Genital Estetik

Genital (Vajinal) Bölge Beyazlatma

Genital (Vajinal) Bölge Beyazlatma

Dünya çapında oldukça popüler olan genital (vajinal) bölge beyazlatma tedavisi ülkemizde de yaygınlaşıyor. Özellikle yaz aylarında şortların, bikinilerin kenarından görünen karartı her kadının canının sıkılmasına yol açabilir. Sadece kıyafetlerde yaşanılan sorunlar değil, cinsel ilişki sırasında da genital bölgedeki karartı kadınlarda özgüven sorununa yol açabilir. Genital beyazlatma ile genital bölgenin koyu rengi açılarak kadınlarda psikolojik problemleri de tedavi eder.  Vajina veya anüs çevresinin genel renk görünümünden endişe duyuyorsanız, lazer uygulamasıyla vajina beyazlatma tedavisi yaptırarak genital beyazlatma sağlayabilirsiniz.

Genital Bölge Neden Kararır?

 • Yaş faktörü ve Gebelik
 • Kalıtsal etkiler
 • Aşırı miktarda melatonin üretimi
 • Hormon dengesizlikleri
 • Genital bölgeye uygulanan kozmetik ürünler
 • Genital bölgedeki enfeksiyonlar
 • Genital bölgeyi sık tıraş etmek
 • Dengesiz beslenme
 • Vitamin eksikliği
 • Obezite
 • Dar ve sıkı pantolonlar giyme
 • Sentetik iç çamaşırı gitmek

Lazer ile Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazer cilt beyazlatma tedavisi, anüs, perine ve iç uyluk bölgelerin de daha açık bir cilt tonuna yol açacak olan kalça veya dış vajinayı hedefler. Anesteziye gerek yoktur. Vajina beyazlatma veya anüs beyazlatma gibi işlemler FDA onaylı lazer ile yapılır. Vajinal bölgedeki koyu renkli dokular, 30 dakika içinde daha açık renkli bir görünüm kazanır. Lazer ile genital beyazlatma öncesindeki 3 gün bu alana krem sürmemeli, tıraş etmemeli veya solaryuma girmemelisiniz.

Genital beyazlatma için lazer cihazı kişiye özel ayarlanabilir. Uygun dozda ışın, kişinin iç dudak, dış dudak, anal bölge, vajina ve vulva bölgelerine uygulanır. Lazer ile genital bölge beyazlatma 3-4 seans arasında tamamlanır.

Genital beyazlatma işleminden sonra ilk birkaç gün dar kıyafetlerden uzak durmalı, daha rahat kıyafetler tercih etmelisiniz.

Lazer Kararmaya Nasıl Etki Eder?

Ciltte bulunan melanosit hücreleri melanin pigmenti salgılar. Bu pigment de cildin koyulaşmasına, kararmasına neden olur. Lazer ışınları, melanosit hücrelerini parçalayarak, melanin yapımını ve salınımını önler. Böylece cilt beyazlaşır ve daha pürüzsüz bir görünüm sağlanır.

Genital beyazlatma sonrası Neler Yapmak Gerekir?

Lazer ile genital beyazlatma sonrası bölgeyi olabildiğince temiz tutmanız gerekecektir. Tedaviden sonra en az üç gün boyunca cinsel ilişkiden kaçınmanız önerilir.

Genital Beyazlatma Fiyatları Nedir?

Genital beyazlatma fiyatları kullanılan etkin lazer teknolojisine göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak vajinal beyazlatma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Genital (Vajinal) Bölge Beyazlatma” İçin 120 Soru Soruldu

 1. Arzu dedi ki:

  Merhaba labioplasti ve beyazlatma için fiyat alabilir miyim ?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, labioplasti ve vajinal beyazlatma fiyat bilgisi için 05432684434 nolu tlf dan bize ulaşabilirseniz daha detaylı bigi verebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.