Migren Ağrısı Botoks ile Geçer mi?

1.00K görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

Hocam, iyi akşamlar benim uzun yıllardır migrenim var. Sosyal hayattan kopmama neden olacak şekilde ağrılarım arttı. Bunun için botox yapıldığını duymuştum. Botoks ile migren ağrılarım sonlanır mı? Bu konuda yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Botox ile migren ağrılarının azaltılması sağlanabilir. Yoğun migren ağrısı yaşayanlar için botox önerilir. Botox sayesinde ağrı kesici kullanımınız düşecek, daha az migren ağrısı duyacaksınız. Migren ağrılarını azaltmak için botox yaptıranların ilk bir sene 3 ayda bir botoxu yeniletmesi önerilir. Bir seneden sonra hastanın migren ağrılarının sıklığına ve şiddetine göre tekrar botox planlaması yapılmalıdır. Migren botoxu, ayda 3’ten fazla migren krizi geçirenler, migren ağrısının yarattığı psikolojik baskıdan kurtulmak isteyenler için önerilir. Ramazan ayında ilaç kullanmamak istiyorsanız migren botoxu ile migren ağrılarınızdan kurtulmak mümkün olacaktır. Sevgiler.

0

Sevgili Leyla Hanım merhaba, senelerdir migren tedavisi görüyorum ancak bir türlü geçmiyor. Her gün baş ağrısı yaşamaktan bunaldım. Yakın zamanda arkadaşlarım botoks ile migren tedavisi yapıldığını söyledi ancak emin olamadım. Acaba migren ağrısı botoks ile geçer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar öncelikle, birçok kişi botoksun yalnızca estetik amaçlı uygulandığını zanneder. Ancak botoks, migren tedavisi için de başvurulan etkili yöntemler arasında yer alır. Bu tedavide sinir noktalarına uygulanan botoks işlemi sayesinde baş ağrısında %50 oranda azalma gerçekleşir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben bir süredir migren ağrısı çekiyorum ve hiçbir ağrı kesici kesmiyor. Migren ağrısı botoks ile geçer mi? İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, migren hem sağlık açısından zahmetli hem de sosyal yaşantı açısından kişinin konforunu oldukça olumsuz etkiler. Bu hastalığın ne yazık ki kesinleşen bir tedavisi halen bulunmamakta. Migren atakları için en etkili ve en fazla önerilen yöntem ise botoks. Yüksek oranda hastada botoks sonrası migren ağrılarında %50 azalma oluyor. Bazı hastalarda ise ağrılar komple kesiliyor. Baş ve boyun bölgesine yapılan botoks ile ağrılarınız hafifler. Uygun bir zamanda gelebilirseniz tedavi için daha detaylı görüşelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, çok uzun senelerdir migrenim var. Artık dayanılmaz boyuta ulaştı ve ilaç tedavisi de bir işe yaramıyor. Duyumlarıma göre botoks migren tedavisi için son derece etkili imiş. Acaba migren ağrısı botoks ile geçer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks sanılanın aksine yalnızca estetik amaçlı uygulanan bir işlem değildir. Terleme tedavisi ve migren tedavisi için de oldukça etkili olan ve memnuniyet oranı yüksek olan bir uygulamadır. Migren ağrılarının başladığı sinir noktalarına uygulanan botoks ile birçok hastamız eskiye oranla migren ataklarının yüzde 50 oranda azaldığını belirtmişlerdir. Eğer ciddi bir migren sorununuz var ise botoks uygulamasını öneriyorum.

0

Leyla Hanım merhaba, bende migren var. Zaman zaman aşırı ağrım oluyor. Kurtulmak istiyorum çünkü ağrı dayanılır gibi değil. Migren ağrısı botoks ile geçer mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, migren ağrısı kişiye son derece rahatsızlık veren ve hayat kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir hastalıktır. Migren ağrısının günümüzde kesinleşen bir tedavi yöntemi olmadığı için migren hastaları oldukça zorluk yaşamaktadır. Şu an migren atakları için önerilen en etkili tedavi seçeneklerinden biri de botoks uygulamalarıdır. Botoks sonrası hastaların ağrılarında neredeyse %50 oranında bir azalma gözlemlenir. Bazı hastalarda ise migren ağrıları tamamen kesilir. Migren tedavisine yönelik botoks hastanın baş ve boyun bölgesine yapılır. Migren ağrınızdan kurtulmak için vakit kaybetmeden bir hekime görünmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, yıllardır migren şikayetiyle yaşamaya çalışıyorum. Migren ataklarına artık tahammül etmekte zorlandığım için bir tedavi arayışına geçtim ve botoxun migren tedavisinde kullanıldığını öğrendim. Botox gerçekten migreni tedavi etmek için kullanılıyor mu, Botox yaptırsam migren ağrılarım geçer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, migren atakları birçok kişinin yaşamını olumsuz olarak etkiliyor. Kesin bir tedavisi henüz bulunamayan migren tedavisi için özellikle son yıllarda botox sıkça tercih ediliyor. Yapılan birçok araştırmaya göre migren ataklarından en çok etkilenen iki alana yani baş boyun bölgesine uygulanan botox ile migren ağrıları %50 oranında azaltılabilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar