İyi günler Leyla Hanım, 39 yaşındayım düzenli bir şekilde botoks yaptırıyorum. Nemlendirici ve yaşlılık karşıtı kremler kullanıyorum yüzüm çok güzel ve cildim harika olmasına rağmen gıdımda sarkma oluştu.

Kilo aldım zayıflayınca geçer diye düşündüm fakat geçmedi. Yaşımın ilerlemesiyle mi alakalı yoksa kilo alıp vermeyle mi alakalı bilmiyorum tek bildiğim bu gıdı sarkmasından kurtulmak istiyorum. Gıdı sarkmasını nasıl gideriyorsunuz?

Merhaba, boyun ve gıdı bölgesi yüze göre daha hassas ve incedir. Yüzünüzle boynunuza göre daha fazla ilgileniyorsunuz, botox yaptırıyorsunuz kremlerinizi sürüyorsunuz her sabah yüzünüzü yıkıyorsunuz belki de arada cilt bakımları yaptırıyorsunuz fakat maalesef yüzümüze bu kadar bakarken, boyun bölgesini ihmal ediyoruz oysa ki bu yüzümüze uyguladığımız her şeyi boyun ve gıdı bölgesine de uygulasak bu sarkmaları geciktirebiliriz.

Bu sarkmalar kilo alıp verdiğiniz içinde oluşabilir, yaş ilerledikçe de ortaya çıkabilir. Öncelikle size önerebileceğim ameliyatsız ve ameliyatlı yöntemlerimiz var. Eğer sarkmanız çok ilerlemediyse ameliyatsız yöntemler tercih ediyorum. Eğer yağ dokusu varsa öncelikle o yağ dokusunun alınması gerekir. Yağ dokusu ve fazla sarkmanız yoksa ameliyatsız yöntemlerden biri olan radyofrekans teknolojisiyle çalışan thermage uygulamasını öneriyorum hastalarıma.

Termaj işlemini tüm yüze boyun ve dekolteye uygulayabiliriz eğer yağ dokusu yoksa thermage işlemi neredeyse boyun germe ameliyatı kadar etkili olur. Eğer çene hattında ve kontüründe bir sarkmanız varsa Ulthera bu hattınızı toparlamaya yardımcı olan bir başka cihazdır. Fakat boyun ile ilgili bir sarkmaysa o zaman thermage daha etkili olur. Hindi boynu ya da tavuk boynu gibi dediğimiz kadar sarkmanız varsa artık boyun germe ameliyatı gereklidir. Alt yüz germeyle birlikte alt yüz ve gıdı boyun germe işlemini yapıyoruz. Ortalama 2-3 saat sürüyor.

Selamlar, Gıdı denen bölgemde sarkıklık var. Gıdı sarkması işlemini nasıl yapıyorsunuz öğrenmek isterim.

Merhaba, gıdı sarkması sorununa karşı ameliyatlı ve ameliyatsız uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar kişinin gıdısındaki sarkma ve kırışıklık derecesine göre belirlenmektedir. Ameliyatsız yöntemlerden ilki Thermage CPT uygulamasıdır. Gıdı bölgesinde kırışıklık ve sarkma geniş boyutluysa yüzle beraber gıdıya radyofrekans ile kolajen aktifleyici işlem yapılabilir.

Ulthera yönteminde daha minimal boyutlu sarkma ve kırışıklıklar için işlem yapılmaktadır. Odaksal uygulanan Focus Ultrason ışınlarıyla kolajen artırımını sağlamak bu işlemin hedefidir. Eğer gıdı bölgesindeki sarkma ileri seviyedeyse, yağ birikimi varsa öncelikle liposuction işlemiyle gıdıdaki yağlar alınır. Sonrasında sarkık deri ameliyatla kesilir ve gıdı bölgesi gergin ve sıkı hale getirilir. Gıdı sarkmasına yönelik çok fazla tedavi yöntemi bulunduğu için kişiye en uygun yöntemin belirlenebilmesi için gıdı bölgesini muayene etmek gerekmektedir.

Doktor Hanım merhaba, 34 yaşındayım. Bizde genetik olarak gıdı bölgesi kilolu ve sarkık. Ben tedavi olmak istiyorum çok geciktirmeden. Gıdı sarkması nasıl giderilir?

Merhaba, gıdı sarkmasının tedavisinde farklı çözüm yollarına başvurabiliyoruz. Buradaki en önemli nokta hastanın mevcut durumu oluyor. Gıdıdaki yağ oranı ne kadar, sarkma ne ölçüde, deride deformasyon oluşumu var mı vs gibi analizler gerçekleştiriyoruz. Genellikle sarkmanın başlangıç düzeyinde olduğu hastalarımızda medikal tedaviler uyguluyoruz.

Örneğin Ulthera ya da Thermage tedavide çok iyi sonuçlar veriyor. Sarkma ilerlediyse Liposuction uygulayabiliyoruz, ilaveten germe ameliyatına başvurabiliyoruz. Söylediğim gibi duruma göre tedavi de farklılaşabiliyor. Uygun bir zamanınızda kliniğimize gelin, gerekli analizleri yapalım. Tedavi yönteminizi kesinleştirip, zaman planınızı oluşturalım. Sevgiler…

Leyla Hocam selamlar, gıdım gittikçe daha çok sarkmaya başladı ve bu durum beni çok rahatsız ediyor. Acaba gıdı sarkması nasıl giderilir? Bu sorunun nasıl önüne geçebilirim? Sevgiler.

Merhaba, gıdı sarkması kilo alımı, genetik yapı ve yaşlanmaya bağlı olarak birçok kişide görülen bir estetik problemdir. Gıdı sarkmasının önüne geçmek için hem cerrahi hem de medikal yöntemler mevcuttur. Ancak sizin için hangi tedavi yönteminin daha uygun olacağına karar verebilmem için öncelikle sizi muayene etmeliyim.

Fakat yine de kısaca buradan bilgi vereyim. Gıdı sarkması çok şiddetli değilse Thermage CPT ve Ultherapy gibi ciltteki kolajen üretimini destekleyen medikal işlemlerden yararlanırız. Fakat sarkma ileri boyuttaysa liposuction veya boyun germe ameliyatı gibi daha kapsamlı uygulamalara başvurabilmekteyiz. Sevgiler.

Selamlar doktor hanım, gıdımdaki sarkıklıklar gün geçtikçe artmaya devam ediyor bu durum beni oldukça rahatsız ediyorum. Gıdı sarkmasını önlemek için ne gibi tedaviler mevcut? Ameliyat olmam gerekir mi? Bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Merhabalar, gıdı sarkması günlük hayatta oldukça sık karşılaştığımız bir estetik problem. Gıdı bölgesinde meydana gelen aşırı deri oluşumu genetik faktörlere bağlı gelişebileceği gibi kilo artışına bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Bu noktada en uygun tedaviyi belirlemek için öncelikle sizi muayene etmem gerekir.

Gıdıdaki sarkma düzeyi tedavi planını oluşturmak için oldukça önem verdiğimiz bir konu. Bu nedenle sarkma düzeyine göre çeşitli tedavi planları oluşturuyoruz. Eğer sarkma çok ciddi boyutta değilse thermage ve ulthera gibi medikal işlemler ile bu sorunu çözebiliriz. Fakat sarkma ileri seviyeye ulaşmışsa liposuction, ip askı ve boyun germe cerrahisi gibi yöntemlere başvurabilmekteyiz. Sevgiler.

Leyla Hanım merhaba, bende gıdı problemi var. Yüzüm kilolu değil ama gıdım sarkık. Gıdı sarkması nasıl giderilir? Öneriniz nedir? Teşekkürler.

Merhaba, gıdı sarkması tedavisinde sarkma problemi farklı yöntemler kullanılarak çözülebilir. Burada kişinin gıdısındaki sarkmanın oranı çok önemli. Aşırı bir sarkma mevcut değilse ilk tercihimiz Thermage ya da Ulthera gibi medikal yöntemlerle bu sorunu çözmek.

Eğer bunların yeterli gelmeyeceği bir durum söz konusuysa Liposuction ve daha ileri boyutta sarkmalar için de germe ameliyatları gerçekleştiriyoruz. Burada sizin için en uygun tedavi yöntemini sizi muayene etmeden söyleyebilmem veya bir öneride bulunmam çok doğru olmaz. Muayene için gelebilirseniz uygun tedavi planını yapıp sorunu çözebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hocam iyi akşamlar. Benim sorum gıdı sarkması ile ilgili. Ben de hafif bir sarkma var. Neden kaynaklandığını bilmiyorum. Gıdı sarkması nasıl giderilir? Yardımcı olmanızı rica ederim.

Merhaba, gıdı sarkması farklı nedenlere bağlı ortaya çıkabilir. Örneğin yaşın ilerlemesi, kilo alma, kolajen üretiminin azalması gıdıda yağlanma ve sarkma oluşmasına yol açabilir. Öncelikle her operasyonda olduğu gibi gıdı sarkması tedavilerinde de başarılı sonuçlar alınması için tedavi yönteminin hastanın fiziksel yapısı, beklentisi ve rahatsızlıktaki oranı göz önünde bulundurularak belirlenmesi gerekir.

Sarkma aşırı boyutlarda değilse Ulthera ve Thermage gibi medikal uygulamaları kullanabiliriz. Eğer sarkma ilerlemişse Liposuction gıdının gergin ve estetik bir görüntüye ulaşmasında oldukça idealdir. Aşırı boyutlardaki sarkmalar için ise germe ameliyatlarına başvururuz. Yani gıdı sarkması kesinlikle tedavisi olan bir estetik bozukluktur. Doğru yöntemin belirlenmesi ile tedavi gerçekleştirilebilir.

Leyla hocam sevgiler, gıdı sarkması nasıl giderilir? Bu sorun için kullandığınız tedavi yöntemleri nelerdir? Benim gıdımda yağlanma ve sarkma var ne önerirsiniz?

Merhaba, yaşı ilerleyen, çok sık kilo alıp veren birçok kadında gıdı sarkması ortaya çıkabiliyor. Genetik yatkınlığı olan ve sigara kullanan kişilerde ise bu sorun daha çabuk ortaya çıkabiliyor ve maalesef sarkma daha fazla olabiliyor. Öncelikle cildinize zarar veren alkol, sigara gibi alışkanlıklardan kurtulmanızı tavsiye ederim ancak tabii ki bunlar gıdı oluşumunu ortadan kaldırmaz. Yine de bu korkulacak bir durum değildir, kadınların en çok karşılaştığı sorunlardan bir olan gıdı deformasyonu için çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur.

Liposuction yöntemi ile bu bölgedeki yağlanmadan kurtulabilir ve gıdı germe ameliyatı ile gıdı bölgesine genç ve gergin bir görünüm kazandırılabilir. Fakat gıdı estetiğinde kullanılan ameliyatsız tedavi yöntemleri de bulunur. Bunlardan ikisi oldukça tercih edilen uygulamalardır. Ulthera ve Thermage uygulamaları ile ameliyat izi olmadan kolayca gıdınızda toparlama sağlayabilirsiniz.

Merhaba hocam, eskiden kiloluydum şimdi kilo verdim bu yüzden gıdım sarktı. Ne yapabilirim, ne önerirsiniz?

Merhaba, gıdı sarkması insan doğasında oldukça sık görülen bir durumdur. Cilt altındaki kolajen azalması ile birlikte zamanla kırışmaya ve sarkmaya başlar. Gıdı sarkmasının yaşlanma ve genetik faktörler dışındaki bir diğer sebebi ise sık kilo alıp vermektir. Bu sorunu gıdı estetiği ile gidermeniz mümkün.

Gıdı germe ameliyatı kulak arkasından açılan kesiler aracılığı ile gerçekleşir. Sarkan gıdı görünümü kesilerek vücuttan uzaklaştırılır. Geriye kalan gıdıdan sarkan deri, gerilerek çene hattına dikilir. Ameliyat olmadan da gıdıda germe etkisi yakalamanız mümkün. Bunun için en çok tercih edilen yöntemler Ulthera ve Thermage uygulamalarıdır. Ulthera yönteminin bu kadar yaygın olmasının sebebi ameliyat izi bırakmaması ve tek seansta dahi etkili sonuçlar ortaya çıkarmasıdır. Kontrollu hasar sonrasında cilt altı dokusu kendi kendini tamir etmeye başlar.

Thermage uygulaması ise, direkt olarak cildin alt tabakasına etki eder. Cilt altı dokusuna odaklanarak buradaki kolajen lifleri ısıtır. Uygulama sırasında ortaya çıkan kolajen dokusu sayesinde vücut kendi kendini sıkılaştırma eğilimi gösterir. Bu ve buna benzer aklınıza takılan sorular ve muayene için sizi dilediğiniz zaman kliniğimizde görmekten mutluluk duyarız. Sevgiler.

İyi günler hocam, 56 yaşındayım, normalde zayıf bir kadın olmama rağmen gıdı bölgemde sarkma var. Gıdı sarkması nasıl giderilir, cevap verirseniz çok memnun olurum.

İyi günler, zayıf kadınlarda da gıdı sarkması sık görülebilen bir durumdur. Gıdı bölgesindeki sarkmalar kilo alıp vermeye bağlı olduğu gibi yaşla da doğrudan orantılıdır. Yaş almaya bağlı olarak gıdıda yağ toplaması ve sarması normaldir. Sıkı ve pürüzsüz bir cilt için genel olarak Thermage teknolojisini kullanmaktayız.

Thermage teknolojisi FDA onaylı ve ameliyat gibi cerrahi bir işlem olmadan çalışan bir prosedürdür. Derinin altındaki katmanlarını hedefleyerek ısı enerjisi veren sistemde kollagen bağların yeniden oluşturulmaları sağlanarak cildin daha sıkı görünmesi amaçlanmaktadır.Kollagen vücut katmanlarını desteklemek ve cildin pürüzsüz olmasını sağlayan hayati bir protein çeşididir. 20li yaşlarda çokça üretilebiliyorken daha sonraki yıllarda biraz daha artış hızı zayıflamaktadır. Kolan seviyesinin yüksek olması cildin gevşeklikten çıkıp daha sıkı, daha esnek daha pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

Merhaba Leyla Hocam, on 5 ayda yaklaşık 10 kilo aldım. Tabi sigarayı bıraktığım için oldu. Kilo aldığım için gıdı bölgemde de sarkma meydana geldi. Gıdı sarkması nasıl giderilir? bir tedavisi var mı?

Merhaba, gıdı ve boyun bölgesi yüz bölgesine oranla daha ince bir deriye sahiptir. İnce deriler hassas olduğu için kırışması daha çabuk olmaktadır. Yüz temizliğimizi ve boyun bakımımızı yaparken bazen gıdı bölgemizi altta kaldığı için gözden kaçırmaktayız. Yüz ve boyun bakımını yaptığımızda gıdı bölgesine uygulayacağınız kremler ve masajlarla oluşumunu biraz da olsa geciktirebilmekteyiz.

Gıdı bölgesi için ameliyatlı ve ameliyatsız uygulamalar mevcut. Gıdı bölgesinde sarkma çok fazla değilse o zaman ameliyatsız seçenekleri tercih etmekteyim. Eğer gıdı bölgesinde yağlanma varsa o zaman ilk başta bu yağlanmanın alınması gerekmektedir. Yani gıdı liposuction yapmamız gerekir. Radyofrekans enerjisini kullanan Thermage uygulamasıyla cilt daha gergin görümektedir.

Thermage cildin dermis tabakasına gönderdiği ısı etkisi neocollagenesis da denilen yeni kolajen bağ dokusu oluşumunu sağlamaktadır. Thermage uygulamasından sonra daha gençleşmiş ve taze bir görüntüye sahip olursunuz ayrıca gıdı bölgesindeki düzleşmeden siz de memnun kalırsınız.