Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze Yağ Enjeksiyonu

Yüze yağ enjeksiyonu ile yağ dolgusu , yüzünde yağ kaybı veya genetik çöküklük olan, yumuşak doku kaybı yaşanan kişiler için uygundur. Yüze yağ transferi yaşlanmanın etkisiyle yüzde azalan yağ dokusunu yenilemek için tercih edilir. Aynı zamanda genetik olarak zayıf yüz hatlarına sahip olan kişiler için de yağ enjeksiyonu olumlu sonuçlar verir. Yüze yağ enjeksiyonu genellikle yüz çevresine ve orta yüz bölgesinde tercih edilir. Yağ enjeksiyonu ile elmacık kemiklerinizi dolgunlaştırabilir, göz kenarındaki kırışıkların kaybolmasını sağlayabilirsiniz. Yüze yağ enjeksiyonu kişinin kendi yağı kullanılarak yağ enjeksiyonu yapılması ile gerçekleşir. Oldukça rahat bir işlem olan yağların alınıp yüze transfer edilmesi ortalama 1-2 saat içinde tamamlanır.

Yüze yağ enjeksiyonu hangi bölgelere yapılır?

Yüze yağ enjeksiyonu ile yapılan yağ dolgusu, dudaklar, elmacık kemikleri, şakaklar, gözyaşı oluğu, burun ve dudak çizgisi, alt çene kemiği, göz kapakları, göz altı ve çene bölgelerine yapılabilir. Yüzün daha dolgun görünmesini sağlayan yağ enjeksiyonu aynı zamanda kırışıkların da azalması için tercih edilir. Yüze uygulana yağ enjeksiyonu, yüzünde daha dolgun bir görünüm isteyen herkes için uygundur. Yağ enjeksiyonu hem kadınlara hem de erkeklere yapılabilir. Genellikle, yüzü basık, çenenin daha geride olduğu ve yüz hatların belirginleştirmek isteyen herkes için yağ dolgusu ile yağ enjeksiyonu önerilir.

Yüzünüze kendi yağınız ile gelen gençlik

Yüze yağ enjeksiyonu ile yapılan yağ dolgusu  hem uygulanan bölgenin daha dolgun görünmesini sağlar, hem de yenileyici bir etki ile gençleşmenizi sağlar. Enjekte edilen yağlar Vaser liposuction ile alındığı için yağ hücreleri canlılığını korur ve yüksek oranda kök hücre içerir. Böylece yağ dolgusu ile uygulama yapılan bölgede yüz kontürünün değişmesi sağlanır. Yüzdeki kırışıklığa sebep veren derin çizgiler yağ ile doldurularak yüzün daha gergin görünmesi mümkün hale gelir. Yüzde gereken bölgelere yağ enjeksiyonu sayesinde yüz hatları belirginleşir, göz altındaki çöküklük yağ ile doldurulabilir.

Yüze yapılan yağ enjeksiyonu dolgunluk etkisinin dışında içindeki  kök hücre miktarına bağlı olarak yüzün yenilenmesini sağlar. Uygulanan yağ dokusu kök hücrelerinin cilt üzerindeki destekleyici etkisi ile yenilenmesine yardımcı olur, kolajen üretimini uyarır. İncelen ve zayıflayan yüz derisi daha dolgun ve kaliteli bir hale gelir, cilt daha parlak görünür.

Yüze yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Yüz yağ enjeksiyonu için kişinin vücudunun uygun bölge veya bölgelerinden yağ alınır. Genellikle karın, bel, basen bölgeleri tercih edilir. İnce kanüllerle Vaser liposuction yöntemi ile vücuttaki fazla bölgelerden ihtiyaca göre yağlar alınır. Enjekte edilecek yağların daha uzun süre kalıcı olması için yağlar saflaştırılır. Yüze yağ enjeksiyon edilmeye hazır olan yağlar, ince kanüllerle dikkatli bir şekilde yüze gerekli bölgelere transfer edilir. İşlem sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Aynı gün içinde evinize dönebilirsiniz.

Yüze yağ enjeksiyonundan sonra nelere dikkat etmelisiniz?

Yüze uygulanan yağ enjeksiyonu lokal anestezi altında yapıldığı için işlem sonrası yoğun bir ağrınız olmaz. Yağ enjeksiyonu sonrası yüzünüzde ilk olarak şişlik ve morluklar görmeniz normaldir. Bu etkiler 2-3 gün içinde geçecektir. Yüzünüzdeki ödemin daha az olması için işlemden hemen sonra buz kompresi uygulamanız önemlidir. İşlemden 3 hafta sonra yüzünüzde hiçbir iz kalmayacaktır.

Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları?

Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları işlemin yapılacağı hastane ve doktorun tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak  Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yüze Yağ Enjeksiyonu” İçin 4 Soru Soruldu

 1. Kibar dedi ki:

  Merhabalar, bu islem de yani yuze yapilan yag enjekte isleminide, vucudun hangi bolgesinden yag alinir ve nasil bir islem dir? Bu islemin yuzde kalici etkisi nasil dir? Fiyati nedir? Ben Alin ve goz kenari cevre sine yaptirmak istiyorum? Botox la karsilastirilinca hangisi daha etkili dir?

  Baska bir sorum goz torbasi ameliyati ve goz kapagi kaldirma ameliyati icn fiyat arastiriyorum? Bilgi verebilir misiniz? Eger fiyat uygun olursa 03.08 gibi Termin Alma ihtimalimiz nedir?
  )saygilar

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 2. Tülin dedi ki:

  Yüze yapılan yağ enjeksiyonunun kalıcılığı ne kadar sürür??

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba Tülin hanım, tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir