Ameliyatsız Yüz Germe, Ulthera (Ultherapy)

Ultherapy ile Boyun Gerdirme

ultherapy ile boyun gerdirme

Ultherapy, ameliyatsız boyun gerdirmek isteyen kişiler için ideal tedavilerden biridir. Ultrason tedavisi ile ortaya çıkan ısı cilt altı bağ dokusunda ve cildin dermis tabakasında ısı oluşturarak kolajen üretilmesini sağlar. Yer çekimi ve yaş faktörüyle sarkmaya başlayan boyun derisi kolajen rejenerasyonu ile tekrar toparlanır, genç bir görünüm alır. Ultrason teknolojisiyle tek bir uygulama ile ciltte sıkılaşma ve toparlama sağlanır. Lifting etkisi yaratan bu sistem ince çizgilerin kaybolmasında da etkilidir. Ultherapy her yaş grubuna uygundur. Kaşlardan dekolteye kadar her yerde uygulanabilir. FDA onaylı Ultherapy uygulamasında işlem acısız ve izsizdir.

Ultherapy ile Boyun Gerdirme; ameliyatsız tedavi 

Ultrason ile ortaya çıkan yüksek ısı, cilde zarar vermeden, cilt altı bağ dokularında minik hasar oluşturur. Bu kontrollü yaratılan hasarlar, bağ dokusundaki kolajen liflerde kısalma ve sıkılaşma meydana getirir. Uygulanan bölgede oluşan ısı hasarını onarmak için cilt doğal olarak onarım sürecini başlatır. Ultherapy uzun vadede kolajen üretimini arttırır ve cildin daha genç ve gergin olmasını sağlar. Uygulamanın süresi, uygulanan bölgeye göre değişir. Göz etrafına uygulanan Ultherapy seansı 15-20 dakika sürerken tüm yüz uygulamaları 1 saat kadar sürebilir. Sadece boyuna uygulanan ultherapy 30 dakika sürer.  İdeal etki için bir seans yeterlidir. Ancak cilt ağır ve kalın bir cilt ise Ultherapy nin tekrarı gerekebilir.

Ultherapy ile boyun gerdirme nasıl yapılır?

Ultherapy, gebelikte kullanılan görüntüleme başlıklarına çok yakın bir teknolojiyi kullanan bir cihazla yapılır. Bu ultrason başlıkların hem görüntüleme hem de tedavi etme özelliği vardır. Öncelikle uygulama yapılan bölgeye jel sürülür. Daha sonra uygulama yapılacak olan bölgeye Ultherapy cihazı temas ettirilerek önce cilt, cilt altı dokusu ve derin dokular görüntülenir. Daha sonra bu uygulama başlığı ile cilt altındaki  3 mm ve 4.5 mm derinliklere ses dalgaları iletilir. İşlem sırasında deri yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturulmaz sadece karıncalanma ve yanma hissi duyulur. Bu hissiyat da işlem sonrasında kaybolacaktır. Ultherapy ile boyun gerdirme uygulamasından sonra kişiler normal hayatına devam eder. Ancak uygulamanın etkisi ilk andan başlayarak artarak devam eder.

Ultherapy hangi bölgelerde etkilidir?

Ultherapy yüz ve boyun sıkılaştırma dışında da kullanılabilir. Göz kapağı torbalarında, düşük kaşların kaldırılmasında, sarkan yanakların toplanmasına ve genel olarak yüz hatlarının incelmesinde Ultherapy kullanılabilir. Boyun ve dekoltedeki sarkıklık, kırışıklıklar Ultherapy ile daha sıkı bir forma kavuşturulur.
Eğer Ultherapy ile tüm yüzünüze ve boynunuza genç bir etki sağlamak istiyorsanız bir seans sizin için yeterli olacaktır. Belli bir yaşın üzerindeki hastalar ve yoğun sarkma yaşayan kişiler için Ultherapy uygulamasının etkisi sınırlıdır ve seans tekrarı gerekebilir. Yaşlanmanın etkilerini yavaşlatmak, sarkıklar yoğunlaşmadan bu görüntüye dur demek için Ultherapy işlemini tercih edebilirsiniz.

Ultherapy ile boyun gerdirme fiyatları nedir?

Ultherapy ile boyun gerdirme fiyatları başlıktan atılan atış sayısına göre farklılık gösterecektir. Yoğun tedavi yapıldığı durumlarda atış sayısı artabilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Ultherapy ile boyun gerdirme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.