 1 yıl arasındadır. Bu süreç içerisinde burnun yapısı tam olarak form almaktadır. Kişinin doku özelliklerinin yanı sıra burun kemiği ve kıkırdak yapısı da form almada etkilidir. Burun estetiğinin başarılı sayılabilmesi için operasyondan sonraki süreçte yüz ile uyumlu, estetik ve naturel bir görünüme sahip olması beklenmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar