İple Alın Germe mi? Ameliyat mı?

706 görüntülenmeAlın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam ben alın germe ameliyatı düşünüyorum, alın germe iple de yapılabiliyor ameliyatla da yapılabiliyor. Siz hangisini önerirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet iki şekilde de yapılabiliyor. Ameliyat daha iyidir ya da iple alın germe daha iyidir gibi bir şey söylemem çok doğru olmaz. Çünkü hangi hastaya hangi yöntemi önereceğim hastanın durumuna göre değişir. Eğer alın çok kırışık ve kaşlar çok düşükse alın germe tercih edilir. Endoskopik alın germe saçlı deri içinden küçük kesilerle girilerek yapılır ve genel anestezi altında uygulanır. Alında kırışıklığa neden olan veya kaşları aşağı düşüren kaslar etkisiz hale getirilir . Alın derisi göz hizasından itibaren serbestleştirilir ve fazla olan deri atılır. Böylece alın bölgesi gerginleştirilerek daha sıkı ve genç bir görünüm elde edilir. İple alın germe daha genç hastalara ya da daha kısa süreli, genel anestezi istemeyen hastalara uygulanır ve iyileşme süresi daha kısadır. Eğer muayeneye gelme şansınız varsa sizi gördükten sonra daha net bilgi verebilirim ve eğer kaşlarınız düşük görünüyor, alın bölgenizde yoğun ve derin bir kırışıklık mevcut ise bunu alın germe ameliyatı ile ortadan kaldırabilirsiniz.

0

Doktor Hanım merhaba, 55 yaşındayım. Alnımda çok sarkma var. Ameliyat olmak istiyorum. İple alın germe mi? Ameliyat mı? Öneriniz nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu soruya cevap verebilmek için alnınızdaki sarkmanın oranını görmem şart. Öncelikli tercihimiz tabi ki medikal yöntemler olur. Ancak gerekli durumlarda cerrahiye de başvurarak beklenen sonucu alıyoruz. Her iki yöntem de sarkmayı gidermede çözümdür ancak sizde doğru yöntemin hangisi olduğuna muayene sonrası karar verebilirim. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, alnımdaki kırışıklıklar için estetik işlem yaptırmak istiyorum. Sizce iple alın germe mi yoksa ameliyat mı daha etkili olur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, alındaki kırışıklıkları gidermek adına hem medikal hem cerrahi yöntemler mevcut ancak hangi işlemin sizin için uygun olduğuna karar vermeden önce öncelikle muayene olmanız gerekir. İple alın germe ve alın germe ameliyatı oldukça etkili uygulamalardır. Elbette cerrahi operasyon daha kalıcıdır ancak çok şiddetli bir kırışıklığınız yok ise ameliyata ihtiyaç duyulmayabilir. İple alın germe dışında botox yöntemi de kırışıklık tedavisinde oldukça sık uyguladığımız bir işlemdir. Onu da araştırmanızı öneririm. İyi günler dilerim.

0

Selamlar Leyla Hanım, alnımdaki kırışıklıklardan çok şikayetçiyim. Bu durumu ortadan kaldırmak istiyorum. İnternetteki araştırmalarıma göre ameliyat veya iple alın germe yöntemleri işe yarıyormuş. Acaba hangisi daha etkilidir? Benim için uygun olan nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, öncelikle alın germe ameliyatı ve iple alın germe alnındaki kırışıklıkları gidermek isteyen hastalarımız için çok sık uyguladığımız yöntemlerdir ve her ikisi de oldukça etkilidir. Sizin için hangi yöntemin daha uygun olduğunu belirleyebilmek için öncelikle sizi muayene etmem gerekir. Muayene sonrası ihtiyaçlarınızı belirleyebilir, sizin de arzu ve isteklerinize göre hangi yöntemin uygulanacağına birlikte de karar verebilir. Fakat kırışıklık oldukça yoğun düzeyde ise genellikle cerrahi yöntemlere başvurduğumuzu da söylemek isterim. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, alnımdaki kırışıklıkları tedavi ettirmek istiyorum. İple alın germe mi? Ameliyat mı? Hangisini yaptırmalıyım? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu tip durumlarda sorunun oranına göre ya da kişinin özelliklerine göre farklı tedavi yöntemleri uygulayabiliyoruz. Uygun çözüm yolu önerebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerek. İki yöntem de kırışıklıkları gidermede oldukça etkilidir. Ancak öncesinde durumunuzu tespit edip beklentinizi konuşmalıyız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, alnımda bayağı kırışıklık var. Bu kırışıklıkların gitmesi için operasyon olmak istiyorum. Sizce iple alın germe mi? Ameliyat mı? Hangisi daha etkili, öneriniz ne olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sizin için uygun tedavi yönteminin hangisi olduğunu sadece sizi görüp muayene ettikten sonra söyleyebilirim. Bahsettiğiniz iki yöntem de alındaki kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili. Ancak her operasyonun gösterdiği etkinin başarısı kişinin ihtiyacının doğru belirlenmesi ile ilgili. Uzman bir doktora görünerek sizin için en doğru yöntemin hangisi olacağına ilişkin bir bilgi almanız en doğrusu olacaktır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı