Alt Bacak Nasıl İncelir?

3.92K görüntülenmeBacak Estetiği
0

Hocam Merhaba, alt bacaklar nasıl incelir? Sanırım kalıtsal bizde, annemin de alt bacakları kalın benim de. Spor yapınca daha da kaslanıyor ve kalınlaşıyor aşırı rahatsız durumdayım alt bacaklarımdan lütfen yardımcı olun bunun çözümü nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba,kalın alt bacaklar ve bilekler birçok kadının korkulu rüyasıdır. Birçok kadın hastam ayak bileklerinin kalın olması nedeniyle ya da alt bacakları kalın olduğu için özgüven problemi yaşadıklarını belirterek başvuruyorlar. Ayak bileği ve alt bacak inceltme operasyonları ile zarif ve etkileyici olmak hayal değil. Bunun için liposuction yöntemi ile yağ alımı işlemi gerçekleştirerek bölgedeki fazla yağ dokusunu milimetrik kanüller yardımı ile alıyorum. Burada çok agresif bir yağ alımı uygulamıyorum, vaser liposuction teknolojisi ile dokulara ve kaslara zarar vermeden itinalı şekilde yağları çekerek hastalarıma istedikleri formu sağlamış oluyorum. Polikliniğimde gerçekleştirebildiğim işlem Sedasyon yani yarı uyku hali dediğimiz anestezi yöntemi ile 1-1.5 saat sürüyor. İşlem sonrası taburcu olup yürüyerek polikliniğimizden ayrılabiliyorsunuz. Eğer istenirse alınan yağları enjektörde biriktirilip kişinin eksik hissettiği bölgelerine transfer de etmek mümkündür. İyileşme çok hızlı gerçekleşiyor, ,ilk birkaç hafta ağır spor yapmaktan kaçınması gerekse de ödemini hızlı atması için hastamın ameliyat sonrası iyileşme döneminde bol bol yürüyüş yapması ve bol su tüketmesi çok önemlidir.

9 Cevap

0

Doktor Hanım merhaba, kızım alt bacaklarının kalın olmasından çok rahatsız. Bunun için tedavi olmak istiyor. Ben de araştırma yapıyorum. Alt bacak nasıl incelir? Uygun yöntem nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kızınızın mevcut durumunu görmek için öncelikle sizi kliniğimize davet etmek isterim. Çünkü en iyi tedavi yöntemi muayene sonunda belli olur. Ancak şöyle, çoğu durumda Vaser Liposuction yöntemi ile alt bacakta bulunan fazla yağları alırız ve bacaklarda estetik bir görüntü yakalarız. Eğer farklı bir durum söz konusu değilse kızınız için de bu yöntemi önerebilirim. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, benim alt bacaklarım yıllardır çok kalın. Bu durumdan çok rahatsızım. Dolayısıyla alt bacaklarımı bir an önce inceltmek istiyorum ama ne yapmam gerektiği konusunda bir fikrim yok. Acaba alt bacak nasıl incelir? Tavsiyelerinizi duymak isterim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, bedenimizin bazı kısımları yapısal nedenlere ya da kilo artışına bağlı olarak kalınlaşabilir. Kilo artışı sebebiyle yağlanma problemi görülen bölgeler sağlıklı beslenme düzeni ve spor desteği ile giderilebilir. Fakat diyet ve egzersiz kişinin genetik özellikleri gereği kalın yapıda ise pek fayda sağlamayabilir. Ek olarak zaman zaman ne kadar sağlıklı beslensek ve düzenli spor yapsak da arzu ettiğimiz fit yapıya ulaşamayabiliriz. Gelişen estetik tıp sayesinde bu durumun önüne geçmek mümkün. Alt bacaklarınızı ince bir yapıya kavuşturmak için alt bacak liposuction olabilirsiniz. Bu operasyonda alt bacağınızda var olan fazla yağlar vakum tekniği yardımıyla vücudunuzdan dışarı atılır ve daha ince ve estetik bir bacak görüntüsüne sahip olursunuz.

0

Leyla Hanım selamlar, alt bacaklarım oldukça kalın. Bu durum beni hiç hoşnut etmiyor. Elbise ve etek giymeye bayılan biri olarak çok sorun yaşıyorum. Acaba alt bacak nasıl incelir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücudumuzun bazı bölgeleri genetik faktörlere veya kilo alımına bağlı olarak daha kalın yapıda olabilir. Kilo alımı nedeniyle yağlanma yaşanan bölgeler sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yardımı ile çözülebilir. Ancak diyet ve spor genetik yapısı gereği kalın olan kişilerde etkili olmayabilir. Ayrıca bazen ne kadar sağlıklı beslensek ve düzenli egzersiz de yapsak istediğimiz ince yapıya kavuşamayabiliriz. Bu noktada ise imdadımıza estetik operasyonlar yetişiyor. Alt bacaklarınız vücudunuzun diğer bölgelerine göre daha kalın ve daha yağlı ise alt bacak inceltme ameliyatı olabilirsiniz. Bu ameliyatta alt bacağımızda bulunan fazla yağ dokuları vakum tekniği ile vücudunuzdan atılarak daha ince ve estetik yapıda bir bacak görünümüne kavuşmuş olursunuz.

0

Leyla Hocam merhaba, 30 yaşındayım. Alt bacaklarım çok kalın. Bütün gençliğim bunun zahmetini, sıkıntısını yaşamakla geçti. Alt bacak nasıl incelir? Lütfen bana bir öneride bulunun. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, artık bu sıkıntıyı çekmenize hiç gerek yok! Vaser Liposuction yöntemiyle bacağın alt bölgesindeki yağ dokusunu azaltırız ve bu şekilde alt bacakta bir incelme sağlarız. Bu operasyonda dikkat edilmesi gereken işlem sırasında diğer dokulara ya da kaslara hasar vermemektir. Muayene için gelebilirseniz bir bakalım, mevcut durumunuzu analiz edelim. Bu doğrultuda nasıl bir işlem gerçekleştirebiliriz üzerine konuşalım. Bence artık vakit kaybetmeyin. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim ihtiyacım alt bacaklarımın daha ince olması. Kalınlığı beni çok rahatsız ediyor. Hiç zarif durmuyor. Alt bacak nasıl incelir? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alt bacağın kalın olması dediğiniz gibi kadınlarda zarafet kaygısına yol açar. Bacak estetiği ile alt bacakta istediğiniz inceliğe kavuşmanız mümkün. Alt bacak inceltme işleminde biz bacağın alt bölgesindeki yağ dokusunun azaltılmasını sağlarız. Vaser Liposuction yöntemiyle alt bacakta deri altına inen ve çok ince yapıdaki kanüller aracılığı ile vakumlama yaparak fazla yağın vücuttan dışarı çıkarılmasını sağlarız. Bu işlem çok uygulanan bir işlem olmasına rağmen hassasiyet gerektirir. Operasyon esnasında bölgedeki diğer doku ve kaslara hasar verilmemesine dikkat edilmesi gerekir. Bu yüzden operasyon için mutlaka tecrübeli bir doktordan destek almanızı öneririm. Operasyon sonrasında bacaklarınızda herhangi bir iz de kalmaz. Böylelikle rahatsızlığınız giderilmiş olur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, maalesef alt bacağım bir kadının bacağına göre oldukça kalın. Oysaki ben ince ve zarif görünen bacakları seven biriyim ve etek giymeye bayılırım ama bacaklarım kalın olduğu için etek giymeye çekiniyorum. Alt bacağımı nasıl inceltebilirim? Lütfen bana yardımcı olurmusunuz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücudun hangi bölümü olursa olsun bir kişi incelmek istiyorsa öncelikle beslenmesine dikkat etmeli ve egzersiz yapmalıdır. Ancak genetik yatkınlık tan dolayı spor ve diyet tek başına kadınların istedikleri görüntüye ulaşmasına yardımcı olamayabilir. İşte bu noktada devreye estetik uygulamalar giriyor. Alt bacağı inceltmek için de alt bacak inceltme ameliyatından faydalanılabilir. Alt bacak ameliyatı kapsamında öncelikle Liposuction yöntemi kullanılarak alt bacakta biriken yağlar alınır ve alt bacağın daha düzgün ve biçimli görünmesi sağlanır.

0

Merhaba genetik olarak alt bacağım kalın, özellikle bileklerimin iç kısmında yağlanma var, baldırımda erkeksi bir görünüme sahip. Bu görüntüyü nasıl değiştirebilirim, alt bacak nasıl incelir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kalın bacaklardan rahatsız olan tek kadın siz değilsiniz, sizin gibi birçok kadın kusursuz görünen bacakların hayalini kuruyor. Ancak yaşın ilerlemesi, kilo alma ve genetik faktörler nedeniyle bazı kadınlar bacaklarında istedikleri görüntüyü elde etmek için bir müdahaleye ihtiyaç duyuyor. Böyle durumlarda alt bacak inceltme ameliyatı ile bacaklarınıza daha zarif bir görünüm kazandırmamız mümkün. Öncelikle Liposuction yöntemiyle bacaklarınızın iç kısmında ve baldırınızda birikerek çirkin bir görüntüye yol açan fazla yağları alıyoruz. Yağlar alındıktan sonra bacaklardaki kalın görünüm gitmiş olacağı için hayalinizdeki görünüme kavuşmuş olacaksınız.

0

İyi günler Leyla Hocam, benim alt bacaklarım oldukça kalın. Anne tarafındaki hemen herkesin alt bacakları benim gibi kalın. Ben ince ve zarif bacaklarım olmasını istiyorum. Alt bacak nasıl incelir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, bacağın alt kısmının kalın olması kadınların estetik kaygılarının başında gelmektedir. Her kadın bacaklarının ince, uzun ve düzgün görünmesini hayal eder. Estetik dokunuşlarla artık hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşmektedir. Alt bacak inceltme operasyonu bacağın alt bölgesindeki yağ dokusunun azaltılarak inceltilmesi işlemidir. Alt bacaklarda deri altına inen çok ince kanüllerden vakumlama yöntemiyle fazla yağın çıkartılmasıdır.Uygulama yapılırken diğer doku ve kaslara zarar getirilmeden dikkatli ve işinin ehli bir hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Vaser Liposuction tekniğinde, kimseye söylemediği takdirde dışarıdan herhangi bir iz meydana gelmediği için belli olmasına ve fark edilmesine imkan yoktur. Profosyonel şekilde uyguladığımız bu teknikle bacaklarınız incelecek, kibar bir görüntüye kavuşmuş olacaksınız.

0

Merhaba hocam, 33 yaşında bir kadınım, bacaklarımın alt kısmı baya kalın. Düzenli olarak spor yapıyorum ama incelmek yerine daha da kalınlaşıyor. Alt bacaklarım nasıl incelir? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, erkekler kaslı bir bacak yapısını tercih ederken kadınlar fiziksel ve estetik olarak daha naif görünen bacaklara sahip olmak istemektedirler. Alt bacak inceltme ameliyatı 15 yaşından büyük, alt bacağının kalınlaşmasından şikayetçi herkes için yapılabilmektedir. Lokal anestezi yapılarak bacağın alt tarafından mikro kanüllerle girilir. Liposuction uygulamasıyla bacağın bu bölümündeki yağlar vakumlanarak dışarı çıkartılır. Kas Dokusuna zarar verilmeden özenli bir şekilde çıkarılan yağlarla bacaklarda istenilen forma ulaşmaktayım. Bu işlem ameliyata oranla uygulaması daha kolay bir tekniktir. Sedasyon adı verilen uyku hali ya da lokal anestezi yöntemiyle uyguladığım yöntem yaklaşık olarak iki saat sürmektedir. İşlemden sonra kliniğimizden yürüyerek çıkabilmektesiniz. Uygulamadan sonra bol su içmek yürüyüş yapmak iyileşme döneminin kısalmasında fayda sağlayacak uygulamalardır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.