Lip Lift Ameliyatı Ağrılı Bir İşlem mi?

blank
1 Cevap

Hocam iyi günler ben lip lifting dudak kaldırma ameliyatı olmak istiyorum. Dudaklarım istediğim gibi değil ayrıca burun ile dudak mesafemde çok geniş. Size sormak istediğim lip lift ameliyatı ağrılı bir operasyon mudur? Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Angel lip lifting yani dudak kaldırma operasyonu genel olarak ağrılı bir işlem değildir. Zaten operasyon lokal anestezi altında yapıldığından hasta bu aşamada herhangi bir ağrı sızı hissetmez. Sadece burnun altından küçük bir kesi işlemi yapılacağı için bu durum hafif bir ağrı yapabilir. Operasyon sonrasında dikişlerden dolayı gerginlik ve şişlik hissedebilirsiniz. Ameliyat sonrasında ödem ve şişlikler için buz kompresi uygulamanız önerilir. Eğer ağrı şikayetiniz olursa bunu hekiminize belirterek bu süreci daha konforlu geçirmek adına ağrı kesici kullanabilirsiniz. Genel olarak zor ve ağrılı bir ameliyat değildir ve hastalarımız yaklaşık iki gün içinde normal hayatlarına dönebilirler. Ortalama bir hafta dinlendikten sonrada iş hayatlarına dönüş sağlayabilirler.Sevgiler.

blank

Merhaba Leyla Hanım, benim üst dudağım oldukça ince ve burun ile dudağımın arası çok uzun. 20 yıllık evliyim. Eşime daha çekici görünmek istiyorum. Bu yüzden biraz araştırdım ve lip lift ameliyatını olmak istediğime karar verdim. Ancak beni düşündüren nokta şu ki, benim ağrı eşiğim çok düşüktür doktor hanım. Lip lİft ameliyatı ağrılı bir işlem mi, canım çok acır mı? İyi günler dilerim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, Lip lift uygulaması acılı ve ağrılı bir estetik müdahale değildir. Lip lift uygulamasına başlamadan önce işlem yapılan alana lokal anestezi uygulanarak uygulama bölgesinin uyuşması sağlanır. Uyuşmayla beraber uygulama sırasında hasta herhangi bir acı hissetmez. Ağrı eşiğinizin düşük olduğunu belirtmişsiniz. Ağrı eşiği düşük olan hastalarda sedasyon uygulamasıyla da bu operasyonu yapabilmekteyiz. Sedasyon uygulamasında hasta sedatif ilaçların etkisiyle uyutulmaktadır. Bu uyumanın derinliği verilen ilaçla doğru orantılıdır. Operasyondan sonrasında işlem yapılan bölgede bir hassasiyet yaşamanız normaldir. Bu bölgede morluklar ve ödem oluşabilmektedir. Vücudun yapılan işleme verdiği tepki olan bu durum bir hafta içerisinde geçmektedir. Operasyondan sonra oluşabilecek ağrı ihtimaline karşı size ağrı kesici ilaçlar reçete edebilirim. Genel olarak Lip lift ameliyatı ağrılı ve acı duyulacak bir ameliyat değildir. Bir hafta istirahat süresinden sonra rutininize rahatlıkla dönebilirsiniz.

blank

Hocam merhaba, bir konuda size danışmak isterim, benim ağrı eşiğim çok düşük lip lift operasyonu tam bana göre fakat ağrı, acı durumu nedir? Açıkçası bu beni çok korkutuyor. Lip lift ameliyatı ağrılı bir işlem mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 5, 2020

Merhaba, küçük cerrahi işlemlerde lokal anesteziyi tercih ederiz fakat çok daha etkili bir uyuşmaya ihtiyacınız varsa sedasyon uygulaması altında da gerçekleştirebiliyoruz lip lift ameliyatını.Sedasyon, sedatif ilaçlarla hastanın tüm reflekslerinin korunarak, derinliği kontrollü olarak ayarlanabilen uyku hali. Anestezi uzmanı tarafından uygulanan bir yöntemdir. Bu durumda hiçbirşey hissetmiyor olacak uyandığınızda ise işlem bitmiş olacak. Sonrasında da ağrı oluşturan bir işlem değildir lip lift operasyonu fakat buna rağmen reçete edeceğim ağrı kesicilerden de destek alıyor olacağınız için korkmanıza gerek kalmıyor.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar