Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır, sonraki süreç nasıldır?

1.11K görüntülenmeYağ Enjeksiyonu
0
1 Yorum

İyi günler hocam, benim bölgesel olarak fazla yağlarım var. Karın bölgemden yağ aldırmak istiyorum. Yağ almada nasıl bir teknik kullanılıyor. Yağ alma işlemi sonrasında süreç nasıl oluyor. Bu konuda bilgi verir misiniz? İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser cihazının özel başlığı ile vücuttan yağ alımı sağlanıyor. Bunun özelliği asıl yağları parçalamasıdır, bu uygulamayı yaptığımız zaman önce su veriyoruz, sonra Vaser uygulamasını yapıyoruz ardında da aspire ediyoruz. Kişinin vücudundan alınan bu yağlar canlı yağlardır. O yüzden özellikle sarı gözükmesinin nedeni canlı olmasıdır. Definisyonları oluştururken Vaser uygulamamızın tekniği değişiyor. Ama aldığımız yağları transfer ettiğimiz yerler açısından çokta farklı değil. Ona göre farklı teknikler uygulamamız gerekiyor. Hastalarımızın ameliyattan sonra korse giymeleri gerekiyor. Bu süre yaklaşık olarak 1 aylık bir süre. Çok ağrılı bir ameliyat değil. Direnler kullanmak gerekiyor. Direnleri ortalama olarak 3-5 gün aralığından tutuyoruz. Ön ve arka tarafta toplam 3 tane direnimiz oluyor. Ameliyat sonrasında mutlaka klinikte masajlar uyguluyoruz. Ödemin çözülmesi için ekstra ugulamalar yapıyoruz. Diyete dikkat ediyoruz. Hastalarımıza özel diyetler veriyoruz. Mutlaka neler yiyip neler yememelerini gösteriyoruz.Sevgiler.

0

Selamlar hocam, daha dolgun ve büyük memelere sahip olmak amacıyla yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır? Sonraki süreç nasıl işler? Yanıt alabilirsem sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yağ enjeksiyonu uygulaması öncesi mutlaka vücut analiziniz yapılmalı ve operasyon için uygun olup olmadığınız belirlenmelidir. Eğer ortada bir sorun bulunmuyorsa vaser liposuction tekniği ile vücudunuzdan yağ alınarak vücudunuzda dolgun görünmesini istediğiniz bölgeye enjekte edilir. Yalnızca yağ enjeksiyonu uygulanıyorsa lokal anestezi yeterli olmaktadır. Fakat işin içine başka işlemler de giriyorsa genel anesteziden yönteminden yararlanmak hasta açısından daha elverişlidir. Bu işlemde kesi uygulanmadığı için iz kalma olasılığı yoktur. Uygulama sonrası bir müddet işlem bölgesinde ödem, şişme ve morluk görülebilir. Bunlar geçici etkilerdir. Yağ enjeksiyonu uygulaması sonrasında vücuttaki yağların yaklaşık yüzde 50 ila 60’ı kalıcılığını korumaktadır.

0

Merhaba Leyla Hanım, memelerimi daha dolgun hale getirmek için yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Acaba yağ enjeksiyonu nasıl yapılır? Sonraki süreç nasıl ilerler? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonu yaptırmadan önce hastanın vücut analizi yapılır ve uygulama için uygun olup olmadığı belirlenir. Eğer bir problem yoksa vaser liposuction yöntemiyle ince kanüller eşliğinde vücudun yağlı kısmından alınan yağ dokuları dolgunluk elde edilmesi istenen bölgeye transfer edilir. Böylece yağ enjeksiyonu işlemi gerçekleşmiş olur. Eğer tek başına yağ enjeksiyonu yapılıyorsa lokal anestezi yeterlidir. Ancak başka işlemler ile kombine edilecekse genel anesteziden yararlanmak hasta için daha konforlu olacaktır. Bu işlemde kesi açılmaz. Dolayısıyla vücudunuzda iz bırakmamaktadır. Uygulama sonrası bir süre tedavi bölgesinde ödem, şişlik ve morarma görülebilir. Bunlar oldukça olağan ve geçici etkilerdir. Yağ enjeksiyonu işlemi sonrası vücutta yağların yaklaşık yüzde 50 ila 60’ı kalıcılığını korur.

0

Leyla Hocam merhaba, ben bacaklarımdaki şekil bozukluğu için yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Ancak bu konuyla ilgili pek bilgim yok. Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır, sonraki süreç nasıldır? Anlatabilirseniz çok sevinirim. Kolaylıklar diliyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bacaklarda özellikle çarpık bacak probleminde yağ enjeksiyonu sıklıkla kullandığımız ve etkili sonuçlar veren önemli operasyonların başında geliyor. Bacaklarda yaptığımız yağ enjeksiyonunda, öncelikle vücutta fazla yağ bulunan bölgelerden Vaser Liposuction yöntemi ile yağ alımı yaparız. Alınan bu yağları özel işlemlerden geçirir hazır hale getiririz ve gerekli bölgeye enjekte ederek estetik bir görünüm elde ederiz. Ameliyat sonrasında işlem yapılan bölgede az oranda kızarma, morarma ya da ödem oluşması gözlemlenebilir. Bu yan etkiler kısa süre içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. Yağ enjeksiyonu yaptığımız bacak bölgesinde herhangi bir iz kalmaz. Çünkü yağ enjeksiyonu iğneler aracılığıyla yapılır. Operasyondan sonraki 3-4 gün içerisinde fazla efor gerektiren ya da bacaklara çok yüklenilecek aktiviteler yapılmamak kaydıyla rutin yaşantınıza dönmeniz mümkün. Uygun bir zaman içerisinde muayene için gelebilirseniz size özel bir ihtiyaç analizi yapar ve etkili olacak tedavi yöntemleri üzerine görüşürüz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim vücudumda bazı şekil bozuklukları var. Bunları gidermek için yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum. Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır, sonraki süreç nasıldır? Anlatabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonlarını yapacağımız yağ transferinin büyüklüğüne ve oranına göre lokal veya genel anestezi altında yapmaktayız. Eğer yağ transferini tek bir küçük bölge için düşünüyorsak genellikle lokal anestezi tercih ederiz. Ancak çoklu ve kombine uygulamalarda genel anestezi hasta için daha konforludur. İlk olarak hastanın hangi bölgesinden yağ alınacağına karar veririz. Sonrasında Vaser Liposuction yöntemi ile bölgesel yağları vücuttan vakumlayarak dışarı çekeriz. Daha sonra özel yöntemler uygulanan bu yağları herhangi bir kesi olmadan ihtiyaç olan bölgeye transfer ederiz. Ameliyat sonrasında yağ enjekte edilen bölgede herhangi bir iz kalmaz. Yağların %50- 60’ı vücutta kalıcılığını korur. Operasyon sonrası bölgede hafif kızarıklık, morarma ve ödem görülmesi normaldir. Birkaç gün içerisinde bu olumsuzluklar kendiliğinden düzelecektir. Sizin ihtiyaçlarınızın ne olduğunu belirlemek ve size özel bir tedavi planı oluşturmak için öncelikle sizi muayene etmem gerekir. En sağlıklı bilgiyi muayene sonrası verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, yağ enjeksiyonu uygulamasıyla vücut hatlarımı belirginleştirmek dolgunlaştırmak istiyorum. Yağ enjeksiyonunun nasıl yapıldığını ve uygulama sonrasındaki sürecin nasıl olduğunu anlatabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağ enjeksiyonunda öncelikle hastanın beklentisi öğrenilir ve bu doğrultuda vücudun hangi alanlarından yağ alınacağı ve vücudun hangi alanlarına yağ transferi yapılacağı belirlenir. Yağ enjeksiyonunun yapılabilmesi için öncelikle belirlenen alanlardan Liposuction yöntemiyle yağ alınır. Vücuttan alınan bu yağlar çeşitli işlemlerden geçirilerek transfere hazır hale getirilir. Gerekli işlemlerden geçen vücut yağları hangi alan dolgunlaştırma isteniyorsa o bölgeye enjekte edilir ve şekillendirme işlemi tamamlanır. Yağ enjeksiyonu uygulamasından sonra yağlar bölgeye adapte olurken yaklaşık olarak yüzde 30’u erir. Ancak bu durum operasyon öncesinde göz önünde bulundurulduğu için vücudunuz istediğiniz görüntüye kavuşur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı