Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

1.10K görüntülenmeYüz Germe
0
1 Yorum

Leyla hanım iyi günler ben 41 yaşındayım. Yüzümde derin çizgiler ve kırışıklıklar oluştu. Genetik sanırım ailemde de çok yaş almadan kırışıklar başlıyor. Aslında kendine bakan bir kadınım yaşımında çok olduğunu düşünmüyorum ama bu durum beni rahatsız etmekte yüz germe ameliyatı için uygun bir aday mıyım.Yüz germe ameliyatları kimlere uygulanır? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Yüz germe ameliyatı için ideal kişiler yüz ve boyun bölgesinde sarkmalar oluşan ama cilt elastikiyetini kaybetmeyen aynı zamanda başka sağlık problemi olmayan genelde (35-50) orta yaş dediğimiz kesim için uygun girişimlerdir. Genelde 40 ve 50 yaş üstü erkek ve kadınların tercih ettiği girişimlerdir. Ama yapısal ve genetik faktörler, cildimizin gün geçtikçe yıpranması, yer çekimi etkisi gibi nedenler daha erken yaşlarda da bu tip cerrahi müdahaleler ile kolaylıkla giderilmektedir. Yüz germe ameliyatlarında yüzün daha genç ve güzel görünmesi hedeflenir. Bunun içinde ameliyat sırasında burun, göz kapağı estetiği, alın ve kaş kaldırma ameliyatları da eklenebilir. Kişinin yüzünde olan ince kırışıklıkları gidermek için dolgu maddeleri yağ ve hyalüronik asit gibi yada peeling veya botox yapılabilir. Yüz gerdirme ameliyatlarında sarkmış olan yüzü toparlama, germe ve eski doğal genç ve sağlıklı görüntüsüne kavuşturmak hedeflenir. Son zamanlarda birçok kadın tarafından tercih edilen yüz germe, alın ve kaş germe, orta yüz germe operasyonları başarılı şekilde uygulanmaktadır. Yaşlılık izlerinin silinmesini sağlayan yüz germe ameliyatları cildinin sarkmış görünümünden rahatsızlık duyan herkes için uygundur.Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, 56 yaşındayım. Yüzümde sarkma ve kırışıklıklar var. Çok yaşlı gösteriyorum. Yüz germe ameliyatı kimlere yapılır acaba? Bu yöntem benim sorunum için çözüm olur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüzünde belli bir oranın üzerinde sarkma ve gevşemeler meydana gelmiş, genel sağlık durumu ile sıkıntısı olmayan tüm hastalara yüz germe ameliyatı yapılabilir. Ama bu noktada, önemli olan sizin yüzünüzdeki sarkmaların oranı. Çok ileri boyutta olmayan sarkmalarda benim tercihim ve önerim medikal estetik yöntemleri. Muayene için sizi görebilirsem sarkmaların oranına ve cilt kalitesine bakabilirim. Böylelikle ameliyatsız bir tedavinin mi yoksa yüz germe ameliyatının mı sizin için doğru ve etkili bir yöntem olup olmayacağına karar verebiliriz. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, 50 yaşını aşmış bir kadınım ve yüzümdeki sarkıklıklar son zamanlarda oldukça çoğaldı. Yüz germe ameliyatı olmayı düşündüm ancak bu işlem için uygun olup olmadığım konusunda şüphelerim var. Acaba yüz germe ameliyatı kimlere yapılır? Bana uygun mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaşlandıkça yüzümüzde ve cildimizin diğer bölgelerinde sarkmalar meydana gelir. Yüzümüz en göze çarpan bölge olduğundan bu durum çoğumuzu oldukça rahatsız eder. Yüzdeki sarkıklıkları ortadan kaldırmak için birçok yöntem bulunsa da en etkili ve kalıcı olanı yüz germe ameliyatıdır. Yüz germe ameliyatı sizin gibi 50 ve 50 yaşını geçkin kişiler için uygulamayı tercih ettiğimiz bir operasyondur. Çünkü bu yaştan sonra uygulanan medikal işlemler gerekli etkiyi göstermeyebilir ancak cerrahi operasyon ile cildiniz sağlıklı bir şekilde gerdirilerek çok daha uzun ömürlü sonuçlar alınabilir. Eğer genel sağlık durumunuz uygun ise en yakın zamanda tedavi sürecini başlatmanızı öneririm. Sevgiler.

0

Merhaba, henüz 37 yaşında olmama rağmen sürekli kilo alıp verdiğim için cildim müthiş derecede sarktı. Mevcut yaşımın çok daha üstünde görünüyorum, bu durumdan oldukça mutsuzum. Çevremden aldığım duyumlara göre yüz germe ameliyatının ciltteki sarkıklıklara iyi geldiğini öğrendim. Ancak ameliyatın benim için uygun olup olmadığı hakkında şüpheliyim. Bu konuda bilgi almak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle yaşınız yüz germe ameliyatı için biraz genç bir yaş. Dolayısıyla sizi muayene etmeden, yüzünüzde ve boynunuzda yer alan sarkmaların derecesini bilmeden yüz germe ameliyatı için uygun olup olmadığınızı söylemek yanlış olacaktır. Yüz germe ameliyatı genellikle 45-50’li yaşı geçmiş hastalar için başvurduğumuz bir yöntem. Çünkü bu yaşlardaki sarkıklıklar çok daha ileri düzeyde olduğu için ancak cerrahi yöntem ile giderilmektedir. Fakat sizin gibi 30’lu yaşlarında olan ve sarkıklıkları yoğun olmayan hastalarımıza ameliyatsız yöntemler de uygulayabiliyoruz. İple yüz germe, saten yüz germe gibi işlemler en çok uygulanan yöntemler arasında. Bu sebeple sorunuza kesin bir cevap alabilmek ve sizin için en doğru yöntemi belirlemek amacıyla mutlaka muayene olmanız gerekmektedir.

0

Leyla Hoca merhaba, son 2 yıldır benim yanaklarımda ciddi sarkmalar var. Görüntüden çok rahatsızım. Tüm arkadaşlarım da bendeki bu olumsuz değişimin farkında. Yüz germe ameliyatı olmak istiyorum. Benim için uygun olur mu? Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır? Bilgi vermenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, biz yüz germe işlemlerinde öncelikle medikal estetik yöntemlerinden faydalanmak isteriz. Ancak bazı durumlarda bu işlemler istenilen sonuçların alınmasında yeterli olmayabiliyor. Bu tip durumlarda yüz germe ameliyatlarını uyguluyoruz. Sizin bu ameliyat için uygun olup olmadığınızı sadece gerekli analizleri yaptıktan sonra söyleyebilirim. Yüzünde ciddi sarkmalar olan ve medikal estetik yöntemleri ile sorunu çözülemeyen tüm hastalarımıza bu ameliyat uygulanabilir. Dilerseniz önce muayenemizi yapalım ve ameliyat için uygunluğunuzu ondan sonra konuşalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, size bir sorum olacak. Son birkaç yıldır yüzümde çok ciddi sarkmalar oldu. Yüzüm bildiğiniz aşağı düştü. O kadar mutsuzum ki. Kendimi sanki en az 10 yaş daha yaşlı hissediyorum. Yüz gerdirme yaptırmak istiyorum. Ancak bu ameliyat benim için uygun mu bilmiyorum. Yüz gerdirme ameliyatı kimlere yapılır? Ben de yüz gerdirme ameliyatı olabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüz gerdirme ameliyatlarına genellikle medikal ve cerrahi yüz germe operasyonları ile çözümlenemeyecek orana sahip hastalarımızda başvuruyoruz. Bu yüzden sizi muayene etmeden, yüz germe ameliyatı olup olamayacağınız ile ilgili kesin bir bilgi vermem ne yazık ki doğru olmaz. Ancak şunu söyleyebilirim ki yüzdeki sarkmaları ortadan kaldırmada hastalarımızın istek ve beklentilerini de son derece önemsiyoruz. Muayene sonuçları ve istekleri göz önüne alarak operasyon ile ilgili net kararımızı belirliyoruz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı