Yağ Enjeksiyonu

Göz Altına Yağ Enjeksiyonu

Göz Altına Yağ Enjeksiyonu

Göz altına yağ enjeksiyonu Göz altına yağ enjeksiyonu ile kalıcı göz altı dolgusu keyfini yaşayın! Yaşlanmanın ilk etkilerini göz çevresinde görmeye başlarsınız. Göz çevresinde meydana gelen çökük görüntü gözleri gölgede bırakarak gözlerinizin daha yaşlı ve göz çevresinin mor görünmesine yol açar.

Göz çevresindeki morluk ve karanlık görüntünün sebebi çoğu zaman göz altındaki çökük görünümdür. Bunun önüne geçmek için göz altına yağ enjeksiyonu yapıyoruz. Göz altına yapılan yağ enjeksiyonu, göz çevresinin daha dolgun, sağlıklı ve genç görünmesini amaçlıyor.

Göz altına yapılan yağ enjeksiyonu ile alt göz kapağında meydana gelen sarkmalar, göz altındaki boşluklar, göz altındaki içe göçük görünüm, göz altı çukurları, koyu halkalar, göz kapağı deformitesi ve göz altı torbaları tedavi edilebiliyor.

Göz Altında Neden Çöküklük Meydana Gelir?

Göz altında meydana gelen çöküklüğün ana sebebi yaşlanma ve deri altında yağ dokusunun azalmasıdır. Yaşlanma ile birlikte göz altında torba görünümü, koyu halkalar ve göz çevresinde kırışıklar meydana gelir. Göz çevresindeki sarkma ve göz altındaki çöküklük yüzünüzü de yaşlı göstererek sizi olduğunuzdan daha büyük gösterecektir.

Göz çevresindeki hacim kaybını düzeltmek ve ameliyatsız göz estetiği olmak için yağ enjeksiyonu yaptırabilirsiniz. Göz altına yağ enjeksiyonu yaptırmak bir anda yüzünüzde doğal bir gençlik etkisine kavuşmanızı sağlar.

Yağ Enjeksiyonu Işık Dolgusundan Farklı Mıdır?

Yağ dolgusu ve ışık dolgusu birbirinden farklıdır. Işık dolgusunda Hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi kullanılır. Yağ enjeksiyonunda ise kişinin kendi yağları özel bir işlemden geçirilerek dolgu uygulamasına hazır bir hale getirilir. Yağ enjeksiyonu ile ışık dolgusunun farkı, yağ enjeksiyonunun daha uzun süre kalıcı olması ve alerji riskinin yok denecek kadar az olmasıdır.

Bu işlemde kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığı için göz altı dolgu uygulaması açısından daha güvenlidir. Yağ enjeksiyonu ile ışık dolgusunun ortak noktası ise hemen hemen aynı etkiyi yaratmasıdır. Her iki yöntem de göz altında dolgunluk sağlayarak gözleri belirginleştirir, göz altındaki çöküklüğü doldurur ve yüze daha genç bir ifade kazandırır.

Göz Altı Yağ Enjeksiyonunun Avantajları Nelerdir?

Yağ enjeksiyonu ile deri altına gönderilen yağ hücreleri ve kök hücreler göz altında yeni hücre oluşmasına yardımcı olacaklardır. Böylece göz altında daha ve sağlıklı bir ifade sağlanacak. Aynı zamanda yağ hücrelerinin içindeki kök hücreler de deri altında eksik olan bağ dokusu elemanına ve fibroblasta dönüşecek. Böylece cilt altındaki kolajen üretimi artacak ve ciltte genel bir gençleşme görülecektir. Göz altına yağ enjeksiyonu yaptırdıktan sonra ince olan göz altı derisi kalınlaşır ve cilt kalitesi artar.

Yağ Enjeksiyonu ile Göz Altına Yağ Transferi Nasıl Yapılır?

Göz altına yağ enjeksiyonu dolgusu için önce kişinin kendi vücudundaki fazla bölgesel yağı dışarı çekilir. Özel bir işlemden geçirilen bu yağlar, göz altında çöken bölgeye enjekte edilir. Göz altına yapılan yağ enjeksiyonu yüzünüzde 2 sene boyunca kalıcı olacaktır. İşlemden kısa bir süre sonra göz altındaki dolgunlaşma ve gençlik etkisini görmeye başlarsınız.

Göz Altına Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak göz altına yağ enjeksiyonu estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Göz Altına Yağ Enjeksiyonu” İçin 13 Soru Soruldu

 1. Hülya dedi ki:

  Merhaba burun estetigi oldum ameliyat esnasında kendi yagımdan göz altıma enjekte edildi ancak göz altlarım dahada morardı 4 ay gecti hala aynı sebebi nedir acaba

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, göz altlarınız görmeden bunun neden kaynaklandığını söylemem çok zor. Ancak bazen doku arasına sızan kanhücrelerinin vücut tarafından temizlenmesi daha uzun sürebilir. Bir süre daha beklemnizi tavsiye ederim.

 2. Banu dedi ki:

  Merhaba.. göz altıma yağ enjeksiyonu yapıldı fakat yapılan yerlerde yükseklikler oluştu yani yağlar birikti belli yerlerde dolayısı ile düz bir göz altı sağlanamadı.. dönüşü ya da çaresi nedir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, ne yapabileceğimi ancak sizi muayene ettikten sonra söyleyebilirim. Yağ enjeksiyonu sonrası ne kadar süre geçtiği önemlidir. Çünkü işlemden hemen sonra ödem nedeni ile farklı yükseklikler görülebilir ancak bir süre sonra ödem geçince gerçek sonuç ortaya çıkar.

 3. Sevilay dedi ki:

  Merhaba, ben rinoplasti esnasında gözaltıma, elmacık kemiklerime de yağ enjekte ettirdim. Ancak yanaklarıma da enjekte etmiş sanırım doktorum. Tombul yanaklı oldum şuan. Bunu geri aldırma durumu olur mu? Varsa ne kadar beklemek faydalı olur? Böyle bi ihtimal yoksa ne zamana erimeye başlar?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, işlemin sonucunu bir kaç ay içinde görürsünüz. Biraz beklemenizde fayda var.

 4. Esra dedi ki:

  Merhaba, ben bir hastanede mikro yağ enjeksiyonu işlemini yaptırdım göz altıma ancak hiç bir fark göremedim ve göz altlarımda herhangi bir dolgunluk olmadı. Sebebi nedir ve bunun yerine ışık dolgusu yaptırabilir miyim sizce ?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, göz altı zor bir bölgedir. Yağ enjeksiyonu yapan doktorunuzun bilgi vermesi daha doğru olacaktır. Sonuçta göz altına ne kadar yağ enjeksiyonu uyguladığını kendisi biliyor. İşlem sonrası 3-6 ay sonra dolgu yaptırabilirsiniz.

 5. Gülşah dedi ki:

  Merhaba nekadar sürede iyileşir acaba?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, göz altına yağ enjeksiyonu sonrası 1 hafta kadar şişlik ve morluklar devam eder. 2 hafta içinde ödem ine morluklar renk değiştirerek kaybolur. Ödem tamamen geçtikten sonra yani yaklaşık 1 ay sonra tam etkisini görürsünüz.

  2. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, göz altı yağ enjeksiyonu sonrası bir miktar ödem ve morluk olması normaldir. Bu ödem yaklaşık 2-4 hafta içinde tamamen iner ve göz altı yağ dolgusunun etkisi görünür olur.

 6. Burcu dedi ki:

  Merhaba göz aştına yağ enjeksiyonunda şişme olur mu ve beğenilmediğinde yok edilebilir mi zararı var mıdır ağrı yapr mı

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, yağ enjeksiyonu işleminde eritme söz konusu değildir. Zaten kendi yağınızın belli bir kısmı zamanla kendiliğinden eriyecektir.
   Yağ transferi işlemlerinde kişinin kendi yağı kullanıldığı için herhangi bir yan etkisi yoktur.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir