Gıdı liposuction sonrası ödem ve şişlik nasıl geçer?

29 görüntülenmeGıdı Liposuction
0
1 Yorum

İyi çalışmalar Leyla Hanım, ben gıdı liposuction yaptıracağım. Ancak sonrasında oluşan ödem ve şişlikleri nasıl azaltacağımı bilmiyorum. Rica etsem açıklayabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, gıdı liposuction uygulamasında lokal anestezi ve genel anestezinden yararlanırız. Gıdıdaki sarkmaya bağlı olarak anestezi türü değişim gösterir. Bu uygulamada gıdı bölgesinde sarkıklığa neden olan yağlar alınır ve gerekirse cilt gerilir. Böylece daha sıkı ve estetik bir gıdı görünümüne kavuşmuş olursunuz. Gıdı liposuction sonrasında bir süre ödem ve şişlik görülebilir. Bu oldukça normaldir. 1 hafta içinde bu yan etkiler kolayca kaybolur. Buz kompres uygulamak, fazla tuzlu ve yağlı yiyecekler tüketmemek, bol su içmek ödem ve şişliklerin daha kısa sürede vücudunuzu terk etmesine yardımcı olur. Ödemin tamamen geçmesi ve son şeklini alması 4 haftayı bulabilir.

0

Doktor hanım merhaba ben Aynur. Gıdı bölgemdeki yağ birikiminin getirdiği dolgun görünümden rahatsızım, bu yüzden gıdı yağ aldırma işlemi yaptırmak istiyorum. Daha önceden birkaç estetik operasyon geçirdiğimden vücudumda ödem oluşmasına aslında alışkınım. Peki, gıdı liposuction sonrası ödem ve şişlik nasıl geçiyor? Bu konudaki tavsiyelerinizi alabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Aynur hanım merhaba, sizin gibi gıdı bölgesinde yağlanma olan kişiler için gıdı liposuction işlemimimizi önermekteyiz. Tabii ki öncelikle muayene için sizi görmem gerekiyor ancak anlatımınıza bakılırsa gıdı yağ aldırma işlemi için doğru zamanınız gelmiş gibi görünüyor. Evet, işlem sonrasında ödem ve şişlik meydana gelmektedir ancak kullanmış olduğumuz vaser liposuction tekniği sayesinde oluşabilecek ödem, şişlik ve morluklar asgari seviyede olmaktadır. Ameliyat sonrası oluşan ödem ve şişliklerin kaybolma süresi her hastaya göre farklı olabilmektedir. Bu süreci hızlı bir şekilde atlatmak için her gün en az bir saat yürüyüş yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Ayrıca operasyon sonrasında tüm hastalarımıza çeşitli masajlar uygulamakta ve ananas ekstresi gibi takviye ediciler önermekteyiz. Kısacası bu süreci gözetimimiz altında en hafif ve en hızlı şekilde geçirmeniz için yanınızda olmaya devam ediyoruz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı