Alt Bacak Nasıl İncelir?

1.25K görüntülenmeBacak Estetiği
0
1 Yorum

Hocam Merhaba, alt bacaklar nasıl incelir? Sanırım kalıtsal bizde, annemin de alt bacakları kalın benim de. Spor yapınca daha da kaslanıyor ve kalınlaşıyor aşırı rahatsız durumdayım alt bacaklarımdan lütfen yardımcı olun bunun çözümü nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba,kalın alt bacaklar ve bilekler birçok kadının korkulu rüyasıdır. Birçok kadın hastam ayak bileklerinin kalın olması nedeniyle ya da alt bacakları kalın olduğu için özgüven problemi yaşadıklarını belirterek başvuruyorlar. Ayak bileği ve alt bacak inceltme operasyonları ile zarif ve etkileyici olmak hayal değil. Bunun için liposuction yöntemi ile yağ alımı işlemi gerçekleştirerek bölgedeki fazla yağ dokusunu milimetrik kanüller yardımı ile alıyorum. Burada çok agresif bir yağ alımı uygulamıyorum, vaser liposuction teknolojisi ile dokulara ve kaslara zarar vermeden itinalı şekilde yağları çekerek hastalarıma istedikleri formu sağlamış oluyorum. Polikliniğimde gerçekleştirebildiğim işlem Sedasyon yani yarı uyku hali dediğimiz anestezi yöntemi ile 1-1.5 saat sürüyor. İşlem sonrası taburcu olup yürüyerek polikliniğimizden ayrılabiliyorsunuz. Eğer istenirse alınan yağları enjektörde biriktirilip kişinin eksik hissettiği bölgelerine transfer de etmek mümkündür. İyileşme çok hızlı gerçekleşiyor, ,ilk birkaç hafta ağır spor yapmaktan kaçınması gerekse de ödemini hızlı atması için hastamın ameliyat sonrası iyileşme döneminde bol bol yürüyüş yapması ve bol su tüketmesi çok önemlidir.

0

Merhaba hocam, benim alt bacaklarım yıllardır çok kalın. Bu durumdan çok rahatsızım. Dolayısıyla alt bacaklarımı bir an önce inceltmek istiyorum ama ne yapmam gerektiği konusunda bir fikrim yok. Acaba alt bacak nasıl incelir? Tavsiyelerinizi duymak isterim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, bedenimizin bazı kısımları yapısal nedenlere ya da kilo artışına bağlı olarak kalınlaşabilir. Kilo artışı sebebiyle yağlanma problemi görülen bölgeler sağlıklı beslenme düzeni ve spor desteği ile giderilebilir. Fakat diyet ve egzersiz kişinin genetik özellikleri gereği kalın yapıda ise pek fayda sağlamayabilir. Ek olarak zaman zaman ne kadar sağlıklı beslensek ve düzenli spor yapsak da arzu ettiğimiz fit yapıya ulaşamayabiliriz. Gelişen estetik tıp sayesinde bu durumun önüne geçmek mümkün. Alt bacaklarınızı ince bir yapıya kavuşturmak için alt bacak liposuction olabilirsiniz. Bu operasyonda alt bacağınızda var olan fazla yağlar vakum tekniği yardımıyla vücudunuzdan dışarı atılır ve daha ince ve estetik bir bacak görüntüsüne sahip olursunuz.

0

Leyla Hanım selamlar, alt bacaklarım oldukça kalın. Bu durum beni hiç hoşnut etmiyor. Elbise ve etek giymeye bayılan biri olarak çok sorun yaşıyorum. Acaba alt bacak nasıl incelir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücudumuzun bazı bölgeleri genetik faktörlere veya kilo alımına bağlı olarak daha kalın yapıda olabilir. Kilo alımı nedeniyle yağlanma yaşanan bölgeler sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yardımı ile çözülebilir. Ancak diyet ve spor genetik yapısı gereği kalın olan kişilerde etkili olmayabilir. Ayrıca bazen ne kadar sağlıklı beslensek ve düzenli egzersiz de yapsak istediğimiz ince yapıya kavuşamayabiliriz. Bu noktada ise imdadımıza estetik operasyonlar yetişiyor. Alt bacaklarınız vücudunuzun diğer bölgelerine göre daha kalın ve daha yağlı ise alt bacak inceltme ameliyatı olabilirsiniz. Bu ameliyatta alt bacağımızda bulunan fazla yağ dokuları vakum tekniği ile vücudunuzdan atılarak daha ince ve estetik yapıda bir bacak görünümüne kavuşmuş olursunuz.

0

Leyla Hocam merhaba, 30 yaşındayım. Alt bacaklarım çok kalın. Bütün gençliğim bunun zahmetini, sıkıntısını yaşamakla geçti. Alt bacak nasıl incelir? Lütfen bana bir öneride bulunun. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, artık bu sıkıntıyı çekmenize hiç gerek yok! Vaser Liposuction yöntemiyle bacağın alt bölgesindeki yağ dokusunu azaltırız ve bu şekilde alt bacakta bir incelme sağlarız. Bu operasyonda dikkat edilmesi gereken işlem sırasında diğer dokulara ya da kaslara hasar vermemektir. Muayene için gelebilirseniz bir bakalım, mevcut durumunuzu analiz edelim. Bu doğrultuda nasıl bir işlem gerçekleştirebiliriz üzerine konuşalım. Bence artık vakit kaybetmeyin. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim ihtiyacım alt bacaklarımın daha ince olması. Kalınlığı beni çok rahatsız ediyor. Hiç zarif durmuyor. Alt bacak nasıl incelir? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alt bacağın kalın olması dediğiniz gibi kadınlarda zarafet kaygısına yol açar. Bacak estetiği ile alt bacakta istediğiniz inceliğe kavuşmanız mümkün. Alt bacak inceltme işleminde biz bacağın alt bölgesindeki yağ dokusunun azaltılmasını sağlarız. Vaser Liposuction yöntemiyle alt bacakta deri altına inen ve çok ince yapıdaki kanüller aracılığı ile vakumlama yaparak fazla yağın vücuttan dışarı çıkarılmasını sağlarız. Bu işlem çok uygulanan bir işlem olmasına rağmen hassasiyet gerektirir. Operasyon esnasında bölgedeki diğer doku ve kaslara hasar verilmemesine dikkat edilmesi gerekir. Bu yüzden operasyon için mutlaka tecrübeli bir doktordan destek almanızı öneririm. Operasyon sonrasında bacaklarınızda herhangi bir iz de kalmaz. Böylelikle rahatsızlığınız giderilmiş olur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, maalesef alt bacağım bir kadının bacağına göre oldukça kalın. Oysaki ben ince ve zarif görünen bacakları seven biriyim ve etek giymeye bayılırım ama bacaklarım kalın olduğu için etek giymeye çekiniyorum. Alt bacağımı nasıl inceltebilirim? Lütfen bana yardımcı olurmusunuz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücudun hangi bölümü olursa olsun bir kişi incelmek istiyorsa öncelikle beslenmesine dikkat etmeli ve egzersiz yapmalıdır. Ancak genetik yatkınlık tan dolayı spor ve diyet tek başına kadınların istedikleri görüntüye ulaşmasına yardımcı olamayabilir. İşte bu noktada devreye estetik uygulamalar giriyor. Alt bacağı inceltmek için de alt bacak inceltme ameliyatından faydalanılabilir. Alt bacak ameliyatı kapsamında öncelikle Liposuction yöntemi kullanılarak alt bacakta biriken yağlar alınır ve alt bacağın daha düzgün ve biçimli görünmesi sağlanır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı