Burun Estetiği Sonrası Şekli Ne Zaman Oturur?

2.19K görüntülenmeBurun Estetiği (Rinoplasti)
0
1 Yorum

Leyla Hanım merhabalar. 22 yaşındayım ve burun estetik ameliyatı olmak istiyorum ancak bir sorum olacaktı. Ameliyattan ne kadar bir süre sonra burnumun şekli belli olur? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar , burun estetiği ameliyatı sonrası şişliklerin geçmesi ve burunun asıl biçimini alması kişinin burun yapısına bağlı olarak 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir. Burun derisi ince olan kişilerde ameliyat sonrası şişlikler (ödem) de az olacağından neredeyse 4-6 ay içinde burunları asıl şekline gelmektedir. Kalın burun derisine sahip kişilerde ise ödem cildin su tutma kapasitesi de artacağından şişlikler daha fazla olacak ve ödeemin tam olarak geçmesi 1-1,5 yılı bulabilmektedir.

0

Doktor Hanım merhaba, eylül yurt dışına çıkacağım foto modellik için. Burun estetiği olmak istiyorum. Önümüzdeki ay olsam yeterli olur mu? Burun estetiği ameliyatı sonrası burun şekli ne zaman oturur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, burun estetiği ameliyatlarından sonraki iyileşme sürecinin ilk zamanlarında burunda ve burun etrafında ödem oluşumu ve şişkinlik, morluk yaşanması durumu meydana gelebilir. Bu etkilerin kaybolması ise kişinin metabolik yapısıyla da alakalı. O yüzden iyileşme süresi kişiden kişiye değişebilir diyebilirim. Ödemin vücuttan atılması ise sizin doktorunuzun tavsiyelerini ne kadar uyguladığınızla alakalı. Örneğin tuzlu yemeyin, alkol tüketmeyin, buz kompres uygulayın, hafif tempolu yürüyüşlerinizi aksatmayın. Böylelikle ödem vücuttan daha kolay atılır. Burnun tam şeklinin oturmasına gelecek olursak buradaki süre 6 -12 ay arasında olur. Sizin gidişinize 3 aylık bir süre kalmış. Ameliyat için vakit kaybetmemenizi öneririm. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, burun estetiği yaptırmak istiyorum ancak burun şeklinin yeni yapısını alması biraz zaman alıyormuş diye duydum. Acaba bilgi verebilir misiniz burun estetiği sonrası şekli ne zaman oturur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, burun estetiği sonrası burun şeklinin tam olarak oturma süresi hastadan hastaya farklılık gösterir. Bu süre genellikle minimum 6 ay olmakta, maksimum ise 1,5 yıla kadar çıkabilmektedir. Kritik noktayı hastanın burun yapısı belirlemektedir. Eğer burun yapısı ince ise iyileşme süresi ve burnun tam şeklini alma süresi kısalır. Fakat kalın burun yapısına sahip olan hastalarda burnun tam şeklini alması daha çok zaman alacaktır. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, 30 yaşındayım burun estetiği ameliyatı olmak istiyorum ancak merak ediyorum ameliyat sonrası burun şekli tam olarak ne zaman belli olur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, burun estetiği operasyonu sonrasında burun şeklinin tam olarak oturması hastadan hastaya değişen bir durumdur. Net bir cevap vermek zor olsa da genellikle 6 ay ile 1 yıl arasında bu süre değişir. Ameliyat sonrasında burnunuzda şişlik ve ödem oluşumu ortaya çıkacaktır. Bu sebeple ödem geçmeden burun şeklinizin tam olarak oturması zordur. Burun kalınlık düzeyiniz ödemin ne kadar sürede geçeceğini etkiler. Ayrıca ameliyat sonrası işlem bölgesine buz kompres yapmak, bölgeyi çok zorlamamak ve doktorun tavsiyelerine harfiyen uymak da ödemin daha hızlı azalmasına neden olarak burun şeklinizi ortaya çıkaracaktır.

0

Leyla Hocam merhaba, ben burun estetiği olmak istiyorum. Yazın düğünüm olacak. Burun estetiği ameliyatı sonrası burun şekli ne zaman belli olur? Düğüne kadar yetişir mi? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, burun estetiği ameliyatı sonrasında burun etrafında bazı şişkinlikler ve ödem oluşumu gözlemlenebilir. Ödemin atılma süresi kişiden kişiye değişir. Bu süreçte tuzlu yiyeceklerden uzak durun, buz kompres yapın ve hafif tempolu yürüyüşlere çıkın. Ödemin atılmasını hızlandıracaktır. Burnun şeklinin tam oturması da 6 ay ila 1 yıl arasında gerçekleşir. Yaza kadar büyük ölçüde şekle gireceğini tahmin ediyorum. Ameliyata kesin karar verdiyseniz vakit kaybetmemenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım selam, burnumdaki estetik sorunlardan dolayı ameliyat olmak istiyorum. Ancak neticelerini de çok hızlı almak istiyorum. Burun estetiği ameliyatı sonrası burun şekli ne zaman belli olur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, burun estetiği ameliyatından sonra burun ve çevresinde bazı şişkinlikler oluşur. Ödeme bağlı oluşan bu şişliklerin tamamen geçmesi biraz zaman alabilir. Vücudun ödemi tam olarak atması kişinin bünyesine bağlıdır ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ödem atıldıktan sonra burnun yapısının tam olarak oturması ve net bir görüntüye ulaşması ortalama olarak yapınıza bağlı şekilde 6 ay ile 1 yıl arasında bir süreyi bulacaktır diyebilirim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı