Lip Lift Ameliyatı Ağrılı Bir İşlem mi?

1.17K görüntülenmeAngel Lip Lifting
0
1 Yorum

Hocam iyi günler ben lip lifting dudak kaldırma ameliyatı olmak istiyorum. Dudaklarım istediğim gibi değil ayrıca burun ile dudak mesafemde çok geniş. Size sormak istediğim lip lift ameliyatı ağrılı bir operasyon mudur? Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Angel lip lifting yani dudak kaldırma operasyonu genel olarak ağrılı bir işlem değildir. Zaten operasyon lokal anestezi altında yapıldığından hasta bu aşamada herhangi bir ağrı sızı hissetmez. Sadece burnun altından küçük bir kesi işlemi yapılacağı için bu durum hafif bir ağrı yapabilir. Operasyon sonrasında dikişlerden dolayı gerginlik ve şişlik hissedebilirsiniz. Ameliyat sonrasında ödem ve şişlikler için buz kompresi uygulamanız önerilir. Eğer ağrı şikayetiniz olursa bunu hekiminize belirterek bu süreci daha konforlu geçirmek adına ağrı kesici kullanabilirsiniz. Genel olarak zor ve ağrılı bir ameliyat değildir ve hastalarımız yaklaşık iki gün içinde normal hayatlarına dönebilirler. Ortalama bir hafta dinlendikten sonrada iş hayatlarına dönüş sağlayabilirler.Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, 50 yaşındayım. Lip lift yaptıran ünlüler görüyorum sonuçları çok güzel. Ama ben biraz çekiniyorum. Lip Lift ağrılı bir işlem mi acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her cerrahi işlemde olduğu gibi lip lift ameliyatından sonra da bir miktar ağrı hissi duyulabilir. Fakat bu ağrının şiddeti çok yüksek değildir. Zaten ameliyat sonrası düzenli kullanacağınız ağrı kesicileriniz olacak. Buz kompres de uygularsınız. Böylelikle ağrıyı çok hafif hissedersiniz. Ortalama 3- 4 gün sonra da ağrınız azalarak kaybolacaktır. Çekinmenizi gerektiren hiçbir şey yok. Gönül rahatlığıyla ameliyat olabilirsiniz. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, yakın zamanda lip lift ameliyatı olmayı düşünmekteyim ancak merak ettiğim bir konu var. Acaba lip lift ameliyatı ağrılı bir işlem mi? Cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, lip lift ameliyatı ağrılı bir operasyon değildir. Genellikle hastaların çoğu 2 günde iyileşir, bir hafta içerisinde de günlük hayatlarına geri dönerler. İşlem esnasında lokal anestezi etkisi altında olacağınız için herhangi bir acı veya ağrı hissetmezsiniz. Operasyon sonrası da dudağınızda bir miktar ödem oluşabilir. Bunu da buz kompres uygulaması ile daha kısa sürede atlatabilirsiniz. Eğer çok ağrı şikayetiniz olursa doktorunuza başvurarak gerekli ağrı kesicileri isteyebilirsiniz. Sevgiler.

0

Leyla hocam selamlar iyi günler, yıllardır dudak dolgusu yaptırıyorum ancak üst dudak kalınlığım bir türlü istediğim noktaya gelmedi. Daha etkili ve kalıcı olması için lip lift ameliyatı olmak istiyorum fakat şüphelerim var. Acaba lip lift ağrılı bir işlem mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, lip lift ameliyatı cerrahi bir operasyondur. Lip lift ameliyatı esnasında hastamızın acı veya ağrı hissetmemesi için lokal anestezi veya sedasyon tekniği kullanmaktayız. Bu sayede tedavi bölgesi uyuşturularak hastanın konforlu bir operasyon geçirmesini sağlıyoruz. Ancak her cerrahi operasyonda olduğu gibi lip lift ameliyatı sonrasında da bir müddet ağrı hissedilmesi normaldir. Dikiş yapılan bölgede hassasiyet de ortaya çıkabilir. Ayrıca ödem ve şişlik gibi durumlarda meydana gelebilir. Tüm bunlar olağan, beklediğimiz tepkilerdir. Size yazacağım reçete ile ağrılarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Genellikle lip lift ameliyatı ağrılı geçmez. Bu sebeple gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 44 yaşındayım. Lip Lift ile dudaklarımı kaldırmak ve daha genç bir yüze sahip olmak istiyorum. Ancak endişem var. Lip Lift ağrılı bir işlem mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip Lift cerrahi bir operasyondur. Dolayısıyla ameliyat sonrasında ilk birkaç gün bir ağrı hissetmeniz normal. Ancak bu dayanılamayacak şiddette bir ağrı olmaz. Doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler ve buz kompresler ağrınızın şiddetini oldukça azaltır. Hayal ettiğiniz görüntüye kavuşmak için 3-4 gün hafif bir ağrı hissetmeyi göze alabilirsiniz bence. Endişe etmeyin. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba, dudaklarım çok ince. Lip lift olmak istiyorum ama çok korkuyorum. Lip Lift ağrılı bir işlem mi? İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip Lift cerrahi bir operasyon olduğu için ameliyat sonrasında ödem oluşumu ve burun tabanına atılan dikişler biraz ağrıya sebep olabilir. Ancak bu rahatsızlıkları evde uygulayabileceğiniz buz kompresler ile hafifletebilirsiniz. Ayrıca operasyon sonrası doktorunuzun önereceği ağrı kesiciler de sizi rahatlatacaktır. Ameliyat sonrası yaşanan hafif ağrı hissi normaldir ve dayanılamayacak şiddette değildir. Dolayısıyla güvenle lip lift ameliyatı olabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı