Gıdı Liposuction Sonrası Ödem ve Şişlik Nasıl Geçer?

226 görüntülenme
0

İyi çalışmalar Leyla Hanım, ben gıdı liposuction yaptıracağım. Ancak sonrasında oluşan ödem ve şişlikleri nasıl azaltacağımı bilmiyorum. Rica etsem açıklayabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, gıdı liposuction uygulamasında lokal anestezi ve genel anestezinden yararlanırız. Gıdıdaki sarkmaya bağlı olarak anestezi türü değişim gösterir. Bu uygulamada gıdı bölgesinde sarkıklığa neden olan yağlar alınır ve gerekirse cilt gerilir. Böylece daha sıkı ve estetik bir gıdı görünümüne kavuşmuş olursunuz. Gıdı liposuction sonrasında bir süre ödem ve şişlik görülebilir. Bu oldukça normaldir. 1 hafta içinde bu yan etkiler kolayca kaybolur. Buz kompres uygulamak, fazla tuzlu ve yağlı yiyecekler tüketmemek, bol su içmek ödem ve şişliklerin daha kısa sürede vücudunuzu terk etmesine yardımcı olur. Ödemin tamamen geçmesi ve son şeklini alması 4 haftayı bulabilir.

6 Cevap

0
Misafir

Gıdı liposuction yaptırmayı düşünüyorum. Sonrasında şişlik herkeste oluşur mu? Gıdı liposuction sonrası ödem ve şişlik nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı liposuction gıdısında yağ fazlası olan kişilere uygulanan, kişinin yüz ve boyun hattını incelterek daha estetik hale gelmesini sağlayan bir operasyondur. Gıdı liposuction uygulaması Vaser liposuction yöntemiyle yapılır. Çene hattında açılacak tek ya da 3 delikle liposuction işlemi gerçekleştirilir. İşlem sonrasında kişi günlük yaşamına dönebilir. Gıdı bölgesinde şişlik, ödem oluşumu normaldir. Bu oluşum hemen hemen herkeste görülür. Şişlik ve ödem etkisini azaltmak için buz kompres uygulanabilir. Korse kullanımı ilk 5 gün 24 saat mecburidir. Sonraki 2 hafta sadece 12 saat korse kullanımı gerekmektedir. Korse gıdının şeklini oluşturmasını sağlarken şişlik ve ödemler için de fayda sağlamaktadır. Liposuctiondan 3 hafta sonra gıdı bölgesi son şeklini almış olacaktır.

0
Misafir

Hocam, dün gıdı liposuction işlemi yaptırdım. Şu an gıdı bölgemde yoğun olarak ödem var. Acaba gıdı liposuction sonrası ödem ve şişlik nasıl geçer? Kaç gün beklemem gerekiyor?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, geçmiş olsun öncelikle. Gıdı liposuction sonrası ödem ve şişlik oluşması olağan bir durumdur. Pek çok kişide bu durum yaşanmaktadır. Liposuction uygulaması sonrası oluşacak izler ve şişlikleri en aza indirgemek için işlem esnasında ince kanüllerle yağ çekimini gerçekleştirmekteyiz. Dikkat etmeniz gereken nokta doktorunuzun verdiği korseyi kullanmanız, bol su tüketmeniz ve bu süreci dinlenerek geçirmenizdir. Ödem ve şişlikler 3-5 gün içerisinde kendiliğinden tamamen yok olmaktadır. Eğer bu durumdan rahatsızlık hissederseniz doktorunuza danışarak bölgeye hafif masaj uygulayabilir, buz kompres yapabilirsiniz.
Gıdı liposuction kalıcı sonuç alınan bir işlemdir. Uygulama sonrası tüm etkiler yok olup, gıdınız idealinizdeki görünüme ulaştığında daha genç, zayıf ve estetik bir görünümün keyfini yaşayacaksınız.

0
Misafir

Leyla hocam merhabalar, ben bir yakınımın sizi tavsiye etmesi üzerine kliniğinizde gıdı bölgemdeki yağları aldırmak için liposuction yaptırmak istiyorum. Ameliyat sonrasında aşırı derecede ödem olur mu? Mutlaka biraz olur diye düşünüyorum, sonuçta hassas bir bölgeye yapılacak ameliyat… GıdI liposuction sonrası ödem ve şişlik nasıl geçer, bilgi alabilir miyim? Konu hakkında beni biraz aydınlatabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, her cerrahi işlem sonrasında ödem, morarma, şişlik gibi yan etkilerin oluşması doğal ve beklenen bir sonuçtur. Gıdı liposuction operasyonu sonrasında da bir miktar ödem ve şişlik oluşacaktır. İyileşme sırasında, ödem ve şişliğin kısa sürede inmesi i̇çin hastalarımıza üç hafta süresince özel bir korse kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Korse, ödemin inmesine yardımcı olacağı gibi, her zamankinden daha fazla miktarda su tüketmek, ödemin vücuttan çok daha hızlı atılmasını sağlayacaktır. İyileşme süresi boyunca tuzlu gıdalardan kaçınmak, hazır yiyecekler yerine daha doğal beslenmek ve uygulama yapılan bölgeye önereceğiniz şekilde masaj yapmak oluşabilecek ödem ve şişliklerin inmesi için pozitif yönde katkı sağlayacaktır. Süreç içerisinde alkol tüketmemek ve sigara kullanmamak da iyileşmesinin hızlanması açısından önemlidir. Daha detaylı bilgi almak için iletişim hattımızdan bize ulaşarak randevu alabilirsiniz. Sevgiler…

0
Misafir

İyi günler Leyla Hanım. Gıdı bölgemdeki yağ birikmeleri ve sarkıklıklardan dolayı liposuction yaptırma arzusundayım; ancak çalıştığımdan dolayı iş yerimden uzun süreli izin alabilmem mümkün olmuyor. Gıdı liposuction sonrası ödem ve şişlik nasıl geçer? Uzun bir iyileşme sürecine ihtiyaç var mıdır yoksa gündelik yaşamıma hızlıca dönüş yapabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, daha sıkı ve gergin bir gıdı bölgesine sahip olunmasını ve biriken yağlardan kurtulunmasını sağlayan gıdı liposuction uygulamasının sonrasında yaklaşık bir hafta boyunca hastalarımızın ödem ve şişlik gibi hafif yan etkileri yaşamaları oldukça normaldir. Gıdı liposuction uygulamasında kullanılan vaser liposuction tekniği sayesinde bu yan etkiler minimum seviyede olurken, düzenli yapılan buz kompres uygulaması ve kısıtlanan tuz tüketimi ile de hastalarımızın konfor seviyelerinin artması sağlanmaktadır. Ödem ve şişliği en aza indirmek için verilen özel korseyi kişi mutlaka takmalıdır. Bu sürecin sonrasında hastalarımız günlük yaşamına kolaylıkla geri dönerler. Ödem ve şişliklerin tamamen inip gıdı bölgesinin nihai şekline kavuşması ise ortalama 4 hafta kadar sürmektedir. Sevgiler.

0
Misafir

Leyla Hocam merhaba, ben gıdı liposuction yaptırmak istiyorum. Muayene için de size geleceğim zaten. Ama öncesinde merak ettiğim bir şey var. Gıdı liposuction sonrası ödem ve şişlik nasıl geçer? Haftalarca böyle gezmem gerekmez değil mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı liposuction operasyonunda amacımız gıdı bölgesini fazla yağlardan arındırmak ve aynı zamanda cildi daha sıkı, daha gergin bir görüntüye kavuşturmaktır. Dolayısıyla bu işlemde öncelikle vakumlama yöntemi ile bölgedeki fazla yağları alırız. Yağlar alındıktan sonra bazı kişilerde deride sarkma ihtimalini olduğunu görebiliyoruz. Bu gibi durumlarda germe işlemi uygulayarak gıdı bölgesini en estetik haline getiriyoruz. Gıdı liposuction sonrasında şişlik, ödem ve hafif morluklar gözlemlenmesi son derece normal. Bu konuda endişe etmeye gerek yoktur. Bu etkiler kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte ortalama 1 ila 4 hafta içinde kendiliğinden kaybolur. Bu sürede sürecin daha hızlı ilerlemesi için öncelikle size verilen korseyi mutlaka 1 hafta kullanmaz gerekmektedir. Onun dışında bölgeye buz kompres uygulamalı, bol su tüketmeli, alkol kullanmamalı, ödem yapıcı besinler ve tuz tüketmemeli, kısa süreli ve hafif tempolu yürüyüşler yapmalısınız. Sevgiler…

0
Misafir

Doktor hanım merhaba ben Aynur. Gıdı bölgemdeki yağ birikiminin getirdiği dolgun görünümden rahatsızım, bu yüzden gıdı yağ aldırma işlemi yaptırmak istiyorum. Daha önceden birkaç estetik operasyon geçirdiğimden vücudumda ödem oluşmasına aslında alışkınım. Peki, gıdı liposuction sonrası ödem ve şişlik nasıl geçiyor? Bu konudaki tavsiyelerinizi alabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Aynur hanım merhaba, sizin gibi gıdı bölgesinde yağlanma olan kişiler için gıdı liposuction işlemimimizi önermekteyiz. Tabii ki öncelikle muayene için sizi görmem gerekiyor ancak anlatımınıza bakılırsa gıdı yağ aldırma işlemi için doğru zamanınız gelmiş gibi görünüyor. Evet, işlem sonrasında ödem ve şişlik meydana gelmektedir ancak kullanmış olduğumuz vaser liposuction tekniği sayesinde oluşabilecek ödem, şişlik ve morluklar asgari seviyede olmaktadır. Ameliyat sonrası oluşan ödem ve şişliklerin kaybolma süresi her hastaya göre farklı olabilmektedir. Bu süreci hızlı bir şekilde atlatmak için her gün en az bir saat yürüyüş yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Ayrıca operasyon sonrasında tüm hastalarımıza çeşitli masajlar uygulamakta ve ananas ekstresi gibi takviye ediciler önermekteyiz. Kısacası bu süreci gözetimimiz altında en hafif ve en hızlı şekilde geçirmeniz için yanınızda olmaya devam ediyoruz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Bulmak istediğiniz içerikle ilgili bir şeyler yazıp enter tuşuna basın.