Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

blank
1 Cevap

Leyla hanım iyi günler ben 41 yaşındayım. Yüzümde derin çizgiler ve kırışıklıklar oluştu. Genetik sanırım ailemde de çok yaş almadan kırışıklar başlıyor. Aslında kendine bakan bir kadınım yaşımında çok olduğunu düşünmüyorum ama bu durum beni rahatsız etmekte yüz germe ameliyatı için uygun bir aday mıyım.Yüz germe ameliyatları kimlere uygulanır? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Yüz germe ameliyatı için ideal kişiler yüz ve boyun bölgesinde sarkmalar oluşan ama cilt elastikiyetini kaybetmeyen aynı zamanda başka sağlık problemi olmayan genelde (35-50) orta yaş dediğimiz kesim için uygun girişimlerdir. Genelde 40 ve 50 yaş üstü erkek ve kadınların tercih ettiği girişimlerdir. Ama yapısal ve genetik faktörler, cildimizin gün geçtikçe yıpranması, yer çekimi etkisi gibi nedenler daha erken yaşlarda da bu tip cerrahi müdahaleler ile kolaylıkla giderilmektedir. Yüz germe ameliyatlarında yüzün daha genç ve güzel görünmesi hedeflenir. Bunun içinde ameliyat sırasında burun, göz kapağı estetiği, alın ve kaş kaldırma ameliyatları da eklenebilir. Kişinin yüzünde olan ince kırışıklıkları gidermek için dolgu maddeleri yağ ve hyalüronik asit gibi yada peeling veya botox yapılabilir. Yüz gerdirme ameliyatlarında sarkmış olan yüzü toparlama, germe ve eski doğal genç ve sağlıklı görüntüsüne kavuşturmak hedeflenir. Son zamanlarda birçok kadın tarafından tercih edilen yüz germe, alın ve kaş germe, orta yüz germe operasyonları başarılı şekilde uygulanmaktadır. Yaşlılık izlerinin silinmesini sağlayan yüz germe ameliyatları cildinin sarkmış görünümünden rahatsızlık duyan herkes için uygundur.Sevgiler.

blank

İyi günler Leyla Hocam 44 yaşındayım. Yüz germe ameliyatı olmak ve daha genç görünmek istiyorum. Yüz germe kimlere yapılır? Beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 17, 2021

İyi günler, biz yüz germe ameliyatını yüzünde kalıtımsal olarak sarkma bulunan, yorgun, enerjisini kaybetmiş yüzlere uyguluyoruz. Yüz germe ameliyatında birkaç yöntem mevcut. Bunlardan birincisi klasik yüz germe operasyonu. Bu operasyonu kulak önünden keserek yapıyoruz, cildi burun hizasına kadar açıp gerdirmek suretiyle uyguladığımız bu yöntemde fazla deri alınır. Cerrahi bir işlem olan bu yöntemde iyileşme süresi ve göz önüne alınmalıdır. Son yıllarda iyileşme süresinin olmaması nedeniyle daha fazla Silhouette sutur iplikleriyle uygulanıyor. Bu işlem daha çok yüzün şakak, kaş, göz ve orta yüz dediğimiz alanın yukarı gerdirilerek yüze dinamik bir efekt veriyoruz. Diğer bir yöntem ise baş derisinin içinden küçük kesilerle yüz bölgesine inip askılama yöntemiyle yüzün gerdirilmesidir. Bu yöntemi cildi genel olarak ağırlaşmış kişilere uyguluyoruz. Yüz germe 25 yaşını doldurmuş herkes için yapılır. Ön muayene sırasında cildin kalitesine ve kırışma oranına bakıyoruz. Yaş ile beraber değerlendirip yapacağımız yöntemi hastamızla paylaşıyoruz. Kliniğimizi arayarak ön muyene randevusu alabilir ve hangi yöntemin cildiniz için uygun olduğunu değerlendirebiliriz.

blank

Merhaba Hocam, ben 40 yaşındayım, cildimde ve yüzümde sarkmalar var. Yüz gerdirme için uygun bir aday mıyım? Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, yaşımız kaç olursa olsun yaşanılan hayat koşulları, stres, kalıtsal özellikler yüzde sarkma oluşmasına neden olabilir. Teknolojik ilerlemelerle beraber artık cerrahi bir müdahale olmadan her yaştan kişiye rahatlıkla yapılabiliyor. Yüz germe işlemini 25 yaş ve sonrası için tavsiye etmekteyiz. Yüz bölgesi özellikle yaşımızı ele veren dahası yaşlı ve cansız görünmeye sebep olan bir bölgedir. İplerle kısa sürede yapılan yüz germe ameliyatında hastanın yaşı ve cilt kalitesi de oldukça önemlidir. Eğer cilt ağır bir yapıya sahip değilse o zaman işlem 30 dakika gibi kısa bir sürede biter. Özellikle orta yüz bölgesi, kaşlar ve göz kenarlarını hedef alan yüz germe işlemi, ağrısız ve hızlı sonuçlar verir. Kullanılan iplerle yüz bölgesi yukarı asılarak yüzde enerjik bir görünüm oluşması sağlanır. Kullanılan ipler çeşitli ve hastaların ihtiyacına göre özel olarak tasarlanan iplerdir. Yüz germede kullanılan ipler cilt tarafından belirli bir sürede emilerek kolajen üretimin de artmasını sağlar. Yüz hattında dolgun ve diri bir ifade oluşmasını sağlar. Uygulanan yöntemin en büyük avantajı ise işlemin kısalığıdır. Yarım saatte uygulanan işlemde tüm yüz ifadesinde canlı bir görünüm oluşturulur. Eğer istenirse peeling ya da yağ enjeksiyonu işlemleriyle de kombinlenerek daha enerjik görünebilirsiniz. Sevgiler.

blank

İyi günler hocam, Ben üniversite öğrencisiyim ve yüzümdeki kırışıklıklardan şikayetçiyim. Üniversite sınavına hazırlanırken çok fazla stresten kaynaklı yüz çizgilerim daha çok belirginleşmeye başladı. Yaşıtlarımdan daha yaşlı gösteriyorum ve bu durum insan içine çıkmamı engelliyor. Yüz germe ameliyatı kimlere yapılır? ben yaptırabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, yüz germe ameliyatını genellikle orta yaşlı insanlar tercih etse de sarkmaların ve kırışıklıkların gerçekleşme sebebine bağlı önceden de oluşmaya başlayabilir. Eğer ciddi bir sağlık probleminiz yoksa bu yaşlarda da yüz germe ameliyatı yaptırmanızı tavsiye etmem. Cildin sarkmış ve kırışmış görüntüsünden hoşnut değilseniz belirli bir yaşa gelene kadar botox dolgu gibi yada iple askılama yöntemleri denenebilir. Klasik yüz germe operasyonu genellikle 50 li yaşlarda yapılması daha uygundur. Sizin için çok erken olacaktır. Dilerseniz bize fotoğraf gönderin yada görüşmeye gelin sizin için uygun olan ameliyatsız yüz germe yöntemlerine bakalım. Sağlıklı günler dilerim.

blank

İyi günler Leyla Hanım, ben  55 yaşındayım, yüzüm kırış kırış görünüyor. Ben çok stresli ve üzgün bir hayat geçirdim diyebilirim. Ayrıntılara girmek istemiyorum ancak yaşadığım olumsuz hayat beni fiziken çok yıprattı. Şükür o günler geride kaldı ama izleri benim yüzümde hala. Bu çizgilerden ve bu mutsuz görüntüden artık kurtulmak istiyorum. Yeni hayatım gibi yüzümün de yenileşmesini istiyorum. Yüz germe ameliyatı kimlere yapılır? Bana bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 26, 2020

İyi günler, yüz germe ameliyatları oldukça komplike ve detaylı bir operasyon şeklidir. Yaşlanma, sigara kullanımı, sağlıksız beslenme ile cilt esnekliğini kaybederek kırışıklık akabinde de yerçekimi etkisi ile sarkmalar meydana gelmektedir. Bu tip problemlerin düzeltilmesi için en etkili ve en kalıcı işlem yüz germe cerrahisidir. Daha çok yanak ve boyun bölgesine uygulanan yüz germe operasyonları ihtiyaç halinde alın ve orta yüze de uygulanabilmektedir. Her insanda ortalama olarak 50’li yaşlarda cilt sarkmaya başlar. Genetik faktörlerden dolayı bazı kişilerde cilt elastikiyeti oldukça azdır. Kalıtımsal sebeplerden dolayı bu şekilde sıkı cilt yapısına sahip olmayan kişilerde deri ve yüz sarkması daha erken yaşlarda oluşabilmektedir. Sigara kullanımı, hava kirliliği, stres, alkol kullanımı, güneş ışınlarına maruz kalmak cildi yaşlandıran faktörler arasındadır. Siz de saydığım bu dış etkenlere maruz kaldıysanız o zaman yüz germe operasyonuyla cildinizi gençlik yıllarına döndürmeniz mümkün olmaktadır. Yüz germe operasyonunda derinleşmiş alın çizgilerinden de kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yüz germe operasyonuyla kombine olarak yapılan mini operasyonlarla yüzünüzdeki problemli bölgelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yüz germe operasyonu öncesinde hastanın ihtiyaçlarını daha net belirlemek açısından ve yapılacak olan işlemler hakkında genel bilgi almak için hasta ile doktor iyi iletişim halinde olmalıdırlar. Cerrahın yapacağı operasyon hakkında hastaya bilgi vermesi varsa alın, çene, gıdı, boyun bölgesindeki eksik gördüğü ve düzeltilmesi gereken bölümleri hasta ile paylaşması operasyondan sonra çift taraflı memnuniyet için gereklidir. Yüz germe operasyonu öncesinde hastanın iş ve sosyal hayatını ayarlaması gerekmektedir. Operasyondan sonra en az 10 gün yüzde oluşacak şişlik ve morlukların inme süresi olacaktır.

blank

Merhabalar Doktor Hanım, ben 35 yaşında genç bir kadınım fakat 120 kilodan 87 kiloya düştüm sanırım derim de ince ki bu aşırı kiloyu aşırı sarkmalar olarak yüzüme dahi yansıttı… Kilo vermeme rağmen fazlasıyla mutsuzum çünkü neredeyse 50-55 yaşında bir hanım ifadesi taşıyorum ve merak ediyorum yüz germe ameliyatı kimlere yapılır mesela yaş çok mu önemli bir konudur?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 5, 2020

Merhaba, Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde her yaşta genç ve enerjik görünmeyi istemek çok doğal. Yaş ilerlemesi, genetik faktörler ve cilde negatif etkileri olan bazı alışkanlıklar yüzde sarkmaya, göz ve dudak çevresindeki çizgiler derinleşmesine sebep olur. Elastikiyetini yitiren cilt kaslarına kilo kaybı da eklenirse derimiz yer çekimine karşı koyamaz. Dolayısı İle yüz germe ameliyatı aslında 18 yaşını doldurmuş kadın erkek fark etmeksizin yüz derisinin bir sebepten sarkması sonucu rahatsız hisseden her kişi için uygun bir tedavi yöntemidir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar