Çene Dolgusu Fiyatları 2023

ÇENE DOLGUSU NASIL YAPILIR?!

Çene dolgusu fiyatları dolgu markasına, dolgunun içeriğine göre değişkenlik gösterir. Çeneye yapılan dolgu uygulamalarında genellikle daha sert yapılı dolgular kullanılır. Bu dolgular daha kalıcıdır ve daha formlu durur, böylece çene ucuna ve hatta jawline a istenen şekil verilebilir. Çene dolgusu fiyatlarını belirlerken, kullanılan dolgu miktarı değişkenlik gösterdiğinden fiyatlarda değişebilir.

Çene Dolgusu Fiyatları Neden Değişir?

Dolgu fiyatları 1 enjektör dolgu üzerinden belirlenir ve doktor uygulama ücretide fiyata eklenir. Genellikle 1 yada 2 ml dolgu çene yi öne taşımak ve yüze orantılı bir şekil vermek için yeterlidir. Ancak çene ile beraber jawline hattıda belirginleştirilmek isteniyorsa uygulanacak dolgu miktarı değişebilir.

Çene dolgusu fiyatlarını belirlerken doktorun bu konudaki tecrübesi ve yüze şekil vermede ne kadar dolgu kullanılacağının yüze göre uygun belirlenmesi de fiyatları değiştirebilir. Çeneye yapılan fazla uygulamalar yüzü uzatarak çirkin bir görünüme sebep olabilir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Çene dolgusu estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çene dolgusu fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilir kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra kliniğimizde yer alan çalışan ve doktorlar Çene dolgusu fiyatları hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacaktır. Daha sağlıklı olmanız ve kendinizi daha mutlu hissetmeniz için birçok hastalığın tedavisinde alanında uzmanlarımız ile hizmet veriyoruz. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Çene dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu (Çene ucu ve/veya Jawline hattını belirginleştirme dolgusu), son zamanların en trend dolgu uygulamalarındandır. Çene görünümü, yüzdeki altın oranı sağlamanın en önemli unsurlarından biridir.

Küçük çene, büyük çene, asimetrik çene, fazla yuvarlak olan çene görünümleri yüzün bütünlüğüne gölge düşürür. Çene dolgusu geçici etkisi olan ve dermal dolgu malzemeleri ile yapılan estetik dokunuştur.

Aynaya baktığınızda yüzünüzün genelinde estetik hissetmediğiniz bölge olduğunu düşünüyor ama bunun ne olduğuna tam olarak karar veremiyorsanız çene dolgusunu değerlendirmelisiniz. Çene dolgusu yaptıranlar yüz hatlarının tamamlandığını, bu sayede yüz hatlarının daha belirgin olduğunu gözlemliyorlar.

Çene Dolgusuna İhtiyacım Var Mı?

Çene dolgusu, çenedeki şekil bozukluklarını tedavi etmek için de uygulanır. Çenede en yaygın olarak görülen şekil bozuklukları, hacim eksikliği, çenenin fazla geniş olması, çene çizgisinin belirsiz olması, çenenin yamuk olması ve çene altında sarkık bir görünüm olmasıdır.

Çenede şekil bozukluğu görüldüğünde boyun ve yüz arasında dengesizlik ortaya çıkar. Çok küçük çene görünümü, yüzün geneliyle uyumsuz bir görünüm yakaladığı için yüz hatları geri planda kalır. Çenedeki şekil bozukluğu aynı zamanda boyun derisinin zamanla kırışmasına ve çene altında sarkıklık olmasına da yol açar.

Bazı hastalarımız ise çene ucunda gamzeye benzeyen şekil bozukluğundan kurtulmak için çene dolgusunu tercih ediyor. Çenedeki bu problemlerin hepsi çene dolgusu ile ortadan kaldırılabilir. Çene ucu dolgusu sayesinde yüzünüzdeki asimetri problemi tedavi edilerek çenenize daha genç, yeni ve kusursuz bir görünüm kazandırılır.

Neden Çene Dolgusu Yaptırmalıyım?

Dolgu uygulamaları genel olarak yüzdeki kırışıkları ve çökük olan bölgeleri doldurmak, daha sıkı göstermek ve o bölgeyi yükseltmek için yapılır. Dolgu uygulaması, deri altına uygulandığı andan itibaren o bölgeyi dolgunlaştırır ve daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Dolgu uygulamalarının etkisi geçicidir, dolgu maddesine bağlı olarak 6 ay  ile 1,5 sene aralığında dolgu kişinin yüzünüzden tamamen silinir.

Çene dolgusunun yapılma amacı yüze ‘V’ şekli kazandırmaktır. Yüzün ideal altın oranına baktığımızda yuvarlak gelen bir alın ve V şeklinde sivri bir çene hattı görüyoruz. Eğer profilden kendinize baktığınızda çene hattınız aşağı doğru istediğiniz oranda inmiyorsa, çeneniz çok yuvarlak veya küçük görünüyorsa çene dolgusu ile bu görünüm estetik hale getirilir. Çene dolgusu çene ucuna ve çene yanlarına yapılarak çenenin ideal V şekli alması sağlanır. Böylece çeneniz yüzün diğer bölgeleri ile daha uyumlu ve estetik görünecektir.

Çene Dolgusu İçin Hangi Dolgu Malzemesi Kullanılır?

Çene dolgusu için en etkili dolgu yöntemi Hyaluronik asit dolgusudur. Vücutta doğal olarak bulunan Hyaluronik asitten meydana gelen bu dolgu içeriği sayesinde, çenedeki şekil bozuklukları tedavi edilebilir.

Hyaluronik asit dolgu yöntemi sayesinde çene hattındaki yeni görünümü 16-18 ay arasında koruyabilirsiniz. Alerji riskinin en az olduğu bu dolgu içeriği oldukça güvenlidir. Dolgu uygulamalarını mutlaka uzman hekimlere yaptırmalı ve dolgunun markasını ve kalitesini araştırmalısınız.

Çene dolgusu nasıl yapılır?

Çene dolgusu için çene ve çevresine anestezik krem uygulanır. Sonrasınca ihtiyaca göre çene ucuna, çene yanlarına veya Jawline hattına Hyaluronik asit dolgusu enjekte edilir. Çene dolgusu ortalama olarak 10-15 dakika arasında sürer. Sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Çene dolgusu yaptırdıktan sonra hafif kızarıklık olması normaldir. Minimal bir şişlik ve kızarıklık görebilirsiniz. Bu etki birkaç saat içinde kaybolur. 3.günden itibaren çene dolgunuz doğal ve göz alıcı görünmeye başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.