Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze yağ enjeksiyonu, yüzünde yağ kaybı veya genetik çöküklük olan, yumuşak doku kaybı yaşanan kişiler için uygundur. Yüze yağ enjeksiyonu yaşlanmanın etkisiyle yüzde azalan yağ dokusunu yenilemek için tercih edilir. Aynı zamanda genetik olarak zayıf yüz hatlarına sahip olan kişiler için de yağ enjeksiyonu olumlu sonuçlar verir. Yüze yağ enjeksiyonu genellikle yüz çevresine ve orta yüz bölgesinde tercih edilir. Yağ enjeksiyonu ile elmacık kemiklerinizi dolgunlaştırabilir, göz kenarındaki kırışıkların kaybolmasını sağlayabilirsiniz. Yüze yağ enjeksiyonu kişinin kendi yağı kullanılarak gerçekleşir. Oldukça rahat bir işlem olan yağ enjeksiyonu ortalama 40 -60 dakika içinde tamamlanır.

Yüze yağ enjeksiyonu hangi bölgelere yapılır?

Yüze yağ enjeksiyonu dudaklar, elmacık kemikleri, şakaklar, gözyaşı oluğu, burun ve dudak çizgisi, alt çene kemiği, göz kapakları, göz altı ve çene bölgelerine yapılabilir. Yüzün daha dolgun görünmesini sağlayan yağ enjeksiyonu aynı zamanda kırışıkların da azalması için tercih edilir. Yüze yağ enjeksiyonu, yüzünde daha dolgun bir görünüm isteyen herkes için uygundur. Yağ enjeksiyonu hem kadınlara hem de erkeklere yapılabilir. Genellikle, yüzü basık, çenenin daha geride olduğu ve yüz hatların belirginleştirmek isteyen herkes için yağ enjeksiyonu önerilir.

Yüzünüze kendi yağınız ile gelen gençlik

Yüze yağ enjeksiyonu hem uygulanan bölgenin daha dolgun görünmesini sağlar, hem de yenileyici bir etki ile gençleşmenizi sağlar. Enjekte edilen yağlar Vaser liposuction ile alındığı için yağ hücreleri canlılığını korur. Böylece uygulama yapılan bölgede yüz kontürünün değişmesi sağlanır. Yüzdeki kırışıklığa sebep veren derin çizgiler yağ ile doldurularak yüzün daha gergin görünmesi mümkün hale gelir. Yüze yağ enjeksiyonu sayesinde yüz hatları belirginleşir, göz altındaki çöküklük doldurulabilir.

Yüze yapılan yağ enjeksiyonu dolgunluk etkisinin dışında yüzün yenilenmesini sağlar. Uygulanan yağ dokusu kök hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur, kolajen üretimini uyarır. İncelen ve zayıflayan yüz derisi daha dolgun ve kaliteli bir hale gelir, cilt daha parlak görünür.

Yüze yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Yüz yağ enjeksiyonu için kişinin vücudunun uygun bölge veya bölgelerinden yağ alınır. Genellikle karın, bel, basen bölgeleri tercih edilir. İnce kanüllerle Vaser liposuction yöntemi ile yağlar alınır. Enjekte edilecek yağların daha uzun süre kalıcı olması için yağlar santrifüj edilir yani saflaştırılır. Enjekte edilmeye hazır olan yağlar, ince kanüllerle dikkatli bir şekilde yüze transfer edilir. İşlem sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Aynı gün içinde evinize dönebilirsiniz.

Yüze yağ enjeksiyonundan sonra nelere dikkat etmelisiniz?

Yağ dolgusu lokal anestezi altında yapıldığı için işlem sonrası yoğun bir ağrınız olmaz. Yüzünüzde ilk olarak şişlik ve morluklar görmeniz normaldir. Bu etkiler 2-3 gün içinde geçecektir. Yüzünüzdeki ödemin daha az olması için işlemden hemen sonra buz kompresi uygulamanız önemlidir. İşlemden 3 hafta sonra yüzünüzde hiçbir iz kalmayacaktır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir