Leyla Hanım, karın bölgemde oluşan yağlanma ve sarkma sebebiyle karın germe ameliyatı olmak istiyorum. Erkekler içinde karın germe ameliyatı yapılabilir mi? Teşekkür ederim.

Merhaba , erkeklerde göbek bölgesinde oluşan yağ birikimi kadınlardan farklıdır. Yağ genellikle kasların arkasındadır ve diyet tedavisi ile çözüm bulunmaktadır. Yağlanma deri altında oluşmuşsa Liposuction ile yağ çekme işlemi yapılabilir. Kilo alıp zayıflama sonrasında deri sarkması olan erkekler için karın germe ameliyatı yapılabilmektedir ve iyileşme süreci daha hızlıdır. Sağlıklı günler dilerim.

Doktor Hanım merhaba, ben obezite tedavisi sürecindeyim şu an. Baya bir kilo verdim vermeye de devam ediyorum. Ama kilo verdikçe vücudumda sarkma oluyor özellikle de göbek bölgemde. Kilo kaybından oluşan göbek sarkması nasıl geçer diye öğrenmek istiyorum.

Merhaba, bu sorunuza net bir cevap verebilmek için öncelikle sizi muayene etmek isterim. Ancak vakit kaybetmeyelim. Çünkü sarkmanın oranına göre tedavinin şekli de değişir. Sarkmalar şuan başlangıç seviyedeyse medikal tedavi yöntemleri ile sorunu çözebiliriz. Ancak ilerleyen boyutlarda bir sarkma oluştuğunda bunun için germe ameliyatlarından daha etkili olacak bir çözüm yolu yoktur. Dolayısıyla kısa süre içerisinde muayene ve analizler için sizi kliniğimize beklerim. Sevgiler…

Merhaba hocam, çok hızlı ve fazla kilo verdiğim için karın bölgemde ciddi bir sarkma var. Acaba kilo kaybından oluşan göbek sarkması nasıl geçer?

Merhaba, karın bölgesindeki sarkmaları gidermenin hem cerrahi hem de cerrahi olmayan yöntemleri bulunur. Ancak sizi muayene etmeden net bir cevap vermem mümkün değil. Yine de kısaca bilgi vermek gerekirse tedavi yöntemini belirlemede en önemli etkenler cilt elastikiyet düzeyi ve sarkmanın şiddetidir. Bu doğrultuda bir tedavi planlaması yapılmalıdır. Ancak sizin gibi çok fazla kilo vermiş kişilerde ortaya çıkan sarkmaları gidermenin en etkili yöntemi karın germe ameliyatıdır. Fakat yine de en kısa zamanda uzman bir hekime muayene olarak en doğru tedavi yöntemini belirlemelisiniz.

Merhaba Leyla Hanım, kendimi bildim bileli şişman bir insandım. Hatta obeze varan bir görüntüm vardı. Ancak daha sonra canıma tak etti ve tam 35 kilo verdim. Üstelik yalnızca diyet ve spor ile. Fakat düzenli spora rağmen yine de göbeğimdeki sarkmalar geçmedi. Acaba kilo kaybından oluşan göbek sarkması nasıl geçer? Ne önerirsiniz?

Merhaba, yoğun kilo kaybı yaşayan vücutlar sonrasında ciddi sarkmalar meydana getirir. Vücuttaki sarkmaların önüne geçmek için hem cerrahi hem de cerrahi olmayan operasyonlar mevcuttur. Ancak aşırı kilo verilmesi durumunda uygulanacak en etkili yöntem karın germe ameliyatıdır. Bu ameliyat ile fazla yağlar alınır, fazla deri vücuttan atılır ve nihayet gergin bir karın görünümüne kavuşursunuz. Tabii yine de operasyon öncesi uzman bir hekime muayene olmanızda fayda var.

Leyla Hocam merhaba, ben mide küçültme ameliyatı oldum. Sonrasında çok kilo verdim. Kilo kaybından oluşan göbek sarkması nasıl geçer? Tedavi önerilerinizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Merhaba, bunun için öncelikle sizi muayene etmem gerek. Kilo verme oranına buna bağlı olarak sarkmanın derecesine bir bakmalıyız. Ancak genelde bu tip aşırı kilo kayıpları olan hastalarımda karın germe ameliyatı uyguluyorum. Kilo kaybı aşırı olunca medikal yöntemler yeterli gelmiyor maalesef.

Uygun bir zamanda merkezimize gelebilirseniz birkaç analiz yapalım. Hem sarkma boyutunu görelim hem de cilt elastikiyetini görelim. Ayrıca genel sağlık durumunuzun ameliyat için elverişli olması da çok önemli. Bununla ilgili de sizden bilgi almam gerekir, buna göre net bir cevap verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım selamlar, ben son 3 yılda 30 kilo verdim. Derilerimde baya sarkma oldu, özellikle de göbek bölgemde. Kilo kaybından oluşan göbek sarkması nasıl geçer? Yanıtlamanızı rica ederim.

Merhaba, aşırı kilo kayıplarında vücudun farklı bölgelerinde deri sarkmalarının olması çok normaldir. Çünkü fazla kilolar ile gerilen deri yağların gitmesiyle bir anda kendini salar. 30 kilo oldukça fazla bir kilo. Muhtemelen karın germe ameliyatı yapmamız gerekir diye tahmin ediyorum ama yine de cilt elastikiyeti kişiden kişiye değiştiğinden net bir söylem için sizi muayene etmem gerekir. Eğer sarkmaların çok fazlaysa karın germe estetiği istediğiniz görüntüye ulaşmanızda daha kesin ve hızlı çözüm alabileceğiniz bir tedavi olacak. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım, yaklaşık olarak 20 kilo birden verdim. Fazla kilolarımın birçoğu göbekten dolayı olduğu için kilo verdikten sonra karın bölgemde bir sarkma oluştu. Kilo kaybından dolayı oluşan göbek sarkması nasıl geçer, bu konuda neler yapılabilir?

Merhaba, kilo kaybından dolayı oluşan göbek sarkması için en etkili olan yöntem karın germe ameliyatıdır. Karın germe ameliyatıyla göbek bölgenizde sarkmaya neden olan fazla deri kesilerek atılır ve karın bölgesine gergin bir görünüm kazandırılır.

Karın bölgesine gergin bir görünüm kazandırabilecek medikal tedavi yöntemleri de vardır ancak bu yöntemlerin etkili olabilmesi ciltteki sarkmanın çok olmaması gerekir. Sizin kaybettiğiniz kilo miktarı karşısından karın germe ameliyatının daha uygun olacağını düşünüyorum ama net bir karar vermeden önce sizi muayene etmeliyim ve cildinizde oluşan sarkmanın ne boyutta olduğunu görmeliyim.

Merhaba Leyla Hanım, uzun yıllar boyunca kötü beslendim ve hareketsiz bir yaşamım vardı. Bunların sonucunda da ciddi kilolar aldım ancak yaşama biçimimi değiştirerek fazla kilolarımdan kurtuldum ve yaklaşık 25 kilo verdim. Bu kadar çok kilo kaybedince özellikle göbek bölgemde sarkma oluştu. Kilo kaybından oluşan göbek sarkması nasıl geçer? Bu konuda neler yapılabilir?

Merhaba, çok sık kilo alıp verme, doğum yapma, genetik faktörler gibi nedenlerden dolayı vücudumuzun bazı bölümlerinde bölgesel yağlanmalar oluşabilir ve yaşlanmanın da etkisiyle zamanla cilt elastikiyetini kaybeder ve sarkmalar meydana gelir. Vücutta oluşan böyle deformasyonlar için uygulanabilecek birçok estetik uygulama vardır ancak kişinin durumuna bağlı olarak uygun yöntem değişkenlik gösterebilir.

Karın bölgesinde oluşan sarkmalar için uygulanabilen hem cerrahi hem de cerrahi olmayan estetik prosedürler vardır. Ancak çok ciddi kilo kaybetmiş kişilerde karın germe ameliyatı daha etkili sonuç verir. Çünkü aşırı kilo kaybından sonra oluşan göbek sarkmasının giderilmesi için ameliyatsız teknikler yeterli olmayacaktır, buradaki fazla derinin kesilip alınması ve cildin gerginleştirilmesi gerekir.

Selamlar Leyla Hanım. Doğum sonrasında 20 kilo almıştım bunun 15 kilosunu verdim ama bu sefer de sarkma meydana geldi. Hem doğum sonrası hem de kilo kaybından dolayı oluşan göbek sarkması nasıl geçer?

Merhaba. Kilo alıp verdikçe vücudumuzda sarkma meydana gelir, kaslarımız, cildimiz sıkılığını kaybedebilir. En çok kollarımız, bacaklarımız, gıdımız ve tabii karın bölgemiz sarkmaya başlar ve deformasyon oluşur. Yer çekiminin de etkisiyle, kilo alıp vermeyle, doğum sonrası olan süreçte bu sarkmalar canımızı çok sıkabilir.

Bu tip durumlarda germe işlemi uyguluyorum. Karın germe işlemi en basit haliyle karnınızın orta ve alt kısmındaki fazla yağ hücrelerinin ve sarkan fazla derinin cerrahi bir operasyonla alınması demektir. Sarkan fazla deri alındığında göbek deliğinizi de vücudunuzun yeni haline uygun bir şekilde yeniden konumlandırırız.