Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır, sonraki süreç nasıldır?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam, benim bölgesel olarak fazla yağlarım var. Karın bölgemden yağ aldırmak istiyorum. Yağ almada nasıl bir teknik kullanılıyor. Yağ alma işlemi sonrasında süreç nasıl oluyor. Bu konuda bilgi verir misiniz? İyi çalışmalar.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Vaser cihazının özel başlığı ile vücuttan yağ alımı sağlanıyor. Bunun özelliği asıl yağları parçalamasıdır, bu uygulamayı yaptığımız zaman önce su veriyoruz, sonra Vaser uygulamasını yapıyoruz ardında da aspire ediyoruz. Kişinin vücudundan alınan bu yağlar canlı yağlardır. O yüzden özellikle sarı gözükmesinin nedeni canlı olmasıdır. Definisyonları oluştururken Vaser uygulamamızın tekniği değişiyor. Ama aldığımız yağları transfer ettiğimiz yerler açısından çokta farklı değil. Ona göre farklı teknikler uygulamamız gerekiyor. Hastalarımızın ameliyattan sonra korse giymeleri gerekiyor. Bu süre yaklaşık olarak 1 aylık bir süre. Çok ağrılı bir ameliyat değil. Direnler kullanmak gerekiyor. Direnleri ortalama olarak 3-5 gün aralığından tutuyoruz. Ön ve arka tarafta toplam 3 tane direnimiz oluyor. Ameliyat sonrasında mutlaka klinikte masajlar uyguluyoruz. Ödemin çözülmesi için ekstra ugulamalar yapıyoruz. Diyete dikkat ediyoruz. Hastalarımıza özel diyetler veriyoruz. Mutlaka neler yiyip neler yememelerini gösteriyoruz.Sevgiler.

blank

İyi günler Leyla Hocam, Ben karın ve bel bölgesinden yağların alınıp yine vücudumuzda istediğimiz bir yere enjekte edilebildiğini okudum. Yağ enjeksiyonu nasıl yapılıyor? Yağlar nasıl alınıyor? Yağ enjeksiyonundan sonraki süreç nasıl devam ediyor? Beni bilgilendirebilirmisiniz? Teşekkürler, iyi günler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, yağ enjeksiyonu işlemi vaser liposuction yöntemiyle oluyor. Genel anestezi altında ve ameliyathane ortamında gerçekleşen işlemde yağlar, öncelikle sıvı hale getiriliyor. Bu işlem için cilt altına yağ olan bölgeye özel bir sıvı enjekte ediliyor. Yağlar parçalandıktan sonra kanül dediğimiz çok ince borulardan çekilebilir hale geliyor. Yağları vücut dışına aldıktan sonra hemen özel bir işlemden geçmesini sağlıyoruz. Bu işlem, yağların yıkanması ve santrifüj dediğimiz özel bir ayrıştırma cihazından geçirilir. Saf hale getirilen kullanılabilir yağlar vücutta istenilen bölgeye enjekte edilerek hastanın vücudunun daha kıvrımlı ve hacimli görünmesi sağlanıyor. Enjeksiyon uygulanan bölgeye göre yapılan işlemin süresi farklı olabiliyor. 30-60 dakika arasında enjeksiyon işlemi gerçekleştiriliyor. Yağ enjeksiyonu yapılan bölgelerde ilk başlarda hafif morarmalar ve kızarıklıklar ve ödem görülebiliyor. Bunlar vücudun verdiği doğal tepkilerdir ve normaldir. Buz uygulamasıyla morarmalar geçer ve ödem daha rahat atılır. Yağ enjeksiyonu sonrasındaki iyileşme 15 ile 20 gün arasında oluyor. İyileşme süresi cilt yapınıza göre değişiklik gösterebiliyor. Sevgiler.

blank

Merhabalar Leyla Hanım. Vücudumdaki hatların kıvrımını beğenmiyorum. Kalçalarım düz fakat basen bölgemde yağlar var. Alınan fazla yağlarımla yağ enjeksiyonu yaptırmayı düşünüyorum. Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır, sonraki süreç nasıldır acaba?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 22, 2020

Merhaba. Yağ enjeksiyonunu işlemini hastalarıma, ihtiyaç olan bölgeye göre genellikle lokal anestezi altında klinikte uyguluyorum. Fakat bazen yağ enjeksiyonunu farklı bir cerrahi işlemle birlikte kombine gerçekleştireceksem, ya da hastanın alınan fazla yağlarını memeye, kalçaya ya da farklı birkaç bölgeye enjekte edeceksem bu işlemleri hastane ortamında, genel anestezi altında da uygulayabiliyorum. Örneğin alınan fazla yağlarınızı sadece yüzünüzdeki bölgelere enjekte edeceksem bunu klinikte lokal anestezi ile uygulayabilirim. Sizden alınan bu yağların ihtiyaç duyulan bölgelere enjekte edilebilmesi için yıkama ve santrifüj işlemlerinden geçmesi gerekmektedir. Yağ enjeksiyonu işlemleri 30 ila 60 dakika arasında sürer, yine de bu sürenin bölgelere göre uzayabilmesi mümkündür.
İşlem sonrasında ödem ve morluğunuz olması oldukça normaldir. Bunlar 2-3 gün içerisinde hafiflemeye başlayacaktır. Bu süreçte ödemi azaltmak için buz kompresi uygulamanızı tavsiye ediyorum. Tamamen iyileşmeniz bölgelere ve cildinizin kalitesine göre 2 ila 3 hafta arasındadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar