İple Alın Germe mi? Ameliyat mı?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam ben alın germe ameliyatı düşünüyorum, alın germe iple de yapılabiliyor ameliyatla da yapılabiliyor. Siz hangisini önerirsiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 12, 2020

Merhaba, evet iki şekilde de yapılabiliyor. Ameliyat daha iyidir ya da iple alın germe daha iyidir gibi bir şey söylemem çok doğru olmaz. Çünkü hangi hastaya hangi yöntemi önereceğim hastanın durumuna göre değişir. Eğer alın çok kırışık ve kaşlar çok düşükse alın germe tercih edilir. Endoskopik alın germe saçlı deri içinden küçük kesilerle girilerek yapılır ve genel anestezi altında uygulanır. Alında kırışıklığa neden olan veya kaşları aşağı düşüren kaslar etkisiz hale getirilir . Alın derisi göz hizasından itibaren serbestleştirilir ve fazla olan deri atılır. Böylece alın bölgesi gerginleştirilerek daha sıkı ve genç bir görünüm elde edilir. İple alın germe daha genç hastalara ya da daha kısa süreli, genel anestezi istemeyen hastalara uygulanır ve iyileşme süresi daha kısadır. Eğer muayeneye gelme şansınız varsa sizi gördükten sonra daha net bilgi verebilirim ve eğer kaşlarınız düşük görünüyor, alın bölgenizde yoğun ve derin bir kırışıklık mevcut ise bunu alın germe ameliyatı ile ortadan kaldırabilirsiniz.

blank

Merhaba hocam kaş kaldırma ameliyatı olmak istiyorum, internetten bakınca bir çok yerde iple germe de olabileceği yazıyordu siz hangisini öneriyorsunuz ? İple alın germe mi yoksa ameliyat mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 1, 2020

Merhaba iple alın germe de küçük delikler açılarak iplerin deri içinden çekilerek yapılan bir işlemdir. Ameliyat ise şakak bölgesinden saç deri kısmından kesilerek dikiş atılarak yapılır.Bir çok hastamın sorduğu bir sorudur, ben ameliyat öneriyorum, kalıcılığı daha uzun olduğu için, kalıcı bir çözüm isterseniz ameliyat öneririm, ameliyattan korkan hastalar için ip askı yöntemini öneririm.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar