Meme Protezi

PROTEZLİ MEME BÜYÜTME AMELİYATI?! | Op. Dr. Leyla Arvas

Meme protezi ameliyatı, büyük göğüslere sahip olmak isteyen kişiler için en çok yaptığımız ameliyatların başında geliyor. Meme protezi ile meme büyütmek, kadınların dik,dolgun ve daha estetik  göğüslere kalıcı olarak sahip olmalarını sağlıyor.

En güvenilir ve en etkili meme büyütme yöntemi olan protez ile büyütme sayesinde siz de küçük memelerinizin daha dolgun görünmesini sağlayabilir aynı zamanda hafif sarkan göğüslerinizi protezin etkisi ile dikleşmesini sağlayarak göğüslerinize yeni bir form kazandırabilirsiniz.

Kadınlarda meme estetiği sorunları büyük ölçüde özgüven problemine yol açar. Eğer aynaya baktığınızda kendinize güvenmiyor, giydiklerinizi kendinize yakıştıramıyorsanız meme protezi ameliyatı ile istediğiniz estetik görünüme kavuşup mutlu olma sırası sizde demektir.

Meme protezi nedir?

Meme protezleri, meme dokusunun içine doğrudan yerleştirilen göğüslere arzulanan estetiği sağlamak amacıyla tercih edilen medikal ürünlerdir. Meme protezi, silikon dış kılıfı sayesinde meme dokusuna kolaylıkla uyum sağlar. Genellikle birkaç milimetre kalınlığında olan protez şekillerine göre değişkenlik gösterir. Hastaların en çok tercih ettiği meme protezleri yuvarlak veya damla şeklinde olanlardır. Protezleri ayrıca yüzeylerine göre düz veya pütürlü olarak ve yüksekliklerine göre orta veya düşük oranlı olarak ikiye ayrılır.

Meme protezi güvenli midir?

Quartz Poliklinikte kullanılan bütün meme protezleri FDA onaylıdır. FDA onaylı protezlerinin kullanımında insan sağlığına yönelik hiçbir risk barındırılmamaktadır. Silikon meme ameliyatından önce mamografi çekilmelidir. Ameliyat sonrası için bugüne kadar kanıtlanmış, meme protezi ve kanser ilişkisi de bulunmamaktadır. Memeye konulan protezler kanseri olumlu ya da olumsuz anlamda etkilemez.

Meme büyütme ile ilgili bize gelen sorulardan biri de ‘meme protezi patlar veya yırtılır mı?’ oluyor. Meme protezinde patlama ya da yırtılma yaygın olarak bilinen bir yanlıştır. Meme büyütme de kullanılan protezlerin içi koheziv jel ile doludur. Bu jeli tıpkı jelibon veya lokuma benzetebilirsiniz. Yani silikon protezlerinizin patlama veya yırtılması mümkün değildir. Memeye protez ameliyatından sonra sorgulanan risklerden biri de kapsül oluşmasıdır.

İnsan vücuduna dışarıdan yabancı bir madde girdiği için vücut otomatik olarak bu protezi zarla çevirir. Bazı durumlarda bu zar normalden daha kalın olabilir. Bu durumda mutlaka plastik cerrahi hekiminizle görüşerek size uygun tedavi seçenekleri konusunda destek almalısınız.

Meme protezi ameliyatı nasıl yapılır?

Meme protezi ile meme büyütme genel anestezi altında yapılır ve ortalama 1-2 saat kadar sürer. Meme silikon protezi ameliyatını planlarken protezlerin hangi bölgeden yerleştirileceğine doktorunuz vücut yapınızı ve isteklerinizi göz önüne alarak sizinle ortak karar alır. Protez 4 farklı bölgeden göğüse yerleştirilebilir; Koltuk altı, meme ucu, meme altı, göbek çevresi. Bu 4 farklı bölgenin de kendine göre avantajları ve dezavantajları olabilir.

Size en uygun protez ameliyatı için doktorunuzun görüşünü almanızı gerekmektedir. Meme protezi ameliyatında süt kanallarına dokunulmaz, sinir dokusu zedelenmez. Hastanın tercihine ve vücut uygunluğuna göre protez memenin üzerinde durduğu kas altına veya kas üzerine yerleştirilebilir. Protez yerleştirildikten sonra estetik dikiş atılarak silikonla meme büyütme ameliyatı tamamlanır.

Ne sıklıkla meme protezini yenilemeliyim?

Eskiden kullanılan meme protezlerinin 15 yılda bir yenilenmesi öneriliyordu. Quartz Poliklinikte kullanılan meme protezleri ömür boyu garantilidir. Meme estetiği olduktan sonra protezleri yeniletmeniz veya değiştirmenize gerek kalmaz. Protezlerin, zamanla doğal bir şekil alması ve protez kaynaklı sarkma görülmemesi de en büyük avantajlarından biridir. Bu sayede protez ile meme büyütme ameliyatı olduktan sonra göğüsleriniz yıllarca  dik, dolgun ve estetik görünümünü koruyacaktır.

Protezli Meme Büyütme Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci

Protezli meme büyütme ameliyatı olduğunuz ilk gün hastanede yatış yapmanız gerekmektedir. Bir gece hastanede dinlendikten sonra taburcu olabilirsiniz. Ameliyattan sonra ilk iki gün ağrınız olması çok normaldir. Doktorunuzun reçete ettiği ağrı kesicilerle kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

İlk hafta göğüs çevresinde morluk ve ödem oluşabilir. Bunlar da 4.günden sonra giderek azalacaktır. Meme protezi ameliyatı olduktan sonra kesi yerlerinize bantlar yerleştirilir. 3.günden itibaren bu bandı çıkarmadan duş alabilirsiniz. Ameliyattan sonra göğüslerinizin yeni şeklini daha kolay alması için bir ay boyunca özel korse etkili sütyeni giymelisiniz.

İkinci hafta kontrole geldiğinizde meme üzerindeki bant çıkartılır. Silikon meme ameliyatından bir ay sonra göğüsleriniz doğal görünümü kazanmaya başlar. 3.aydan itibaren göğüsleriniz yumuşar ve en doğal sonuca kavuşursunuz.

Meme Protezi Fiyatları nedir?

Protezi ile meme büyütme fiyatları kullanılan protezin markasına ve şekline göre değişkenlik gösterir. Ayrıca yapılacağı hastane ve doktorun tecrübesi de meme büyütme ameliyat fiyatını etkiler. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak meme protez fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Meme Protezi” İçin 50 Soru Soruldu

  1. Kumsal AvatarKumsal dedi ki:

    Merhaba fiyat alabilir miyim

    1. Op. Dr. Leyla Arvas AvatarOp. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

      Merhaba, meme protez fiyatları için hangi protez ve hangi hastanede yapılacağına göre değişkenlik gösterebilir. Bize 05442684433 ten ulaşabilirseniz, size ücretsiz bir ön görüşme ayarlasınlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.