Meme Estetiği

Meme Protezi

Meme protezi ameliyatı, büyük göğüslere sahip olmak isteyen kişiler için en çok yaptığımız ameliyatların başında geliyor. Meme protezi ile meme büyütmek, kadınların dik,dolgun ve daha estetik  göğüslere kalıcı olarak sahip olmalarını sağlıyor. En güvenilir ve en etkili meme büyütme yöntemi olan meme protezi sayesinde siz de küçük memelerinizin daha dolgun görünmesini sağlayabilir aynı zamanda hafif sarkan göğüslerinizi protezin etkisi ile dikleşmesini sağlayarak göğüslerinize yeni bir form kazandırabilirsiniz. Kadınlarda meme estetiği sorunları büyük ölçüde özgüven problemine yol açar. Eğer aynaya baktığınızda kendinize güvenmiyor, giydiklerinizi kendinize yakıştıramıyorsanız meme protezi ameliyatı ile istediğiniz estetik görünüme kavuşup mutlu olma sırası sizde demektir.

Meme protezi nedir?

Meme protezleri, meme dokusunun içine doğrudan yerleştirilen göğüslere arzulanan estetiği sağlamak amacıyla tercih edilen medikal ürünlerdir. Meme protezi, silikon dış kılıfı sayesinde meme dokusuna kolaylıkla uyum sağlar. Genellikle birkaç milimetre kalınlığında olan meme protezleri şekillerine göre değişkenlik gösterir. Hastaların en çok tercih ettiği meme protezleri yuvarlak veya damla şeklinde olanlardır. Meme protezleri ayrıca yüzeylerine göre düz veya pütürlü olarak ve yüksekliklerine göre orta veya düşük oranlı olarak ikiye ayrılır.

Meme protezi güvenli midir?

Quartz Poliklinikte kullanılan bütün meme protezleri FDA onaylıdır. FDA onaylı meme protezlerinin kullanımında insan sağlığına yönelik hiçbir risk barındırılmamaktadır. Silikon meme ameliyatından önce mamografi çekilmelidir. Ameliyat sonrası için bugüne kadar kanıtlanmış, meme protezi ve kanser ilişkisi de bulunmamaktadır. Meme protezi kanseri olumlu ya da olumsuz anlamda etkilemez. 

Meme protezleri ile ilgili bize gelen sorulardan biri de ‘meme protezi patlar veya yırtılır mı?’ oluyor. Meme protezinde patlama ya da yırtılma yaygın olarak bilinen bir yanlıştır. Meme protezlerinin içi koheziv jel ile doludur. Bu jeli tıpkı jelibon veya lokuma benzetebilirsiniz. Yani silikon protezlerinizin patlama veya yırtılması mümkün değildir. Meme protezi ameliyatından sonra sorgulanan risklerden biri de kapsül oluşmasıdır. İnsan vücuduna dışarıdan yabancı bir madde girdiği için vücut otomatik olarak bu protezi zarla çevirir. Bazı durumlarda bu zar normalden daha kalın olabilir. Bu durumda mutlaka plastik cerrahi hekiminizle görüşerek size uygun tedavi seçenekleri konusunda destek almalısınız. 

Meme protezi ameliyatı nasıl yapılır?

Meme protezi genel anestezi altında yapılır ve ortalama 1-2 saat kadar sürer. Meme silikon protezi ameliyatını planlarken protezlerin hangi bölgeden yerleştirileceğine doktorunuz vücut yapınızı ve isteklerinizi göz önüne alarak sizinle ortak karar alır. Meme protezi 4 farklı bölgeden göğüse yerleştirilebilir; Koltuk altı, meme ucu, meme altı, göbek çevresi. Bu 4 farklı bölgenin de kendine göre avantajları ve dezavantajları olabilir. Size en uygun protez ameliyatı için doktorunuzun görüşünü almanızı gerekmektedir. 

Meme protezi ameliyatında süt kanallarına dokunulmaz, sinir dokusu zedelenmez. Hastanın tercihine ve vücut uygunluğuna göre meme protezi kas altına veya kas üzerine yerleştirilebilir. Protez yerleştirildikten sonra estetik dikiş atılarak silikonla meme büyütme ameliyatı tamamlanır. 

Ne sıklıkla meme protezini yenilemeliyim?

Eskiden kullanılan meme protezlerinin 15 yılda bir yenilenmesi öneriliyordu. Quartz Poliklinikte kullanılan meme protezleri ömür boyu garantilidir. Meme estetiği olduktan sonra protezleri yeniletmeniz veya değiştirmenize gerek kalmaz. Meme protezleri, zamanla doğal bir şekil alması ve protez kaynaklı sarkma görülmemesi de en büyük avantajlarından biridir. Bu sayede meme protezi ameliyatı olduktan sonra göğüsleriniz yıllarca  dik,dolgun ve estetik görünümünü koruyacaktır. 

Protezli Meme Büyütme Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci

Protezli meme büyütme ameliyatı olduğunuz ilk gün hastanede yatış yapmanız gerekmektedir. Bir gece hastanede dinlendikten sonra taburcu olabilirsiniz. Ameliyattan sonra ilk iki gün ağrınız olması çok normaldir.Doktorunuzun reçete ettiği ağrı kesicilerle kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. İlk hafta göğüs çevresinde morluk ve ödem oluşabilir. Bunlar da 4.günden sonra giderek azalacaktır. Meme protezi ameliyatı olduktan sonra kesi yerlerinize bantlar yerleştirilir. 3.günden itibaren bu bandı çıkarmadan duş alabilirsiniz. Ameliyattan sonra göğüslerinizin yeni şeklini daha kolay alması için bir ay boyunca özel korse etkili sütyeni giymelisiniz. İkinci hafta kontrole geldiğinizde meme üzerindeki bant çıkartılır. 

Silikon meme ameliyatından bir ay sonra göğüsleriniz doğal görünümü kazanmaya başlar. 3.aydan itibaren göğüsleriniz yumuşar ve en doğal sonuca kavuşursunuz. 

Konu: Meme Estetiği

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Meme Protezi” İçin 36 Soru Soruldu

 1. blank Hilal dedi ki:

  Merhaba, meme protez ameliyatı hakkında fiyat bilgisi alabilir miyim?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 2. blank Iskdk dedi ki:

  Meme büyükme fiyatı alabilirmiyim

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 3. blank Tuğba dedi ki:

  Merhabalar meme büyütme ameliyatı fiyatını öğrenebilir miyim teşekkürler

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail iletilmiştir.
   Sevgiler,

 4. blank Aysegül dedi ki:

  Merhabalar. Meme proteziyle ilgili detaylı bilgi ve fiyat alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler..

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 5. blank Funda dedi ki:

  Merhabalar meme büyütme protezi ile ilgili fiyat bilgisi alabilirmiyim ?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 6. blank Nermin dedi ki:

  Merhaba silikon yaptırmak istiyorum fiyat bilgisi lütfen

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, meme protez fiyat bilgisi için tarafınıza mail iletilmiştir.
   Sevgiler,

 7. blank Büşra dedi ki:

  Merhaba.meme büyütme fiyatınü öğrenebilir miyim?

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 8. blank Zehra dedi ki:

  Meme dikleştirme ve büyütme için fiyat bilgisi alabilir miyim

  1. blank Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir