Alın Kırışıklığı Nasıl Giderilir?

1.83K görüntülenmeAlın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam ben 45 yaşındayım. Alnımda kırışıklık çizgileri çıktı ve ne yaptıysam geçmedi. Yıllardır kırışıklık kremi ve göz çevresi kremi kullanıyorum buna rağmen kırıştım. Kendimi yaşlanmış hissediyorum alın kırışıklığı nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın kırışıklıkları cilt kalitenize göre 20’li yaşların sonuna doğru ortaya çıkmaya başlar. Eğer o yaşlarda tedbirinizi almazsanız gün geçtikçe derinleşir. Maalesef hiçbir krem kırışıklıkları tamamen geçirecek ya da azaltacak etkide değildir. Cildinize sürdüğünüz kremler cilt altına etki etmez. Alındaki kırışıklıklar için ilk tercih ettiğim yöntem botox enjeksiyonudur. Alın bölgesini anestezi krem ile 15-20 dk uyuşturduktan sonra işlemi uyguluyorum. Kalıcılık süresi 4-6 aydır. 6 ayda bir yenilenmesi gerekir. Eğer alındaki kırışıklıklar çok derinleşmiş ise, kaşlarınızı çatmadığınız, kaldırmadığınız halde alnınızda görünüyorsa botox enjeksiyonu yeterli gelmeyebilir. Bu durumda dolgu da önerebilirim. Dolgu enjeksiyonunun kalıcılığı botox enjeksiyonuna göre daha uzundur. Ortalama 1.5-2 yıl kalıcıdır. Aynı şekilde anestezi kremi ile uyuşturduktan sonra kırışıklıkların içini dolgu enjeksiyonu ile dolduruyorum. Eğer botox ve dolgu enjeksiyonunun yeterli gelmeyeceği kadar derinleşmiş kırışıklıklarınız varsa ya da sürekli dolgu botox yaptırmak yerine daha kalıcı bir çözüm isterseniz cerrahi müdahale yapılabilir. Alın germe ameliyatı en kalıcı çözümdür. Lokal anestezi ya da hastanede genel anestezi altında ortalama 1-2 saat süren bir operasyondur.

0

Doktor Hanım merhaba, benim alnımda deri kırışması oldu. 45 yaşındayım. Alın kırışıklığı nasıl giderilir? Önereceğiniz tedavi hangisi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın kırışıklığı tedavisinde kırışıklık ve sarkma miktarı çok önemli. Dolayısıyla muayene öncesi bir yorumda bulunmam zor. Tedavi için dediğim gibi kırışıklıkların yeri ve sarkma durumuna göre bir yöntem seçiyoruz. Örneğin başlangıç ve orta seviyeleri botox ile kurtarabiliriz ancak fazla sarkmalarda alın germe ameliyatı yaparak daha iyi ve istenilen sonuçlar alıyoruz. Muayene için gelebilirseniz daha net bir öneride bulunabilirim. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, alnımda uzun süredir çok fazla kırışıklık var. Yüzümü oynatmasam dahi belli oluyorlar. Bu durum beni çok rahatsız ediyor ve düzeltmek istiyorum. Acaba alın kırışıklığı nasıl giderilir? Kırışıklık giderici kremler işe yarar mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, alında bulunan kırışıklıklar genetik yapıya bağlı olmakla beraber yaş aldıkça da yüzümüzde belirmeye başlar. Kırışıklık tedavisinde krem ve benzeri ürünler bir işe yaramamaktadır. Bunlar ancak vakit kaybı olur. Eğer kırışıklıklar çok ilerlememişse botoks tedavisi uygulanabilir. Botoks ile daha gergin bir cilde sahip olursunuz. Ancak belirtmek isterim ki botoks geçicidir. Düzenli tekrar ister. Eğer daha kalıcı bir uygulama arıyorsanız ve kırışıklıkların şiddeti fazla ise alın germe ameliyatı yaptırmanız çok daha uygun olacaktır. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hocam, 50 yaşındayım ve alnımdaki kırışıklıklar günden güne artmaya başladı. Bu beni olduğumdan daha yaşlı ve solgun gösteriyor. Çeşitli kozmetik ürünler ve kremler denesem de bir türlü gitmiyor. Acaba alın kırışıklığı nasıl giderilir? Sizin önerileriniz nedir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle cildimizdeki kırışıkları yok etmek istiyorsak doğru teknikleri tercih etmemiz gerekir. Krem ve kozmetik ürünler cilt altına etki etmediğinden kırışıklıklarınızı ortadan kaldırmaz. Bu tarz uygulamalar ile ancak vakit kaybedersiniz. Eğer kırışıklıklar ileri düzeyde değil ise ve cildinizde sarkma yoksa botoks uygulaması en sık uygulanan teknikler arasındadır. Botoks ile kırışıklıkları gidermek mümkündür. Ancak kalıcı bir uygulama olmadığından 6 ayda bir yenilenmesi gerekir. Dolgu da kırışıklıkları azaltmak için uyguladığımız yöntemler arasındadır. Botoksa göre kalıcılık süresi daha yüksektir. Eğer kırışıklık seviyeniz oldukça derin ise ve sarkma da görülüyorsa cerrahi yöntemlere başvurmak en etkili çözüm yolu olacaktır. Kırışıklıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız en yakın zamanda kliniğimize muayene olmanızı öneririm. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 58 yaşındayım. Alın kırışıklıklarımdan rahatsızım. Alın kırışıklığı nasıl giderilir? Bana bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın kırışıklığı gidermek için uyguladığımız farklı yöntemler mevcut. Sizin için hangi yöntemin uygun olabileceği konusunda bir öneri sunabilmek için öncelikle muayene etmem gerekli. Eğer kırışıklık çok değilse ve sarkık yoksa o zaman botox ile sorunu çözebiliriz. Ancak bu yeterli gelmeyecekse alın germe ameliyatı sizi daha çok memnun eden sonuçlar verir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, alnımdaki kırışıklıkların gitmesini istiyorum. Alın kırışıklığı nasıl giderilir? Ameliyat olmam şart mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hangi yöntemin kullanılacağı ile ilgili bilgi verebilmek için önce sizi muayene etmem gerek. Birçok hastamda alın kırışıklıklarını gidermek için çeşitli miktarlarda botox uygulaması gerçekleştiriyorum ve çok olumlu sonuçlar elde ediyoruz. Ancak alnınızda kırışma harici sarkmalar da mevcutsa, deri fazlalıkları çok miktardaysa o zaman alın germe ameliyatı öneriyorum. Dediğim gibi sizi görmeden neye ihtiyacınız olduğunu belirtmem çok doğru olmaz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı