Alt Bacak Nasıl İncelir?

blank
1 Cevap

Hocam Merhaba, alt bacaklar nasıl incelir? Sanırım kalıtsal bizde, annemin de alt bacakları kalın benim de. Spor yapınca daha da kaslanıyor ve kalınlaşıyor aşırı rahatsız durumdayım alt bacaklarımdan lütfen yardımcı olun bunun çözümü nedir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 6, 2020

Merhaba,kalın alt bacaklar ve bilekler birçok kadının korkulu rüyasıdır. Birçok kadın hastam ayak bileklerinin kalın olması nedeniyle ya da alt bacakları kalın olduğu için özgüven problemi yaşadıklarını belirterek başvuruyorlar. Ayak bileği ve alt bacak inceltme operasyonları ile zarif ve etkileyici olmak hayal değil. Bunun için liposuction yöntemi ile yağ alımı işlemi gerçekleştirerek bölgedeki fazla yağ dokusunu milimetrik kanüller yardımı ile alıyorum. Burada çok agresif bir yağ alımı uygulamıyorum, vaser liposuction teknolojisi ile dokulara ve kaslara zarar vermeden itinalı şekilde yağları çekerek hastalarıma istedikleri formu sağlamış oluyorum. Polikliniğimde gerçekleştirebildiğim işlem Sedasyon yani yarı uyku hali dediğimiz anestezi yöntemi ile 1-1.5 saat sürüyor. İşlem sonrası taburcu olup yürüyerek polikliniğimizden ayrılabiliyorsunuz. Eğer istenirse alınan yağları enjektörde biriktirilip kişinin eksik hissettiği bölgelerine transfer de etmek mümkündür. İyileşme çok hızlı gerçekleşiyor, ,ilk birkaç hafta ağır spor yapmaktan kaçınması gerekse de ödemini hızlı atması için hastamın ameliyat sonrası iyileşme döneminde bol bol yürüyüş yapması ve bol su tüketmesi çok önemlidir.

blank

İyi günler Leyla Hocam, benim alt bacaklarım oldukça kalın. Anne tarafındaki hemen herkesin alt bacakları benim gibi kalın. Ben ince ve zarif bacaklarım olmasını istiyorum. Alt bacak nasıl incelir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

İyi günler, bacağın alt kısmının kalın olması kadınların estetik kaygılarının başında gelmektedir. Her kadın bacaklarının ince, uzun ve düzgün görünmesini hayal eder. Estetik dokunuşlarla artık hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşmektedir. Alt bacak inceltme operasyonu bacağın alt bölgesindeki yağ dokusunun azaltılarak inceltilmesi işlemidir. Alt bacaklarda deri altına inen çok ince kanüllerden vakumlama yöntemiyle fazla yağın çıkartılmasıdır.Uygulama yapılırken diğer doku ve kaslara zarar getirilmeden dikkatli ve işinin ehli bir hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Vaser Liposuction tekniğinde, kimseye söylemediği takdirde dışarıdan herhangi bir iz meydana gelmediği için belli olmasına ve fark edilmesine imkan yoktur. Profosyonel şekilde uyguladığımız bu teknikle bacaklarınız incelecek, kibar bir görüntüye kavuşmuş olacaksınız.

blank

Merhaba hocam, 33 yaşında bir kadınım, bacaklarımın alt kısmı baya kalın. Düzenli olarak spor yapıyorum ama incelmek yerine daha da kalınlaşıyor. Alt bacaklarım nasıl incelir? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

Merhaba, erkekler kaslı bir bacak yapısını tercih ederken kadınlar fiziksel ve estetik olarak daha naif görünen bacaklara sahip olmak istemektedirler. Alt bacak inceltme ameliyatı 15 yaşından büyük, alt bacağının kalınlaşmasından şikayetçi herkes için yapılabilmektedir. Lokal anestezi yapılarak bacağın alt tarafından mikro kanüllerle girilir. Liposuction uygulamasıyla bacağın bu bölümündeki yağlar vakumlanarak dışarı çıkartılır. Kas Dokusuna zarar verilmeden özenli bir şekilde çıkarılan yağlarla bacaklarda istenilen forma ulaşmaktayım. Bu işlem ameliyata oranla uygulaması daha kolay bir tekniktir. Sedasyon adı verilen uyku hali ya da lokal anestezi yöntemiyle uyguladığım yöntem yaklaşık olarak iki saat sürmektedir. İşlemden sonra kliniğimizden yürüyerek çıkabilmektesiniz. Uygulamadan sonra bol su içmek yürüyüş yapmak iyileşme döneminin kısalmasında fayda sağlayacak uygulamalardır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar