Göz Kapağı Dolgusu

Göz kapağı dolgusu, göz çevresindeki kırışıkları, göz kapağının sarkmasını ve kaşların düşüklüğünü gidermek için yapılan bir estetik uygulamadır. Göz kapağı dolgusunda, Hyaluronik asit kullanılarak, göz çevresindeki derinin daha dolgun ve genç görünmesi sağlanır.

Göz kapağı sarkıklığı sizde yorgun ve yaşlı bir görünüm yaratıyorsa bunu en hızlı ve etkili bir şekilde çözmek için göz kapağı dolgusu yaptırabilirsiniz. Gözlerinizin yarattığı solgun görünümü makyaj, maske, göz kremi vb. kozmetik uygulamalar ile geçirmek yerine daha etkili çözüm isterseniz göz kapağı dolgusu uygulamasını sizlere öneririz.

Göz kapağı neden sarkar?

Göz çevresindeki deri, vücudun en hassas ve ince deri tabakasıdır. Bu nedenle göz kapağı estetiğinde göz kontürüne uygun bir estetik yapılmalıdır. Göz kapağı derisi hata kaldırmaya uygun değildir. Göz kapağı dolgusu için İstanbul Nişantaşı bölgesinde bizden bilgi alabilirsiniz. 

Gözleri kırpmak, mimik yapmak gibi istemsiz yüz hareketleri göz çevresinde ve göz kapağında kırışıklara yol açar. Zamanla göz derisinin altında yağ ve kolajenin azalmasıyla birlikte göz kapağının sarkması kaçınılmaz olur. 

Göz kapağı denilince aklınıza sadece üst göz kapağı gelmesin. Göz altı torbaları ve göz çukuru da dahil olmak üzere bütün bu alana biz göz kapağı diyoruz. Göz kapağı dolgusu kişinin ihtiyacına göre üst göz kapağına, göz altına veya göz kenarlarına da yapılabilir.

Göz kapağı dolgusu nasıl yapılır?

Göz kapağı dolgusu için Hyaluronik asit dolgusu tercih edilmelidir. Göz çevresi dolgusunda, önce hastanın göz kapağındaki hacim kaybı, çöküklükler, kırışıklar ve sarkmalar tespit edilir. Uzman hekimin önerisi doğrultusunda, alt göz kapağına ve gözyaşı çukuruna gerekli miktarda dolgu enjekte edilir. 

Üst göz kapağı hem mesafe olarak, hem de kırışıklık olarak daha fazla dolgu maddesine ihtiyaç duyar. Göz kapağı dolgu uygulaması sırasında el aynasından süreci izleyebilecek kadar konforlu olacağınız bir işlemdir. 

Göz kapağı dolgusu oldukça derine yapılmalıdır. Yörünge ağzı kemiğinin gerisine yapılan bu uygulama oldukça doğal ve çarpıcı sonuçlar ortaya çıkarır. 

Göz kapağı dolgusu yaptıranlar ne düşünüyor?

Göz kapağı dolgusunun en önemli avantajlarından biri fiyatıdır. Göz kapağı dolgu fiyatları, göz kapağı ameliyatına göre çok daha ekonomiktir. İyileşme süresinin hızı ve anında sonuç elde edilmesi ile acısız bir yöntemle daha genç bir görünüm kazamanız göz kapağı dolgusunu daha popüler bir hale getirmiştir.

Göz kapağı dolgusu yaptıranlar, gözlerinde daha genç, fresh ve dinamik bir görünüm oluştuğunu doğruluyorlar.

Göz kapağı dolgusunun etkileri nelerdir?

  • Gözlerinizi daha açık ve aydınlık gösterir
  • Alt göz kapağındaki çökmeler ortadan kalkar
  • Gözyaşı çukurundaki morluk geçer
  • Göz kapağındaki sarkmayı toparlar
  • Gözlerinizi yukarı doğru daha çekik gösterir
  • Göz çevresindeki kırışıkları minimuma indirir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir