Alın Kırışıklığı Nasıl Giderilir?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam ben 45 yaşındayım. Alnımda kırışıklık çizgileri çıktı ve ne yaptıysam geçmedi. Yıllardır kırışıklık kremi ve göz çevresi kremi kullanıyorum buna rağmen kırıştım. Kendimi yaşlanmış hissediyorum alın kırışıklığı nasıl giderilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 25, 2020

Merhaba, alın kırışıklıkları cilt kalitenize göre 20’li yaşların sonuna doğru ortaya çıkmaya başlar. Eğer o yaşlarda tedbirinizi almazsanız gün geçtikçe derinleşir. Maalesef hiçbir krem kırışıklıkları tamamen geçirecek ya da azaltacak etkide değildir. Cildinize sürdüğünüz kremler cilt altına etki etmez. Alındaki kırışıklıklar için ilk tercih ettiğim yöntem botox enjeksiyonudur. Alın bölgesini anestezi krem ile 15-20 dk uyuşturduktan sonra işlemi uyguluyorum. Kalıcılık süresi 4-6 aydır. 6 ayda bir yenilenmesi gerekir. Eğer alındaki kırışıklıklar çok derinleşmiş ise, kaşlarınızı çatmadığınız, kaldırmadığınız halde alnınızda görünüyorsa botox enjeksiyonu yeterli gelmeyebilir. Bu durumda dolgu da önerebilirim. Dolgu enjeksiyonunun kalıcılığı botox enjeksiyonuna göre daha uzundur. Ortalama 1.5-2 yıl kalıcıdır. Aynı şekilde anestezi kremi ile uyuşturduktan sonra kırışıklıkların içini dolgu enjeksiyonu ile dolduruyorum. Eğer botox ve dolgu enjeksiyonunun yeterli gelmeyeceği kadar derinleşmiş kırışıklıklarınız varsa ya da sürekli dolgu botox yaptırmak yerine daha kalıcı bir çözüm isterseniz cerrahi müdahale yapılabilir. Alın germe ameliyatı en kalıcı çözümdür. Lokal anestezi ya da hastanede genel anestezi altında ortalama 1-2 saat süren bir operasyondur.

blank

İyi çalışmalar hocam, alın çevremde çok fazla çizgilenmelerim var. Alın kırışıklığı için ne yapabilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 1, 2020

Merhaba kırışıklık problemleri, özellikle alındaki kırışıklıklar çok kolay tedavi edilebilir. Bunun için sık sık botoks uygulaması yapıyorum. Botoks yapıldıktan 3 ila 4 gün sonrasında sonucu göstermeye başlar. 7 ila 10 gün içerisinde de tam sonucu verir. Altı ay kalıcılığı vardır. Sonuç olarak yılda sadece iki kez yaptığımız botoks uygulamasıyla kırışıklıklarınızdan kurtulabilir ve kırışıklıklarınızın ilerlemesini engelleyebiliriz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar